PDA

View Full Version : есе''хората обичат такива мисли,които не ги карат да мислят'



scheisse
01-14-2008, 14:49
моля ви кажете нещо по темата няма значение колко е дълго гледах в помагало но там нямаше нищо търсих и в гугъл там също нямаше нищо плс хелп

Radeto_
01-14-2008, 16:51
Много се кефя на такива есета с оригинални заглавия, които не можеш да намериш в нета или някъде другъде.Хубаво е, че учителите се опитват да ви накарат да мислите, ама вие не ставате за нищо и не възприемате.Единственото, за което мога да ви поздравя (всички, които преписвате) е оригиналните начини, които измисляте, за да го направите...

aniezina
01-15-2008, 14:54
Radeto_, да ти кажа честно, със заядливите си подмятания относно способността на останалите да използват ума си, не демонстрираш експлоатация на своя. Ако неможеш да помогнеш не трупай мнения, това че не знаеш как да напишеш нещо и го търсиш от алтернативни источници не означава че си тъп или мързелив. Дано на теб не ти се налага да търсиш помощ за подобни неща защото повярвай ми ще ти се изсмея независимо от това дали го знам или не.
Относно самата тема-по принцип есетата са за да изразиш мнението си окето е хубаво нещо. Ще ти дам идеи ако имаш желание доразвий ги (заявявам че идеите са лични и несъгласувани с разни источници и затова не споря до колко са правилни):
Човека е същество винаги предимно търсещо лесния а не правилния начин, използващ оптимално а не максимално мозъка си, затова е по-приемливо за него да обича по-простите и разбираеми и също така лестно достъпни за него неща. по света има доста сентенций на велики мислители използвани масово и доднес като средство за по-лесно и достъпно за околните изразяване. Заглавиено можеш да интерпретираш и по дрег начин, например, че хората обичат именно такива мисли защото тогава са сигурни че и околните ще ги разберат. Темата наистина е хубава и можеш да размърдаш мозъка си за да измъдриш някакви врели-некипели с които ако не успееш да набараш висока оценка, то-поне да покажеш че си ес потрудил.
П.П.: Аз лично смятам такива теми и есета като средство учещо ни да изразяваме мнеието си, което както вече казах е нещо много хубаво, изрази го и ти :mrgreen: И прощавай за правописните грешки, просто бързам :oops: