PDA

View Full Version : Нз кфо ми става.. май се притеснявам...



SwEeT_PriNceSsS
01-07-2008, 18:32
Здравейте.. значи проблема при мен е нали когато имаме класни или контролни или ваобще някакво изпитване.. нещо ми става и започвам да се притеснявам.. и забравям един вид всичко.. и получавам слаби оценки.. пак си уча наистина редовно не съм някфа неска учи утре не и т.н И това е от тази година .. защото съм в ново даскало и от що да се стремя да ме харесат даскалите в смисъл да знаят че знам нитщо не правя.. А в старото ми даскало нямаше такива работи.. абе :( . .. На кандидатстването нали след 7 клас.. като кандидатствах по БЕЛ нещо нз какво ми стана и не се притеснявах.. и изкарах 5.50.. Но за сметка на тва по Математика като започнах да решавам и всичко забравих един вид.. и 4.20 , а като се прибрах у нас всичко бях решила...( без няколко зад ест.. :? ).. та въпроса ми е има ли някой които има същия проблем като моя и как се справя с това... или да ми дадете някав съвет какво да правя за да се успокоявам ли нз....

А и още един въпров.. вярно ли е това че в тия у-ща където се влиза след 7 клас с изпит .. 8 клас не се гледало много много оценките и не се включвали в дипломата.. а от 9 нагоре е било по-важно... така ми казаха недейте да се смеете ако не е така.. :-s

koman
01-07-2008, 18:49
По първия въпрос : еми и аз съм така ама вече свикнах . Нормално е да се притесняваш ... нова обстановка , нови ученици около теб , нови даскали... Не се притеснявай ще свикнеш с всичко .
По втория въпрос : аз съм след 7 клас в мойто даскало /след изпити/ и не съм чул подобно нещо :-o

IrReplacaBle
01-07-2008, 18:58
Еми нормално е да се притесняваш малко или много...точна формула или начин за успокоение не мога да ти дам.А колкото до учителите мисля , че няма защо да се притесняваш от дадените техни оценки,те едва ли не са разбрали ,че си притеснителна :)

А за втория въпрос: Да вярно е.В някои гимназии е така,но в други не.Такава година се нарича нулева и там се набляга повече върху езиците или по друг определен предмет според паралелката.Мисля,че в девети клас се учат неща и от осми,но не съм много сигурна за това.

nicolepcd
01-07-2008, 19:02
Ооооооооооооо, и аз съм точно така, с разликата, че през по-голямата част от живота ми съм се притеснявала 8-) Таа... то и аз сега съм 8-ми клас... притеснявам се, забравям... но вече взех да продолявам страха... просто... не знам наистина как да помогна :? Ми... аз предполагам, че е от новата обстановка, от новите хора... и затова... не знам #-o Мии... айде УСПЕХ! :wink:

JivaRana
01-07-2008, 19:19
И аз имам подобен проблем,като ме изпитват си забравям мисълта,немога да се съсредоточа,само че освен от притеснение и от това,че другите си приказват или като даскала ме прекъсне,за да им се скара...В нас урока мога да си го кажа за 6,а изпитат ли ме става зле.На писмено изпитване ми е по-лесно,но някой път като е много шумно немога да си събера мислите и пак ми е трудно.. :neutral:

kriskaaa
01-07-2008, 19:19
Само не се шашкай :wink: и на мен ми беше малко трудно в на4алото докато свикна новото даскало и само си мислех колко щеше да е яко да си остана в старото :? оба4е с времето се свиква :) а относно даскалите щом си у4иш редовно им правиш добро впе4атление със сигурност. бтв аз също у4а в такава гимназия,в която се влиза след 7 клас и в осми се у4ат главно езици и оценките от осми не влизат в дипломата само тези по бел и математика :) и после в девети с у4ебниците за осми 8-) само спох свиква се :grin: :grin:

Slave4You
01-08-2008, 13:31
Ми и аз бях така доскоро но от притеснение не за даскалите ами за наще .. че ще изкарам пак някоя 3 и .. така. Знам че ще ти прозучи мн тъпо но просто трябва ... да спреш да се притесняваш... Примерно ако контролното ти е 5 час не трябва през 1, 2, 3, 4 час само да мислиш и да учиш за това контролно. Още повече преди самото контролно. Аз преди правих така, но просто спрях защото разбрах че няма да науча мн повече в др час. А като дойде време за самото контролно просто поеми дълбоко въздух 5-6 пъти и недей пак да си мислиш колко иделано знаеш или не знаеш всичко и как накрая ще се издъниш;) Отиди и говори с някой за нещо различно от това за да ти се опресни акъла;)

SwEeT_PriNceSsS
01-08-2008, 18:15
мерси много за отогворите.. дано все пак волята ми да надделее над притеснението :-) :-) :-) :-)