PDA

View Full Version : Имам мн. голям страх от зъболекар



iF_kA
01-09-2008, 09:11
Zna4i,imam ujasen strah ot zubolekari,otkakto mi vadiha zub bez upoika...Sega vseki put kato otida,dori samo na pregled,treperq da ne mi otkrie karies...I eto dnes mi otkri 4.Malki sa,no nai me pritesnqva 4e 1 ot tqh e na preden zub.Ta bih iskala da mi kajete dali boli pove4e na prednite zubi za6toto naistina mn me e strah.I su6to taka molq opi6ete mi 4uvstvoto pri postavqne na upoika :-# :-# :-#

P.S. : Sujalqvam 4e ne e na kirilica,no imam problem i nemoga da pi6a na neq :)

bungle
01-09-2008, 09:22
Не боли. Изобщо не усещаш като те боцка с иглата. Съвсем леко щипване.

az_amy
01-09-2008, 09:52
Здравей те искам да ти кажа че не може да ти извадят зъб без упойка, ако е постоянен. Има обаче случай при който може упойката да не хване. Това се случва когато под зъба има гнойно огнище (по точно в корена на зъба), тогава се подуваш и те боли зъба като за световно. При това положение ако ти извадят зъба упойката не хваща и много хора (както и аз) сме го изпитвали това нещо, болката е ужасна но все пак като знаеш че след тази болка ще си по-добре се търпи.
Колкото до упойка не се усеща изобщо поставянето и, ако искаш даже и за една пломба могат да ти поставят упойка. За прдният ти зъб бих те посаветвал да си сложиш фотополимер така няма да си личи че там има пломба, малко по-скъпа е е от химиополимера, но при нея може да се контролира цвета и да придобие цвят като на зъбити ти.
Пиши как е минало всичко. А и може да разкажеш защо и как така сати вадили зъб без упойка, стана ми много интересно.

Patetu
01-09-2008, 11:16
Ами всички си имат своите страхове, много хора ги е страх както и теб от зъболекари. Обаче това , което трябва да ти кажа е,че е много наложително да си оправяш зъбките. Защото в противен случай става, още по-болезнено. Упойката не е кой знае каква болка за умиране, все едно си почесваш венеца леко с нокът. А и вече новите упойки са направени като апаратче, изобщо не виждаш игла :)
Така че...съветвам те да отидеш без много много да му мислиш. :)

проблемна
01-09-2008, 11:22
Емии значи 4 предни зъба съм си правила предни и 4-те с упойка .. упойката изобщо не боли ама никак даже .. просто те боцка във венеца и тва е чака 2-3 минути да подейства през тва време на теб ти се надува устната част от носа всъщност не е надуване а изтръпване а ти си мислиш че си се надул а то няма никъв оток .. ии прай там кот прай .. на мен веднъж ми се случи да не ме хване и ми би 2 и тогава нямаше проблем .. бе спок ше стискаме палци :-)

iF_kA
01-09-2008, 18:15
Ami az hodq redovno,ne se vodq po straha si,kakto mnogo hora pravqt za6toto znam 4e moje da stane mn zle ako ne se hvanat ne6tata na vreme :) a kum ''az_amy'' :) zuba mi go vadiha bez upoika,za6toto mislq 4e ima6e to4no nqkakva gnoi :) i naistina ot togava mn me e strah :-# No nqma da ostavq zubite mi da se razvalqt zaradi tozi strah ;)

_SilveR_MooN_
01-19-2008, 17:12
И мен ужасно ме е страх от зъболекар,веднъж си изводих зъба на тренировка по джудо,за да не отида на зъболекар.. 8-)

HardlyAwakened
01-19-2008, 17:24
Oh My Fucking God !!!!!

