PDA

View Full Version : Windows Vista Aero срещу Linux Ubuntu Beryl



Mitio_man
01-13-2008, 13:50
много яко клипче.линукса много ме накефи и въпреки че съм с уиндоус той спечели напълно моите симпатии.
Та вие с каква OC сте и на коя се кефите повече???

http://youtube.com/watch?v=xC5uEe5OzNQ


Поправих ти таговете и заглавието! (от Ruthless)

Nightwish_fen
01-15-2008, 11:56
значи втората половина от клипа е линокса теи л ида го разбирам?

Mitio_man
01-15-2008, 16:58
аххааа да

TeDdYBeAr
01-16-2008, 13:27
хах аз също съм си с уиндоус ма откъм визия линукс печели и мойте симпатии.относно ефектите на линукс в клипа могат да се намерят поотделно като програми за уиндоус така че не изгарям за тоя линукс :-|

RoyTheReaper
01-17-2008, 19:03
Линукс юбер алес. Веднъж конфигурирате ли ги и свикнете ли му, никога повече няма да искате да се върнете на уиндоус.

Само не мога да разбера какъв е този линукс. Някаква бъдеща версия ли е? Аз съм с Убунту 7.10, която се води най-новата и нямам такива неща; само тези ефекти с желето.

Mitio_man
01-19-2008, 20:01
ми не е бъдеща. даже мисля че е 7.04 ма не съм сигурен

RoyTheReaper
01-19-2008, 20:11
Всъщност разбрах какво е това (пакета Compiz), но незнайно защо моята ОС не го поддържа. :(

Sticky778
01-22-2008, 22:41
Ами какво да ти кажа приятел, виж това е много относителен въпрос зависи какво е предназначението на ОС в случая Линукс има по голяма производителност и над 200ядра (срещу само едно за Windows - Kernel32.dll) Което го прави по добър за работа по добър за съхраняване на база данни и така нататък но ако е само за забавление няма смисъл да товарим машината с Линукс.

Лично аз към началото на октомври си сложих Vista.Ultimate.x64 Ами да ви кажа чесно впечаатленията ми са много смесени, в смисчл че графичен интерфейс много добър 3D икони просто чудесно, но като цяло е голяма пръчка много шум за нищо в смисъл претрупан е от излишни програми кодеци и приложения които никога и за нишо няма да влязат в употреба на обикновения юзър който ползва пц-то за чат музика игри и филми !
И това което ме учуди е големия спейс който ми зае 12.7GB безбожно много, не че нямам свободно място ама все пак за кво са ми всички онези брадясали програми които никога няма да използвам а само ще ми бавят пц-то

CucAgMuH
01-23-2008, 22:21
Ubuntu 8-[ Testvahme go edno vreme na bachkane... predi 5-6 meseca.

Instalaciya :grin:

Den 1-vi: Nad 10 restarta, pylna nefunkcionalnost, update otnemasht umopomrachitelno vreme(bez update prosto otkazvashe da podkara 50% ot neshtata koito vyrvyaha predi na syotvetnata mashina).

Den 2-ri: Kompiutyra zabiva sys i bez prichina. Diagnostika, pochistvane, konfigurirane.

Den 3-ti: Cyal den nikoi ne e pipal PC-to, da ne chuva dyavolyt, ne e zabival, ne se e resval...

Den 4-ti: Nevyzmojnost za rabota sled 24h idle... restart. Lipsva zvuk(predi tova go imashe!) :?: proverka za update, pravene na virtuozni stypki a da se vyrne zvuka - bez uspeh.

Den 5-ti: Primirihme se s lipsata na zvuk - vse pak tova e testova mashina. Pyk i ni se osvobodi mnogo myasto ot mp3-ki. Ostavihme samo filmite da se teglyat. Nishto che neta izchezva na vseki 5 minuti za po 5 minuti. Stranno - na router-a si imame net... i na drugite pc-ta - syshto...

Den 6-ti: Gledame filmi bez zvuk. Mazohizim. Sled 5 chasa filmi i okolo 10 restarta poradi blokirane Ubuntu otkazva da puska kakyvto i da e video fail. Vse oshte otvarya ofis prilojeniya. Pri pochti vsichko izkliucheno, procesora e natovaren na 80%(core2duo@2,2ghz :-$ ) 3 sysadmina se opitvame da spasim sistemata...

