PDA

View Full Version : Нормално ли е ?



4you
01-12-2008, 20:12
на 14 съм.от две години родителите ми живеят и работят в Гърция.пробвах се и аз да живея там, но не се получи и се върнах.Сега си живея сама в двуетажна къща..не точно сама..почти всяка вечер има някой приятелка/приятел който спи в нас..което е яко..наще си идват през две седмици и супер се радвам като дойдат.Доста съм самостоятелна - готвя,чистя,гладя..само не пера(на химическо ги давам дрехите).С приятеля ми сме почти като семейство,всяка сутрин е внас..аз правя закуска..той на компа или ми помага нещо..после той мие чинийте..учим малко или там квото прайм и отиваме на училище.Вечерта той минава да ме вземе..прибираме се пак в нас..гледаме някой филм..ядем нещо там и доста често остава да спи тук.Обстоятелствата бяха такива..че се наложи да карам Коледа сама.Това е семеен празник налии и ми бепе супер кофти..и тогава се замислих..отново да се върна в Гърция..щото тук ме спира единствено приятеля ми..
Какво мислите..да се върна ли там?

П.П. не ми се карайте много..за пръв път пускам тема.. :-|

Callyer
01-12-2008, 20:17
след като имаш приятел и се разбирате чудесно от къв зор ще заминаваш я си стой в БГ..

UnaBletoLoVeU
01-12-2008, 20:34
Аз ако бях на теб за нищо на света не бих отишла..имаш си приятел тук...и живота ти изглежда добре, както го описваш...въпреки че сигурно ти липсват родителите и семейство като цяло и то на празници липсата става сравнително голяма, но погледни го от друга страна-колко момичета на тая възраст и над тази възраст(до около 17-18) могат да живеят с гаджетата си?

MixXx
01-12-2008, 20:39
zaebi go i vari v gurciq,semeistvoto e po vajno

gree_girl
01-12-2008, 20:41
Сама казваш, че всичко върви добре тук. Имаш си приятел, приятелки, забавляваш се. Ваще си идват често и ти тогава си също щастлива. Отишла си веднъж в Гърция и не се е получило. Има ли смисъл да ходиш пак и да зарежеш хубавия си жизот тук? Аз бих си останала :P

miloto_girl_4e
01-12-2008, 21:11
Леле, направо докато ти четях поста ти завидях благородно :)
Е, вярно липсва ти семейството, но нали ги виждаш на всеки 2 седмици?
Направо се учудвам, че толкова малка са те оставили..малко на произвола на съдбата..
Но това всеки ден да може да купонясваш, да ходиш на дискотека или просто гаджето да преспи у вас си е много готино :!: :)
Била си вече в Гърция, видяли си, че не потръгват нещата, няма смисъл да се връщаш, няма да е по-различно положението :!:

4you
01-12-2008, 21:14
Прави сте..но като говорите отсрани..беше станало така,че от камината се подпалили едни снимки който по невнимание бях оставила там след като ги рзглеждах..ии тогава бях сама..уплаших се..и почувствах че няма към кого да се обърна..добре,че съседите ми са супер пекани хора..

gLoRiOuS_aNGeL
01-12-2008, 22:05
Леле, направо докато ти четях поста ти завидях благородно :)
Е, вярно липсва ти семейството, но нали ги виждаш на всеки 2 седмици?
Направо се учудвам, че толкова малка са те оставили..малко на произвола на съдбата..
Но това всеки ден да може да купонясваш, да ходиш на дискотека или просто гаджето да преспи у вас си е много готино :!: :)
Била си вече в Гърция, видяли си, че не потръгват нещата, няма смисъл да се връщаш, няма да е по-различно положението :!:
Напълно съм съгласна! ;-)

Seducti0n
01-12-2008, 22:14
Оулл едва ли има момиче/момче, което не би искало да бъде на твое място.Едва на 14, а еси толкова самостоятелна.До тук добре, обаче съм сигурна, че половината от тези, които ще поискат да имат твоята съдба, няма да осъзнаят от какво си лишена.Права съм нали?Знам, че е доста хубаво сама да ръководиш живота си и въобще тази сладост, която ти дава свобоводата е наистина незаменима.Всичко е супер, привидно, но ще дойде един момент, в който ще ти омръзне да живееш сама и да прекарваш дните си без вашите.Родителите играят изключително важна роля и ако тях ги няма, нещата не вървят на добре.Искрено се надявам,че си свестно и разумно момиче и няма да предадеш доверието на вашите.Замисли се, не всеки родител би оставил 14 годишната си дъщеря сама да живее,нали?

Сега вече всичко си зависи от теб.Стой там,където се чувстваш най-добре.Избери гаджето или семейството,помисли добре какво искаш ти, а не какво истак ваще и така. :) Успех. :wink:

ruski
01-13-2008, 10:43
Ами според мен стой си тук... И аз като теб съм така, самостоятелен съм от началото на 7ми клас, сега съм 11 (скоро правя 18)и съм много благодарен на родителите ми, че така стана да си живея сам.. защото се чувствам някъкси повече от другите който ако ги няма мама и тате за 1 ден немогат да преживеят..Разбирате ли някъкси се придобива отговорност ... почваш да преценяваш много от постъпките си.. Аз много уважавам родителите си, можеби защото ги виждам рядко,
когато отида при тях се разбираме чудесно, сядам си с тате и с неговите хора всеки път когато съм там вечер пием си, баща ми е фен на руската водка както и аз :D някой ме питат -Абе как така може да си пиеш с баща ти, мен ще ме изсели ако седна с него ... ами отговарям -Епа ние си се разбираме с тате :D:D , абе той е печеняга, помага когато трябва, но в повечето случай гледам сам да се оправям, мама тя жената е тиха, абе и тя е печена, и ся като се сета че има такива на по 25-26 год. дето още не могат без родителите си още повече се радвам, че аз съм така, в нас си чистя, готвя си, пера си, праа си всичко, от време на време сядаме с приятели на по чашка ... и така съм аз ...
е вярно не съм баш самостоятелен, защото наще ме издържат, ама нали уча още и така ... По-добре стой си тук движи си нещата, живей си, и така

SuNsEt
01-13-2008, 11:41
Ами щом тук ти е по-добре...Но аз на твое място бих отишла при родителите си...Сама...хубаво е,но там поне ще съм със семейството си.А пък односно гаджето...кво да ти кажа...Рано или късно ще се разделите :lol: .Това със семейството,което си си направила е добра идея,за да не си сама,но мисля,4е не е нормално.Това си е мое мнение,живота си е твой :wink:

kakaomen
01-13-2008, 12:26
Аз мисля, че си супер късметлийка щом живееш сама, недей да ходиш при родителите ти, нали сама казваш, че те се прибират 2 пъти в месеца, а пък има кой да е с теб и да не си сама. :)

Madness
01-13-2008, 12:30
:shock:
Бегай в Гърция и ми дай твоя живот 8-)
Не,сериозно...кво повече искаш....
Не знам що изобщо ти пука за тъпата Коледа...ебаси...

lyyly
01-13-2008, 13:09
Лелеее момиче знаеш ли колко хора биха ти завиждали!Както описваш живота си на мен лично ми се струва супер.Ти си имаш приятел,виждаш ваще през няколко седмици супер си.Коледа е само един ден в годината!Стои си тука при приятелите и гаджето,а тоя един ден (Коледа) ще го преживееш! :wink:

•._.•No_NaMe•._.•
01-13-2008, 16:36
na tvoe mqsto bih ostanala. mn hora biha ti zavijdali bez roditeli golqma ka6ta v koqto ste samo ti i gadjeto.az li4no iskam da sam kato teb :P

•._.•No_NaMe•._.•
01-13-2008, 16:36
na tvoe mqsto bih ostanala. mn hora biha ti zavijdali bez roditeli golqma ka6ta v koqto ste samo ti i gadjeto.az li4no iskam da sam kato teb :P

Romance
01-13-2008, 16:40
Шибаната Коледа проваля всичко...мразя Коледа :o

st1ka
01-13-2008, 18:30
Ами ти още си малка да водиш толкова самостоятелен живот,но все пак си мисля че е по-добре да си останеш тук,защото все пак така или иначе ще дойде ден,в който вече наистина ще заживееш сама!А ти вече ще си свикнала и ще ти е много по лесно!

4you
01-14-2008, 18:38
Шибаната Коледа проваля всичко...мразя Коледа :o
И аз мразя Коледа попринцип..сега още повече.. :?

bebeto0o
01-15-2008, 12:12
Oleeeeeeee blzq ti iskam i as samaaaaaaaaaa i s gadjeto da sme ato s-vo ... as ako beh za ni6to na sveta nqma6e da ida ;)

Icko_pld
01-15-2008, 12:27
6tom ti e dobre tuk stoi si nqma smisal da hodi6 pri tqh nz kakto si re6i6 :)

TeDdYy
01-15-2008, 13:52
Aко се чувсташ наистина добре тук-остани,но ако искаш да заминеш и седиш тук само зареди приятеля си,по-добре замини

4you
01-18-2008, 18:16
И все пак..посрещнах първия си цикъл сама..после споделих с майката на приятеля ми..инъче нямаше с кого..все пак някой трябваше да ми обясни някои неща..послее изтърпях всичкото напрежение и емоции на кандидатстването отново сама..В бележника ми се подписват родителите на приятеля ми аз за настойник е писана неговата майка,..тя е тази която ми се кара за лошите оценки или пък ме хвали за добрите..Добри хора са..разбират ме напълно, почти всеки ден ми се обаждат да ме питат дали имам нужда от нещо или дали искам да отида с тях на вилата..Това е моето семейство..мислих дълго над думите ви и реших да остана..сега съм в ново училище имам нови приятели и се чуваствам добре.

Благодаря ви!

ThunderGoddess
01-18-2008, 20:08
Остани, щом тук ти харесва и се чувстваш добре. Разбирам, че иапитваш липса на родителите, но така описваш нещата, че се оказва, че се справяш сама. Живота ти е по-различен от другите, станала си от много малка самостоятелна. Трябва да разбееш, че в това няма нищо лошо и след време това ще е твое преимущество над другите. Може би някъде по средата е истината ... вашите се въщат на две седмици ... не е малко ... ходи ваканциите, може понякога по малко дори да отсъстваш от училище, за да отидеш при вашите ... Ходи по празниците, това е мнго важно! Бъди с тях. Вече падна визовия режим и без проблем може да го правиш. Но остани тук, това е твоето място :)

Punk^Not^Dead
01-18-2008, 20:18
абе то верну хуу хуу ,ама така вечер не се ли замисляш мааалко, приятелят ти на колко е?!

4you
01-18-2008, 22:01
На 15 е.