PDA

View Full Version : TOEFL/SAT



butty
01-08-2008, 07:06
Здравейте!
Тъй като в този форум влизат много хора реших, че сигурно има такива, които се подготвят за изпитите TOEFL i SAT или пък вече са ги взели. На мен ми предстои да ги взема това лято..но изобщо не съм подготвена.. Вашата подготовка колко беше дълга? Ходихте ли на специални курсове?а на тези, които ще ги карат те първа.. пожелавам много късмет :) нека тук споделяме всички проблеми,свързани с тях. ;)
Благодаря! :)

JustaMan
01-08-2008, 09:00
Само ще ти кажа, че нямаш никакво време. Тръгвай на специализирани уроци за изпитите. Ти тръгваш на сляпо - нз какво очакваш.
Ти даже не знаеш какво представляват, а ще ги държиш...
SAT включва освен английски и математика, моето момиче. :)

chipi_kaoo
01-08-2008, 10:18
Само ще ти кажа, че нямаш никакво време. Тръгвай на специализирани уроци за изпитите. Ти тръгваш на сляпо - нз какво очакваш.
Ти даже не знаеш какво представляват, а ще ги държиш...
SAT включва освен английски и математика, моето момиче. :)
:shock:

BrokenInnocence
01-08-2008, 12:18
SAT- овете не съм ги вземала. TOEFL лятото реших да го взема. Един приятел ми даде някакви учебници, по които да се подготвям и аз само като им видях размерите се отказах да ги чета. Изобщо не бях пипвала нищо. Явих се на Internet Based Toefl (iBT) и имам 108 от 120... not bad.

RoyTheReaper
01-08-2008, 16:16
Само ще ти кажа, че нямаш никакво време. Тръгвай на специализирани уроци за изпитите. Ти тръгваш на сляпо - нз какво очакваш.
Ти даже не знаеш какво представляват, а ще ги държиш...
SAT включва освен английски и математика, моето момиче. :)

Не. Ако започне в рамките на един месец и прави упражнения всеки ден, ще е доста добре подготвена за юнския SAT. Математиката е на олигофренско ниво, само трябва да се правят упражнения, защото има много капани. А повечето курсове са загуба на пари.

Аз съм минал през цялата простотия и мога да отговарям на въпроси (само за SAT, че TOEFL съм държал стария формат).

butty
01-09-2008, 07:24
Само ще ти кажа, че нямаш никакво време. Тръгвай на специализирани уроци за изпитите. Ти тръгваш на сляпо - нз какво очакваш.
Ти даже не знаеш какво представляват, а ще ги държиш...
SAT включва освен английски и математика, моето момиче. :)
хехе спокойно,знам какво представляват изпитите,запозната съм с формата,точки и всичко. На TOEFL съм минала един учебник, а за SAT имам един който е близо 1000 страници,и някъде 200-300 страници съм преминала. Но не съм се готвила редовно досега. От сега нататък ще започвам сериозно и така :) и смятам да се явя на юнския SAT- да, а след това август на TOEFL :)
Благодаря на Lake_Bodom!Сигурно ще се възползвам от помощта ти :)

slip_away
01-10-2008, 20:07
nqmala vreme.. az za 3 meseca napravih 20 testa..qvih se na 15ti dek no nqma6e izpit,otlojiha go za 5ti qnuari. qvih se.....na reading mina mn zle. ne se 6a6kai,prosto da znae6 4e tekstovete sa ujasno gadni i neqsni za razbirane..bukvalno igrah na nalu4kvane i bqh mn pritesnena. vuprosa e da si spokoina,6toto men panikata pri tezi readingi mi pre4e6e. ina4e drugite sekcii minaha dobre :P don't worry ima6 vreme, prosto se iska koncentraciq i spokoistvie.