Force
02-08-2008, 13:45
Мене като малък ме беше страх :razz: ама го пренебрегнах ... затваряш очи и квот стане :razz:

•._.•No_NaMe•._.•
02-08-2008, 13:49
i men mn me e strah no 6te tarpq vse pak trqbva da imam hubava usmivka :D :) :P

namina
02-08-2008, 17:42
iF_kA



Aми честно да ти кажа и аз имам невероятен страх от зъболекари,и аз като теб ходя с огромен страх,но от този страх.........от 2 години на сам имам много проблеми със зъбите.......сега последните 2 месеца през ден ходя на зъболекар,е мойта зъболекарка е много добра,aз от 2 гоодини ходя при нея,но искам да ти кажа,че като усетиш неща,независимо дали е леко и малко веднага отиваш на зъболекар,защото аз така сега преди една седмица ми откриха на единият зъб поопит,и това е много страшно,защото,aко не го хванеш този поопит веднага може да умреш от зъб.A,aз вече бях във втората седмица,e oправиха ми го зъбът слава богу,но искам да ти кажа че поне веднън на 2 месеца трябва да ходиш назъболекарa, a и друг случай ще ти кажа.....значи.........имам един зъб,който зъболекарката чак сега ми каза,че ми е бил за вадене от преди две години,но понеже неискали да остана без зъб или със искуствен,ми го закрепили е верно издържа 2 години,чак до сега,но явно тогава с моят страх не съм отишла на време и вече за това не е можело да се оправи,че преди два дни ми махаха забът,та сега съм без зъб,и мога да ти кажа,че баба ми прави 70 февруари,и няма един искуствен зъб,a aз дето нямам 18 още вече след месец ще имам искуствен зъб,така че много си пази зъбите и ходи на зъболекар,сега ме е яд много ама вече е късно да съм си с истинският зъб.

pomo6tplz
02-08-2008, 20:49
значи всеки се старува от нещо но наи лесния начин запреодоляването на страхът е да го изплашиш във твоя случеи изплаши зъболекаря си я със нож я със нещо друго и ще видиш че ще ти мине

amusement
05-31-2009, 09:32
аз утре отивам да ми вади един, млечен, ама с голям страх :( :( :( :(

clever
05-31-2009, 09:58
ще трябва да се абстрихираш от страха ...
и аз имам един приятел;който е на 18 и трепери от зъболекари :shock:
приеми че си на лекар и толкова... нищо страшно
а ако толкова те притеснява болката-поискай упойка ;)

miminky
05-31-2009, 11:00
на мен като ми правят пломби не ми слагат упойка, пък и нищо не усещам :) ама като си спомня предния ми зъболекар как ми слагаше упойки и как ме беше страх :cry:

Alex_89
05-31-2009, 11:25
Не е чак толкова страшно да ходиш на зъболекар. От 7-ми клас си ходя редовно с или без причина и го приемам като всяко друго посещение при специалист. Знам, че е изтъркано, но всичко идва от нагласата. Мисли си за бонбонки "Кръц", докато седиш на стола, и то за 20-тина минути минало всичко. :D А за упойката нищо не мога да ти кажа, понеже, слава Богу, не ми се е налагало да ми слагат, но щом всички останали казват, че не се усеща, явно е вярно. Relax, take it easy. Успех!

gaby123123
04-16-2011, 19:06
Значи,един въпрос!Имам май един кариес,просто МАЛКА болчица,много малка почти не я усешам,реших да пиша тук,страх ме е да идя на заболекър,като знам,че машинката ще ми рови в устата и ще претърпя болка,ако можеше с лазерче да,но незнам,по принцип като видя машинката изпитвам страх много,дали ако изчакам 5,6 дни ще стане нещо с кариеса?Ще стане ли по-голям?Моля отговорете,че изпитвам много голям страх и още от сега рева,като се сетя за машинката...моля помогнете! :( :( ;( ;( ;(

ImmortalSportFreak
04-16-2011, 21:17
^^ Споко,няма нищо страшно. Страшно ще е ако не отидеш на зъболекар,кариесът ти се влоши и се окаже,че имаш и други кариеси.. Стига бебешки глупости,страх от машинката,глупости..... Бягай веднага при стоматолога си да те ремонтира набързо и ходи веднъж годишно на профилактичен.

WishICouldForgetYou
04-16-2011, 21:55
Аз ходих сега ваканцията да си оправям зъбите, защото бяха доста зле. Имах 1 кариес точно на предния зъб от лявата страна. Лекарката каза, че предните зъби са по-чувствителни. Общо 3 пъти ми слага упойка. В единия ден ми направи 2 зъба ... тоя предния и един долу отзад. Не болеше.. само като слага упойката ще усетиш леко боцкане .. не е приятно, но поне не боли. Изтрай 5 секунди да ти сложи упойката и после докато ти прави зъба нищо няма да усещаш. :) Искам да те предупредя само, че упойката трае 4 часа и няма да чувстваш нищо в областа където ти е сложена упойката. 8-) Шамари да ти бият, дупки да ти пробиват на устната.. нищо няма да усетиш. Та, искам да ти кажа, че на единия зъб, който е отгоре ми вади нерв без упойка, но това няма да ме направи по-страхлива и няма да ме накара да не ходя на зъболекар. Напротив, това ме направи по-силна и сега когато се усмихвам виждам хубавия резултат и си казвам - Ето, че не е болка за умиране и сега си имам чисто нови зъбки. :) Надявам се да съм те успокоила. И аз имах голям страх от зъболекари, но със силна воля и много желание всичко се постига. :)

Успех!

WishICouldForgetYou
04-16-2011, 21:58
Значи,един въпрос!Имам май един кариес,просто МАЛКА болчица,много малка почти не я усешам,реших да пиша тук,страх ме е да идя на заболекър,като знам,че машинката ще ми рови в устата и ще претърпя болка,ако можеше с лазерче да,но незнам,по принцип като видя машинката изпитвам страх много,дали ако изчакам 5,6 дни ще стане нещо с кариеса?Ще стане ли по-голям?Моля отговорете,че изпитвам много голям страх и още от сега рева,като се сетя за машинката...моля помогнете! :( :( ;( ;( ;( Щом има болка недей да чакаш 5-6 или колкото и да било дни, защото и моите зъби бяха зле.. не ме боляха де, но с този, на който ми вадиха нерви имах проблем.. и ако съм знаела, че трябвало да отида веднага, щях да отида, но си мислех, че пак нещо венците ми се ебават с мен. 8-) И ето, че отидох без нищо да подозирам и стана лошо..
Та, мисълта ми е, че и аз си виках айде другата седмица.. айде по-другата .. и ОП .. от 3 години не бях ходила на зъболекар. СРАМ! :( А и btw предишния зъболекар при който ходих и той има доста вина за това, което стана. Търсих го няколко пъти, той се направи на луд. Паднаха ми 2 пломби, при което аз отидох и той ми каза, цитирам - "И аз какво да направя? Имам си пациент в момента. К`во искаш ся от мен да направя? Не мога да говоря сега.. как може да идваш и да почваш да ми ги говориш тия.. телефон за теб няма ли да се обадиш?" .. При което аз му теглих една майна... след това се нахъсах, пак отидох ... и естествено същата работа се получи.. след това се оправдаваше, че ремонтирал кабинета си и т.н. Не знам с какво го заслужих т`ва.


Та, хора, гледайте си здравето!!!

vankata5555555
04-16-2011, 22:15
Мен към мъдретците не ме лови упойка и някой неща не ми действат или пък много слабо.Имал съм късмета да ми слагат упойка точно на предния зъб...ужасно е.Изведнъж ми се зави свят,изсвири ми нещо в ушите и ме заболя много,горе-долу за 2-3 секунди.

WishICouldForgetYou
04-16-2011, 22:52
Мен към мъдретците не ме лови упойка и някой неща не ми действат или пък много слабо.Имал съм късмета да ми слагат упойка точно на предния зъб...ужасно е.Изведнъж ми се зави свят,изсвири ми нещо в ушите и ме заболя много,горе-долу за 2-3 секунди. явно не ти е сложил/а упойката като хората

vankata5555555
04-16-2011, 23:04
Да,той ми слагаше упойки през 2 минути.Баба ми са я оперирали без упойка.Има и много неща които ми деистват слабо,например кофеин.Правил съм тройно късо кафе без захар и след 15 минути не издържах,отидох си и заспах.А толкова ми вървешееееее :(

britzy
04-17-2011, 05:48
Вие луди ли сте да изровите стара тема?!

WishICouldForgetYou
04-17-2011, 09:44
Вие луди ли сте да изровите стара тема?! не съм аз :lol: а аз квато съм блейка.. нито гледам от кога е темата, нито нищо.. 8-)

но пък този, който я е извадил има въпрос по темата, така че не пречи да му отговорим :)