PDA

View Full Version : ПФК Берое (Стара Загора)



bulgarche
01-13-2008, 09:17
Публиката на Берое е една от най-многобройните и най-верни публики. Шестият по големина и население град в България - Стара Загора многократно е печелил приза за най-многобройна публика през сезона, независимо от представянето на отбора.


През сезон 2004/2005 Берое бе с най-голяма посещаемост в България, въпреки сравнително неблагоприятното представяне на отбора.


Публиката на Берое е и една от най-избухливите. Като традиционно неудобен отбор за софийските и пловдивските тимове, Берое многократно е ощетяван от съдийските решения, което от своя страна водят до изблик на неприязън от страна на привържениците. Примери за това са отстраняването на Берое от "А" група през пролетта на 1970 година. Причините са протестите и гражданското неподчинение на многобройните привърженици на Берое след мача с Левски-Спартак. Подобно е поведението и в най-новата история на беройската публика, когато през пролетта на 2000 година след множеството ощетявания от страна на съдиите, нервите на многохилядната публика не издържат и мача с Велбъжд (Кюстендил) е прекратен, а беройските привърженици са разпръснати от полицията, след като са окупирали отново паркинга и изхода на стадиона.


Публиката на Берое има възможността да наблюдава любимците си на стадион "Берое" или както е наричан той от някои - "Храмът". "Храмът" е уникален както с най-голямата си козирка в България и сравнително висока трибуна, така и с входно-пропусквателния режим

"Берое" се разпадна (http://www.gong.bg/view_article.php?article_id=32840)

http://bg.wikipedia.org/wiki/Берое :arrow: копирайте линка

Callyer
01-13-2008, 09:21
Няма мое, Няма твое, Няма вече и Берое :razz: :razz: :razz:

bulgarche
01-13-2008, 09:23
Няма мое, Няма твое, Няма вече и Берое :razz: :razz: :razz:

Поне вече няма да треперите реди мач с Нас! 8-)

martoo
01-13-2008, 09:25
xaxaxax epa stabilno otbor4e be6e ama ko da se naprai :-D

Callyer
01-13-2008, 09:26
Няма мое, Няма твое, Няма вече и Берое :razz: :razz: :razz:

Поне вече няма да треперите реди мач с Нас! 8-)

:D хубави въргали са ставали :D ... ех добрите стари времена :D

air_J
01-13-2008, 09:31
Бирой, Бирой, вий сти гирой! :smt002

bulgarche
01-13-2008, 09:35
Бирой, Бирой, вий сти гирой! :smt002
И оназ мома, дето искаш да я шибаш, приказваше така, ама след напомняне за някои мачове и отпадането им за Купата си змълча...ти си левскарче, нали? Тука нещо не можехте да ни обухахте....ПФК Дузпа не е вървежна :) 0:0 4:4, все големи мачове, поне с Вас.

Няма значение, в линка има доста победи и мачове, които...не сте ги играли много много ;)

bulgarche
01-13-2008, 09:39
http://www.focus-sport.net/?do=n1148764133110

В спортните новини по телевизията е водеща новина

Canis_Dirus
01-13-2008, 10:47
Те затова не трябва да псуваме много Митю Селския. Току виж и той решил да не дава пари.

Тъжно, но факт - в България няма хора, които да дават пари за спорт. А хора с пари има. Гриша Ганчев е изключение. Всички други - льольовци и мошеници.

Както се закопа и Велбъжд, както и ЦСКА-рите мразят Черепа. То и БАтков е един миндил и той.

Ам Нефтохимик? Имаха най-добрия стадион, мачовете с тях бяха дербите, а сега ...

Абе цялата БФС трябва да се подмени. От шефовете до чистачките и мебелите.

bulgarche
01-13-2008, 15:00
Сбогом,селяни :-$
Ти, гражданино от селски произход, по-добре си мълчи

fake
01-13-2008, 16:56
Бирой, Бирой, вий сти гирой! :smt002
И оназ мома, дето искаш да я шибаш, приказваше така, ама след напомняне за някои мачове и отпадането им за Купата си змълча...
oназ мома си има име
ииии не че си е замълчала щот не е имала кво да каже, а щот и е прекалено ценно времето за да се занимава с глупости 8)
п.с. сигурна съм че батко( 8-) )air_j го каза без кофти чувства 8-) 8-) 8-)

bulgarche
01-13-2008, 17:12
Момата дет си има име да не мрънка пак обаче, че целия форум научил нещо от кухнята? Пък и....мисля че нямаше какво да кажеш. За пореден път казвам - ти за мен не разбираш от футбол

