PDA

View Full Version : Не правим нищо съществено



HexGirl
01-08-2008, 18:23
Iskam da pomislite malko. Neznam kak da formoliram to4no tazi tema zatova 6te pi6a napravo zamislete se kakvo ste napravili dnes aide sega se zamislete kakvo ste napravili v4era. to4no tova iskam da kaja 4e nie ne pravim ni6to sa6testveno taka stradame ot tozi glupav gradski sindrom no qvno ne ni pre4i i tova pravene na ni6to ni se struva normalno
Dano nqkoi me e razbral vaob6te (ako ne ste spokoino ne e ot vas a e ot men )

т.7 от Правилника!

Модерирано от sh3_1s_7h3_0n3

Special K
01-08-2008, 18:31
Според теб какво е нещо съществено ?

sweet_lady:]
01-08-2008, 18:33
:-D razbiram te!no kakvo da napravim-ta nali sa trq da u4im i pak da u4im!i na men mi e tapo i sku4no i vsqka godina pravq edno i sa6to no za sega tva!ponatatak pak 6te rabotim ili 6te si jiveem jivolta!sega edinstvenoto s koeto moje da si raznoobrazim jivota e izvanklasni deinosti[v tqx vklu4vam i piene kuponi :D ]taka 4e kvo misli6[4akam otgovor za6toto i az se zamislqm po4ti vseki den :-o ]

EJI4eTy
01-08-2008, 18:38
Iskam da pomislite malko. Neznam kak da formoliram to4no tazi tema zatova 6te pi6a napravo zamislete se kakvo ste napravili dnes aide sega se zamislete kakvo ste napravili v4era. to4no tova iskam da kaja 4e nie ne pravim ni6to sa6testveno taka stradame ot tozi glupav gradski sindrom no qvno ne ni pre4i i tova pravene na ni6to ni se struva normalno
Dano nqkoi me e razbral vaob6te (ako ne ste spokoino ne e ot vas a e ot men )

е не на всеки човек денят му е еднообразен :oops:

HexGirl
01-08-2008, 18:43
Iskam da pomislite malko. Neznam kak da formoliram to4no tazi tema zatova 6te pi6a napravo zamislete se kakvo ste napravili dnes aide sega se zamislete kakvo ste napravili v4era. to4no tova iskam da kaja 4e nie ne pravim ni6to sa6testveno taka stradame ot tozi glupav gradski sindrom no qvno ne ni pre4i i tova pravene na ni6to ni se struva normalno
Dano nqkoi me e razbral vaob6te (ako ne ste spokoino ne e ot vas a e ot men )

е не на всеки човек денят му е еднообразен :oops:
nqmam predvit ednoobrazie imam predvit 4e ne pravim ni6to zna4imo

HexGirl
01-08-2008, 19:00
]:-D razbiram te!no kakvo da napravim-ta nali sa trq da u4im i pak da u4im!i na men mi e tapo i sku4no i vsqka godina pravq edno i sa6to no za sega tva!ponatatak pak 6te rabotim ili 6te si jiveem jivolta!sega edinstvenoto s koeto moje da si raznoobrazim jivota e izvanklasni deinosti[v tqx vklu4vam i piene kuponi :D ]taka 4e kvo misli6[4akam otgovor za6toto i az se zamislqm po4ti vseki den :-o ]
emi pieneto i koponite sa edno na raka tva e drugo az govorq 4e nikoi ot nas ne pravi ni6to zna4imo .I az hodq da pia s priqteli hodq i po koncerti ama ne se 4uvstvam dostata4no udovletvorena ot tova

Seducti0n
01-08-2008, 19:46
Виж не при всички е така.Явно си максималистка и не обръщаш внимание на дребните успехи или заслуги,които постигаш,а не бива така.Защо ли отговорът е много прост и той е, че ако човек не се радва на малките неща от живота,когато се случи нещо наистина значимо,той няма да успее да го определи като важно,защото е свикнал да поставя нещата под общ знаменател,без въобще да ги анализира. :)

Нали,лесно е да твърдиш,че света ни е монотонен, еднообразен, скучен и безинтересен...всеки може да мрънка и да се оплаква,но не всеки може да осъзнае,че на каквото си посял,такова и ще пожънеш. :wink:

i'm so excited!
01-08-2008, 19:53
какво наистина разбираш под 'значимо'?
всеки човек прави нещо,което е значимо за него, а това,че хората около него не го приемат за такова, си е тяхна работа.
хора различни......

Seducti0n
01-08-2008, 19:58
какво наистина разбираш под 'значимо'?
всеки човек прави нещо,което е значимо за него, а това,че хората около него не го приемат за такова, си е тяхна работа.
хора различни......

Въпроса е,човек самия да може да отдаде необходимата значимост на дадено нещо, а не все да не доволства и да се оплаква от житейските неволи. :wink:

gluhar4e
01-09-2008, 22:03
Зависи какво разбираш под значимо.За някои хора значимото е точно в тва да си ходят на даскало и всеки ден да е почти еднакъв с предния.За втори е нещо други и тн.Просто зависи от това как разбираш и виждаш нещата.Аз за себе си мога да каже,че върша нещо не точно значимо,а по скоро важно за мен.Занимавам се с неща,които са ми приятни и смятам,че след време ще имам достатъчно време да се занимвам и с много по-значими неща,които не са важни само за мен,а за повече хора =)

Blab
01-09-2008, 22:08
За мен изкуството е значимо и му посвещавам по няколко часа всеки ден. Изграждам себе си, като личност. Променям се с всеки изминал ден, с всеки срещнат човек, с всяка изказана дума... Нима има нещо по-важно от това...

Cerealkiller
01-09-2008, 22:39
За мен изкуството е значимо и му посвещавам по няколко часа всеки ден. Изграждам себе си, като личност. Променям се с всеки изминал ден, с всеки срещнат човек, с всяка изказана дума... Нима има нещо по-важно от това...
добре бе, Леонардо!

Аз пък си признавам ,че нищо не правя ,за което съжалявам.Или ме мързи или нямам време.

Blab
01-09-2008, 22:45
За мен изкуството е значимо и му посвещавам по няколко часа всеки ден. Изграждам себе си, като личност. Променям се с всеки изминал ден, с всеки срещнат човек, с всяка изказана дума... Нима има нещо по-важно от това...
добре бе, Леонардо!

Аз пък си признавам ,че нищо не правя ,за което съжалявам.Или ме мързи или нямам време.

Не иде реч само за изобразително изкуство...
Както и да е...

Cerealkiller
01-09-2008, 22:56
Ми той не се е занимавал само с изобразително изкуство...всъщност.

Blab
01-10-2008, 16:24
Ми той не се е занимавал само с изобразително изкуство...всъщност.
О, нима? Не знаех... :-|

basson
01-12-2008, 11:00
Защо пък 'ние' ? Това, че ти си вдигаш краката по цял ден, не значи че и другите си губят времето.

P4ela
01-12-2008, 12:51
basson, а ти с какво се занимаваш :) Според мен няма съществено и несъществено, а по-съществено и по-малко съществено, така че все правим в някаква степен съществени неща

tuka6na
01-12-2008, 13:17
От село ли идваш?
Нищо лично,прекалявам.
ММне-защото за втори път ти чета пост ,в който намекваш за 'сивото' ежедневие именно в грaда.Което звучи странно.

taka stradame ot tozi glupav gradski sindrom ...
:-| По темата-достатъчно неща се случват през деня ,за да не страдам от комплекс за малоценност и откривателския ми порив да е удовлетворен :D .Освен да излизам с приятни за мен хора,ходя на работа,от скоро правя дреди-някакво удоволствие да го причинявам на косите на хората,допринасям за ръчно правените джунджурий в магазина на съквартиранта,занимавам се и с фотография(уча).Това предимно.И отделно каквото се измисли ако случайно не съм умряла от умора и ми е останало време.
Не вярвам да не можеш да откриеш с какво да запълваш деня си.И все пак не може да се открива топлата вода всеки ден .Какво толкова съществено търсиш :smt003

FelisDirus
01-12-2008, 13:28
От село ли идваш?
Нищо лично,прекалявам.
ММне-защото за втори път ти чета пост ,в който намекваш за 'сивото' ежедневие именно в грaда.Което звучи странно.
[/size][/color][/i]


Хайде бе, кое е странно на това, че градът е сив? Едни и същи пишлемета, едни и същи заведения с една и съща музика, еднакви плочки по земята с еднакви сгради наоколо. Ти ако на това му викаш интересно...

