PDA

View Full Version : plsss pomoshtttt



n_A_d_E_t_O
01-09-2008, 17:06
Zna4i uroka po biologiq ni e Socialno i razmnojitelno povedenie i ot tozi urok gospojata mi dade edna to4ka koqto nishto ne e pisano v u4ebnika po neq i tq mi kaza da namera ot internet. Ma v neta nqma nishto ako mojete da mi pomognete s nqkakvi materiali she vi bada mnogo blagodarna. A to4kata e "Razdelenie na truda"

sweet_isabel
01-09-2008, 17:18
10.Работна сила (РС)
1.Състав и структура на РС
РС е съвкупност от физически и духовни качества на персонала, които използвани в производсвено-стопанската дейност дават възможност да се изпълняват определени дейности. РС може да се разгледа като индивидуална и колективна като и двата случая имат следните характеристики :
Индивидуалност – важи за отделна личност, защото тя има характерни индивидуални специфични физични и духовни качества
Динамичен характер
РС е резултат от професионална подготовка
А) разделение на труда – обособяване на специфични трудови дейности изискващи професионална подготовка, трудови навици и производствен опит
§ Общо – намира израз в обособяването на материално и нематериално производство. Към нематериалното производство се отнасят образование, култура, военно дело и други
Материално производство. Общо разделение на труда:
o Селско стопанство
o Търговия
o Общестрвено хранене
o Горско стопанство
o Транспорт
o Стриотелство


§ Частно разделение на труда – промишленост

n_A_d_E_t_O
01-09-2008, 18:39
Mersi mnogo, mnogo :)

n_A_d_E_t_O
01-09-2008, 18:44
Mersi mnogo, mnogo :)