PDA

View Full Version : БКП?



chipi_kaoo
01-11-2008, 16:50
Чудя се ако отново се основе БКП, колко от вас биха гласували за тях. Аз лично бих гласувал за тях, ако режимът не е прекалено "затворен", и дават възможност за развитие на частния сектор. Офф не съм живял през времето на БКП но от прочетеното, мисля, че смият режим е бил зависим от Русия (тогава СССР). Демокрацията не е за нас, ние сме прекалено малка и несплутена държава, за да изразяваме свободно мненията си. Нас трябва да има кой да ни казва, какво трябва да правим, защото ние не сме заинтересовани от това. Днешните политици с тези техни лъжи, направо нямат срам :-x като гледам, в близките 10 години, може и да има реформи, ако не и по-рано, но тогава ще има и инфлаация, по страшна и от времето на Жан Виденов. Всеки който се интересува от история, ще каже, че сега е моментът, народа да направи масови протести, и да бъде единен, но българина не е толкова организиран. За това трябва да се основе партия, която да свали сегашното правителство и да "оправи" българската държава. В момента ние нямаме държава, а имаме само природа, защо всичко друго е изкрадното и разрушено. Е това е лично мое мноние, и чакам отговор на въпроса: Бихте ли гласували за модернизирано управление на БКП, като се дава възможност за развитие на частният сектор, заплащането няма да е едно и също, държавата, ще се меси в икономиката, но ще се развиват много повече държавните предприатия, и държавата ще разчита на много повече износ , отколкото внос. Разбира се ако започнем да произвеждаме качествени стоки, много народи биха предпочели качеството на България, отколкото цената на Китай.

Sasho_Kill
01-11-2008, 16:59
Комунизма е неле4има болест от която и ти си заразен !

chipi_kaoo
01-11-2008, 17:33
Не мисля така, просто по онава време кумонизма е имал многобройни недостатъци, и ако се доусъваршенства може и да се избегне кризата в българия. Кумонизма наистина е страшен, но не е по страшен, но не е по-страшен от сегашното правителство.

Victorious One
01-11-2008, 17:46
Никога вече комунизъм! Комунизма е бич за човечеството.

chipi_kaoo
01-11-2008, 18:20
Никога вече комунизъм! Комунизма е бич за човечеството.
А сега добре ли живееш? Това не е ли същото в момента?

air_J
01-11-2008, 18:40
Че то и сега има Българска Комунистическа Партия, дори ако не се лъжа е част от управляващата Коалиция за България. :twisted:

Valentin123
01-11-2008, 18:50
Че то и сега има Българска Комунистическа Партия, дори ако не се лъжа е част от управляващата Коалиция за България. :twisted:

Казва се Българска социалистическа партия и поне на хартия,няма общо с БКП.

Eрнст Баркман
01-11-2008, 19:03
никога !

Victorious One
01-11-2008, 19:12
Никога вече комунизъм! Комунизма е бич за човечеството.
А сега добре ли живееш? Това не е ли същото в момента?

Да, бих казал, че доста добре живея и има много неща в живота ми, които не биха били възможни в комунистически строй. И сега не е комунизъм, а олигархия. Не е яко, но е по-добре.

Spook
01-11-2008, 20:09
Чърчил си го е казал, демокрацията не е идеалната форма на управление, но в момента няма по-добро измислено. Лично мое мнение е че парламентарната монархия, или полиса са не лоша алтернатива(кажете ми бедна монархия в Европа), но за съжаление не са приложими в нашия недодялан балкански контекст. А по темата не, не бих гласувал за БКП. Под достойнството ми е, не бих могъл да се погледна в огледалото да гласувам за една от партиите на извращението.

air_J
01-12-2008, 13:45
Че то и сега има Българска Комунистическа Партия, дори ако не се лъжа е част от управляващата Коалиция за България. :twisted:

Казва се Българска социалистическа партия и поне на хартия,няма общо с БКП.
Не говоря за БСП, аз говоря, че си има легална Българска Комунистическа Партия, която си се явява на избори, хората могат и си гласуват за нея и доли мисля, че е част от Коалиция за България. :twisted:

Sevt
01-12-2008, 16:55
Чшш неорентираните комунистчета - в момента има 2 или 3 легални Български Комунистически Партии, които се явяват на всички избори Земете се информирайте малко и ходете гласувайте. Деееба сганта :booooomb:

Canis_Dirus
01-12-2008, 17:47
Другари от всички подфоруми - логвайте се!

Нас червеното знаме роди ни!
Нас не ще ни уплаши смъртта!
Ние сме на всеки километър (х2)
И така до края на света!

пада другаря в смъртен бой.
Пада за теб, свобода!
За да изгрее и стане той
малка червена звезда. (х2)

Иначе темата е много проста. както и 99% от останлите теми в раздела. Пу да ви в неориентираните симпатизанти!

InitialD
01-12-2008, 21:22
Всички комунисти до стената!!! :evil:

epizod
01-16-2008, 22:55
Комунизма.. да кофти е за определен човек, но като цяло за държавата е много по-добре от тази наша "демокрация".
Казармите на какво са замязали - някакво циганско гето. Падна комунизма и започна голямото разпродаване.
Разпродадоха всичко държавно, парите от тях незнаино изчезнаха някъде.. и ще чакаме сега да усвоим еврофондовете. :smt010
Или върха на простотията:
Дават 3 и 4 блок на АЕЦ Козлодуй на лизинг
Обсъжда се вариантът предсрочно затворените 3 и 4 блок на АЕЦ Козлодуй да бъдат дадени на лизинг на големи компании, които да лобират за тяхното повторно отваряне и, ако това стане, да се ползват от приходите от продадената електроенергия.
В този парламент трябва една кола бомба, даже камион бомба да се взриви и ай сиктир и депутати и парламент, нагушихме чужди фирми защото сме тъпи като овце и сега ще чакаме 1000 евро заплата ама след 50 години най-рано. :-x

Sashoks
01-18-2008, 07:35
В комунизма е имало и хубави и лоши неща верно свобода за хората това табу е било но пък държата все пак се е развивала добре

Lychezar
01-22-2008, 15:59
В България никога не е имало комунизъм в истинския смисъл на думата.
След Втората световна война съществена черта на външната ни търговия беше,че тя се извършваше на държавна основа при наличието на държавен монопол.Външната ни търговия имаше възможност да увеличи обема си поради индустриализацията,която създаде предприятия произвеждащи значителни ресурси,както за вътрешно потребление така и за износ.Увеличеният износ носеше валутни ресурси необходими и за внос и от там за цялостното подобравяне на положението на стопанството в страната.
Б-я беше член на СИВ(съюз за икономическа взаимопомощ) и относителният дял с него беше 78% от общия ни стокообмен.А в това число само от бившия Съветски съюз 55%.
Преминаването след 1989г. на страната към пазарното стопанство беше съпроводено с редица грешки и недостатъци,които се отразиха негативно на външната търговия.При разпадането на СИВ и СС се унищожиха създадени производствени пазарни връзки.Измени се и структурата на вноса и износа,като в износа намаля делът на машините и готовите изделия,а във вноса делът на тези позиции се увеличи.
Търговията на Б-я със страните на бившия съветски съюз след 89г. намалява,като особено тревожно е,че българския износ е спаднал над 3 пъти,а вносът с 3.5%.

Sevt
01-23-2008, 07:35
Теза на евреина, комунист, сатанист Кашел Мордохай ( Маркс ) : " Българският народ не заслужава да съществува " Как може да има тупани дето да продължават да му се радват ?

Lychezar
01-23-2008, 16:51
Sevt в момента написа пълна глупост,която няма смисъл да подлежи на коментар.
Опасността от "фалшив социализъм" беше предвидена още от класиците на това учение. И въпреки всичко социализмът ни споходи днес точно такъв - фалшив. Което само по себе си е доказателство, че не е социализъм. "Реалният социализъм" бе една виртуална реалност, чиято измамна същност лъсна бързо и лесно - веднага със свалянето му като държавна религия, повече неизгодна за жреците на тази система. Социализмът не бе социализъм. Той бе обикновен капитализъм.
"Световната социалистическа система" беше държавномонополистически капитализъм в своята висша форма с пълна, абсолютна, затова - последна, степен на обобществяване на средствата за производство, на връхна степен на монополизиране на собствеността от един eдинствен собственик - държавата.
Цел на социализма, истинската цел е да се преустрои така обществото, че бедността да бъде невъзможна!Марксовият социализъм е учение за ликвидиране на бедността. Нещо повече - марксизмът е единствената научна идеология, която защитава бедните.
Понастоящем световно икономическо мнение е,че социализмът - това е държавна намеса в икономиката. Оттук следва, че "повече социализъм" -повече държавна намеса! Нищо подобно. Социализмът е пазарно стопанство, но без частна собственост! Социализмът е пазарна икономика - без държавно регулиране! Социализмът е по-пазарна от всяка друга, дори и от най-пазарната капиталистическа икономика! Социализмът - това е свободният пазар, анализиран от Маркс, изчистен от всяка държавна намеса и регулиране.

Sevt
01-23-2008, 17:37
Sevt в момента написа пълна глупост,която няма смисъл да подлежи на коментар.


Евреин ли е - евреин е.
комунист ли е - комунист е.
сатанист ли е - сатанист е.
цитираното от мен писал ли го е - писал го е.
+ че само е използвал роднини, жени и " съмишленици " и сам се е присмивал на последователите си.
Тоталното олицетворение на думата " боклук "

Прав си , няма кво да се коментира.

ivan4o17
01-26-2008, 13:34
Зависи какво БКП, защото бкп-та има и сега.
И зависи кой какво разбира под комунизъм.

Ако имаше истинско БКП, естествено, че е за предпочитане пред либералите и тяхната еврейска демокрация. То в сравнение с тях, кое не е по-добро?

Естествено, тези които сме големи и сме живели през Социалистическо го виждаме по съвсем един начин, а по-малките няма как да сравнят и и за тях е нещо съвсем друго.

Кой комунизъм - за мене той е естесвения стремеж за социална справеливост. Този стремеж винаги го е имало и винаги хората са се борели за по-справедливо общество.

Обаче чифутите са се опитали да си приватизират това движение - Маркс, Ленин и прочие евреи, които нямат нищо общо нито с работническата класа, нито с проблемите й, нито с борбите й. Нито даже я разбират.
После Сталин се е опитал да се отцепи от Синедриона и да се обяви за еврейски месия.
Това е променило нещата коренно - двата еврейски лагера (Синедриона и Сталин) са изтървали контрола над комунистическото движение.

Оттогава то извървява обратния път - очистване от изкуствената чифутска идеология.

Факт е, че почти навсякъде са излезли напред независими комунистически лидери. Примерите са много - комунистически движения - от Латинска Америка до ПКК на кюрдите - са по-скоро националисти.

Естествено още си има доктринери, които си хвалят дървените философии на Маркс, Ленин и пр. дървени еврейски философи. Обаче с доктринерство доникъде не се стига.

ivan4o17
01-26-2008, 15:46
Достатъчно, за да мога да сравнявам. Говорим за два различни свята.
95 % от нещата, които сега по медиите се разправят за предишната епоха нямат нищо общо с реалността. Безкрайни абсурдни дивотии. Ако трябва някой да ги опровергава една по една, ще трябва да напише телефонен указател. Затова и всеки го мързи. А и са толкова абсурдни, че е смешно изобщо да се коментират.

В чисто личен план - абсолютна глупост е, че тогава имало по-малко свобода, отколкото сега. Аз бях в метълските среди около края на комунизма и тогава беше доста по-свободно, отколкото днес. По-скоро сега България прилича на някакъв интернат и е много по-полицейска държава. Тогава имаше по едно квартално ченге на хиляди хора - на цели квартали. Не ни е и хрумвало, че може да има идиотщини като тия да не можеш да си спиш свободно по плажовете, да те опандизват за една трева и пр. абсурди.

Sevt
01-26-2008, 16:00
интересно, а доказателства относно това???

Относно кое и какво доказателство искаш ? Няма да ти го ексхумирам, но има доста неща черно на бяло.

ivan4o17
01-26-2008, 18:34
Много е възможно и да го е казал.
Чърчил е казал почти същото. И други такива думи на Чърчил: "Има една жаба на Балканите..." И още приказки, че имало един народ, който толкова рядко се къпел, че си честитял банята. Това е най смешното, защото е ясно, кой има комплекси на тема баня... Западноевропейците са се научили да се къпят през ... 18 век. За който не вярва: http://bgsviat.narod.ru/Diva_evropa.htm У нас още в Плиска и в Преслав във всяка къща е имало баня.

За сравнение, какво казва Хитлер, това поне е точно документирано:
"Особено ни вълнува поправянето на извършената на времето неправда спрямо България."
http://www.nsdap.info/bul01.html

chipi_kaoo
01-29-2008, 17:47
Никой не ми разбра въпроса. Имах предвид, да е комунизам, но по осъвременен. Да има частен сектор. Внос и износ, но всичко да се контролира от държавата, така биха се избегнали инфлаации и мног други абсурди.

Lychezar
01-29-2008, 22:25
Мисля че ти го обясних в предходните ми коментари.Обществото е разделено главно на две класи-наемни работници(пролетариат) и буржоазия.Буржоазията живее за сметка на работниците,на които се експлоатира трудът.Комунизмът представлява общество без класи,без частна собственост.
БСП поддържат социалдемократична политика...Ако искаш се поинтересувай.Идейните възгледи ще са ви сходни според мен,което е не е лошо :)

loyal_88
01-31-2008, 23:41
Мисля че ти го обясних в предходните ми коментари.Обществото е разделено главно на две класи-наемни работници(пролетариат) и буржоазия.Буржоазията живее за сметка на работниците,на които се експлоатира трудът.Комунизмът представлява общество без класи,без частна собственост. Чакай да ме запознаеш малко и мене с нещата :)
ОК, при комунизма няма класи, но за да успееш трябва да си или партиен секретар или нещо свързано с партията, и така пак са обособява едно по-облагодетелствано общество, не мислиш ли? Плюс това различните хора имат различни възможности и по никакъв начин не са равни и еднакви. Защо тогава всички да са на един хал?
А всъщност къде остава избора на хората? Комунягите са захапали властта през 44та и я пуснаха чак 89та. Нали уж управниците трябва да ги е страх от народа? При бкп не мислиш ли че е било обратното?
А какво правим с хората, които имат други полит виждания? Затвор? Разстрел?
И какво става примерно с религията при комунизма?
Айде от мене толкоз. Ако не ти се отговаря тука, пиши на ЛС.

Sevt
02-01-2008, 08:19
Офф Боже БСП.....за 3 години " социално - управленска политика " нито едно социално нещо не е направено, даже напротив...

chipi_kaoo
02-01-2008, 17:13
Офф Боже БСП.....за 3 години " социално - управленска политика " нито едно социално нещо не е направено, даже напротив...=;

DisciplineAndOrder
02-07-2008, 11:53
БКП,БСП,същата работа. Българска социалистическа партия е само на хартия.

m0rb1d
02-07-2008, 15:01
Ако иде реч цялата българска политика се води политика само на хартия

joalbrito
03-13-2008, 16:42
ами :smt098 за комунизма, БКП , Русия и сичко свързано с тях. Да ги *** и в руснаците, да ги ....

ObScuReNikoQ
04-02-2008, 22:36
според мен, ако както казваш ти, тази партия се възцари и спечели симпатизанти, това значи само, че не българите не са израснали от отгава до сега и следователно трябва пак да се върнат в същата помия, да си припомним що е затворено общество, как всички имаме един и същи вкус, обличаме се по един и съши начин и имаме еднакви мебели, просто защото други не се продават...и изобщо....ако такова нещо се случи, просто означава колко е недорасло обществото, поне ако новото (евентуално) БКП е същото като предищното....

и нека кажа нещо, на всички тийн-ове, проповядващи идеята БКП да се върне на власт. Много ще ми е интересно да ви видя всички вас, когато няма да ви пускат на улицата по-късно от 18 часа, а пък да не говорим за събирания по кафенета, за дискотеки да не споменавам. много ще ми е интересно още, как ще сложите набързо смешните униформи и ще рецитирате стихотворения, възхваляващи драгата Русия и комунизма като партизанчета в 5 сутринта....всичко това би ми било много интересно, защото на дали тогава бихте били такива страстни симпатизанти, нещо, с което ви е твърде рано да се занимавате....(повечето)

Lychezar
04-04-2008, 08:40
45-те години социализъм са най-светлото и най-щастливото време за българския народ. Обърнете внимание - за Народа! Това време е единствено в нашата история и едва ли ще се повтори! За жалост ... Три думи изпълват това светло и щастливо време - "свобода, равенство, братство". "Без Бог, без господар - животът ще бъде рай! Ще бъде!" ... мечтаеше поетът и неговите мечти се сбъднаха! Работа - за всички! Даже и за тези, на които не им се работи ... Достоен живот - за всички: в достатъчно количество, по избор и екологично чиста българска храна, която стига за всички и може да си закупи всеки; задължително основно и достъпно за абсолютно всички желаещи безплатно средно и висше образование; достъпно за всички болни безплатно модерно здравеопазване и задължителна за всички здрави медицинска профилактика. Направете сравнение с елементите на достойния живот по времето на социализма с положението на българското население през изминалите 18 години буржоазна "демокрация"!
Репресии и убийства по времето на комунизма? Да! Над враговете на Народа и на България! Ако враговете на комунизма не бяха съдени и унищожени, буржоазната "демокрация" отдавна щеше да бъде по нашите земи ... И нямаше да има тежка, лека и химическа промишленост; нямаше да има модерно селско стопанство, с което изхранвахме не само българите в България, но и голяма част от европейците и азиатците ... Имате ли на представа какво сега приватизират, крадат и разпродават за своя сметка нашите новоизлюпени политици и управници? Отговорът е: построеното с кръв и пот на челото за 45 години Народна власт от няколко поколения българи, ръководени от убедени комунисти!

ObScuReNikoQ
04-04-2008, 13:38
Lychezar, това за което ти говориш далеч не е цялата истина.
Нека сега обърнем внимание на всекидневните гонения и разтрели по улиците на хора, само заради техните различни убеждения и възгледи. Нека споменем за тези, без вина, заточвани по затвори, избърсвайки срама на някой и друг държавник. Нека поговорим за равните.

Да, равните. За файта, че всички са били равни. Така ли, ами политиците и управляващите...?! И те ли са били? Били са ама друг път!!!!
И редно ли е да са равни човек с възможноти и трудолюбивост,такъв който работи и издържа семейство с такъв, който отива на работа, колкото да има пари да си купува алкохол, който няма ни семейство, ни деца и близки, за които да се грижи и съвсем не си дава труда в друго освен в изпразването на чашката. Кажи ми, редно ли е тези два индивида да са равни пред закона, да получават равни заплати и да имат еднакви стандарти на живот.

И ще ти кажа кое му е липсвало на социализма. ПРОГРЕС!!! Една дума с твърде много значения, нито едно отговарящо на стандартите на комунизма! Няма прогрес, няма развитие, няма почва за такова. Нека споменем и факта, че само синовете на политиците са имали възможност да пътуват и да учат извън родината. Нека споменем, че те са имали предимството да избирам училищата си и да получават възможно най-добро образование. Нека споменем за отнетите имоти, за това, че независимо колко и как си се трудил да постигнеш нещо, държавата има право да сложи ръка над него....
Не разбрах къде им отиде щастието народа, на който му е натяквано как да гласува, как да живее, как да се държи и в същото време е мачкан от идеята за равноправие.
Отвори си очите и виж, че всяко едно съвременно напреднало общвество е успяло именно заради това, че всеки живее според това, което е постигнал индувидуално, може да гласува и споделя индивидуалното си мнение, има право да го сподели и защити, има право да го отстоява и най-вече обществото е разделено на класи, където се поапда в зависимост от отва кой колко е разботил и как се е развивал.
Не кавам, че днес живеем бляскаво, но имаме свободатаа и индувидуалното право, които в онези 45 години са били думи, заключение, забранени, потъпквани, табу....

Е, да живее комунизма тогава.....

Diam0nD
04-04-2008, 15:00
do koq stena da zastana ? DA JIVEE BKP !!!!! 8-) 8-) 8-)

Lychezar
04-04-2008, 19:14
Според мен репресиите,убийствата,зато ченията наистина са съществували,но все пак е имало за какво да се прибягва до тези методи...Колкото до това дали са били "всекидневни" не съм съгласен.Като цяло обстановката в страната е била сравнително "спокойна".
Да,наистина политици са злоупотребявали,но в сравнение с сегашната олигархия,техните кражби са капка в морето.А за Тодор Живков-съдебният фарс срещу него не можа да докаже,че той е присвоил и една стотинка за себе си.Нямаше и една кирлива риза да му изкарат....По Живково време децата играеха до 12ч. по улиците без никой да се притеснява за тях,милицията нямаше работа,един квартален стигаше за десетки хиляди хора,никой не се сещаше да заключва врати и коли.Тогава и последният гражданин имаше покрив,работа,отопление,до ро медицинско обслужване.Хората от най-затънтеното село караха почивки на морето по месец,в курорти,които сега ни се струват луксозни.Ще направя и една съпоставка-през 1985 по някаква си статистика наркоманите са били 100,а сега над 15000.
Ще обесниш за какъв прогрес споменаваш-човешки ли?Поинтересувай се за научните постижения в СССР.

Lychezar
04-04-2008, 20:28
http://www.nezavisim.net/index.php?option=com_content&task=view&id=2673
Тази държава не е моя
Автор проф. Велко Вълканов
Wednesday, 31 May 2006
Неотдавна персона една изрече истина, която трябваше да смути най-напред самата нея, а после и останалите. София, рече персоната, е за богатите. Персоната не е успяла, изглежда, да усвои в детските си години нравоучението, че някои истини е неприлично да се произнасят публично. Те стряскат с цинизма, който ги придружава. (Цинизъм: безогледност към болката, причинявана с изричането на определена истина.) Но персоната освен това очевидно не е разбрала, че София е твърде тясна за изречената от нея истина. Не София, цяла България, е вече за богатите и само за богатите.

Някои теоретици и политици искат да ни внушат, че нямало вече разлика между ляво и дясно. Няма нищо по-невярно от това твърдение. Разликата между лявото и дясното мислене е подчертано ясна. Ляво е това мислене, което се обявява за обществена система, изградена предимно върху стойността човек, т.е. системата, наричана социализъм. Дясно е това мислене, което се обявява за обществена система, изградена върху стойността пари, т.е. системата, наричана капитализъм. От тази гледна точка аз съм несъмнено ляв. Но не съм, изглежда, модерно ляв.
Някои хора отдавна вече живеят с 21-ви, че дори и с 22-ри век, а аз продължавам да се намирам в първата половина на 19-ти век, когато е публикуван “Комунистическият манифест” на Маркс и Енгелс. Не би трябвало един модерно ляв да се вдъхновява от написаното в тази вехта вече книжка, а аз, ето на, продължавам да се вдъхновявам от нея.
Каквото и да ми говорите, аз ще продължавам да мисля, че това, което Маркс и Енгелс са написали в “Манифеста” за “съвременната държава” е самата истина: “Съвременната държава е само комитет, който управлява общите работи на цялата буржоазна класа”. Дълбоко вярна е, според мен, и тезата им, че правото в тази държава е само въздигнатата в закон воля на господстващата в нея буржоазна класа – воля, чието съдържание се определя от материалните условия на живот на тази класа.
Всичко това е написано преди повече от век и половина (през 1848 г.), но то и днес звучи повече от съвременно. Истините от онова далечно време са истини и днес. От тази гледна точка, аз, който продължавам да се придържам към тези истини, се оказвам всъщност много повече модерно ляв, отколкото някои декларирано модерно леви. Просто защото оставам верен на незагубили и днес своята стойност истини от макар далечното минало.
Става наистина все по-очевидно, че тази съвременна наша държава, не е държава на всички български граждани, а само на определена част от тях. Държавата, изградена след 10 ноември 1989 г., загуби не само своя социалистически характер, но и своята социалност. Тя постепенно се освободи от почти всички свои социални функции (за да заприлича на окастрено до върха дърво), запазвайки единствено своята полицейска функция, сведена при това главно, ако не единствено, до охрана на натрупаното в отделни лица и групи – съвременната буржоазия– имущество.
Тази държава ни ограби. Тя ни отне онова, което половин век изграждахме, за да го прехвърли на малка социална група (класа). Тя хвърли в глад и мизерия милиони труженици, за да могат няколко хиляди социални търтеи да живеят в разкош. Не може вече да има никакво съмнение - тази държава е държава на богатите. Богатите са нейните повелители, те са нейните законодатели. Именно тяхната воля се превръща в закон. Бедните са отстранени от реалната власт. Техните права са повече от фиктивни, защото не са материално гарантирани. Предназначението на бедните е не да участват във властта, а да я обслужват. Те трябва, с други думи, да са тор, социална тор, върху която цветето на богатите ще разцъфтява.
Всичко в тази държава е предназначено за богатите. Хвърлете поглед дори само върху телевизионните програми. Невинни на пръв поглед предавания издават дълбоко същностната природа на държавата, в която живеем. Всичко е съобразено с вкуса и интересите на богатите. Какво например ни предлага един Ути Бъчваров в симпатичното иначе свое предаване. Той ни предлага рецепти, осъществими единствено и само от хора, чийто дневен доход е от поне сто лева. Той никога няма да ни каже какво ястие може да се приготви например от вода и сол, защото тъкмо такова ястие искала да си приготви една женица, за която ми писа моя близка от с. Кръстевич, пловдивско. (“Златке, казала женицата на моята близка, днес в тенджерата мога да сложа само вода и сол.”)
Лесно обяснимо става и явлението, която наблюдаваме през последните 15-16 години. Стотици хиляди млади хора напускат “тази държава”, защото тя нищо не им предлага. За тях тя не е “нашата държава”. За да търсят препитание, те напускат не само държавата, но и най-близките си – майка и баща, брат и сестра, приятели. Те осиротяват, осиротяваме и ние.
Но “тази държава” е не само социално “не наша”. Тя е и национално не наша, тя е “чужда”, доколкото обслужва чужди държавни интереси. За да удовлетвори определени групови интереси, тя търпи една чужда държава не само да денационализира българския народ, но и да го изтласква от собствената му територия. Ние постепенно се превръщаме в чужденци в уж собствената ни държава. Нещо повече. “Тази държава” изложи на пряка опасност народа ни, като се обвърза с една държава, чиито военни намерения ще го превърнат в обект не само на ответни военни удари, но и на безогледни терористични атаки. Тя е колониален придатък на несъвместима с националните ни интереси държава.
Преди време, когато безогледната приватизация бе в стихията си, когато облечени в държавна власт разбойници си присвояваха най-ценните държавни предприятия, се запитах защо всъщност тези хора си играят на дребно - да приватизират това днес, онова утре. Защо питах се, те не вземат да приватизират цялата държава и с това да сложат край на тази игра с приватизацията. Но не след много осъзнах, че въпросът ми е със закъсняло основание. Ами че те наистина отдавна я приватизираха тази наша държава. Тя вече не е моя, не е наша. Ония с парите, отдавна я превърнаха в своя “бащиния”. Те я купиха с пари “под масата”.
Нека накрая направя едно съществено уточнение. Тази държава не е моя не защото аз се отрекох от нея, а защото тя се отрече от мен. От мен и от всички като мен.
Но аз самият нямам намерение да се откажа от нея. Ще се боря, за да си я върна. Защото чрез нея живея не само аз, но и целият мой род.

izzy
04-05-2008, 03:33
moga da kaja samo bravo Lychezare za postvane na tozi analiz. nadqvam se vseki koito go pro4ete da si izvadi pravilnite zaklu4eniq.

ObScuReNikoQ
04-05-2008, 14:37
мога да кажа, че повечето неща не са точно както ги казваш. 1во. Ок, аз ти казах, съгласна съм, че това време е имало и добри страни, но ако трябва да говорим за прогрес, за постижения...къде са те? за 1 телевизор се е чакало с месеци. каналите са били точно 1 български - новините и 1 детско, а останалите руски, по които са пълнели главите на хората с хвалби за СССР и хули за останалите държави, да не говорим какво се е изсипвало Америка. Общо взето, по онова време политиците са се блажели така, както нормалните хора в Европа по онова време, а другата част от населението на запад са ги сравнявали с неандерталци.
Коне с капаци е може би най-точната дума. Работа - спане, ядене - работа. Работа - спане, ядене - работа. Работа - спане, ядене - работа.Работа - спане, ядене - работа. Работа - спане, ядене - работа. ...Ден след Ден.

За сегашната политика:
Пак ни крадат, но вече ни крадат такива, които дори не знаят как да си покрият кирливите ризи като Бат'Живков....
И нали пак ни управляват червени....същите боклуци, но този път още по-нагли, още по-егоисти, подли и долни. Само дето хората видяха свят и вече могат да си дадат сметка за това, в каква мизерия живеят...

Евала ти за ентусиазма, обаче толкова е отчаяно, че нито твоя комунизъм, нито която и да е демократическа партия ще оправи положението. Просто всички са станали едни и същи гадове...всичките се въргалят в едни лайна, а после червени ли са, сини ли са, жълти ли...няма разлика.

И ще добавя, че няма смисъл да търсим и оплакваме едно отминало време. То е отминало вече, за добро или за лошо и все някъде е причината. Вече не можем да си го върнем, така че ако вложиш тоя ентусиазъм, с който възхваляваш комунизма в миналото в усилия да промениш ако не своето настояще, то бъдещето на наследниците си, ще направиш едно добро и далеч по-разумно решение! ;)

Lychezar
04-05-2008, 22:51
КОГАТО СИ НА ДЪНОТО
Когато си на дъното на пъкъла
Когато си най тъжен и злочест
От парещите въглени на мъката
Си направи сам стълба и излез
Светът когато мръкне пред очите ти
И притъмнява в тези две очи
Сам слънце си създай и от лъчите
Създай си стълба и по нея се качи
Когато от безпътица премазан си
И си зазидан в четири стени
От всички свои пътища премазани
Нов път си направи и сам тръгни
Трънлив и зъл е на живота ребуса
На кръст разпъва нашите души
Загубил всичко, не загубвай себе си
Единствено така ще го решиш
Дамян Дамянов

Не загубвайте себе си!

ObScuReNikoQ
04-06-2008, 00:17
\:D/
това трябва да се внедрява в ЕМО средите. можеш да го пейст-неш в някоя от тия теми! :razz: :razz: :razz: :lol: :lol: :razz: :lol: :razz: :lol: :razz:

съжалявам, не се сдържах :lol: :grin: :grin: :grin:
иначе - да, прав си, мерси мн :)

blufer_1
05-28-2008, 22:12
лошо е че мислиш и ти с акъла на гадните бабки който гласуват за кумунистите

Diam0nD
05-29-2008, 06:37
da jivee BKP ! :grin: :grin:

kristo
05-29-2008, 13:30
БКП е престъпна организация и който й симпатизира, симпатизира на престъпници :x :-x :(

BirdsFarm
05-29-2008, 16:18
Чудя се ако отново се основе БКП, колко от вас биха гласували за тях. Аз лично бих гласувал за тях.

Маймунке, БКП съществува и участва на избори. Обикновено има 10 000 гласа в цялата страна. Ти няма как да знаеш това, най-вероятно, защото си прекалено малък да гласуваш - на 10 сигурно. Като станеш на 14-15 пак ще говорим. А като те слушам как разсъждаваш - май найстина е по-добре, че нямаш право да гласуваш.

BulgariaZaBulgarite
05-29-2008, 17:28
според мен, ако както казваш ти, тази партия се възцари и спечели симпатизанти, това значи само, че не българите не са израснали от отгава до сега и следователно трябва пак да се върнат в същата помия, да си припомним що е затворено общество, как всички имаме един и същи вкус, обличаме се по един и съши начин и имаме еднакви мебели, просто защото други не се продават...и изобщо....ако такова нещо се случи, просто означава колко е недорасло обществото, поне ако новото (евентуално) БКП е същото като предищното....

и нека кажа нещо, на всички тийн-ове, проповядващи идеята БКП да се върне на власт. Много ще ми е интересно да ви видя всички вас, когато няма да ви пускат на улицата по-късно от 18 часа, а пък да не говорим за събирания по кафенета, за дискотеки да не споменавам. много ще ми е интересно още, как ще сложите набързо смешните униформи и ще рецитирате стихотворения, възхваляващи драгата Русия и комунизма като партизанчета в 5 сутринта....всичко това би ми било много интересно, защото на дали тогава бихте били такива страстни симпатизанти, нещо, с което ви е твърде рано да се занимавате....(повечето)

Сложи си ръката на сърцето и си признай, че през 80-те години България беше по-близо до Европа, отколкото сега, пък си мрази комунистите, колкото си искаш. Работата е там, че не става с ОМРАЗА а става с ЛЮБОВ. Към народа, към хората, към страната. Това , което липсваше на новоизлюпените демократи от 11 ноември / не 10 ноември - защото го направиха комунистите, а тези, които се пребоядисаха за една нощ/. ТЯХНАТА ОМРАЗА СЪСИПА ВСИЧКО!!! И не роди нищо, освен мизерия!

Diam0nD
05-29-2008, 19:05
ами той предния пост го каза - комунисти или не -80-те сме в пъти по-добре ... аз и рима докарах :D :D

Georgi91
05-30-2008, 16:04
Вие сте много заблудени, бе хора. Прочетете някоя книга на Маркс, на Енгелс и Ленин и тогава изказвайте "компетентни" мнения относно Комунизма. А Комунизма ако не знаете е наука!

ObScuReNikoQ
05-30-2008, 17:23
според мен, ако както казваш ти, тази партия се възцари и спечели симпатизанти, това значи само, че не българите не са израснали от отгава до сега и следователно трябва пак да се върнат в същата помия, да си припомним що е затворено общество, как всички имаме един и същи вкус, обличаме се по един и съши начин и имаме еднакви мебели, просто защото други не се продават...и изобщо....ако такова нещо се случи, просто означава колко е недорасло обществото, поне ако новото (евентуално) БКП е същото като предищното....

и нека кажа нещо, на всички тийн-ове, проповядващи идеята БКП да се върне на власт. Много ще ми е интересно да ви видя всички вас, когато няма да ви пускат на улицата по-късно от 18 часа, а пък да не говорим за събирания по кафенета, за дискотеки да не споменавам. много ще ми е интересно още, как ще сложите набързо смешните униформи и ще рецитирате стихотворения, възхваляващи драгата Русия и комунизма като партизанчета в 5 сутринта....всичко това би ми било много интересно, защото на дали тогава бихте били такива страстни симпатизанти, нещо, с което ви е твърде рано да се занимавате....(повечето)

Сложи си ръката на сърцето и си признай, че през 80-те години България беше по-близо до Европа, отколкото сега, пък си мрази комунистите, колкото си искаш. Работата е там, че не става с ОМРАЗА а става с ЛЮБОВ. Към народа, към хората, към страната. Това , което липсваше на новоизлюпените демократи от 11 ноември / не 10 ноември - защото го направиха комунистите, а тези, които се пребоядисаха за една нощ/. ТЯХНАТА ОМРАЗА СЪСИПА ВСИЧКО!!! И не роди нищо, освен мизерия!

с ръка на сърцето ти казвам едно голямо НЕ!.
не сме били по-близо до Европа.
Колко лесно е било да пътуваш до Европа, камо ли другаде? и изобщ каква изкривена представа се е внедрявала за "запада". АНАТЕМА. Всички хора са има еднакви дрехи, еднакви мебели, еднакви техики, до които достъпът е бил много друден... Да, улиците са били по-чисти, по-спокойни. хората са си седели по малките градове, но не са имали шанс за реализация, за издигане. Да не говорим, ако не си член на БКП или имаш различно мнение. Никой си. Няма свобода на избора, на печата, на словото, дори. Невинни хора са наказвани както си искаш спрямо разбиранията на комунистическото общество.
Едно признавам. Тогава уредеността е била в пъти по добре. На градовете, на улиците, цялостния облик на страната. Но това умишлено стремене само и единствено към комунизма, без хората да имат право изобщо да чуят нещо друго, не го одобрявам.

Не можеш да сравняваш сега и тогава, защото сега не смезле, заради това, че комунизмът си отиде (а и пак ни управляват леви, ма виж ква е помия), нито защото не сме близо до Европа, а защото тези, които ни управляват в момента не се влияят от политически убеждения, а от собствените си дебелогъзие и егоизъм и гледат да присвоят кой какво може като група хиени над мършав труп....
Ето така, мога да ти кажа, че в зараждането си комунизмът е имал доста добри идеи, но в следствие на такива от рода на гореспоменатите хиени, той се е превърнал във един, бих казала - фанатизъм. Владяно от такива хиени, ннито едно политическо убеждение не би постигнало нищо различно.

Друга тема е, че ние сме просто зблудени овце, които се оставят на лицемерни приказки и обещания....тима идеи, има планове, има надежди, но добрите идеи изчезват като видиш апетитното парче омършавясала плът....
е, май ни останаха смао надеждите....

Georgi91
05-30-2008, 18:23
Това е най-великата и съвършена идеология!

Ще дам малко разяснения.

КОМУНизъм има корен "Комун", както и думата КОМУНикация и означава общ, всеобщ.

Демокрация буквално преведено означава "народна власт", а също така "народна сила". При капитализма производството е Комунистическо, защото в него участва народа, народната сила! Но разпределението на благата е частно и се определя само от собствениците на фирмите, заводите, предприятията и т.н., които обират всички плодове на труда и дават на работниците нищожна част от това, което са произвели, а останалото го запазват за собствените си джобове. Следователно народа има власт над производството, но няма власт над разпределението и терминът "народна власт"(демокрация) отпада. ПРИ КАПИТАЛИЗМА НЕ МОЖЕ ДА ИМА ДЕМОКРАЦИЯ!!!

Демокрация може да има само в общество без частна собственост и без класово деление, а хората да са равноправни, тоест в Комунистическо общество!

ObScuReNikoQ
05-30-2008, 22:32
относно последния коментар, съветвам автора да чете внимателно предните мнения преди да говори/пише.
точно бях казала, че замисъла на комунизма, демокрацията и т.н. не е това, което се случва в действителност. ако всички партии изпъляваха стриктно и съвестно идеологиите си, то все щеше да е добре, но сега ,както вече казах, всеки гледа собсвения си интерес.
корена на думата или идеологията на партията остават далеч-далеч на заден план.
така че, ето как, ако беше прочел поста ми нямаше да се хабим да повтаряме едно и също ;)
произхода на думата няма особено значение, но ми кажи как може всички да сме равни. изиза, че идеята е аз, или да кажем някакъв произволен, образован човек, висшист с хубава работа и пр., да бъде равен с последния неук циганин, ровещ по кофите и живеещ в мизерия.... :? трябва да има класи в обещството. хора за всякаква работа и работа за всички хора. :) трябва да има йерархия, а не анархия, защото при 2рото би настанало пълен ад. всички овчици ще блеят, но всички ще слушат само себе си, та нали трябва да сме равни....

Diam0nD
05-30-2008, 22:40
Това е най-великата и съвършена идеология!

Ще дам малко разяснения.

КОМУНизъм има корен "Комун", както и думата КОМУНикация и означава общ, всеобщ.

Демокрация буквално преведено означава "народна власт", а също така "народна сила". При капитализма производството е Комунистическо, защото в него участва народа, народната сила! Но разпределението на благата е частно и се определя само от собствениците на фирмите, заводите, предприятията и т.н., които обират всички плодове на труда и дават на работниците нищожна част от това, което са произвели, а останалото го запазват за собствените си джобове. Следователно народа има власт над производството, но няма власт над разпределението и терминът "народна власт"(демокрация) отпада. ПРИ КАПИТАЛИЗМА НЕ МОЖЕ ДА ИМА ДЕМОКРАЦИЯ!!!

Демокрация може да има само в общество без частна собственост и без класово деление, а хората да са равноправни, тоест в Комунистическо общество!комунизъм май идва от комуна ,както са наричани общините по време на френската революция ,сирич значи комунизъм е нещо свързано с общество ,но не се наемам с точен превод :D

Georgi91
05-31-2008, 00:46
относно последния коментар, съветвам автора да чете внимателно предните мнения преди да говори/пише.
точно бях казала, че замисъла на комунизма, демокрацията и т.н. не е това, което се случва в действителност. ако всички партии изпъляваха стриктно и съвестно идеологиите си, то все щеше да е добре, но сега ,както вече казах, всеки гледа собсвения си интерес.
корена на думата или идеологията на партията остават далеч-далеч на заден план.
така че, ето как, ако беше прочел поста ми нямаше да се хабим да повтаряме едно и също ;)
произхода на думата няма особено значение, но ми кажи как може всички да сме равни. изиза, че идеята е аз, или да кажем някакъв произволен, образован човек, висшист с хубава работа и пр., да бъде равен с последния неук циганин, ровещ по кофите и живеещ в мизерия.... :? трябва да има класи в обещството. хора за всякаква работа и работа за всички хора. :) трябва да има йерархия, а не анархия, защото при 2рото би настанало пълен ад. всички овчици ще блеят, но всички ще слушат само себе си, та нали трябва да сме равни....

Йерархията трябва да бъде само според труда и възможностите, а не според капитала, както е сега! Например според теб правилно ли е в едно предприятие например работниците да се трудят от сутрин до вечер, а собственика на това предприятие да обира всичката печалба, да си тъпчи портфейла с пари и да се чуди къде още да си сложи злато, а да дава на работниците една нищожна част от печалбата, с която те едва да изхранват семействата си? И коренът на думата има значение, защото аз ти говоря за комунизма като наука, не говоря за никакви партии и какво е било преди.

kristo
05-31-2008, 15:00
Има един комунист в сайта бг-хистъри.инфо, които заявяваше много убедено, че комунистите живеели като капиталисти, щото по света властвал капитализъм и нямало как, демек формулировката БКП не трябва да се изменя, а да си остане, а само промяната ще е в наименованието на абревиатурата БКП- Българска капиталистическа партия :razz:

Georgi91
05-31-2008, 16:49
Има един комунист в сайта бг-хистъри.инфо, които заявяваше много убедено, че комунистите живеели като капиталисти, щото по света властвал капитализъм и нямало как, демек формулировката БКП не трябва да се изменя, а да си остане, а само промяната ще е в наименованието на абревиатурата БКП- Българска капиталистическа партия :razz:

Този не е Комунист, ако е казал подобна глупост.

ObScuReNikoQ
06-01-2008, 13:32
относно последния коментар, съветвам автора да чете внимателно предните мнения преди да говори/пише.
точно бях казала, че замисъла на комунизма, демокрацията и т.н. не е това, което се случва в действителност. ако всички партии изпъляваха стриктно и съвестно идеологиите си, то все щеше да е добре, но сега ,както вече казах, всеки гледа собсвения си интерес.
корена на думата или идеологията на партията остават далеч-далеч на заден план.
така че, ето как, ако беше прочел поста ми нямаше да се хабим да повтаряме едно и също ;)
произхода на думата няма особено значение, но ми кажи как може всички да сме равни. изиза, че идеята е аз, или да кажем някакъв произволен, образован човек, висшист с хубава работа и пр., да бъде равен с последния неук циганин, ровещ по кофите и живеещ в мизерия.... :? трябва да има класи в обещството. хора за всякаква работа и работа за всички хора. :) трябва да има йерархия, а не анархия, защото при 2рото би настанало пълен ад. всички овчици ще блеят, но всички ще слушат само себе си, та нали трябва да сме равни....

Йерархията трябва да бъде само според труда и възможностите, а не според капитала, както е сега! Например според теб правилно ли е в едно предприятие например работниците да се трудят от сутрин до вечер, а собственика на това предприятие да обира всичката печалба, да си тъпчи портфейла с пари и да се чуди къде още да си сложи злато, а да дава на работниците една нищожна част от печалбата, с която те едва да изхранват семействата си? И коренът на думата има значение, защото аз ти говоря за комунизма като наука, не говоря за никакви партии и какво е било преди.

Искаш да ми каже, че по време на комунизма дори министрите и началниците на ТКЗС-тата и всякаквите комунистически измишльотини, които са си седяли по цял ден в някой прашалясал офис, са били по-долу в йерархията от трудовите работници, които цял ден са си потили челата?! :D Искаш да ми кажеш, че по време на комунизма не е имало корупция?! :D Или пък теорията за равенство е важала м/у високите и ниските постове? Или съзнанието на хората не е било замълявано чрез прикриване на реална информация?
Нека ти дам един пример, защото има реална представа и преки източници.
Кремиковци. Този завод, за който се е смятало, че се развива и за който са били наливани купища пари за машини и тем подобни от Русия. Тогава, както и до момента се смята, че въпросният завод е бил изключително развиван и проспериращ по времето на кпмунизма, но някой да е знаел какво се случва всъщност? Скъпата техника и стотиците машини (или поне останките от тях) си стоят и до днес, мръсни и ръждасяли, непоставени изобщо и не използвани. Дребните работници са дърпали каквито части им трябват, кой за някаква техника, кой за строителство и така и тези машини за хиляди левове, с които се смята, че заводът се обогатява и разработва, остават да ръждясват с годините. Шефовете си стоят цял ден, чоплейки семки и чат-пат "наглежайки" дейността на работниците. Но иначе взимат тлъстите заплати, защото са поставени на този пост, я от чичо, я от някоя друга роднинска връзка.
Не ми казвай, че тогава всичко не е било толкова корумпирано, само защото всячески са прикривали мизериите! И сега не сме по-добре в това отношение, но вече имаме начини и свободата да говорим, виждаме и разобличаваме истината, но какво от това?! Въпросът е, че не ме можели и продължаваме да не можем да я поправим. Мазните задници са си мазни задници. И преди, покрити с хубави гащи, и сега, останали съвсем без...

kristo
06-01-2008, 19:19
относно последния коментар, съветвам автора да чете внимателно предните мнения преди да говори/пише.
точно бях казала, че замисъла на комунизма, демокрацията и т.н. не е това, което се случва в действителност. ако всички партии изпъляваха стриктно и съвестно идеологиите си, то все щеше да е добре, но сега ,както вече казах, всеки гледа собсвения си интерес.
корена на думата или идеологията на партията остават далеч-далеч на заден план.
така че, ето как, ако беше прочел поста ми нямаше да се хабим да повтаряме едно и също ;)
произхода на думата няма особено значение, но ми кажи как може всички да сме равни. изиза, че идеята е аз, или да кажем някакъв произволен, образован човек, висшист с хубава работа и пр., да бъде равен с последния неук циганин, ровещ по кофите и живеещ в мизерия.... :? трябва да има класи в обещството. хора за всякаква работа и работа за всички хора. :) трябва да има йерархия, а не анархия, защото при 2рото би настанало пълен ад. всички овчици ще блеят, но всички ще слушат само себе си, та нали трябва да сме равни....

Йерархията трябва да бъде само според труда и възможностите, а не според капитала, както е сега! Например според теб правилно ли е в едно предприятие например работниците да се трудят от сутрин до вечер, а собственика на това предприятие да обира всичката печалба, да си тъпчи портфейла с пари и да се чуди къде още да си сложи злато, а да дава на работниците една нищожна част от печалбата, с която те едва да изхранват семействата си? И коренът на думата има значение, защото аз ти говоря за комунизма като наука, не говоря за никакви партии и какво е било преди.

Искаш да ми каже, че по време на комунизма дори министрите и началниците на ТКЗС-тата и всякаквите комунистически измишльотини, които са си седяли по цял ден в някой прашалясал офис, са били по-долу в йерархията от трудовите работници, които цял ден са си потили челата?! :D Искаш да ми кажеш, че по време на комунизма не е имало корупция?! :D Или пък теорията за равенство е важала м/у високите и ниските постове? Или съзнанието на хората не е било замълявано чрез прикриване на реална информация?
Нека ти дам един пример, защото има реална представа и преки източници.
Кремиковци. Този завод, за който се е смятало, че се развива и за който са били наливани купища пари за машини и тем подобни от Русия. Тогава, както и до момента се смята, че въпросният завод е бил изключително развиван и проспериращ по времето на кпмунизма, но някой да е знаел какво се случва всъщност? Скъпата техника и стотиците машини (или поне останките от тях) си стоят и до днес, мръсни и ръждасяли, непоставени изобщо и не използвани. Дребните работници са дърпали каквито части им трябват, кой за някаква техника, кой за строителство и така и тези машини за хиляди левове, с които се смята, че заводът се обогатява и разработва, остават да ръждясват с годините. Шефовете си стоят цял ден, чоплейки семки и чат-пат "наглежайки" дейността на работниците. Но иначе взимат тлъстите заплати, защото са поставени на този пост, я от чичо, я от някоя друга роднинска връзка.
Не ми казвай, че тогава всичко не е било толкова корумпирано, само защото всячески са прикривали мизериите! И сега не сме по-добре в това отношение, но вече имаме начини и свободата да говорим, виждаме и разобличаваме истината, но какво от това?! Въпросът е, че не ме можели и продължаваме да не можем да я поправим. Мазните задници са си мазни задници. И преди, покрити с хубави гащи, и сега, останали съвсем без...
Много точен и верен коментар си направила Дарк Лейди, нямам какво да добавя по въпроса :smt038

Georgi91
06-02-2008, 12:46
относно последния коментар, съветвам автора да чете внимателно предните мнения преди да говори/пише.
точно бях казала, че замисъла на комунизма, демокрацията и т.н. не е това, което се случва в действителност. ако всички партии изпъляваха стриктно и съвестно идеологиите си, то все щеше да е добре, но сега ,както вече казах, всеки гледа собсвения си интерес.
корена на думата или идеологията на партията остават далеч-далеч на заден план.
така че, ето как, ако беше прочел поста ми нямаше да се хабим да повтаряме едно и също ;)
произхода на думата няма особено значение, но ми кажи как може всички да сме равни. изиза, че идеята е аз, или да кажем някакъв произволен, образован човек, висшист с хубава работа и пр., да бъде равен с последния неук циганин, ровещ по кофите и живеещ в мизерия.... :? трябва да има класи в обещството. хора за всякаква работа и работа за всички хора. :) трябва да има йерархия, а не анархия, защото при 2рото би настанало пълен ад. всички овчици ще блеят, но всички ще слушат само себе си, та нали трябва да сме равни....

Йерархията трябва да бъде само според труда и възможностите, а не според капитала, както е сега! Например според теб правилно ли е в едно предприятие например работниците да се трудят от сутрин до вечер, а собственика на това предприятие да обира всичката печалба, да си тъпчи портфейла с пари и да се чуди къде още да си сложи злато, а да дава на работниците една нищожна част от печалбата, с която те едва да изхранват семействата си? И коренът на думата има значение, защото аз ти говоря за комунизма като наука, не говоря за никакви партии и какво е било преди.

Искаш да ми каже, че по време на комунизма дори министрите и началниците на ТКЗС-тата и всякаквите комунистически измишльотини, които са си седяли по цял ден в някой прашалясал офис, са били по-долу в йерархията от трудовите работници, които цял ден са си потили челата?! :D Искаш да ми кажеш, че по време на комунизма не е имало корупция?! :D Или пък теорията за равенство е важала м/у високите и ниските постове? Или съзнанието на хората не е било замълявано чрез прикриване на реална информация?
Нека ти дам един пример, защото има реална представа и преки източници.
Кремиковци. Този завод, за който се е смятало, че се развива и за който са били наливани купища пари за машини и тем подобни от Русия. Тогава, както и до момента се смята, че въпросният завод е бил изключително развиван и проспериращ по времето на кпмунизма, но някой да е знаел какво се случва всъщност? Скъпата техника и стотиците машини (или поне останките от тях) си стоят и до днес, мръсни и ръждасяли, непоставени изобщо и не използвани. Дребните работници са дърпали каквито части им трябват, кой за някаква техника, кой за строителство и така и тези машини за хиляди левове, с които се смята, че заводът се обогатява и разработва, остават да ръждясват с годините. Шефовете си стоят цял ден, чоплейки семки и чат-пат "наглежайки" дейността на работниците. Но иначе взимат тлъстите заплати, защото са поставени на този пост, я от чичо, я от някоя друга роднинска връзка.
Не ми казвай, че тогава всичко не е било толкова корумпирано, само защото всячески са прикривали мизериите! И сега не сме по-добре в това отношение, но вече имаме начини и свободата да говорим, виждаме и разобличаваме истината, но какво от това?! Въпросът е, че не ме можели и продължаваме да не можем да я поправим. Мазните задници са си мазни задници. И преди, покрити с хубави гащи, и сега, останали съвсем без...


Аз ти говоря за Комунизма като идеология, не за предишния режим. Научете се най-после да правите разлика!!!

Това е било Социализъм, а не Комунизъм, при това изобщо не в чист вид!!! Писна ми да повтарям едно и също!

Georgi91
06-02-2008, 12:47
Много точен и верен коментар си направила Дарк Лейди, нямам какво да добавя по въпроса :smt038


Глупости, тя говори за съвсем други неща, не се придържа към темата.

ObScuReNikoQ
06-02-2008, 15:18
Много точен и верен коментар си направила Дарк Лейди, нямам какво да добавя по въпроса :smt038


Глупости, тя говори за съвсем други неща, не се придържа към темата.

всъщност темата е БКП. нека видим реалността, а не просто идеологията :)

имай предвид, че идеологията може да е вярна, но гледай реално на нещата! кога идеологията ще се приложи на 100%? НИКОГА
Защо?
- защото всеки гледа своите собствени интереси и дори да е привърженик на някоя идеология, тя си остава някъде там, когато налапа кинтите и всичките други облаги.
- защото само налагането на една идеология би било чиста диктатура, защото има толкова различни позиции, че не можеш да си наложиш идеологията сред тях.
ето за това се търси някакъв консенсос, баланс.
- защото не само комунизмът има добра идеология. много други са също добри, но както казахме, не става...просто не се получава.

