PDA

View Full Version : Мразя го шибания компютър,деа!



Sarabi
01-14-2008, 18:05
Оф хора започвам да се отчайвам и разочаровам от себе си... скапвам си целия успех в даскалото заради скапаната каруца !
По физика съм с три двойки, по химия не сядам да погледна, по история всеме "мързи", по биология - винаги има време... ДЕАААА, ВСЕ КИСНА НА КОМПА !
Предполагам има хора, които знаят какво е да знят, че трябва да си скъсат задника от учене, но все пак се прибират, казват си "Ае за 10 мин на компа"... и отпират цяла нощ/ден. Хора, трябва да уча. ИСКАМ да уча, а все решавам да седна на компа. Толкова съм си скапала успеха, а се боря за стипендия и добросамочувствие... от "умна" с някви петици и шестици минах на тройки и четворки, а ПО ФИЗИКА ВЕРОЯТНО ЩЕ ПОВТАРЯМ ! ](*,) И тва заради шибаната каруца. Дори за вторият ми сертификат по английски не съм бутнала и ВЕДНЪЖ като хората, баси само преписвам и се надявам да не ме пита нещо. Започвам да си ставам противна сама на себе си.
Ето пак, прибрах се - по пътя си повтарям, че ще седна да си напиша по квото имам, а седнах на компа да се оплаквам... вместо да си свърша работата. ЕГАТИ !!! Много брутално започвам да затъпявам покрай тая каруца, много брутално ! Преди с горе долу някво самочувствие можех да кажа, че сама се справям задоволително добре с всичко, а сега съм стана посредствена шибана малка преписвачка и "непукистка"... само че ми пука и все пак не сядам да науча каквто трябва... и каквото искам. И когато успея да се навия да седна снякой учебник кво ? ВИНАГИ има какво да ме разсейва - започвам да мисля за разни глупости, да се занимавам с простотии, отделям по 3 ЧАСА за закуската ми за да не уча. А ИСКАМ БЕ ДЕА ! Искам да седна и да науча всичко, което съм пропуснала, защото се чувствам затъпяла, изостанала, под нивото си. И е така. Хора кажете ми защо не използвам капацитета който имам ?!? Може да не е изключително много или каквото и да е, нодори този , който имам всячески се опитвам даго доубия, смажа и ослепя. Деа. Много си се дразня.

Никой няма да прочете какво съм написала ест. Ама кво от тва, нищо няма да се промени.
Сори за псувните.

Devilsplaymate
01-14-2008, 18:23
Разбирам те. И аз бях така... Но от няколко месеца не се застоявам толкова много на компютъра, и заради училището и заради зрението си в крайна сметка.
Трудно е, но ще успееш. Когато ти се сяда си пускай ТВ-то или вземи някой учебник. Ще стане постепенно.
А и щом не ти се учи поне слушай в час.

great_mari
01-14-2008, 18:34
ako ima6e bezji4ni klaviatura i mi6ka koito se upravlqvat s ustroistvo,bez koeto sa bezpolezni i va6te go ka6irat tva ustroistvo 6e vidi6 komp ama drug put :evil: :o :P #-o mi tva si e do volq,nai lesniq i NEuda4niq na4in e da si razbie6 kompaa po razumniq e da kae6 na va6te da slojat parola koqto sus sig NE moje6 da razbere6 i taka ;) aide uspeh mila :smt008 :smt001 :smt003 :smt001 :-({|=



aa teq emotikonki me radfat na max - :smt003 :smt001 :-({|= :smt003 :smt001 :-({|=

Freeminded
01-14-2008, 18:36
Ти на колко си?

psihqsala
01-14-2008, 18:44
Значи така. Оплакваш се,ядосваш си се,искаш едно,а правиш друго. Хмм,доста интересно. Знаеш ли,докато не спреш да говориш глупости и не се вземеш насериозно,след като ,ПОДЧЕРТАВАМ, самата ти казваш,че си затъпяла и не искаш да е така,никой не може да ти помогне. Тая глава е на раменете ти именно заради това. Само ти си тази,която определя. След като знаеш,че трябва да се учи,ами прави го,по дяволите. Събери си силите и цялата воля и кажи 'НЕ' на шибания компютър. Сама се погрижи за себе си,с псувни и яд нищо няма да стане.

Seducti0n
01-14-2008, 18:44
Здравей,Сараби.От близо една година вече и аз се чувствам по същия ужасен начин.Имам много задържения-не само да уча и не мога ди ги свърша, не защото нямам време или желание, а защото компа прецаква всичко. :-x

Сега поне си уплътних времето след даскало, та малко ми се понамали времете пред пс, но виж през уикенда, ако съм си у дома си навксвам,предостатъчно. :D

Няма смисъл да ти дам напразни съвети,смешно е щом аз самата не мога да се справя с този проблем да те напътствам...Радвай се поне, че имаш потенциял в теб,но все пак наамери начин да го развиеш и по този начин да се откъснеш от компа.

Установих,че примерно ако ти се налага да отидеш на урок в 2 часа, ти няма да киснеш на пс, а просто ще се облечеш и ще отидеш,защото си ангажирала и учител.Обаче да речем, ако си кажеш "Днес в 2 часа, ще решавам задачи"....ъъъ няма да стане,защото пак преди това си на пс?...Оффф спирам за сега да констатирам, че много ми докривя... :-#

Pedigree
01-14-2008, 18:54
Пф,не е реално как те разбирам.Мамка му,и аз съм в the same филм.
Знам,че все си казваш "този път наистина ще си науча,ще уча много,много, много",а когато седнеш си търсиш всевъзможна работа,за да не учиш,а лошото е,че самичка се заблуждаваш.Знам,при мен е същото,а тази година ми е супер важна.Не знам,просто как можеш да се справиш с това,как и аз да се справя.
Просто се замисли,че сега ти е ученето.Учиш сега,а след време,просто ще си седнеш на столчето и ще вземаш хубава заплата.Просто никой не те кара да работиш,а само да учиш.Ако не учиш-няма кой да седне и да учи заради теб.Ако трябва спри си тока,нета,квото искаш.Не се допирай до тъпата машина.Спри си достъпа,оф,какъв пример съм аз,ама поне мисли за теб.Просто си научи,а когато научиш ще седнеш на компа.Никой няма да избяга от там,на компа ще киснеш цял живот,а сега просто УЧИ!


Пфхах,сега ти го казвам,а аз ще направя точно обратното...тц!

st1ka
01-14-2008, 19:05
Ами честно казано аз съм абсолютно същата...И все си казвам,че ще седна да уча сериозно и все не ми се получава...Ама поне имам хубави оценки,които и аз не знам откъде се получават...

Seducti0n
01-14-2008, 19:23
Хмм и аз имам добри оценки, но това не означава че знам за толкова.Объркана работа.Общо взето ми прави впечатление, че тези които имат добри оценки без да полагат кой знае какви усилия са си природноинтелигентни.Обач всичко си е до време.Защото,окей имаш потенциал, но ако не го развиеш,на кой му пука, че не си куха лейка... :-#

chipi_kaoo
01-14-2008, 19:53
Нямате воля, за това правите така. Спрете с тея игри, и прайте нещо смислено поне докъто седите пред компа. :P

Saymon90
01-14-2008, 20:07
Въпрос на воля ... и зрялост е ;)
Не искам да звуча като дуднещият дърт родител, но на тези години имаме едно единствено задължение и то е да градим културата си.
Какво правите толкова на компютрите си не знам... но със сигурност не е толкова непреудолимо.
Искаш да учиш? Ами, учи... като пуснеш вулгарен пост във форум нито ще си оправиш 2ките по Физика, нито тези по Химия.

Тези драми "Аз не мога.." са присъщи на лапетата до 5-6ти клас... или просто за мизерниците :) Съветвам ви да се обърнете в правилната посока, преди да е прекалено късно, защото животът няма да изчака да се накиснете на комповете си ;)

Sarabi
01-14-2008, 20:10
Е и аз несъм нали пълната дупка, по предмдетите, които ми харесват си имам петици и шестици, но по другите вече не полагам и грам усилие за да поправя нещата. Преди поне се занимавах с физиката и математиката за около 4 и 1/2, 5, а сега съм на 2 2 2... Другото ми е ок, но ВИНАГИ МОЖЕ И ОЩЕ ](*,) знам какво мога и ме е яд, че не правя нищо по въпроса за да го използвам ... знаех си, че не съм сама... тия компютри ще ни е**т майките... вместо да учим като хората, нееее- нета.

Компа... си е мой, няма как някой друг да ми сложи паролата... а закабелите е добра идея, обаче съм с лаптоп и няма кой знае какво да включвам и изключвам. Иначе 100% щях да го пробвам 8-)

Saymon90
01-14-2008, 20:13
Добре, за какво трябва да дърпате кабели, да слагате пароли и т.н??? Осъзнавате ли колко е глупаво?!
Не ми се вярва, че е възможно да е толкова слаба волята ви....

Mitio_man
01-14-2008, 20:30
Оф хора започвам да се отчайвам и разочаровам от себе си... скапвам си целия успех в даскалото заради скапаната каруца !
По физика съм с три двойки, по химия не сядам да погледна, по история всеме "мързи", по биология - винаги има време... ДЕАААА, ВСЕ КИСНА НА КОМПА !
Предполагам има хора, които знаят какво е да знят, че трябва да си скъсат задника от учене, но все пак се прибират, казват си "Ае за 10 мин на компа"... и отпират цяла нощ/ден. Хора, трябва да уча. ИСКАМ да уча, а все решавам да седна на компа. Толкова съм си скапала успеха, а се боря за стипендия и добросамочувствие... от "умна" с някви петици и шестици минах на тройки и четворки, а ПО ФИЗИКА ВЕРОЯТНО ЩЕ ПОВТАРЯМ ! ](*,) И тва заради шибаната каруца. Дори за вторият ми сертификат по английски не съм бутнала и ВЕДНЪЖ като хората, баси само преписвам и се надявам да не ме пита нещо. Започвам да си ставам противна сама на себе си.
Ето пак, прибрах се - по пътя си повтарям, че ще седна да си напиша по квото имам, а седнах на компа да се оплаквам... вместо да си свърша работата. ЕГАТИ !!! Много брутално започвам да затъпявам покрай тая каруца, много брутално ! Преди с горе долу някво самочувствие можех да кажа, че сама се справям задоволително добре с всичко, а сега съм стана посредствена шибана малка преписвачка и "непукистка"... само че ми пука и все пак не сядам да науча каквто трябва... и каквото искам. И когато успея да се навия да седна снякой учебник кво ? ВИНАГИ има какво да ме разсейва - започвам да мисля за разни глупости, да се занимавам с простотии, отделям по 3 ЧАСА за закуската ми за да не уча. А ИСКАМ БЕ ДЕА ! Искам да седна и да науча всичко, което съм пропуснала, защото се чувствам затъпяла, изостанала, под нивото си. И е така. Хора кажете ми защо не използвам капацитета който имам ?!? Може да не е изключително много или каквото и да е, нодори този , който имам всячески се опитвам даго доубия, смажа и ослепя. Деа. Много си се дразня.

Никой няма да прочете какво съм написала ест. Ама кво от тва, нищо няма да се промени.
Сори за псувните.