NSDAP
01-13-2008, 17:48
Трагедия е ако отбор като Беро престане да съществува заради мангал.......Дано по-бързо да купи някой свестен бизнесмен отбора и нещата да се оправят.....Фен на Левски!

air_J
01-13-2008, 18:34
Момата дет си има име да не мрънка пак обаче, че целия форум научил нещо от кухнята? Пък и....мисля че нямаше какво да кажеш. За пореден път казвам - ти за мен не разбираш от футбол
И аз така мисля, ама си мълча, защото предният път като се обадих и май се оказа не съвсем на място. :twisted:

BioX
01-13-2008, 19:48
samo spartak varna :o

bulgarche
01-13-2008, 20:04
samo spartak varna :o
Голям бой оттървахте във Варна




Сбогом,селяни :-$
Ти, гражданино от селски произход, по-добре си мълчи


:razz:

Аз съм от чист софийски род,а не като "новоизлюпилите" се "граждани",на които родителите им са дошли тук след 89-та .
Питах за някакъв си Емо, ама нещо май старите левскари не те знаят, а? Споменах примера че съм пял "Само Берое" в агитката на Левски на финала с Литекс, и това че ти не можеш да си го позволиш в нашата агитка. А мацката отвърна че тя е пяла "Само Левски", докато е била в агитката ни на Берое - Левски 4:4

Имало някакъв Емо, ама не бил залюлян като тебе

BioX
01-13-2008, 20:06
ot koi ot fenovete na bero li?? :razz:

Canis_Dirus
01-13-2008, 20:20
После защо нямало футбол в България. Един клуб с традиции се закрива, първенството губи един готин отбор и реакциите са: яко кеф и злоба.

Какво печелите вие и вашия отбор от цялата работа? Служебни 3 точки този полусезон.
То футбола е да се радваш на играта, на атмосферата на стадиона, да има силни съперници и интересни мачове. После що Левски или ЦСКА не били на ниво. Ами като играят със скалъпени и наистина селски отбори? Черноморец Бургас- София ?!?

За пример мога да дам немския футбол. Преди години имаха доста успехи, байерн редовно стигаха надалеч в Шампионската и КНК и правеха супер мачове, обаче тогава имаха конкуренция. И то много силна в лицето на Дортмунд, както и локална от Мюнхен 1860. Сега са хегемони в бундеслигата (Вердер се опитва, но има още хляб да яде) и германския футбол е в застой, да не кажа упадък.

А от всички залезли клубове най-много ме е яд за Аякс. Играеха страхотен футбол. В България ме е яд за Нафтекс - и те играеха готина и имаха супер терен. В Бургас ставаха готини мачове, а не като в Симитли - на разорана нива футбол не се играе.


П.П. Не съм голям фен и радко гледам.

bulgarche
01-13-2008, 20:45
ot koi ot fenovete na bero li?? :razz:
Беше ли на и около стадиона?

psychopath
01-14-2008, 05:08
жалко..

IRRIDUCIBILI
01-14-2008, 07:10
sbogom :-P

bulgarche
01-14-2008, 11:24
sbogom :-P
Ще ходиш ли някъде?

Това няма да са ни последнте срещи

bulgarche
01-14-2008, 12:38
На мен лично нямаше да ми е голям проблем да сме и във В група, а то имаше такъв варият. Да обаче...играчите не са същите.

Да се надяваме че ще започнем с младежите, ако не...ще ходим на мачове на Локото

BioX
01-14-2008, 16:23
ot koi ot fenovete na bero li?? :razz:
Беше ли на и около стадиона?
za koi ma4 sas beroe stava vapros???
za posledniq li?

bulgarche
01-14-2008, 17:42
Берое не умира, той просто поведе хорото


Старозагорци поеха пътя, по който трябва да мине целия български футбол


По време на мача събралите се фенове скандираха за първи път: "Сашо Танев президент" визирайки предишния собственик на тима, а тогава се роди и известният днес в цялата страна обиден рефрен за Банев, който го преследваше до последните му дни в Берое. Афектиран от случващото се, Банев напусна стадиона, а пред камерите на "Канал 3" си позволи да характеризира феновете като "примати" и "хомо еректус".


Нещата наистина започнаха да се случват и феновете започнаха да вярват. Под ръководството на Ераносян Берое отстрани носителя на Купата на България ЦСКА на четвъртфинал и за първи път от над 20 години се класира отново на полуфинал. Жребият се оказа тежък и амбициите свършиха в Ловеч. Надеждите на феновете обаче останаха.


