PDA

View Full Version : Италиански лицей



mon4eto
01-08-2008, 18:07
Trqbva mi saita na Italianskiq licei v Gorna Banq 8-[
Tarsih v google ama ne namerih ni6to :?

Molq ako nqkoi go znae da go napi6e za6toto mi trqbva spe6no :)

HardlyAwakened
01-08-2008, 19:40
незнам сайта..ама живея на няколко пресечки от тоя лицей..там освен да се фукат с нови дрешки и ГСМи ..кой ква трева има..няма друго ... ](*,)

shadow4e
01-08-2008, 21:56
Ето ти телефоните, звънни и питай каквото ти трябва.
http://www.uchenik.com/info.php?st=1&city=1&sid=6

Сайтът не работи отдавна. Аз от 4 години вече не уча там, но ако е нещо, свързано с базата, часовете и тн, питай.


Спомените ми от там са страхотни, радвам се, че бях там и в 6 клас скачах на ластик и на въже. Е, в 8-ми клас ми се отвориха очите, че явно ще се пораства и, че докато аз скачам на ластик, връстниците ми правят секс. :)
Сега обаче нещата са различни "сексуаната вълна" залива подрастващите отвсякъде.

mon4eto
01-09-2008, 17:46
Emi prosto iskah da razbera malko pove4e ne6ta za daskaloto za6toto plemennika mi 6e go zapisvat tam a dokolkoto sam 4uvala v tva daskalo mai ne se u4i kato horata ](*,)

Ako nqkoi znae nqkakva informaciq za u4ili6teto da pi6e :)

shadow4e
01-10-2008, 00:03
То въпросът е и дали ще може да влезне, защото изпитът хич не е лесен, въпреки че аз не бях правила такива неща и си си се справих в първи клас, е не бях сред първите 5 човека, ама какво от това :) Моята класа, която ми беше до 4-ти клас вече се пенсионира. Но беше много добра, на другите два класа също.
И та оттук натам ще ти разкажа какво беше при мен, аз сега съм 12-ти клас и учих там до 7-ми. За мен си беше перфектното училище и ходих с желание на училище.
Има и добри и не толкова добри учители. Т.е. само по литература нищо не научих... Относно 1-ви 4-ти клас. Децата имат по 7 часа.
2 часа
голямо междучасие
3 часа
обедна почивка /40 минути, в които децата ядат/
2 часа

Но програмата е направена така, че да не е тежка. Точно затова има народни и бални танци, керамика /батик, дърворезба, картини върху балатум/ и интереси, които са допълнителни и са по-свободни /въпреки че по народни танци се измъчих :)/, защото за един първолак 7 часа биха били много. А теи неща са много важни и развиват наистина много едно дете. То знае, че създава нещо и му се внушава креативност/.
Там всичко беше много по-строго отколкото беше в нормалните /говоря не само за кварталните у-ща/. Дисциплината в часовете си беше пълна, а сега като виждам понякога какво става в час и направо ми става мъчно за учителката и се чудя как могат да го търпят цялото това нещо. Това училище ми даде много и наистина важни знания. Когато отидох в новото и всички ми казаха "А ти там много си учила и сега тук ще ти е лесно". Аз само казах "ще видим". И така се и оказа, защото там ме научиха на нещо много важно- да отсявам важната инфорция от урока.
Примерно по физика тя диктува планове с определения, които не са много, но за следващият път всеки трябва да ги е научил. И г-жата наиситна има подход и абсолютно всички сядаха и се подготвяха за всеки път.

Хах, помня как едно момиче пропуши в 7-ми клас и всички я изолираха :D

Но сега всичко трябва да е различно и все пак по-добро от останалите. /разбира се, че не от всички, всичко зависи на какви съученици и глявно на какви учители ще попадне, в което и да е у-ще, защото, за да е лоша дисциплината е виновен учителят, ако той не може да внуши респект и уважение, те сами няма да го покажат, защото в такава възраст подрастващият се влия от хиляди неща и лесно се манипулира.