Weary
01-12-2008, 13:38
^и селото е сиво.

ежедневието е сиво и то може да си е такова абсолютно навсякъде. независимо дали доиш кравата, храниш прасетата, копаеш или ходиш на работа, ходиш на кафе, стоиш пред компа. който пък умее да си го прави цветно, би успял навсякъде.

не правя и аз нищо съществено. не ми е градският синдром виновен, а един друг. ;-)

FelisDirus
01-12-2008, 13:51
^и селото е сиво.

ежедневието е сиво и то може да си е такова абсолютно навсякъде. независимо дали доиш кравата, храниш прасетата, копаеш или ходиш на работа, ходиш на кафе, стоиш пред компа. който пък умее да си го прави цветно, би успял навсякъде.

не правя и аз нищо съществено. не ми е градският синдром виновен, а един друг. ;-)


Аз не защитавам селото, защото го мразя. Мисълта ми беше, че градът не чак такава атракция.

Pedigree
01-12-2008, 14:03
Ние не правим нищо съществено?!
Драга,говори от свое име.Какво те кара да мислиш,че не правя нищо значимо?Може би си сложила скрита камера в нас и следиш всяко мое действие? 8-)


Всеки ден правя нещо значимо,нещо,което ми помага или помага на другите.Нещо,което ще помня винаги.Не цял ден кисна и си флуудя.Има една част от времето ми,през която върша нещо полезно-чета,уча и т.н.т.Недей да смесваш твоето бездействие с всеобщото.Не всеки си стои и търси работа.Винаги има с какво да се занимаваш,естествено,ако не те мързи,но не е начина да пускаш теми по цял ден. :)

sherry
01-12-2008, 14:19
Затова съм на мнение, че всеки трябва да обръща внимание на таланта, който притежава и да се старае да го развива, за да постигне нещо значимо. Всеки има нещо, което му се отдавна, въпросът е, че не му обръща внимание. Най-добрата ми приятелка има страхотен глас, от нея би станала чудесна певица. Друга моя приятелка е играла години наред танци, още е пластична, но спря да се занимава с това. И така...Потънали в еднообразието на деня, хората често изоставят или забравят мечтите си, не развиват дарбите си...Аз се опитвам да постигна нещо значимо. Не знам дали ще успея, но поне го искам и се боря за това.

find_m3
01-12-2008, 14:35
естествено ,че не правим нищо...няма ли да има някоя форумна среща скоро 8-) :-D

LiCk|It_OfF
01-12-2008, 14:49
Сам по себе си всеки човек е значим.Най-важното и значимо нещо,което правиш всеки ден е това,че живееш.

techCandy
01-13-2008, 17:18
Като пораснеш, ще почнеш да равиш съществени неща.
Сега се радвай, че си клатиш краката по цял ден.

scorpias
01-13-2008, 17:53
ахаха женската ме пита кво прая а мене ме марзи да дишам

psychopath
01-13-2008, 18:38
Аз не мисля ,че не правя нищо значимо, нито пък ,че страдам...

Blacklisted
01-13-2008, 19:44
Хаха, аз в момента съм в период на, да го кажем "не живот"
- изключително асоциален, стоя си в нас предимно,
джиткам си игрички и чета книги, избягвам контакти с хора максимално,
не работя, не отговарям на телефона, че даже и в нета.
Едиствено ходя на лекции и така от нова година.
Почивам си, ставам късно, мързелувам, правя всичко, което ми се иска,
а то не е много, изобщо не чувствам вина, нито че нещо ми липсва, тотална апатия.
Нищо не ме стресира, затормозява или ранява - чудесно е :D
И така още малко, докато ми стане скучно и се върна към "живота",
просто си имам такива периоди.

Victorious One
01-13-2008, 20:02
Повечето от нас не правят нищо значимо за обществото, изключение е експлойтедтийн. Обаче откъде знаеш, че не правим нищо значимо за себе си?

_donna_
01-16-2008, 08:32
Вчера пих бира. :smt006
И много ракия.Ама няма такива емотиконка.
И после...голям рок'енд'рол настана. :smt002
Съвсем съществено си беше.Направо,самата същественостЪ.
Хаха.Какъв градски синдром.Никой не те е вързал с белезници за радиатора.А и като имаш небогато въображение кой ти е виновен... :-D