Den 7-mi: Pri opit za puskane na neshto po-tejko ot web browser kompiutyryt sam se restartira ili prosto si uvisva v nishtoto na 100% processor usage... Pisna ni, slojihme mu XP/SP3 za 30 minuti da ni se mahne ot glavata...

Parametri na testovata mashina: core2duo@2,2ghz/2x512MB DDR2/160GB HDD/GALAXY-8600GTS-256MB

Izvodite si gi pravete sami... syshtata mashina postigashe uptime pri WinXP ot 20 do 30 dena pri polzvane ot 24/7(muzika, torrent) i po 1-2 chasa na den net/film/neshto po-tejichko.

Otnosno Vista - smeseni vpechatleniya, zavisi na kakva mashina go puskate. Vijdal sym kak edno i syshto kopie na vista dava problemi na vseki 10 minuti vyrhu edna mashina, a vyrhu druga si vyrvi bezproblemno dni nared(pc-tata sa sravnitelno ednakvi na taktova chestota, chestota na shinata, ram, video - no sa na razlichni proizvoditeli[amd/i compilations ;-) ])


Та вие с каква OC сте и на коя се кефите повече???

z/OS - daje s udovolstvie si ya platih ;-)

tesco
01-25-2008, 16:57
Убунту берил не е версия на линукс Убунту!
Берил представлява графичен 3д пакет,който се инсталира на линукс с кде графична среда.Много трудно може да го инсталирате.Поне при мен беше така.Другия по-лесен вариант е да си свалите дистрото с вграден берил-италиянския Сабайон.Графиките грам не засичат на пентиум мобиле 600мхз/1400мхз,32мб видео.Има и малка има и голяма версия,на двд.Аз съм с малката и съм доста доволен,много "гумена"изглежда тази операционна система,както каза един съквартирант :)

XceSS
01-25-2008, 18:49
Абе квото и да си говорим линукса от край време превъзхожда уиндоус по отношение сигурността и съхранението на данни,а с тоя берил напрао им е*аха майката.Много ме кефи линукса ама де да знам нещо не ми стиска да мина на линукс :).От 10 години си бачкам на уиндоус пък никога не съм на линукс.Пък и другото че повечето програми/игри които ползвам/играя не вървят на линукс.Между другото каква трябва да ти е конфигурацията за тая версия на линукс,за да ти върви идеално? :smt017

tesco
01-25-2008, 21:44
700mhz,256mb ram,16mb 3d accelerated video,на ATI видео карти върви перфектно,пробвах го на един Toshiba Satellite c Nvidia,тръгна,но без ефектите,изглежда куца на тези карти.Иначе на моя лаптоп,пуснат на 600mhz си хвърка :)
Но на linux-ите,някак си им куцат графиките,не могат да вадят толкова детайлно картина,това не ми харесва.Качеството е като на windows 95,а и звука е някак си по мизерен,не вади повече от 22khz на mp3-ките :( Ако искаш да пробваш само,свали си го,запиши го на един диск,нагласи си от биоса да ти буутва от сд-то,сложи диска и рестартирай.Всички дистрибуции са лайв,така че ги пробваш без инсталация :)

XceSS
01-25-2008, 22:07
700mhz,256mb ram,16mb 3d accelerated video,на ATI видео карти върви перфектно,пробвах го на един Toshiba Satellite c Nvidia,тръгна,но без ефектите,изглежда куца на тези карти.Иначе на моя лаптоп,пуснат на 600mhz си хвърка :)
Но на linux-ите,някак си им куцат графиките,не могат да вадят толкова детайлно картина,това не ми харесва.Качеството е като на windows 95,а и звука е някак си по мизерен,не вади повече от 22khz на mp3-ките :( Ако искаш да пробваш само,свали си го,запиши го на един диск,нагласи си от биоса да ти буутва от сд-то,сложи диска и рестартирай.Всички дистрибуции са лайв,така че ги пробваш без инсталация :)
Еее ти голяма идея ми даде :).А я да ви питам има ли някакъв трансформационен пакет както Vista Transformation само че да прави ХП-то такова гумено ???