Предполагам, че проблем ти е и това, че има деца на известни личности и на такива с пари. Когато аз учих там, тези неща също ги имаше, разбира се, все пак у-щето е създадено за деца на политици и тн, но когато синът на президента учи с дъщерята на еди кой си министър, а пък от другия клас още някой, просто няма как да им обръщат специално внимание. Точно затова ги записват там, защото децата, записани в обикновени у-ща /например дъщерята на миналия министър на образованието, учеше в 55 и там всички са й обръщали специално внимание, съответно се пишат и по-високи оценки./ Докато в Италианския това няма как да стане, защото просто тези деца са повечко и не може да всеки да се обръща внемание. Тези деца така и се научават, че са кат всички останали и нямат проблем да пият боза и да ядат баничка от лафката /Четох скоро как изумени студенти разказват как синът на президента правил точно това и всъщност не си дават сметката, че това е нормално, не е нормално обратното, все пак той няма да е винаги синът да президента и даже му е кофти, че само с това го свързват и сега му се лепят фалшивите приятели/.

Относно парите, честно казано по-голямо парадиране с пари от това в Първа немска не съм виждала, там е ужасно, групички и тн. Докато аз си учих в Италианския от частното у-ще /не знам дали знаеш, но в същата сграда има и частно, те са разделени, де/ парадираха и все още адски много с парите си, идват със скъпи коли на училище, карани от шофьори, поръчване на КФС през обедната почивка и тн, но за щастие с тях почти нямах контакт. Но там повечето са адски разглезени и въобще и ако имате финансовата възможност, не го записвайте там!


Оффф, много изписах и все неща, свързани с моето детство, припомних си страхотни мигове и съм много благодарна на училището.

Ако има още нещо, питай. Въпреки че то аз не мога да ти кажа сега как е, защото 4 години не са малко време.

mon4eto
01-10-2008, 16:16
Blagodarq ti mnogo za tazi informaciq :) :) :) No 4estno da ti kaja moito mnenie za 4astnite u4ili6ta hi4 ne e dobro no kakto i da e...se pak az ni6to ne moga da napravq po vaprosa za6toto roditelite na plmennika mi ve4e sa go re6ili i gorkoto dete hodi na uroci dva pati v sedmicata zaradi toq izpit det 6e poloji za da vleze tam :( ...Tova 4e tam decata sa razglezeni e qsno i imenno tova me pritesnqva 4e ako vleze da u4i v tva daskalo i toi 6te stane takav(ne 4e sega ne si e glezlio) i nedai si boje da se zahvane s narkotici i tem podobni gluposti e ot tova se pritesnqvam nai mnogo za6toto znaem gi bogata64etata kakvi sa ](*,)
Blagodarq ti o6te vednaj za napisanoto ot tvoite dumi razbiram 4e pone moje bi 6te nau4i ne6to tam :roll:

shadow4e
01-10-2008, 21:18
Училището е държавно!!! Ти нещо явно въобще не си наясно. Това за разглезените става въпрос за частното, което е в съседнатата сграда, но сградите са свързани, но те въобще си имат отделен директор и всичко и плащат по към 5000 на срок.

Докато в държавното и където ще кандидатства племенника ти е много по-различно, защото това, че примерно ще учи със сина на някой водещ, както е в повечето случаи, не означава, че тези хора въобще са богати, защото в телевизиите въобще не са на големи заплати. Да плащат се пари, но те са към 150 лв - 180 на месец, за хич не е малко, но те са за храна, транспорт, лекар и зъболекар, тоалетна хартия и течен сапун, неща, които ги няма в другите държавни училища и които държавата не покрива.

А това с тези уроци е голяма тъпотия, само тормозят детето. Познавам няколко деца, които така ги тормозеха и нито едно от тях не успя да влезне. По принцип се дава 1-2 задачи, които да са по-различни, за да се отсеят децата, които да покажат истинското логическото мислене на децата в тази възраст. При мен една от задачите беше рисунка на човек и се оценяваше колко повече детайли ще бъдат нарисувани, дали ще има талия, уши, та дори и миглите носят точка.

Въпросът е да успее да влезне, после ако не му харесва и не се чувства добре местенето в кварталното училище е лесно.

airlegend
01-10-2008, 23:24
Az u4a v tva dask. Zapisvaite go tam! Po udobno e za roditelite ostavqt go sutrinta na spirkata u4ili6tnia avtobus minava zima decata i gi ka4va gore sled u4ili6te moje da go zapi6ete na izvunklasni zanimania.U4ili6teto moga da kaja 4e ima ne lo6a baza, decata se hranqt v stol, ima 3 lafki i ne se pozvoliava da izlizat izvun bazata na u4ili6teto!