Ето защо аз говоря в реален план, а не в замисъла на всичко, защото в крайна сметка всички кандидати за управлението имат що-годе добри планове, дори само на думи, добри стратегии, но видиш ли извора, дали няма да си пийнеш солидно от него? в крана сметка замисъла и идеята на всички управляващи (и не) е да оигурат по-добро бъдеще за страната, но в крайна сметка го уреждат само за себе си, пък другите....лееееко..остават на заден план, а идеологията...пасти да яде....

Lychezar
06-02-2008, 19:06
Georgi91,това,което говориш за комунизма,е вярно.Но съществуват различни идеологии за начина на смяна на един строй с друг.Според социалдемократите например до комунизма може да се достигне по мирен път чрез провеждане на социална политика и т.н.Марксистите считат,че след една социална революция трябва да се установи диктатура на пролетариата,която да подготви обществото за комунизма.Това се случи в Русия(Октомврийската революция) и в други страни,които образуваха по между си СССР и СИВ(Съюз за икономическа взаимопомощ).В днешно време бившите съветски републики се превърнаха от държави от втория в държави в третия свят-благодарение на "демокрацията".Вече там няма лагери за политзатворници,но хора умират от глад,престъпността е голяма,корупцията е неописиума,гражданите от тези държави мечтаят за миграции в чужбина...Според мен така,както всяка една революция е положителна,така и октомврийската е носител на прогрес,макар че не се достигна до тъй бленувания комунизъм,а обратно към капитализма.
Според анархистите след социалната революция трябва да се премине направо към комунизма чрез създаване на федерации във всяка една община,образуване на синдикати и т.н.Тоест всеки да участва в разпределението на благата.Това се случи по време на Френската революция и Испанската гражданска война(в някои области).

kristo
06-02-2008, 21:45
никоя идеология не може да се реализира в своята цялост, ама комунизма е възможно най-неосъществимата такава с несъизмеримите с реалността "равенства" между хората... И как може да стане това приравняване на хората, при положение, че те се раждат различни, нито еднакво умни, нито еднакво тъпи, нито с еднакви физически възможности, нито еднакво добри или лоши. И именно заради това комунизма върви срещу естествените природни закони и се опитва да направи невъзможното- да направи всички хора еднакви, което е тотално идиотско според мене. Иначе Дарк Лейди, още веднъж поздравления за много компетентните и правдоподобни коментари по отношение на комунизма ;-)

izzy
06-02-2008, 22:33
И как може да стане това приравняване на хората, при положение, че те се раждат различни, нито еднакво умни, нито еднакво тъпи, нито с еднакви физически възможности, нито еднакво добри или лоши.

am 4estno da ti kaja, izklu4vaiki hora sus uvrejdaniq, vsi4ki se rajdat ednakvo umni ili tupi, dobri ili lo6i. tezi harakteristiki na koito i da e individ zavisqt edinstveno i samo ot sredata sred koqto jivee.

kristo
06-02-2008, 22:41
И как може да стане това приравняване на хората, при положение, че те се раждат различни, нито еднакво умни, нито еднакво тъпи, нито с еднакви физически възможности, нито еднакво добри или лоши.

am 4estno da ti kaja, izklu4vaiki hora sus uvrejdaniq, vsi4ki se rajdat ednakvo umni ili tupi, dobri ili lo6i. tezi harakteristiki na koito i da e individ zavisqt edinstveno i samo ot sredata sred koqto jivee.
Прав си, ама само донякъде. Наистина средата, в която се развива човек (или няма възможност да се развие съответно) е от много голямо значение за това какъв ще стане той. Обаче едни хора се раждат, за да станат професори (тъй като им сече пипето за учене и не ги мързи в това отношение), а други предпочитат да не си блъскат главата с наука, а да си пасат овцете и кравите, понеже ги мързи да учат. Ето виждаш ли, пак неравенство между хората- едни ги мързи за едно, други за друго, едни учат и стават професори, други стават само за овчари... Равенство в комунистическия смисъл на думата просто няма. Можеш ли да кажеш, че циганите са равни на нас българите по акъл?!

izzy
06-02-2008, 23:17
И как може да стане това приравняване на хората, при положение, че те се раждат различни, нито еднакво умни, нито еднакво тъпи, нито с еднакви физически възможности, нито еднакво добри или лоши.

am 4estno da ti kaja, izklu4vaiki hora sus uvrejdaniq, vsi4ki se rajdat ednakvo umni ili tupi, dobri ili lo6i. tezi harakteristiki na koito i da e individ zavisqt edinstveno i samo ot sredata sred koqto jivee.
Прав си, ама само донякъде. Наистина средата, в която се развива човек (или няма възможност да се развие съответно) е от много голямо значение за това какъв ще стане той. Обаче едни хора се раждат, за да станат професори (тъй като им сече пипето за учене и не ги мързи в това отношение), а други предпочитат да не си блъскат главата с наука, а да си пасат овцете и кравите, понеже ги мързи да учат. Ето виждаш ли, пак неравенство между хората- едни ги мързи за едно, други за друго, едни учат и стават професори, други стават само за овчари... Равенство в комунистическия смисъл на думата просто няма. Можеш ли да кажеш, че циганите са равни на нас българите по акъл?!

ako edno novorodeno cigan4e biva otgledano ot zamojno i normalno semeistvo ima6to vuzmojnosta da mu plati obrazovanieto - da.
bulgarite ne sa nqkakvi proizvedeniq na izkustvoto i ne sme 4ak tolkoz veliki i spored mene malko trqbva da se namali sky high samo4uvstvieto za veli4ina.

kristo
06-02-2008, 23:37
И как може да стане това приравняване на хората, при положение, че те се раждат различни, нито еднакво умни, нито еднакво тъпи, нито с еднакви физически възможности, нито еднакво добри или лоши.

am 4estno da ti kaja, izklu4vaiki hora sus uvrejdaniq, vsi4ki se rajdat ednakvo umni ili tupi, dobri ili lo6i. tezi harakteristiki na koito i da e individ zavisqt edinstveno i samo ot sredata sred koqto jivee.
Прав си, ама само донякъде. Наистина средата, в която се развива човек (или няма възможност да се развие съответно) е от много голямо значение за това какъв ще стане той. Обаче едни хора се раждат, за да станат професори (тъй като им сече пипето за учене и не ги мързи в това отношение), а други предпочитат да не си блъскат главата с наука, а да си пасат овцете и кравите, понеже ги мързи да учат. Ето виждаш ли, пак неравенство между хората- едни ги мързи за едно, други за друго, едни учат и стават професори, други стават само за овчари... Равенство в комунистическия смисъл на думата просто няма. Можеш ли да кажеш, че циганите са равни на нас българите по акъл?!

ako edno novorodeno cigan4e biva otgledano ot zamojno i normalno semeistvo ima6to vuzmojnosta da mu plati obrazovanieto - da.
bulgarite ne sa nqkakvi proizvedeniq na izkustvoto i ne sme 4ak tolkoz veliki i spored mene malko trqbva da se namali sky high samo4uvstvieto za veli4ina.
напротив, това чувство ни е много нужно в момента, когато ни мачкат толкова безогледно и целенасочено. И целта е да ни втълпят колко не трябва да се гордеем, че сме българи, а да сме космополитни и граждани на света... комунистически бръщолевения в либерален вид :?

Lychezar
06-03-2008, 10:16
Kristo,не става дума за абсолютно равенство.При хората,живеещи в комунистическо общество,ще важи принципа "от всеки според възможностите,на всеки според нуждите".Естествено,че ще се цени интелектуалният труд,но и физическият също,защото според мен общите работници вършат най-много работа,а получават най-малко.
Трябва да се отбележи,че тогава всички ще започват с равен старт без значение от какво семейство са.Хората няма да се конкурират,а ще се съревновават помежду си.
Естествено,че при комунизма се осъществява най-голям прогрес,защото хората знаят за какво се трудят,а това е най-важната предпоставка за напредъка...

ObScuReNikoQ
06-03-2008, 15:42
Лъчезар...абе...извинявай, ама защо трябва да повтяряме едни и същи неща по 15 пъти????
Изречението "всички ще имат развен старт, независимо от какво семейство ще са" е направо.....(сдържам се, седържам се, сдържам се, сдържам се....) УЖАСТ!!!! :Х
Как ще стане това? Какво искаш да ми кажеш, че по-заможните родители няма да дават на децата си удобствата, с които разполагат, за да се прирявнят с всички останали и да имат равен старт с тях? За какво всъщност се трудят нашите родители, майки, бащи?? За ПРОГРЕС! Това е прогрес! Да дадеш повече на свето дете, да го възпиташ и обучиш по-добре. Когато ние всички постигнем един и същ стандарт, тогава, логично, ще се борим за по-висок! Ето това се нарича общество. То не е една права линия, а слоеве от богати и бедни, от работници и работодатели, но НЕ МОЖЕ децата да започват с равен старт. Не може! За какво тогава се борят техните родители, като трябва нещата да се поставят така, че да няма разлика дали родителите ти са чистачи или банкери (примерно).?! И дори не става дума само за пари или образование. Става дума за ликс, удобство, пътуване, дом и възможности. Ако искаш едните дрехи вземи....Не може, не може, не може.....!!!! За какъв процес ми говориш?! Този процес може да бъед единствено назад, защото за да приравниш хората трябва да ги върнеш от там, откъдето са тръгнали. В крайна сметка става така, че дори се взимат парите и имотите на трудилите се, за да се дадат на останалите....Къде го видя тоя Прогерс?!?!?!

Да поговорим за генетика. Ако ти е известно, някои черти на човек са заложени още в гените му! Пък за циганите краденето, мръсотията и мързела си им е доказан. Разбира се, не можем да говорим за всички с ощ знаменател, но нека отбележим, че научните ни познания са достатъчно напреднали, че да говорим за генетични процеси и наследтва. Понякога, при приложени еднакви условия и обучение два индивида се развиват различно, именно заради гореспоменатите фактори. Не ме карайте да говоря като на 3-годишни.....
Всичката тази идея за "равност" м/у хората, не само е меко казано малоумна, но и ще си остане (позволявам си да говоря в бъд.време) само и единствено идея!

Кристо, благодаря за оценката :)

Lychezar
06-03-2008, 17:26
От коментара ти разбирам,че за теб най-важното е човек да се грижи за семейството,децата и т.н.Т.е. останалите хора не те интересуват,всеки да се оправя сам...Но,за да живее някой в лукс и разкош,трябва да е за сметка на друг.Следователно не само,че не те интересуват другите,ами и им мислиш злото,за да може да се облагодетелстваш и съответно да подсигуриш по-добър живот на потомството ти.Според мен такова тип поведение е ограничено,защото още първобитните хора са знаели,че добро е това което е полезно за рода,а лошо е това,което е вредно за него.Да не си от по-заможно семейство?В крайна сметка битето определя съзнанието...
Няма единодушни отговори за това кое е определящ фактор за развитието на личността-генетиката или средата,така че не мисля да взимам отношение по този въпрос.

