PDA

View Full Version : Какво бихте направили



LiveFlower
01-06-2008, 20:47
zdraveite,otdosta vreme zamislqm da pusna tazi tema.vuprosa mi e kakvo bihte napravili,ako adski mnogo vi boli korema ili glavata 4asut e kum 1:30,a va6te sa na dulga po4ivka,zvunite im po telefonite,za da pitate kude ima vku6ti lekarstva,oba4e te sa si izklu4ili telefonite(navqrno imat burna no6t).Na blizo vi ima susedi,no vi e neudobno da gi budite posred no6t,za da vi zakarat do bolnicata 6toto ve4e "umirate" ot bolka.Kakvo bihte napravili?!

AvaLan4e
01-06-2008, 20:50
бих се обадила за линейка и чакала 7/8 часа да пристигне.
ще се обадя на някой познат да ме закара.

blaaaa
01-06-2008, 20:54
Ако не намеря никакви хапчета все пак бих звъннала на съседите колкото и да ми е неудобно или бих се обадила на някой познат [или такси] да ме закара до болницата :)

blaaaa
01-06-2008, 20:57
А ти как се сети да питаш точно това? Да не ти се е случвало или те е страх да не ти се случи?

Sisqta
01-06-2008, 21:01
Гълташ един аналгин[за главата].пиеш малко оцет[за корема] и лягаш да спиш.!

_SmiLe_FoR_yOu_
01-06-2008, 21:06
Ми наще като отиват някъде по 1000 пъти ми повтарят къде стоят лекарвствата и сичко,което може да ми потрябва в екстремни ситуации.. Но ако случайно няма никакви лекарства бих отишла в бърза помощ :-P

BioX
01-06-2008, 21:09
da se obadq na maika mi da da ne sam polydql 6i si habq parite da zvanq na maika mi bez tova 6i kaji ne me zanimavai s glyposti.
a po temata:6te si izvikam taksi i 6te ytida ili 6te izvikan nqkoi priqtel/priqtelka da doide s men do bolnicata pe6a


pp.abe to ako nqma nikoi vka6ti ili i az nqma da sam vka6ti ili 6te e adska navalica ot kypona koito 6te ystroq :D

shadow4e
01-06-2008, 21:11
Знам къде стоят лекарствата, но иначе обаждаш се на линейка идва и те взима, никакъв проблем. Изпаднах в такава ситуация по път с автобус, е слезнах от автобуса, говорих с жена, която продаваше на една бензиностанция, зада ми викне линейка, понеже не знам какъв е номерът в Австрия.

Хах, странното е, че точно тогава бях сигурна, че всичко ще е наред и само исках да влезнав болницата, нищо друго. А автобусът дори не изчака да дойде линейката. :wink: Тогава въобще не се замислих за това, но сега се чудя как никой от автобуса не предложи да изчакат 15 минути. Както и да е.


Хора и не мрънкайте, че българското здравеопазване е под всякаква критика, австрийското също не е по-добро. :?

Boot
01-06-2008, 21:13
ъъ... знам къде са лекарствата в нас и горе долу какво може да помогне. 8-)

DisciplineAndOrder
01-06-2008, 21:26
ъъ... знам къде са лекарствата в нас и горе долу какво може да помогне. 8-)

мда... 8-)

RAWRRR
01-07-2008, 04:42
Бахти филмите ,в които се вкарваш..
Отиваш до някоя денонощна аптека и си купуваш ,каквото ти препоръчат оттам.
Изтърпяваш болката,ако не помогне и на сутринта отиваш до личния си лекар.
Какво му е толкова сложното? :shock:

Saymon90
01-07-2008, 06:12
Дори и ваще да вдигнат, като са на почивка, няма много да ти помогнат.
Или си взимам някви лекарства или отивам до аптеката за такива... мисля, че мога да преценя, дали е достатъчно сериозно, че да звъня на лекар...

mulgore
01-07-2008, 13:57
приятел в нужда се познава, а и не е лошо да знаеш къде седят лекарствата вкъщи...

+1

fake
01-07-2008, 17:27
за тая цел винаги си имам 1-2 пакетчета Аулин в портмонето и 1-2 в мойта си "аптечка за спешни случаи"
Аулин рулз, за всичко помага тва ей...шси го друсам докат ми мине

AvaLan4e
01-07-2008, 17:34
за тая цел винаги си имам 1-2 пакетчета Аулин в портмонето и 1-2 в мойта си "аптечка за спешни случаи"
Аулин рулз, за всичко помага тва ей...
Целия се парализираш и нищ не чувстваш ^^
:grin:

Мен не ми действа. Болкоуспокояващи ми трябват разни само с рецепти :-#

Pedigree
01-07-2008, 18:56
Аз знам къде се намират лекарствата и ще избегна сложната процедура с бавната линейка 8-)


Ама...ако си представя,че не зная...хмм,може би ще хвана такси,ще отида до болницата и готово. :P Бтв,това вече ми се е случвало,но не беше от главоболие.


Друг вариант са powerpuff girls,но не им знам номера... :?