PDA

View Full Version : Луда една такава работа.



psihqsala
01-12-2008, 10:09
Абе понякога наистина ми иде да си посегна,да си направя нещо ебаси. Не мога да се разбера. Значи винаги съм се стремяла да съм идеална. Не знам защо така. Не понасям неточностите,обичам всичко да е изрядно. Няква пълна максималистка съм. В у-ще не мога да понеса идеята,ако не знам нещо. Почвам да се самообвинявам. Като играя някой колективен спорт,ако не успея да ударя топката както трябва ,например волейбол,се обвинявам,че не съм помогнала на отбора си. Като направя нещо не както хората, се сдухвам. Абе,това честно казано не си е работа. Искам да съм идеална,а е ясно,че не е възможно. И някак си изисквам това и от околния свят,а като видя,че той въобще не е такъв,пак ми става тъпо. Що съм такава? И мога ли да се променя?

Presley
01-12-2008, 10:17
И аэ съм такава.Винаги искам всичко да го направя перфектно и да съм номер едно.А ,ако евентуално не стане така,не мога да се примиря,докато не променя нещата.Същото е и ако става дума эа някакво състеэание например-отивам с нагласата,че съм победителка.Случвало се е и да губя-доста тежко иэживявам эагубите.
Попринцип няма перфектни хора.Но това,че си максималистка и иэискваш много от себе си не е лошо.Дори и добре,эащото в трудни ситуяции,когато се иэискват усилия,ще имаш хъс.А когато имаш хъс,даваш максимума от себе си и шансът эа победа е по-голям.И не само эа победа,а эа успех като цяло.
:D
Е,да -добре е ,эащото ти помага по-лесно да постигаш това,което искаш.Но пък от личен опит энам,че когато не успееш е лошо,эащото иэживяваш емоционална криэа :D
А дали можеш да се промениш...
От личен опит ти каэвам-НЕ! 8-)

basson
01-12-2008, 10:55
Ама скромността май никак не ви е присъща на вас двечките? :)


Винаги искам всичко да го направя перфектно и да съм номер едно.А ,ако евентуално не стане така,..

я кажете в какво се номер 1 ..

Presley
01-12-2008, 11:01
Ама скромността май никак не ви е присъща на вас двечките? :)


Винаги искам всичко да го направя перфектно и да съм номер едно.А ,ако евентуално не стане така,..

я кажете в какво се номер 1 ..
Тук не става дума эа скромност.Нещата са много раэлични.това ,че си максималист и ,че понасяш эагубите тежко,в никакъв случай не оэначава ,че скромността не ти е присъща.Скромност и себелюбие са две раэлични неща.Най-малкото ,че скромността е качество,в което няма смисъл.Главно е ,эа да го демонстрираш пред обществото.Докато себелюбието е качество,което играе със собствената ти психика и се полэваш от него персонално.
Абе както и да е.Омръэна ми все да павите коментари на тоя и оня какво му е присъщо и какво не,при положение,че дори не поэнавате въпросният човек.

basson
01-12-2008, 11:05
За какво ми е да познавам някого, като виждам какво пише : )

Да искаш да си номер 1 и да правиш нещо, за да го постигнеш са 2 коренно различни неща.
Та не разбрах до сега какво си постигнала, в което да си номер 1.. или само искаш, ама гледаш Ориндж Каунти по цял ден с пакетче чипс и кока кола в ръка!?

Presley
01-12-2008, 11:10
За какво ми е да познавам някого, като виждам какво пише : )

Да искаш да си номер 1 и да правиш нещо, за да го постигнеш са 2 коренно различни неща.
Та не разбрах до сега какво си постигнала, в което да си номер 1.. или само искаш, ама гледаш Ориндж Каунти по цял ден с пакетче чипс и кока кола в ръка!?
Не виждам смисъл да се докаэвам или да иэтъквам какво съм постигнала и какво не съм пред някакъм непоэнат.така,че край на спора.
И само да кажа,че не гледам Ориндж каунти и никога не съм го гледала :D

psihqsala
01-12-2008, 11:44
basson, ти май не правиш разлика м/у понятията :-D Аз и момичето ти казваме,че обичаме да се борим,за да ставаме 'Номер 1' и се стремим към по-голямо съвършенство,а ти преобръщаш темата в това да ти отговаряме на провокативните въпроси. Мога да ти кажа,че пътят към победата е много по-сладък от самата победа и дори да не успееш,кара те да се чувстваш добре,че си опитал. Защо трябва да ти казва в какво е номер 1? Вероятно има области,в които е такава. Какво общо има това с желанието да не се проваляме и да успяваме във всичко,с което се занимаваме? Мисля,че нещо ти не знаеш какво да попиташ..

FelisDirus
01-12-2008, 11:54
Мога да ти кажа,че пътят към победата е много по-сладък от самата победа и дори да не успееш,кара те да се чувстваш добре,че си опитал.


Противоречиш си - ти каза по-горе, че за теб е важна самата победа и ако не си върха, полудяваш.

Пък и като цяло - това са пълни глупости, ти наистина си се побъркала... номер 1, номер 2.. какво значение има? Винаги ще има по-добри от теб и това означава да си откачила през целия си живот, защото не можеш да стигнеш, защото си под тях.

И ще ти кажа нещо, важно е да имаш, не е важно как си го взел (това не означава нечестно и подло поведение, разбира се, не изопачавайте думите ми). Аз не смятам да се бъхтя като идиот, ако мога да мина по тъч линията и пак да получа това, което искам, защото само глупаците се трепят и минават през трънливи пътеки. И защо? Защо да го правиш, ако има и по-лесен и приятен начин?

psihqsala
01-12-2008, 11:59
Хаха,обичам победата,да,но опитвайки се да постигна нещо,дори да не го постигна,аз се изкачвам със стълбичка по-нагоре,защото ако не успея,евентуално ще си създам някакви защитни механизми . А не да седя и да се вайкам като някои други,това имах предвид. А по-лесния начин? Да,хубаво е,но не винаги става така. Понякога се налага друго. Както и да е. Говорехме за други неща,а темата се преобърна.

FelisDirus
01-12-2008, 12:06
Хаха,обичам победата,да,но опитвайки се да постигна нещо,дори да не го постигна,аз се изкачвам със стълбичка по-нагоре,защото ако не успея,евентуално ще си създам някакви защитни механизми . А не да седя и да се вайкам като някои други,това имах предвид. А по-лесния начин? Да,хубаво е,но не винаги става така. Понякога се налага друго. Както и да е. Говорехме за други неща,а темата се преобърна.

Е, не винаги става, но когато е възможно, е добре дошло.

А каква е въщност темата? Какво искаш ние да ти кажем? Едно "Недей, това са глупости, не се трови" ще промени ли нещо?

Ти споделяш, а ние изказваме мнение, базирано на думите ти.

Аз лично много мразя качеството 'максимализъм', тъй като майка ми го притежава в неприлично големи количества, а тя всеки ден ме трови с глупостите си за перфекционизъм. Тъй че, ако можеш, промени се, за да не отровиш живота на децата си след време (нищо лично, не се заяждам).

mindphaser
01-12-2008, 12:12
Абе понякога наистина ми иде да си посегна,да си направя нещо ебаси. Не мога да се разбера. Значи винаги съм се стремяла да съм идеална. Не знам защо така. Не понасям неточностите,обичам всичко да е изрядно. Няква пълна максималистка съм. В у-ще не мога да понеса идеята,ако не знам нещо. Почвам да се самообвинявам. Като играя някой колективен спорт,ако не успея да ударя топката както трябва ,например волейбол,се обвинявам,че не съм помогнала на отбора си. Като направя нещо не както хората, се сдухвам. Абе,това честно казано не си е работа. Искам да съм идеална,а е ясно,че не е възможно. И някак си изисквам това и от околния свят,а като видя,че той въобще не е такъв,пак ми става тъпо. Що съм такава? И мога ли да се променя?

Идеализъм е туй... в пубертета е често срещано. И аз съм нещо подобно, не чак толкова, но ако не стане така, както трябва да бъде, ми е неприятно. Споко (;

FelisDirus
01-12-2008, 12:16
В пубертета е често срещано явление да имаш кофти оценки, да те мързи, да не учиш, стаята ти да е разхвърляна, да се напиваш като прасе по купони, да се прибираш късно и да имаш проблеми с родители си, а не да ореваваш света, щото имаш 5 по биология примерно, а си изял учебника с кориците.

