PDA

View Full Version : Предупреждението на Фюрера !



Sasho_Kill
01-09-2008, 23:15
Предупреждението на Фюрера от 28 Август 1944 год.


Пълномощният министър на Германия в Царство България - Негово Превъзходителство Адолф-Хайнц Бекерле връчва на тогавашните български регенти телеграма- отговор на една тяхна такава до германския райхсканцлер Адолф Хитлер. Отговорът на Фюрера гласи : " До господа регентите на Царство България : Княз Кирил, професор Богдан Филов, генерал-лейтенант Никола Михов, аз също съжалявам за това съдбоносно и трагично развитие на събитията. Изводите са, че то беше възможно, защото нито в Румъния, нито в България, нямаше онова фанатично рискуване, каквото бе налице в Германия . И затова отсега нататък мерките, които ще се вземат от Германия, ще бъдат съобразени с военните нужди . Мерките, които е готово да предприеме сегашното българско правителство, ще предадат страната на болшевизма и тя ще бъде тласната в пропастта. Националната интелигенция, като бъдеще на вашия народ, ще бъде изтребена така, както в другите страни и царското семейство няма да бъде спасено , а унищожено. Досега в такива времена народите са се спасявали не чрез пораженство , а само чрез проявен героизъм . Германия ще продължи при всички обстоятелства борбата си към победа . "

Подписал : Адолф Хитлер

quench
01-10-2008, 05:47
да, вълка каза на овцете - "не ходете при мечките"

все в гъс, маафака

;)

а на Хитърчо ако му вярваш, значи си дваж по-луд от него

все едно аз да се извъртя из темите и да почна да се възхищавам на Сталин или на Ким Чен Ир ;)


луди мръсни откачени тоталитани лидери - всички в казана

ще ме бил предупреждавал


да ти река, хората не са били по-зле по времето на комунизма, отклкото през времето на царизма - кво значение има кой ме управлява? всички управници са капиталистически гадове

Valentin123
01-12-2008, 11:31
А ве не знам какъв е Хитлер, ама знам че ни върна Цела МАКЕДОНИЯ, ТРАКИЯ, ЗАПАДНИТЕ ПОКРАИНИ!!!Знам че тогава несме изпратили един войник на фронта, знам че всикчи българи са били пазени от нашите врагове ии макара за кратко геноцида върху тех е спрял! :P Сега да сте чували за българи в Егейска Македония или в Поморавието? :-k :-#
Ай поздрав и уважавайте приятелите на България, независимо какво са направили на света!

14/88

Абсолютно съм съгласен!Нацистка Германия е помогнала много на България,а това как другите я оценяват не ме интересува! :evil:

InitialD
01-12-2008, 21:14
Въпреки че не съм наци..бих казал че това е доста вярно!!!