PDA

View Full Version : Проблем! Как да кажа на майка ми



Sun_Shine`f
01-14-2008, 14:40
..........

PaSs1on
01-14-2008, 14:53
macka, spored mene nqma nikuv problem da kaje6 na maikati 4e si pravila seks se pak si na 17 ,ama si prava 4e ne e hubavo da i kazva6 4e si go pravila bez prezervativ 6toto naistina 6e ti kaje 4e si bezotgovorna i 6e q ima porednata karanica no ako stane ne6to po seriozno po dobre i kaji 6toto e vajno :)

Evanescencefan
01-14-2008, 15:20
kak bi reagirala maik ti ako razbere 4e si pravila sex i to bez prezervativ?vse pak oba4e izbora e tvoi

i'm so excited!
01-14-2008, 19:27
а защо трябва да казваш на майка ти ?
събери възможно най-бързо пари сама, или й кажи , че искаш да помогнеш на твоя прителка с проблем да й дадеш заем примерно или нещо такова и отиди сама.
вземи направление от личния или отиди на частен гинеколог. и ако вече има нещо по-сериозно (чукам на дърво) й кажи.
а лекаря те съветвам да не го лъжеш, няма смисъл, не е в твоя изгода. имаше една приказка -пред поп и лекар нищо не се премълчава.
ако попаднеш на някой тъпанар,може и да ти мъмри,амада не ти пука.
аре умната

dekovbg
01-14-2008, 21:09
да не те бърка нали и те са го правили (освен ако не са те усиновили) :lol:
а и не си на 13-15 год

LiveFlower
01-14-2008, 21:20
Използвайте предпазни мерки, че не знаете кога какво ще стане!

Seducti0n
01-14-2008, 22:40
Използвайте предпазни мерки, че не знаете кога какво ще стане!

Коментара ти е напълно излишен.Както виждат момичето съжалява, че не е използвала презерватив и апелира къв всички нас да пазим здравето си.

:arrow:Към авторката- Мила, няма какво да се притисняваш.В най-скоро време си взимаш багатериите и веднага при гинеколог.Късмет. :wink:

batkodoki
01-15-2008, 09:20
Преди около 4 месеца правих секс без презерватив, с човек който явно не съм познавала добре. Преди няколко дни осъзнах, че съм хванала кондиломи/брадавици или и аз не знам какво е. Четох, че инкобационния период е много голям, а може и въобще да не се заразиш. Е при мен явно вече е станало:(.
Проблемът ми сега е, че ще трябва да кажа на майка ми и да отида на гинеколог, а от там може би на дерматолог и така... Обаче как да и кажа! Направо ще се побъркам, а ако и баща ми разбере... ужас! Четох, че това се предава предимно по полов път, но в редки случаи и не само. Какво да обясня на майка ми. Тя дори не знае, че съм правила секс, а ако разбере, че съм го правила и то без презерватив - доверието и към мен съвсем ще изчезне :cry: . Мога да и кажа, че това се получило от постоянно използване на тампони (което си е вярно) или и аз нз как. Обаче ако отида на лекар - той сигурно ще ме пита... ужас. Или поне да кажа, че съм правила секс с презерватив... то не е гаранция, че няма да се заразиш.
А и въпросът е, че няма на кой друг да разчитам... нямам наблизо леля, стринка.. пък сама да тръгна по такива лекари не върви. На 17(почти) съм!
Какво бихте направили на мое място... ужасно е!

Използвайте предпазни мерки, че не знаете кога какво ще стане! Чета из интернет колко хора страдат от тези неща и то зарди единия секс без презерватив!!!

е хубава работа! - как е възможно човек да се страхува от Майка си?!

родителите могат да изглеждат всякак: и стари и закостенели и нямащи време....но ви обичат! нали за това са родителите - да ви подкрепят и помагат, когато имате нужда от тях...

казвай на Майка си без да отлагаш. и без да криеш и измисляш.
е ще помрънка малко в стил "аз нали ти казах", неизбежно е :)
по-важно е, че що осъзнае сериозноста на проблема - ще се мобилизира и без мрънкане ще застане до теб!

ако "тези неща" изглеждат като кондиломи - имаш сериозен проблем!
не губи време с гинеколог. по възможно най-бързия начин се ориентирай към добър дерматолог-венеролог!
лечението може да е продължително, упорито и да изисква сериозна финансова поддръжка. без родителска подкрепа и опити за самолечение на принципа "една приятелка ми каза" - рискуваш за дълго да си навлечеш сериозни проблеми!

ka71nka
01-15-2008, 10:33
Ако пък чак толкова неможеш да кажеш на майка си,просто не го прави.Отиди направо при личният ти лекар за направление за гениколог.Там ще разбереш кво трябва да правиш,за да нямаш този проблем.

LiveFlower
01-15-2008, 21:43
Използвайте предпазни мерки, че не знаете кога какво ще стане!

Коментара ти е напълно излишен.Както виждат момичето съжалява, че не е използвала презерватив и апелира къв всички нас да пазим здравето си.

:arrow:Към авторката- Мила, няма какво да се притисняваш.В най-скоро време си взимаш багатериите и веднага при гинеколог.Късмет. :wink:ami dobre tq ve4e e napravila gre6kata,komentara mi be6e kum drugite da se predpazvat ve4e kato vijdat kakvo stava #-o :wink:

Sun_Shine`f
01-15-2008, 21:48
Използвайте предпазни мерки, че не знаете кога какво ще стане!

Коментара ти е напълно излишен.Както виждат момичето съжалява, че не е използвала презерватив и апелира къв всички нас да пазим здравето си.

:arrow:Към авторката- Мила, няма какво да се притисняваш.В най-скоро време си взимаш багатериите и веднага при гинеколог.Късмет. :wink:ami dobre tq ve4e e napravila gre6kata,komentara mi be6e kum drugite da se predpazvat ve4e kato vijdat kakvo stava #-o :wink:
еми то попринцип така става, че на собсвена глава най-добре се разбират грешките
а м/у другото казах и.. не беше толкова страшно, утре ще ходя на преглед

LiveFlower
01-15-2008, 22:04
Използвайте предпазни мерки, че не знаете кога какво ще стане!

Коментара ти е напълно излишен.Както виждат момичето съжалява, че не е използвала презерватив и апелира къв всички нас да пазим здравето си.

:arrow:Към авторката- Мила, няма какво да се притисняваш.В най-скоро време си взимаш багатериите и веднага при гинеколог.Късмет. :wink:ami dobre tq ve4e e napravila gre6kata,komentara mi be6e kum drugite da se predpazvat ve4e kato vijdat kakvo stava #-o :wink:
еми то попринцип така става, че на собсвена глава най-добре се разбират грешките
da idi,to4no tova iskah da kaja i az :mrgreen:
а м/у другото казах и.. не беше толкова страшно, утре ще ходя на преглед