ObScuReNikoQ
06-03-2008, 17:55
омг... :shock:
да го кажем така:
защо след като аз работя и си изкарвам парите да го правя за сметка на някой друг?! защо след като аз работя за не мога да си позволя удобствата съответсващи на работата и усилията ми? от къде на къде това ще е върху гърба на някой друг?
това ли е твоята теория? че който е заможен си е изкарал парите на гърба на някой друг, така ли?! и да, на първо нясто, разбира се, че ще мисля за семейството си! РАЗБИРА се, ти какво за съседа мислиш ли, когато правиш купон у вас примерно? не вредя на никой със работата си и следователно на ничий гръб не съм си изкарала парите след като са резултат от моите собствени усилия!!! или какво? теорията е, че моите облаги, спечелени чесно, са за сметка на някой лентяй, който цял ден си бърка в носа (извинете)?!? така ли?
не ти е работа да ми се бъркаш в семейството! въпросът е принципен!
това е точно мисълта на бедния човек. "който е заможен, си е изкарал парите нечесно, за сметка на нас, мравките." а защо не се замислите, че този човек се е борил и е учил за това, което има?
ето това му мразя аз на комунизма! кара мързеливците да си мислят, че от някъед ще им дойде и трябва всички да са равни. оправдава парите само с "тъмни сделки", а колко и как се труди човек за имането си, няма значение!

И ЕСТЕСТВЕНО, че НЕ БИ ТРЯБВАЛО да изказваш мнение, след като ИМАШ ЗА ДОВОДИ НЕДООБМИСЛЕНИ и позволявам си епитета НЕКАДЪРНИ такива!!!

И, ако обичаш, би ли ми дефинирал "по-заможно семейство"...? Какво е това разбиране?! Намек някакъв или какво?!

и ти какво мислиш? кое е най-важното освен да се грижиш първо за семейството си?! КОЕ Е ПО-ВАЖНО?! съседката, хората по улицата или какво?! както сам каза, от коментара ми се разбира, че НАЙ-ВАЖНО е семейството, а не че то е ЕДИНСТВЕНОТО важно. Това не означава, че други неща също не са важни. веригата на логиката ти се къса м/у 1вото и 2рото изречение. Едното не е следствие от другото, следователно разсъжденията ти нещо куцат. Мисли преди да правиш такива груби нападки, некомпетентни и необмислени разсъждения!!!

Бай Хой
06-03-2008, 18:12
Абе не знам ама според мене БКПБСП си е на власт и в момента. Точно тази стара комунистическа номенклатура не спира да ни мачка...

Lychezar
06-03-2008, 19:04
D@rk_LaDy,извинявай,наистина коментарът ми на някои места беше лишен от логика и по този начин те нагрубих...
Под понятието "по-заможно семейство" имах предвид не стойността на доходите,а това дали парите се изкарват по-честен или нечестен начин(няма връзка с действащото право).
Не мисля,че е нужно да изказвам мнение по зададените въпроси от теб,защото,каквото имаше да казвам го направих в предишните постове,а и Georgi91 е обяснил важни неща,свързани с комунизма...

acleverboy
06-14-2008, 20:08
Някъде бях гледал че комунизмът е най-хуманния начин на управление Ама не съм живял тогава и не мога да го потвърдя или да го отрека

kristo
06-14-2008, 22:25
Някъде бях гледал че комунизмът е най-хуманния начин на управление Ама не съм живял тогава и не мога да го потвърдя или да го отрека
Извинявай, но ако някъде започнат да те убеждават, че Хитлер е като майка Тереза, пак ли ще му повярваш? И това, че не си живял по негово време, значи ли, че ще допуснеш това за възможен вариант? По-добре гледай фактите, а не филми в прослава на комунизма. Защото от комунизма по-голямо зло няма. Дори и нацизма, който му е равнопоставен по тирания и зловредност не е успял /понеже е унищожен много бързо разбира се/ да нанесе толкова щети на човечеството, колкото тази безбожна, антинационална и социално-демагогска идеология, наречена комунизъм или болшевизъм по-точно. И общо жертвите на тази идеология, която не изключваш да е "най-хуманната" са изчислени официално на 60 милиона. Така че мисли с главата си, а не вярвай на някакви си филми, които явно са комунистически и пропагандират гнусни лъжи. Доживях да чуя, че най-големите изверги, като Ленин, Сталин, Троцки, Бжержински и цялата комунистическа паплач са едва ли не "светци" :-x
ПП. Между другото да те светна още, че не Хитлер и Мусолини са първите, които създават концлагери, а пръв това го прави техният колега по тирания Ленин. така че аз пък не изключвам възможността двамата да са се учили на "хуманност" именно от колегите си комунисти :x

Diam0nD
06-15-2008, 06:20
Е ти не можеш да не се изкажеш некомпетентно "Между другото да те светна още, че не Хитлер и Мусолини са първите, които създават концлагери, а пръв това го прави техният колега по тирания Ленин. така че аз пък не изключвам възможността двамата да са се учили на "хуманност" именно от колегите си комунисти" Ленин не е Сталин бе идиот ! Сталин прави чистки и лагери .. ама си бавен ... И да ти кажа че на Хитлер "лагерчетата " са много по-жестоки .... а и Мусолини не е участвал в геноцид ... италианците са много вярващи и до колкото знам от историята цялата работа е дело на Хитлер ...

kristo
06-15-2008, 15:06
Е ти не можеш да не се изкажеш некомпетентно "Между другото да те светна още, че не Хитлер и Мусолини са първите, които създават концлагери, а пръв това го прави техният колега по тирания Ленин. така че аз пък не изключвам възможността двамата да са се учили на "хуманност" именно от колегите си комунисти" Ленин не е Сталин бе идиот ! Сталин прави чистки и лагери .. ама си бавен ... И да ти кажа че на Хитлер "лагерчетата " са много по-жестоки .... а и Мусолини не е участвал в геноцид ... италианците са много вярващи и до колкото знам от историята цялата работа е дело на Хитлер ...
Ти да не си бил в лагер на Хитлер и лагер на Сталин, та да заключаваш, че лагерите на Сталин са по-леки от тези на Хитлер? Да, в лагерите на Хитлер са избити 12 милиона, но в лагерите на Сталин и Ленин официалната статистика сочи към 30 милиона избити. Не, че 12 милиона са по-малко свидни жертви от 30, но просто изнасям официална информация затова, че Сталин и Ленин са избили повече хора от Хитлер. И да те питам- ти какво искаш да кажеш, че в болшевишките лагери е имало хотели, басейни, сауни и от рода, та е било леко, тъй ли? Много обичате комунягите да хвърляте цялата вина за всичко зло на тоя свят на Хитлер и фашизма, а Ленин и Сталин големи "душици" :-x.

Glam
06-15-2008, 19:10
БКП е престъпна организация!

BulgariaZaBulgarite
06-16-2008, 12:37
Аз искам само да добавя, че ако България беше с излаз на Бяло море, американците никога нямаше да ни оставят под Съветско влияние, защото за тях беше важно страни от целият Средиземноморски басейн да влизат под тяхно влияние. Нямаше да изживеем комунизъмът и щяхме да сме една от най-развитите европейски държави!

watermelon
06-16-2008, 14:09
БКП е престъпна организация!

... била е :D Hey, guuuys, БКП не съществува от около 18 години!?!? А режима на Наполеон не щете ли да върнете хах

Diam0nD
06-16-2008, 15:20
Всъщност си съществува БКП ,ама не са толкова популярни ...

watermelon
06-16-2008, 16:14
Всъщност си съществува БКП ,ама не са толкова популярни ...

От 1990 г. насам вече се нарича БСП и крайно сменя принципите си:) И за съжаление са доста популяртни и то не само сред бабиците...

Diam0nD
06-16-2008, 16:22
Всъщност си съществува БКП ,ама не са толкова популярни ...

От 1990 г. насам вече се нарича БСП и крайно сменя принципите си:) И за съжаление са доста популяртни и то не само сред бабиците...На твое място като не знам си мълча ...В момента в България съществува Българска Комунистическа Парти=БКП !!!!! Това че не влиза в парламента ,не значи че я няма !

watermelon
06-16-2008, 17:32
"На 3 април 1990 г. извънредният конгрес на БКП сменя името на партията на Българска социалистическа партия. След 1990 г. други партии и формации се именуват БКП и претендират да са наследници на традициите на БКП."

Мисля, че въпросът е спорен - просто ти виждаш нещата по един начин, а аз - по друг :D За мен това са просто wannabes

Diam0nD
06-16-2008, 20:24
а за мен отговора ти е получен така : гугъл - бкп ... първи сайт- wiki ,копвам от там и готово ... ама работата не е така .... тая партия БКП си участва по избори ,но нали ти казвам че има не повече от 1000 - 2000 гласоподаватели ... т'ва е :D :grin:

kristo
06-16-2008, 21:54
а за мен отговора ти е получен така : гугъл - бкп ... първи сайт- wiki ,копвам от там и готово ... ама работата не е така .... тая партия БКП си участва по избори ,но нали ти казвам че има не повече от 1000 - 2000 гласоподаватели ... т'ва е :D :grin:
:lol: :lol: :lol: За партията на оня дебил Владо Спасов ли говориш?! Де ги видя тея 1000-2000 гласоподаватели бе, ти тотално си загубил чувство за представа. В кой свят живееш просто не мога да си обясня :razz: :razz: :razz: . За 10-20 гласоподаватели, да, толкова със сигурност имат /това са Спасов и другите деградирали комуняги около него/ ама 2000, смях та до сълзи :D :D :D

kristo
06-16-2008, 21:55
И DiamOnD, да не би и ти да си гласоподавател на БКП на Спасов :D :D :D ? Пък знам ли, може даже да си й член :lol: :lol: :lol:

acleverboy
06-21-2008, 20:33
Някъде бях гледал че комунизмът е най-хуманния начин на управление Ама не съм живял тогава и не мога да го потвърдя или да го отрека
Извинявай, но ако някъде започнат да те убеждават, че Хитлер е като майка Тереза, пак ли ще му повярваш? И това, че не си живял по негово време, значи ли, че ще допуснеш това за възможен вариант? По-добре гледай фактите, а не филми в прослава на комунизма. Защото от комунизма по-голямо зло няма. Дори и нацизма, който му е равнопоставен по тирания и зловредност не е успял /понеже е унищожен много бързо разбира се/ да нанесе толкова щети на човечеството, колкото тази безбожна, антинационална и социално-демагогска идеология, наречена комунизъм или болшевизъм по-точно. И общо жертвите на тази идеология, която не изключваш да е "най-хуманната" са изчислени официално на 60 милиона. Така че мисли с главата си, а не вярвай на някакви си филми, които явно са комунистически и пропагандират гнусни лъжи. Доживях да чуя, че най-големите изверги, като Ленин, Сталин, Троцки, Бжержински и цялата комунистическа паплач са едва ли не "светци" :-x
ПП. Между другото да те светна още, че не Хитлер и Мусолини са първите, които създават концлагери, а пръв това го прави техният колега по тирания Ленин. така че аз пък не изключвам възможността двамата да са се учили на "хуманност" именно от колегите си комунисти :x

