PDA

View Full Version : На 15 години съм и имам Гастрит



Sisqta
01-10-2008, 06:51
Днес ми правиха снимка и ми откриха гастрит.Сега много дълго време трябва да спазвам диети и да се лекува.Само се моля да се излекувам ,че да си похапвам каквото искам.Някой ако има подобрен проблем да сподели как и колко време продължава лечението. :-# 8-[ :-s :cry:

sexa_na_kompleksa
01-10-2008, 08:29
Абе и на мен ми казаха, че имам гастрит преди време, но пък умният ми баща каза, че не е възможно. :-o
На теб какви са ти симптомите и как ти го откриха, в смисъл какви изследвания ти правиха?

Glorious
01-12-2008, 09:47
Мен ми казаха, че имам наследствен гастрит... баща ми и дядо ми имат...
Не са ми казвали никакви диети просто да ям повечко защотот попринцип нямам много време за ядене!

vanilla
01-12-2008, 20:49
И аз го имам от 9 или 10 годишна. Не е нещо опасно. И при мен е наследствено. Опасното е да не стане язва. И язвата ми е наследствена...
Спазвай каквото са ти препоръчали докторите и не се шашкай.

Аз специално избягвам да ям пържено, защото много ми дразни после, големи болки са.
Но ти си познаваш твоя организъм по-добре и сам ще си прецениш. \:D/

gorska
01-15-2008, 18:25
Хм, ще ми кажеш ли какви са симптомите на гастрита и как се устонявява, че имаш? Какви са тия изследвания? Може и на личен... :)

Sun_Shine`f
01-15-2008, 20:45
И аз когато бях 4ти 5ти клас имах гастрит, но моят беше на нервна почва. Мина ми, като около половин година пих едни билки всеки ден по 3 пъти преди ядене.
Попринцип на всеки човек различни храни влияят зле на стомаха, но важното е той да не остава празен.. следователно трябва редовно да се храниш.
При мен симптомите бяха парене и болки в стомаха (най-вече когато се ядосвах или притеснявах за нещо), като се замисля беше ужасно.
Не трябваше лютеница и цитроси да ям до колкото си спомням.
спокойно, лекува се. Само важното е, както казаха, да не се превърне в язва, защото тя вече не се лекува!

apologise
01-16-2008, 07:39
Спокоино гастрита не е нищто сериозно тв'а си е заболяване на стомаха и аз имам наследствено,но не е нищто опасно ако следваш указанията на лекарите няма да иамш проблеми и до месец два ще ти мине определено!А относно диетите гледай да не се храниш с пържени ястия защтото дразнят сомаха! :) :)

rumka88
01-16-2008, 12:26
хм..и аз имам гастрит..но моя е от нередовно хранене..ходих на изследвания(по точно няква снимка ми правиха на стомаха..) и ми предписаха някви хапчета да пия..пих ги за кратка време и спрях,щот не ми се пиеха повече...и от доста време не ме е боляло,но сутрин примерно ако не ям и ме заболева малко...
тогава ми казаха да не ям :люто,подправки,да си беля плодовете и зеленчуците,защото обелките дразнят на стомаха...
а и между другата гастрета се води нещо като начален стадий на язвата...така че лекувай го щот с язвата е още по сложно...
успех!

master3
02-06-2008, 17:18
отиваш при личния си лекар,който потвърждава версията за гастрита,след което ти изписва едни хапчета и си ги купуваш в аптеката.След няколко дена обаче за изненада на всички,се оказва,че гастритът съвсев не е бил гастрит,ами някакъв си апендисит.Споко,не е толкоз страшно,ако те оперират навреме

dj_mace
02-07-2008, 18:01
и аз имам гастрит.тряя6е ми 2 месеца диета някаде и после не ме боле6е като ям сладко :P :grin: и като пу6ех съ6то не ме боле6е :grin: оба4е ся напоследак пак ме наболява . тряя си спазва6 диетата !