Разбирам те напълно.и аз съм така за съжаление,но до сега не се бях замислял много,но след това което прочетох мосля да послушам някои съвети и да си седна малко на гъза

LiveFlower
01-14-2008, 20:43
ama kontroliraite se! :)

N0_feAR
01-15-2008, 07:11
Ти си направила първата крачка - признала си сама на себе си за проблема. Сега е ред на действията. Приложи малко воля и старание. Ако трябва прибегни към по крайни мерки, като накараш ваще да си превземат компа у тяхната стая или нещо такова....Все ще се справиш. Когато човек иска нещо много силно, то винаги има начин как да го постигне.

zloto
01-15-2008, 07:56
И аз съм същата, но родителите ми могат да ме контролират (чукат ми на прозореца, често ме проверяват дали уча, а ако изкарам слаба оценка ми четат едно дъъъълго конско или просто ми спират интернета). Аз съм ужасно безхарактерна и със слаба воля. Чудя се каквя ли щях да бъда ако родителите ми не бяха такива... оф много се отплеснах от темата...
както и да е, все си мисля че си някъде на моята възраст (15)... аз понякога се мотивирам с това, че годината ми е важна, оценката ми влиза в дипломата и т.н. А и се срамувам от това, че предишните години съм била добра ученичка и се опитвам да вържа сравнително прилични оценки...

voodoodoll1
01-15-2008, 10:59
споко,и аз съм така.Уж сядам за 10 минути и пропилявам цялото си време на компа.Когато съм ваканция,ставам сядам на компа и цял ден седя на него.Много е гадно,но и аз не мога да ти помогна.

Pedigree
01-15-2008, 11:13
Хммм...има много варианти,стига да ти се пробва. 8-)
Примерно,накарай майка ти да го скрие в някъв шкаф,да го заключи...ае,и аз не знам.


П.С.Или па,не си плащай цял месец нетЯ. :D Просто си причини най-голямата мъка-махни компата,ще видиш как ще ти се доучи. :)
Иии...ако майка ти го скрие,не рови никъде! 8-)

DaЯk_AнGэL
01-15-2008, 13:42
Ужас, и аз съм същата.Ето утре имам важно изпитване, а седя на компа. :booooomb: Обаче работата е лесна, този месец нета ми не е плащан, и следващия ми го спират :? :? :? .Сега свършвам срока с петици и четворки, май и една шестица.И наще ще ме убият...оф отплеснах се..ми давам ти съвет, направи като мен - спри да плащаш нета и си кажи - в мига, когато си поправя оценките, айде първия срок си го еб**а вече, но говоря за втория.Поправяш си оценките и си пускаш пак нет.И за да не стане същата работа си спомняш какво ти е било без интернет - надявам се това да те мотивира.Айде успех ти желая с битката с компа! :-k

Депресант
01-15-2008, 14:18
Ами веднага като се прибереш сядай да учиш , налей си чаша кола и учи- ама неп росто да си пиойваш де :)
Дейста мотивиращо ... отиди в някоя тиха и светла стая , по възможност не много топла и ще видиш как след половин час няма ти е до комп, а след няколко дни така няма да искаш да чуеш за нет, а само ще ти се учи -приятно е , обичам да уча!
Хаха , понякога е приятно да...
Както и да е , просто веднъш седнеш ли отлепяне няма , просто не сядай преди да си си научила !

GLeZoRanA
01-15-2008, 16:03
Позната история.. само дето аз не си провалям успеха..Честно казано идея нямам как става...И аз като съм в къщи все пред тъпия комп седя .. и изобщо не ми е паднал успеха което си е :-o странно :shock:

RoyTheReaper
01-15-2008, 18:04
И аз бях така и се справих с проблема... никак. :-D Така и не се справих с пристрастяването си към компютъра. Това не ми създаваше особени проблеми в училище. Дори си избрах професия, която включва постоянно седене на компютър, за да минимизирам проблемите от зависимостта. Та така. :grin:

sabaku_no_gaara
01-16-2008, 17:56
Явно всички тийнове са зарибени към компютъра си,аз вече съм във процес на "самолечение" и гледам да се ограничавам защото сега оформят а и поне след това втория срок да си пооправя оценките ако не успея сега.Из един от бройовете на PC Mania бях чел статия,в която пишеше колко е пристрастяващ компютъра,дори като наркотик,и колкото повече растем и минават годините толкова повече не ни стига времето на компютъра и чувстваме все по-голяма нужда.Дори чух че имало клиника за лечение от това мисля че в Англия.Както и да е,ако намеря статията ще си направя труда да я напиша и да я постна,беше доста добре написана.Истината е,че просто трябва да осъзнаеш че ако не се стегнеш пропадаш и повече няма оправяне на лошите оценки или е много по-трудно,защото учебния материал си се натрупва непрекъснато без да се съобразява с това колко свободно време имаш.Трябва да го осъзнаеш.Никой не може да те убеди,то идва от самосебеси в даден момент,и да както някой каза в предните постове ти вече си в 1вия етап но има още доста.Пожелавам ти късмет и ако намеря статята ще я постна ;)В споменатата статия ставаше дума за зарибяването към компютърните игри,но не важи само за тях,ще я постна тук по-късно

Hyper89
01-16-2008, 18:21
Ами вместо да се ядеш използвай го за нещо продуктивно.
Аз имам PC от сравнително скоро, но откакто го имам при мен има обратната тенденция - повишавам си успеха, избрах си професия, имам вече сериозни шансове да ме приемат и това без да отварям почти учебник.
Забележи че играя и по 4-5 часа игри на ден. Не жертвам от съня си.
Просто сега ти е период в който не ти е до учене. Малко се отпусни и то само ще си дойде, вместо да се мъчиш и да се ядосваш :)

sabaku_no_gaara
01-16-2008, 18:48
"Игрите-Новият наркотик?

Може би си мислиш, че вече са изчерпани всички начини “вредните” игри да бъдат нападнати в комплект с всички нещастни хорица, които искат чисто и просто да се забавляват с тях? Ако е така, лъжеш се - група учени заявиха, че продължителното време пред PC-то може да доведе до сериозни психологични промени и съответно – до опасно пристрастяване. Според тях докато играем, нивото на веществото допамин в мозъка се увеличава неколкократно. Този невротрансмитер се отделя, когато най-общо казано ни е кеф – както когато играем на компютъра например. Това е субстанция, синтезирана в невроните в средния мозък. Той играе важна роля за движението и координацията ни, както и за емоциите, мисленето и усещанията за удоволствие и болка. Но, според учените, ако прекаляваме с часовете игра, допаминът ще се отделя постоянно и това може да доведе до зависимост, а свръхизобилието му – евентуално и до шизофрения. Рецепторите му малко по малко ще намаляват, казват учените. А това от своя страна ще усилва усещането за удоволствие и ще попаднем в затворен кръг. Сиреч удоволствието от играта се усилва, а времето пред компютъра става все по-недостатъчно...
Не щеш ли, нивото на допамина в изследваните геймъри било почти същото като това в наркоманите, които стимулират увеличаването му с приемането на различни видове дроги. Съответно възможно е играта на компютър да доведе до подобно опасно пристрастяване. Едва ли не, докато се млатите на кънтъра или сте се отправили на лов за предмети в WoW, всъщност се друсате...
На всичкото отгоре наскоро бе открита първата клиника в Европа за пристрастени към игрите геймъри. Трябва да призная, че останах доста изненадан от тази новина. Според местните доктори нямало почти никаква разлика в симптомите на петнадесетгодишно лапе, което просто не може да спре да играе, и на петдесетгодишен чичко, зарибен по хазарта.
Всичко това довежда неизбежно до въпроса: "Наистина ли игрите водят до пристрастяване?".Със сигурност това е една изключително деликатна и относително нова тема и онези,които използват думички като "зависимост",трябва да бъдат доста внимателни.Засега учените твърдят,че хората се пристрастяват към игрите,но не и че самите игри са виновни за пристрастяването им.Да,някои геймъри стават зависими,но това не означава,че WoW например е основният виновник.По-скоро виновен си е самият геймър.Пък и нима качеството "зарибяваща" не е положително за една игра?
Разбира се,не бива да се мръщим твъде много пред подобни изследвания.Напротив-по-скоро трябва да ги приветстваме.Защото ако учените докажат,че игрите не предизвикват пристрастяване,това ще направи родителите,геймърите и законодателите много по-спокойни и уверени.Ако пък стане точно обратното,много бих искал да видя коя точно игра ще бъде определена като "здравословна".
Владимир Тодоров"
Направих си труда да препиша тази статия,точно заради частта с удебеления шрифт,не толкова заради компютърните игри,колкото за пристрастяването към самия компютър и
"Сиреч удоволствието от компютъра се усилва, а времето пред компютъра става все по-недостатъчно...",и уви,това наистина е така.Дано някой си направи труда да го прочете,защото аз го считам за нещо изключително вярно,но за което никой не се замисля особено много

Madness
01-18-2008, 16:50
Ебаси...
Спри си нета...кво толко...
А и честно казано не те разбирам...

kakaomen
01-18-2008, 17:12
И аз съм така. :-#

elitoo``
01-18-2008, 17:13
Баси как попаднах на тая тема 8-) И аз съм в абсолютно абсолютно същото положение.Е не съм баш 2 до 2 ама доста ми спадна успеха.
Като се сетя до преди година 6 до 6 до 6 ,ся...и тези хора които предните години съм била ехе пред тях ся..имам да уча докато ги стигнааа......Много много ме е яд,ама съм станала и аз супер нерешителна-и аз така мисля си глупости,викам си ае още малко почивка,ям по 1 час...супер ми е криво че съм няква.. затъпяваща се чувствам..Аз съм си обещала сега да се помъча колкото мога до края на срока и втория срок съм си обещала-ако трябва няма да излизам от вкъщи навън,ама ако не подобря успеха си поне с една единица нагоре ще се обвинявам до края на 12 клас че и след това.Не искам да обиждам абсолютно никого,но мисля,че ако някой не може да се справи дори с елементарните оценки до 4 да кажем е шибан идиот и малоумник!И аз се чувствам толно така!Като се сетя преди 2-3 години като държах изпити-лелелеле колко трудно,колко трудно тия даскали са супер тъпи как може толкова дълги уроци и т.н. да дават ,а сега посто ми става смешно като се сетя какви елементарни неща са били.И точно за тва ме е яд,че след години тва така или инъче ще го науча искам или не,и ще си блъскам главата,че не съм го научила навреме и да си имам оценките и всички да си ми е наред..Всъщност и аз не знам защо го изписах това,след като не ти давам никакъв съвет,но и аз не знам какво да кажа..

Romance
01-18-2008, 17:25
Тц тц тц и аз съм в същата дупка...реди до миналата година се борех за 6 по тва време и имах 5 по - най много 3 предмета...А сега едвам едвам водя борба за 3 и 4 и не щото съм някфа кой знае колко тъпа,ама просто тези неща които уча сега в у-ще няма как да ги знам от обща култура и всичко ми върви надолу зарад някъф си форум и чат с разни му там..

twix_91
01-18-2008, 18:56
Ами и аз така бях в началото като ми пуснаха нета и се не сядах да уча и успеха ми стана от 6.00 на към 4.85.
Но като си поставих като цел да си оправя оценкитеи да завърша срока поне с 5 по който предмет мога и на някой с 6
Обаче трябва воля и постояннство за да го направиш.Като се си викаш за по 10 мин и после да учиш няма да стане.Сядай на компа като свършиш с уроците и не включвай компа щото ще се изкушаваш да седнаш на него. Е хайде успех \:D/

Madness
01-19-2008, 15:51
И после нета не бил пристрастяване о.О

TheNewReligion
01-28-2008, 16:57
То си е до воля ! Скъпа , знам какво и аз понякога съм се чувствала така , и не знам как точно стана , но престанах да се застоявам толкова много и горе долу закрепих! Тааа някой беше казал , че можеш да накараш родителите ти да сложат парола ... нещо такова! Има много варианти ... но всъщност хубавото е , че си осъзнала какъв точно е проблема ти , а сега сядай да учиш ! Успех , миличко ! :-) :-)

XceSS
01-28-2008, 17:36
Допреди 2 години (докато ми пукаше за даскало) и аз бях така.Направих следното : извадих захранващият кабел на компютъра (тоя с щепсела накрая) и го дадох на нашите да ми го дават само вечер и сутринта пак им го давах.Ииии проработи пооправих се малко и след тва пак с компа :D :D :D

ThunderGoddess
01-28-2008, 18:53
И аз съм така. Слава богу, слушвам в час и помня много от нещата, така че още не съм се ольоскала толкова, че да трябва да се лишават. Това, което забелязвам е, че като не си платя интернета, просто не сядам на компа. Можеш да го пробваш за един месец. От скука започваш да си учиш или да четеш нещо, защото друг избор нямаш.... Като нямаш воля, наистина опирай се на нещо странично ... тва за зарханващия кабел също е идея, ако си геймърче ;) И тей ... оповавай се на волята на др.

Mooo6no
01-28-2008, 19:39
Ми то и аз имам същия проблем. Иначе има ясно решение - воля. Другото вземи си кабела на захранването на компа и го хвърли през терасата. След което не отивай да ки го прибереш или пък до магазина за нов кабел.

NeaDekVatnA
02-03-2008, 15:27
колкото и налудничево да звучи аз прибягнах до хапчета купуваш си от аптеката една тубичка гинкобилоба или там казваш на аптекарката нещо за подсилване на паметта и тем подобни и се друсащ и тва е мила тва ще те опраи гаранция от както зимам хапчета така ми се учи че ако няма ква да прая и цял ден мога да уча

Lorelei
02-03-2008, 16:21
I az bqh taka.Dori v nachaloto na sroka beshe golqma skryb.Vse v skype.Golqmo chatene,golqmo neshto.Obache ediniq mesec prosto ne platih neta.Imashe edna sedmica,v koqto go podminavah,kompa,kato golqm kamyk.Samo hvashteshe prah.Koftito pri men e,che toi mi trqbva prekaleno mnogo dori samo za uchilishte i ne moga da si pozvolq luksa da nqmam net.Zatova i go platih,no se staraq da prekarvam vyzmojno nai-malko vreme na nego.Sega obache dokato pisha tova se hvashtam v izdynka,che ne sym nauchila za utre po nemski,no visq tuk..Hmmm,ama i az sym edna otgovorna...Bez komentar!

Sevt
02-03-2008, 16:29
Варианта е сама да имаш волята да не го правиш. Ако я нямаш трябва някой да ти го наложи. Примерно ако ваште ти спрат компютъра или няма ток ще седиш у вас ще гледаш тъпо и в един момент ще седнеш и ще учиш защото го няма фактора на разсейване...

Mitkoooooo
02-03-2008, 17:00
Хах... и аз съм така... заради тъпия компютър въобще не уча, но доброволно казах на наще да ми сложат pass на компа :) А другото вече зависи от теб дали ще учиш :)

м0мИчЕ 0т АдА
02-03-2008, 19:42
ам естествено и аз съм такаа..аз от тоя комп не ставам! просто не ставам но пък уча ... като се прибера от даскало естествено сядаммм..изваждам учебниците и хем уча и хем съм на компа и си чаткам...и така заминава целия ден...но хем съм си научила...и хем не съм станала от компа..е това не е наи добрият вариант но за мен е добре...верно че успеха ми падна но пък никога не съм отишла на даскало без домашно или пък нещо такова :)