PDA

View Full Version : ЛИС: Любовта - Илюзия или реалност



trg_ahmed
01-08-2008, 17:01
Здравейте,трябва ми ЛИС или есе каквото и да е по тази г0рната тема,аз самия нямам мнение за любовта пък и не вярвам и за т0ва съм закъсал така :oops: :oops:

Благодаря предварителн0 8-[ :-|

icakapz
11-13-2008, 19:46
Кажете моля ви много :-o :shock:

RiseGirl
11-14-2008, 04:43
Заповядай:

Една илюзия и животът става прекрасна приказка, на която краят обаче не винаги е добър, защото рано или късно илюзията свършва. Човек се чувства измамен и самотен. Той е раздал всеотдайно всичко от себе си, без да се застрахова за онзи миг, когато ще остане сам.Тогава той като ранено животно ще се скрие в дупката си и ще лиже раните си, докато се почувства готов да започне живота отново. Но от този миг той няма да вярва в приказките, защото те са една малка измама; защото самият живот не е никаква приказка и не всичко в него завършва добре.
Любовта - тя е илюзия. Мислиш, че вземаш от другия, докато в един момент не разбереш, че през цялото време си давал от себе си. Вярвал си в другия, а изведнъж разбираш, че си грешил. Той си отива и ти не можеш по никакъв начин да го спреш.
Трябва да се вярва в мъдростта на онези, които са минали по този път преди теб. Те казват, че трябва да живееш колкото и да те боли, защото не можеш да умреш заедно с отмиращата любов. Вярвай им!
Отрекъл любовта - ти отричаш самия живот. И ако любовта е измислица, а животът все пак реалност, то това съвсем не означава, че едното може без другото. Те са така силно свързани.
Не зная кой вариант е по-добър. Но човекът е същество, което не е пълноценно без любов в сърцето си. Затова ти казвам: разпери крила и литни! Остава ти надеждата, че все някога смъртоносният заряд от болка и разочарование не ще те оцели и ти ще успееш да стигнеш до своя жадуван остров и да се хвърлиш в прегръдките на своята дълго търсена Любов.
И този път ще е завинаги.