Не съм казал че е нещо хубаво,но тогава поне са мислили малко и а хората баба ми е разправяла,че тогава са заплатите са били като секашните,но билетчетата за автобуса са били 6,а не 80ст Хляба е бил 20ст.и хората са си живяли много по-добре от сега(е разбира се с изключение на онея дето са се противопоствяли на БКП-то)

Soviet_Power
06-21-2008, 22:21
Съгласен съм с acleverboy. Тогава парите не са били много повече, но поне хората са живеели по-спокойно. А сега няма никакъв ред и никаква дисциплина. Българските тийнейджъри сме най-големите пияници в цяла Европа... Пък да не говориме за десетките случай с насилие и глупости за, които постоянно говорят по новините.

kristo
06-22-2008, 18:55
Някъде бях гледал че комунизмът е най-хуманния начин на управление Ама не съм живял тогава и не мога да го потвърдя или да го отрека
Извинявай, но ако някъде започнат да те убеждават, че Хитлер е като майка Тереза, пак ли ще му повярваш? И това, че не си живял по негово време, значи ли, че ще допуснеш това за възможен вариант? По-добре гледай фактите, а не филми в прослава на комунизма. Защото от комунизма по-голямо зло няма. Дори и нацизма, който му е равнопоставен по тирания и зловредност не е успял /понеже е унищожен много бързо разбира се/ да нанесе толкова щети на човечеството, колкото тази безбожна, антинационална и социално-демагогска идеология, наречена комунизъм или болшевизъм по-точно. И общо жертвите на тази идеология, която не изключваш да е "най-хуманната" са изчислени официално на 60 милиона. Така че мисли с главата си, а не вярвай на някакви си филми, които явно са комунистически и пропагандират гнусни лъжи. Доживях да чуя, че най-големите изверги, като Ленин, Сталин, Троцки, Бжержински и цялата комунистическа паплач са едва ли не "светци" :-x
ПП. Между другото да те светна още, че не Хитлер и Мусолини са първите, които създават концлагери, а пръв това го прави техният колега по тирания Ленин. така че аз пък не изключвам възможността двамата да са се учили на "хуманност" именно от колегите си комунисти :x

Не съм казал че е нещо хубаво,но тогава поне са мислили малко и а хората баба ми е разправяла,че тогава са заплатите са били като секашните,но билетчетата за автобуса са били 6,а не 80ст Хляба е бил 20ст.и хората са си живяли много по-добре от сега(е разбира се с изключение на онея дето са се противопоствяли на БКП-то)
И какво, всичко до яденето и пиенето ли трябва да го свеждаме в тоя живот? Нима не е от значение да имаш право на лична инициатива, свобода и изобщо да се изявяваш като човек, а не да ти контролират живота, както е било през комунизма- ха кажеш нещо, че не си съгласен с комунистическата идеология, ха са те унищожили.
ПП. Между другото ти как си обясняваш това, че Хитлер е бил толкова харесван от германския народ в периода от 1933 до 1945 година? Ами ще ти кажа- защото е направил именно това- дал му е хляб и работа, понеже след Версайския договор Германия е била тотално разрушена. Та Хитлер може и да е избивал евреи, цигани, комунисти и пр., но за немския народ е направил доста положителни неща в социалната сфера. Трябва ли да го оправдаем в такъв случай? Според вашата комунистическа логика да, понеже е стабилизирал страната си икономически. Но според мен не, понеже както при комунизма, така и при нацизма, цената на икономическата стабилност е била десетки милиони жертви. Е, затова аз не подкрепям нито едната, нито другата идеология. Но и демокрацията е една лъжа, понеже също е неприложима във варианта, в който ни я тикат в лицето. Просто трябва умерен национализъм, базиран на спазването на човешките права и свободи/включително и на тези на малцинствата/ и социална стабилност, гарантирана не от социалистически методи на национализация, коопериране и пр., , а на умерена намеса на държавата в развитието на икономиката + задължителна пазарна икономика и капиталовложения.

acleverboy
06-24-2008, 21:45
Просто трябва умерен национализъм, базиран на спазването на човешките права и свободи/включително и на тези на малцинствата/ и социална стабилност, гарантирана не от социалистически методи на национализация, коопериране и пр., , а на умерена намеса на държавата в развитието на икономиката + задължителна пазарна икономика и капиталовложения.



Точно така ама такова животно т.е политическа партия нема Атака е твърде дясна а ГЕРБ-твърде неопределена може би ВМРО,ама за тях никой не гласува

kristo
06-25-2008, 09:57
Просто трябва умерен национализъм, базиран на спазването на човешките права и свободи/включително и на тези на малцинствата/ и социална стабилност, гарантирана не от социалистически методи на национализация, коопериране и пр., , а на умерена намеса на държавата в развитието на икономиката + задължителна пазарна икономика и капиталовложения.



Точно така ама такова животно т.е политическа партия нема Атака е твърде дясна а ГЕРБ-твърде неопределена може би ВМРО,ама за тях никой не гласува
Атака никак не е твърде дясна, Атака си е твърде лява политическа партия. Спомням си как на няколко от митингите им издигаха лозунги именно за национализация и от рода социалистически методи. За мен това си е типична национал-болшевишка партия. Герб са тотална измет- само ченгета и военни в тази партия и все от старото поколение, тоест преди падането на комунизма(колко е паднал комунизма на практика е съвсем друга тема). За ВМРО, тук мога да се съглася не само защото съм много навътре с идеологията и дейността на тази партия, понеже съм нейн член, а и защото и според мен, още преди да бях станал член на ВМРО, бях забелязал, че поне малко от малко се отличава в положителен план от повечето други партии, които се награбиха с власт и пари и направо преядоха с тях. А затова, че никой не гласува за ВМРО, никак не си прав. Напротив, ВМРО очевидно набира скорост в последните години и то много сериозно. Доказателство затова е, че в Пловдив спечели кандидат-кмета на ВМРО- Славчо Атанасов. Тоест вторият по големина град в България се управлява от кмет, представител на ВМРО, което е много сериозна индикация, че тази партия набира скорост. И има защо, хората виждат какво прави ВМРО и започнаха да го виждат, като алтернатива на родното ляво и дясно, което тотално се провали през годините.

acleverboy
06-25-2008, 10:26
Просто трябва умерен национализъм, базиран на спазването на човешките права и свободи/включително и на тези на малцинствата/ и социална стабилност, гарантирана не от социалистически методи на национализация, коопериране и пр., , а на умерена намеса на държавата в развитието на икономиката + задължителна пазарна икономика и капиталовложения.



Точно така ама такова животно т.е политическа партия нема Атака е твърде дясна а ГЕРБ-твърде неопределена може би ВМРО,ама за тях никой не гласува
Атака никак не е твърде дясна, Атака си е твърде лява политическа партия. Спомням си как на няколко от митингите им издигаха лозунги именно за национализация и от рода социалистически методи. За мен това си е типична национал-болшевишка партия. Герб са тотална измет- само ченгета и военни в тази партия и все от старото поколение, тоест преди падането на комунизма(колко е паднал комунизма на практика е съвсем друга тема). За ВМРО, тук мога да се съглася не само защото съм много навътре с идеологията и дейността на тази партия, понеже съм нейн член, а и защото и според мен, още преди да бях станал член на ВМРО, бях забелязал, че поне малко от малко се отличава в положителен план от повечето други партии, които се награбиха с власт и пари и направо преядоха с тях. А затова, че никой не гласува за ВМРО, никак не си прав. Напротив, ВМРО очевидно набира скорост в последните години и то много сериозно. Доказателство затова е, че в Пловдив спечели кандидат-кмета на ВМРО- Славчо Атанасов. Тоест вторият по големина град в България се управлява от кмет, представител на ВМРО, което е много сериозна индикация, че тази партия набира скорост. И има защо, хората виждат какво прави ВМРО и започнаха да го виждат, като алтернатива на родното ляво и дясно, което тотално се провали през годините.

Да ама управляват с ГЕРБ в Пловдив,не че е лошо де по-добре ГЕРБ и ВМРО отколкото БСП НДСВ и другите подобни партии.Дано найстина да наберат малко повече скорост и по-бързо,че да имат солидно представяне в следващия парламент

kristo
06-25-2008, 10:32
Просто трябва умерен национализъм, базиран на спазването на човешките права и свободи/включително и на тези на малцинствата/ и социална стабилност, гарантирана не от социалистически методи на национализация, коопериране и пр., , а на умерена намеса на държавата в развитието на икономиката + задължителна пазарна икономика и капиталовложения.



Точно така ама такова животно т.е политическа партия нема Атака е твърде дясна а ГЕРБ-твърде неопределена може би ВМРО,ама за тях никой не гласува
Атака никак не е твърде дясна, Атака си е твърде лява политическа партия. Спомням си как на няколко от митингите им издигаха лозунги именно за национализация и от рода социалистически методи. За мен това си е типична национал-болшевишка партия. Герб са тотална измет- само ченгета и военни в тази партия и все от старото поколение, тоест преди падането на комунизма(колко е паднал комунизма на практика е съвсем друга тема). За ВМРО, тук мога да се съглася не само защото съм много навътре с идеологията и дейността на тази партия, понеже съм нейн член, а и защото и според мен, още преди да бях станал член на ВМРО, бях забелязал, че поне малко от малко се отличава в положителен план от повечето други партии, които се награбиха с власт и пари и направо преядоха с тях. А затова, че никой не гласува за ВМРО, никак не си прав. Напротив, ВМРО очевидно набира скорост в последните години и то много сериозно. Доказателство затова е, че в Пловдив спечели кандидат-кмета на ВМРО- Славчо Атанасов. Тоест вторият по големина град в България се управлява от кмет, представител на ВМРО, което е много сериозна индикация, че тази партия набира скорост. И има защо, хората виждат какво прави ВМРО и започнаха да го виждат, като алтернатива на родното ляво и дясно, което тотално се провали през годините.

Да ама управляват с ГЕРБ в Пловдив,не че е лошо де по-добре ГЕРБ и ВМРО отколкото БСП НДСВ и другите подобни партии.Дано найстина да наберат малко повече скорост и по-бързо,че да имат солидно представяне в следващия парламент
Да, наистина бяха в коалиция Герб и ВМРО в Пловдив, но нещата в тази коалиция въобще не вървят добре, тъй като Герб започнаха да действат подмолно и да се опитват да се налагат. Така че тази коалиция, която беше не идеологическа, а стратегическа очевидно няма да продължи повече от един мандат. Просто ВМРО вдигна ръце от Герб и всиките му магарии. Иначе наистина нямаше с кой друг на този етап да се направи коалиция- с БСП, НДСВ, СДС, ДСБ и т.н. просто няма как, те тотално се провалиха през годините и няма как. За Герб също се видя колко са стока, така че ВМРО ще се опита да действа сравнително самостоятелно на следващите избори, макари само да няма кой знае какви шансове. Във всеки случай набира скорост и очаквам по-добри резултати от предишните избори.