И ако причините за недоволството на феновете са всички горепосочени неща, то поводът за отприщване на конфликта бяха десетина здрави момчета, които в годината, в която България беше в ЕС, се опитаха да върнат типично мутренските начини на действие. Преди мача дебеловратите охранители предупредиха агитката в заведението, в което феновете се събират, да внимават какво ще викат, а когато жена дръзна да изкаже някои истини, които споделят по-голямата част от феновете наетите охранители се спуснаха към саморазправа с нея още на стадиона. Естествено случката не се понрави на масата, която отприщи недоволството си с обидни реплики към човекът, изпратил съзнателно тези мутри да пресекат очакваното недоволство на феновете към самия него.


Последваха драмите, станали достояние на цялата страна - Банев говори по радиоуредбата на стадиона, бе учуден защо се случва така, пое жестока обида, когато се оказа, че не "група фенове", а цял един стадион скандираше "Довиждане" и "Банев отиди си".


Берое е на път да си отиде, освен ако до четвъртък не се случи някакво чудо. Чудеса обаче рядко стават и затова един клуб, побеждавал Атлетик Билбао, Аустрия и Ювентус, ще стане жертва на новобогаташка суета и парвенющина.


Феновете на Берое обаче сякаш не тъжат, те смятат, че са постигнали своята победа, макар цената, която сега ще трябва да платят, да е твърде голяма. Тепърва обаче ще се наложи същия път да извърви целият български футбол, докато най-сетне всякакви подобни начини на ръководене на футболен клуб не останат в миналото. Това ще е добре и за клубния футбол и за националния отбор, които ще могат да се отърсят от мутренските времена и ще се опитат да направят нещо по-положително когато говорим за България като член на Европейския съюз.


Берое винаги ще има, защото Берое е като Стара Загора - многократно опожаряван, но винаги завръщащ се по-красив и по-истински.

То малко смешно да кажа цялата статия, понеже доста сложих тук, но я има на: http://donbalon.eu/exclusive29.html



Мача за Купата на България Литекс - Берое може да дръпнете от тук :arrow: http://thepiratebay.org/tor/3975192/Litex_-_Beroe_(Semi-finals_Cup_Of_Bulgaria_2007

NSDAP
02-05-2008, 10:27
Митьо Селския на КАФЕВО!
Дано да го биде Берое :o
К у р за ДАМС!

Nekasa4a
02-11-2008, 17:57
Аз съм БЪЛГАРЧЕ, душко не ви бе лошо отборчето, а и се радвах като идвам в града (я за мач я за пиене с теб и други ора) Обаче без пари няма как а и тоз дето ви бе спонсор нещо феновете го псуват яко... така че незнам 8) Дано скоро пак имате отбор за да идвам по често. :P

pac0line
02-14-2008, 20:25
Въпреки че по принцип не обичам много агитката (поради събитията на 14 април 2007) и отбора на Берое, радвам се че ще продължат в А група, не ни трябват селски отборчета в групата ... 8)

bulgarche
02-16-2008, 08:38
Сбогом,селяни :-$
И здравей отново. Нещо като 17 кръг се пада да сте тука, но май 02.03 не е най-точната дата. Май е седмица по-късно.

Имаш ли желания да ти демонстрирам как се пее за Берое във вашия сектор (гостуващия)?

Тааа...очаквам те в Зарата :-D

IRRIDUCIBILI
02-16-2008, 17:08
Сбогом,селяни :-$
И здравей отново. Нещо като 17 кръг се пада да сте тука, но май 02.03 не е най-точната дата. Май е седмица по-късно.

Имаш ли желания да ти демонстрирам как се пее за Берое във вашия сектор (гостуващия)?

Тааа...очаквам те в Зарата :-D

АХАХАХ СМЕШЕН,ШЕ ДОЙДЕШ В НАШИЯ СЕКТОР ДА ПЕЕШ ЗА БИРОИ ЛИ? :lol: :lol: :lol:

Нали аз и Емо лично ше те изкъртиме от бой,ако дойдеш. lo6o me propysna :( bulgar4e mn iskam da mi demonstrira6 kak 6te pee6 za otbor4eto ti v na6iq sektor

Alcohooligan
02-16-2008, 18:15
ne go biite mnogo pls... :oops:

Alcohooligan
02-16-2008, 19:02
минетите ги върти майка ти. :)

Alcohooligan
02-16-2008, 19:07
нааках се. :-o

IRRIDUCIBILI
02-16-2008, 19:19
mom4e ne se ebavai s love6kite selqni :shock: