PDA

View Full Version : как се подготвяте (за 12 клас)



lora_89
01-13-2008, 11:46
hi na vsi4ki
iskam da pitam 12 klasnicite kak se podgotvqt za maturite i osobeno za tazi po BG ezik u4ite li hodite li na uroci ob6to vzeto kak stoqt ne6tata i kak u4ite

sexy_malka
01-13-2008, 16:55
Ами аз още по нищо не съм почнала да уча ...само по БЕЛ в час където решаваме тестове ,а за втора матура изобщо не съм се замислила :neutral:

Escada*
01-13-2008, 17:18
уф ми аз решавам тестове по Бълг. и по География, ама до темите по Бълг. още не съм стигнала...по Г-я знам само 6 теми, а те са 35 :-s #-o

оле, ами вас не ви ли накараха вече да пишете по какво искате да вие е втората матура,щото ние писахме вече-няма оттърване ](*,)

vodolei4e_m
01-13-2008, 17:49
Na nas ni kazaha 4a kvtorata polovina na fevruari. Ina4e za taq po bg ne se gotvq nikak :-o (samo ot u4ili6te pravim dosta testove i ravnitelno dobri ustni interpretacii na prozivedeniqta saotvetno s planove) ...

vtorata matura o6te ne znam po kakvo 6te darja (angl. ili matem.). 6te vidq koi universiteti 6te priemat (posledno i do kolkoto se moje okona4atelno re6enie) i 6te si napravq smetkata... 6toto mislq da kandidastvam s matematika, no ako ne gi priemat 6te darja po AE matura...
ina4e da, otarvane nqma ](*,) ](*,) ](*,)

shadow4e
01-13-2008, 21:37
По нинакъв начин не се подготвям. Понякога си чета правила относно правописа, защото ми е интересно. В у-ще от началото на година сме направили 4 теста по СИП и добре се справих, пък и на мен матурата по БЕЛ не ми трябва и 4 ще вържа, все от обща култура :)

Относно втората матура: сроковете са 14-ти - 28 февруари, като на 29-ти сутирна вече се изнасят от училище. И тези срокове са за цялата страна като може би ще бъдат скъсени с 2 дена за у-щата извън София, но това да ви ги искат още от сега е голяма тъпотия, при положение и че в сряда въобще излезна формуляра, който трябва да се попълни, а пък да не говорим, че университети още не са обявили дали ще приемат матурата или не, което се очертава да стане до 14-ти /евентуално/.

doctors
01-14-2008, 11:53
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=151575

Тук има информация за университети и матури!