PDA

View Full Version : гадна и досадна болест-нужда от съвет



gazelka
01-06-2008, 20:01
Моят проблем е следният: гинеколожката ми преди около 1 година ми каза съвсем спокойно - венерически брадавици.Много ,ама много е гадно , едно че сърби,второ че наистина почва да добива отвратителна миризма.В продължение на близо месец и малко ходех по 2 дена в седмицата да ме намазва с разни лекарства,а други аз използвах сама ,но по нейно предписание.Тези брадавици обаче докато ходех при нея не изчезнаха,когато спрях да ходя при тази лекарка започнаха бавно да се отчупват и махат.Така след около 2 месеца изчезнаха напълно.Бях много щастлива,но не задълго ,защото кожата ,където бяха те стана някак по-груба и раздразнена.А и от около 2 седмици пак се появи една брадавица,само една , не като миналия път много ,но имам чувството,че историята ще се повтори.
Нека дам само някои разяснения - Имам приятел от 1година и половина,той няма видимо брадавици,но явно има вируса.
А гинеколожката ми спомена ,че ако не се махнат с лекарства следва изгаряне с УПОЙКА В БОЛНИЦА , при което аз направо откачих.И сега въпросът ми е следният - ако някой може да ми помогне поне малко- Да се лекувам ли пак с лекарства или да отида в болница да ми махнат тези неща.То сега е само една ама много бързо се разпространяват.Ако някой е запознат с това -да каже.А и по-добре да не се запознавате,отвратително е :cry:

IsoMniaC_
01-06-2008, 20:05
Po dobre idi napravo v bolnica za da ti gi premahnat!

Cool_Bitch
01-06-2008, 20:28
Podkrepqm mnenieto da ide6 napravo v bolnicata i hi4 ne se razpravqi pak s takiva mazila!!Aide dano vsi4ko da bade nared [-o<

Sisqta
01-06-2008, 20:29
Отивай да ти ги махат!Щом е с упойка няма страшно.

Sunrisee
01-07-2008, 07:41
Kym bolnicata,milichka..Poshtadi svoqta koja,koqto e tyrpqla tezi mycheniq 2 meseca..

mumiikataa
01-07-2008, 08:25
а защо първо не се консултираш с някой друг гиниколог и той да каже какво да правиш?мм защо не поговориш с приятеля ти да отиде и той на лекар?

hottie
01-07-2008, 17:21
Mila ,iskam samo da ti kaja,4e ako priateliat ti e zarazen(ni6to 4e niama bradavici) ti dori i da se izlekuva6,toi pak 6te ti gi predade.Zatova e nujno le4enie i za DVAMA VI. Dali 6te e s mazila i lekarstva ili izgarania za teb ve4e neznam.Vuprosa e dali ako ti izgoriat bradavicite ti 6te si izlekuvana?

batkodoki
01-07-2008, 21:45
Моят проблем е следният: гинеколожката ми преди около 1 година ми каза съвсем спокойно - венерически брадавици.Много ,ама много е гадно , едно че сърби,второ че наистина почва да добива отвратителна миризма.В продължение на близо месец и малко ходех по 2 дена в седмицата да ме намазва с разни лекарства,а други аз използвах сама ,но по нейно предписание.Тези брадавици обаче докато ходех при нея не изчезнаха,когато спрях да ходя при тази лекарка започнаха бавно да се отчупват и махат.Така след около 2 месеца изчезнаха напълно.Бях много щастлива,но не задълго ,защото кожата ,където бяха те стана някак по-груба и раздразнена.А и от около 2 седмици пак се появи една брадавица,само една , не като миналия път много ,но имам чувството,че историята ще се повтори.
Нека дам само някои разяснения - Имам приятел от 1година и половина,той няма видимо брадавици,но явно има вируса.
А гинеколожката ми спомена ,че ако не се махнат с лекарства следва изгаряне с УПОЙКА В БОЛНИЦА , при което аз направо откачих.И сега въпросът ми е следният - ако някой може да ми помогне поне малко- Да се лекувам ли пак с лекарства или да отида в болница да ми махнат тези неща.То сега е само една ама много бързо се разпространяват.Ако някой е запознат с това -да каже.А и по-добре да не се запознавате,отвратително е :cry:

вероятно се касае за Condylomata acuminata.
кондиломите са сериозен проблем и могат да се превърнат в крайно упорито страдание.
колко пъти трябва да ви се обяснява, че "гинеколожкта" не е компетентана да лекува подобни неща, а най-често само оплесква нещата!
обърнете се към грамотен дерматолог-венеролог!
той ще прецени как да бъдат отстранени образуванията - чрез електрокоагулация, лазер, кюртаж или с химически средства.
никое от тях обаче не гарантира, че няма да се появят отново. за да се случи това трябва да се промени реактивността на имунната система към вируса с имуномодулиращи или стимулиращи средства.

nqkoqsi
01-26-2008, 20:57
tezi bradavici ne se lekyvat s medikamenti (tova e lekarski dokazano) ili dori da se izlekyvat kakto pri tvoq slychai se poqvqvat sled vreme taka che izhod1t e da vlezesh v BOLNICATA ;[ yspehcheta :)

Baby_b
01-27-2008, 16:17
Моят съвет е болницата да ти ги махат. А искам да питам (за да не правя друга тема) след колко време се махат гъбичките при адекватно лечение?