Вие не сте наред, честно ви казвам. Плашите ме.

psihqsala
01-12-2008, 12:22
Хахха. Някой тук май наистина не разбира. Това,че искам да постигам,значи не си живея живота ,така ли? Това,че просто се стремя да извличам положителното и да имам дорба база знания или нещо друго,значи,че не излизам,не се напивам,т.н. и т.н. ли? Едното няма нищо общо с другото. Това си е характер,отношение към света,а ти едва ли не ме изкара,че се вайкам за щяло и нещяло,особено за даскалото :D Това е как възприемаш света, а не нещо друго. Оф,оставете се,явно тук не можете да схванете идеята ми. На това,което съм и искам да кажа,ама няма значение.

basson
01-12-2008, 12:22
Тъй като работя в сфера, в която спортната злоба, хъс и понятието 'конкуренцията движи прогреса' са основоположни, ще ви кажа мацки нещо:
Най-добър НИКОГА няма - т.е. той не е само един. В дадена област не случайно се казва, че има 'лидерИ'. Няма такова понятие 'най-добър';'номер 1' - това са измислени думички от родителите ви, за да ви провокират да си научите урока по математика и да изкарате 6.

Така че колкото и да напъвате крехките си мозъчета на знаете и можете всичко, па макар и в тясно специализирана област - никога няма да можете да се похвалите с изречението 'аз съм номер 1'.
Но сте прави за едно - самият път, който ще извървите докато се опитвате да се докажете, ще ви направи поне частица 'по-' от останалите.

Бъдете живи и здрави.

FelisDirus
01-12-2008, 12:26
Хахха. Някой тук май наистина не разбира. Това,че искам да постигам,значи не си живея живота ,така ли? Това,че просто се стремя да извличам положителното и да имам дорба база знания или нещо друго,значи,че не излизам,не се напивам,т.н. и т.н. ли? Едното няма нищо общо с другото. Това си е характер,отношение към света,а ти едва ли не ме изкара,че се вайкам за щяло и нещяло,особено за даскалото :D Това е как възприемаш света, а не нещо друго. Оф,оставете се,явно тук не можете да схванете идеята ми. На това,което съм и искам да кажа,ама няма значение.


Първо, този пост не се отнасяше за теб, а за mindphaser. И второ, аз казах, че изводите ми се базират на думите ти. Явно ти не си се изразила правилно.

И аз имам добра база знания, чета, грамотна съм, имам много интереси, уча, но не съм перфекционистка.

FelisDirus
01-12-2008, 12:31
Но сте прави за едно - самият път, който ще извървите докато се опитвате да се докажете, ще ви направи поне частица 'по-' от останалите.

За всичко съм съгласна, но не и за това. Кел файда, че си се убил от учене, ако не влезеш примерно. Какво значение има пътят, ако не си постигнал това, което искаш.
В такива случаи пътят е загуба на време и енергия, нищо повече.

mindphaser
01-12-2008, 12:33
_Cuddly_, хора секви. Като те плашим - ходи гледай Бамби. ;]
Примерно мен ми е странно тва, че си раздухваш личния живот из целия форум, ама не съм тръгнала да ти давам акъл май, а?

А, и си изпий транквилантите. С вода, не с алкохол. :smt016

basson
01-12-2008, 12:39
Нищо, което научиш в повече не може да се нарече 'загуба'. Богата обща кулутра може само да те направи по-ерудиран, нищо по-малко.

FelisDirus
01-12-2008, 13:18
_Cuddly_, хора секви. Като те плашим - ходи гледай Бамби. ;]
Примерно мен ми е странно тва, че си раздухваш личния живот из целия форум, ама не съм тръгнала да ти давам акъл май, а?

А, и си изпий транквилантите. С вода, не с алкохол. :smt016


Ау, някой май се засегна, а? И като не можеш да се аргументираш и да ме контрираш по темата, я изместваш - грооозно, моето момиче, много при това. И говори доста за перфектното ти интелектуално развитие.
Душичка сладка, явно ти си нервната в случая. Много пък сте обидчиви бе, то човек да не ви каже нещо.
Поплачи си кротко в ъгъла и ще ти мине.


А това кое ще раздухвам и кое - не, касае само мен. Аз не виждам нищо, което съм споделяла и което би могло да се нарече "лично". Повярвай ми, истинските лични неща си ги пазя само за себе си.

И интересно, след като това ваше състояние е нормално за пубертета, кой друг тийнейджър го тресе перфекционизмът?


basson, така е, но ако не ме приемат право (примерно) знаеш ли колко ще ме е грижа за общата ми култура по история. Да, ще знам много, но това не е голямо успокоение.

sh3_1s_7h3_0n3
01-12-2008, 17:02
basson, така е, но ако не ме приемат право (примерно) знаеш ли колко ще ме е грижа за общата ми култура по история. Да, ще знам много, но това не е голямо успокоение.

Честно казано от теб би излязъл невероятен адвокат, защото си много намахана. :) но какво, ако не те приемат първата година право?! Светът ли ще свърши? Или ще се откажеш да кандидатстваш втората година?! Това, което ще знаеш по история, ще те дръпне напред пред останалите, които тепърва ще 'зубрят' тия теми.
Само защото няма да са те приели сега, (което не вярвам да стане) ще се откажеш от всичко, което си постигнала?
За момента може да ти се стори, че всичко останало е безсмислено, щом главната ти цел не се е осъществила, но впоследствие сама ще се убедиш, че всяко твое усилие е имало смисъл. :)
Ако това не те успокоява, поне се опитай да гледаш по-ведро на нещата. :)



Перфекционистите са дребнави. :) От всяко нещо правят трагедия. Те и за това повечето са с психични отклонения... :)

Madness
01-12-2008, 17:27
аз съм точно обратното на перфекционист май о.О

mindphaser
01-12-2008, 17:56
_Cuddly_, хора секви. Като те плашим - ходи гледай Бамби. ;]
Примерно мен ми е странно тва, че си раздухваш личния живот из целия форум, ама не съм тръгнала да ти давам акъл май, а?

А, и си изпий транквилантите. С вода, не с алкохол. :smt016


Ау, някой май се засегна, а? И като не можеш да се аргументираш и да ме контрираш по темата, я изместваш - грооозно, моето момиче, много при това. И говори доста за перфектното ти интелектуално развитие.
Душичка сладка, явно ти си нервната в случая. Много пък сте обидчиви бе, то човек да не ви каже нещо.
Поплачи си кротко в ъгъла и ще ти мине.


А това кое ще раздухвам и кое - не, касае само мен. Аз не виждам нищо, което съм споделяла и което би могло да се нарече "лично". Повярвай ми, истинските лични неща си ги пазя само за себе си.


И интересно, след като това ваше състояние е нормално за пубертета, кой друг тийнейджър го тресе перфекционизмът?
.

Хах, аз съм се била засегнала, затва пък ти изписа пост дълъг колкото на баба ми кюлотите... доста говори за непукистичното ти мислене :-|

FelisDirus
01-12-2008, 23:32
_Cuddly_, хора секви. Като те плашим - ходи гледай Бамби. ;]
Примерно мен ми е странно тва, че си раздухваш личния живот из целия форум, ама не съм тръгнала да ти давам акъл май, а?

А, и си изпий транквилантите. С вода, не с алкохол. :smt016


Ау, някой май се засегна, а? И като не можеш да се аргументираш и да ме контрираш по темата, я изместваш - грооозно, моето момиче, много при това. И говори доста за перфектното ти интелектуално развитие.
Душичка сладка, явно ти си нервната в случая. Много пък сте обидчиви бе, то човек да не ви каже нещо.
Поплачи си кротко в ъгъла и ще ти мине.


А това кое ще раздухвам и кое - не, касае само мен. Аз не виждам нищо, което съм споделяла и което би могло да се нарече "лично". Повярвай ми, истинските лични неща си ги пазя само за себе си.


И интересно, след като това ваше състояние е нормално за пубертета, кой друг тийнейджър го тресе перфекционизмът?
.

Хах, аз съм се била засегнала, затва пък ти изписа пост дълъг колкото на баба ми кюлотите... доста говори за непукистичното ти мислене :-|


Аз съм винаги многословна и никъде не съм казала, че съм непукист, не си измисляй.

А ти продължаваш да бягаш от темата и не получих отговор на въпроса си от предния пост. 8-)

FelisDirus
01-12-2008, 23:33
basson, така е, но ако не ме приемат право (примерно) знаеш ли колко ще ме е грижа за общата ми култура по история. Да, ще знам много, но това не е голямо успокоение.

Честно казано от теб би излязъл невероятен адвокат, защото си много намахана. :) но какво, ако не те приемат първата година право?! Светът ли ще свърши? Или ще се откажеш да кандидатстваш втората година?! Това, което ще знаеш по история, ще те дръпне напред пред останалите, които тепърва ще 'зубрят' тия теми.
Само защото няма да са те приели сега, (което не вярвам да стане) ще се откажеш от всичко, което си постигнала?
За момента може да ти се стори, че всичко останало е безсмислено, щом главната ти цел не се е осъществила, но впоследствие сама ще се убедиш, че всяко твое усилие е имало смисъл. :)
Ако това не те успокоява, поне се опитай да гледаш по-ведро на нещата. :)



Перфекционистите са дребнави. :) От всяко нещо правят трагедия. Те и за това повечето са с психични отклонения... :)


Хах, благодаря за подкрепата, наистина много мило! :-)