PDA

View Full Version : проблем с лаптопа



tesco
01-07-2008, 12:08
Защо като включа flashget или bittorent,започва да замръзва на моменти за 2 секунди и се оправя,в период от 10 секунди се повтаря,а като ги изключа,всичко е нормално?

vikc
01-07-2008, 13:49
Първо спри всички други работещи програми и опитай пак. Възможно е от многото операции, които се изпълняват в момента лаптопа да не смогва. :smt001 Пиши после какво е станало :-({|=

tesco
01-07-2008, 14:38
Първо спри всички други работещи програми и опитай пак. Възможно е от многото операции, които се изпълняват в момента лаптопа да не смогва. :smt001 Пиши после какво е станало :-({|=
Значи,не е от много операции,рам паметта е нормално,на 260мб с всички изкючени допълнителни процеси,без тези на ХР-то,процесора скача на 100 процента през тези 2 секунди и пада до 50 процента.Когато изключа работешия доунлоад мениджър,лаптопа си работи супер нормално,той го товари до 100.Преинсталирах и flashget,и bittorent-a,Същото положение.Проверих и състоянието на харддиска,Health и fitness са full,няма S.M.A.R.T грешки,всичко е в нормата,има само 2000 работни часа.

vikc
01-07-2008, 14:53
Ще ти се стори глупаво това, което ще ти кажа, но провери за всеки случай охлаждането на лаптопа. Подпри го на нещо , за да е във въздуха. После ако пак забие пипни под лаптопа и виж дали е топъл. Лично аз съм имал такъв проблем и машината се беше нагряла толкова , че не може да си държиш ръката. Ако е много топъл охлади го със студен въздух (не вода). Според мен по този начин би трябвало да се оправи.
Пиши после да видим какво е станало. ;-)

tesco
01-07-2008, 22:00
Ще ти се стори глупаво това, което ще ти кажа, но провери за всеки случай охлаждането на лаптопа. Подпри го на нещо , за да е във въздуха. После ако пак забие пипни под лаптопа и виж дали е топъл. Лично аз съм имал такъв проблем и машината се беше нагряла толкова , че не може да си държиш ръката. Ако е много топъл охлади го със студен въздух (не вода). Според мен по този начин би трябвало да се оправи.
Пиши после да видим какво е станало. ;-)
Не е и от охлаждането,имам инсталирана програмата speedfan,малко по-топличък работи,отколкото настолна машина и е вярно това,което казваш-като го сложа на корема,докато гледам някой филм,вдига температура,защото изхода на въздуха от перката е точно отдолу.Но в повечето случаи си седи на земята и постоянно сваля нещо,докъто съм на работа,но този проблем се появи,от близо седмица,а от септември досега е нямало никакви проблеми :neutral:
Мисля че нещо се е скапал уиндоуса,но за да го оправя,без преинсталация,трябва да знам откъде идва проблема.
Занимавам се с компютри от 1995-та година,два пъти ми се е случвало това,но и двата пъти проблема е бил хардуерен,и този проблем с замръзването беше постоянен,а в този случай-нищо друго не може да го накара да забие,освен тези мениджъри.А и тоя лаптоп го купих втора ръка,според смарта не е използван особенно,проверих му дъното,тествах го за всеки случай-Всичко е нормално!
Разгледах из регистрите,видях че имам някакви гадни проследяващи програми,сигурно са ми ги пратили,защото постоянно правя онлайн банкиране,но тия балуши още не са разбрали че никога пасуорда не е един и същ,и се генерира от дебитната карта,чрез специален хардуерен четец,та ги оставам да зяпат и се базикам с тях,но дали може да е от тия троянки,да сканират примерно всичко свалено на 10сек или нещо такова?

vikc
01-08-2008, 14:16
Опитай се да направиш System Restore и върни компютъра към по-задна дата. Вече мисля, че проблема идва от софтуера. Възможно е троянските коне, които намираш да забиват машината.
Ако не стане и така пиши да видим как ще решим проблема. :::

tesco
01-14-2008, 20:13
Проблемът е решен.Старото ХР е сдало багажа.Пробвах как е вистата,пълна боза и ми изтри 2гб снимки :-o
Сега съм пак с ХР и всичко си работи :)

vikc
01-15-2008, 13:26
Радвам се, че всчко се е оправило! :grin: