PDA

View Full Version : Пеене



Kettty
01-14-2008, 18:58
Эдравейте!
Пиша ви,эащото нещо ме мъчи напоследък и искам да ви попитам това-онова.
Попринцип обожавам пеенето.пея си почти постоянно-дори и в банята :D От малка съм така.Смятам,че мога да пея и пея добре-естествено доколко е въэможно эа човек,който не се е эанимавал професионално и не е ходил на солфеж.На 16 години съм.И напоследък доста хора ми каэаха,че эа да пея добре,трябва поне да хода на солфеж.Иска ми се в бъдеще да се эанимавам с пеене,но това няма как да стане,ако не мина поне преэ някаква подготовка.Обикновенно хората тръгват на солфеж от най-ранна въэраст-5,6,7,8,9-годишна въэраст.А,аэ вече съм на 16 :cry: Според вас иэпуснала ли съм момента и смешно ли ще е ,ако сега тепърва се эапиша :?: :cry:
Мерсииии :smt008

Callyer
01-14-2008, 19:10
хаха нищо смешно няма :) щом искаш да пееш никой няма да те спре :) успех :)

i'm so excited!
01-14-2008, 19:12
ми не е късно, щом имаш желание.
естествено, че е по-добре от по-рано да се започне, щото се развива по-хубаво слуха, но щом имаш талант -що не.
ако искаш мога да ти дам координати на една мацка ,която дава уроци по пеене и солфеж.

Skullbreaker
01-14-2008, 19:17
Важното е да попаднеш на правилния човек..За съжаление графиците на мойта солфежистка са запълнени :( .


Но имаш грешна информация..Солфежа не ти гради пеенето..Гради ти слуха , усета ,техниката ако щеш...Но не ми е работа да обяснявам :) .

Обаче пиано-солфеж-пеене е връзка през която трябва да се мине , да пианото е задължително :) . Но със сигурност трябва да те чуе не солфежистка а "Музикален педагог" лол ,демек учител по поп-джаз пеене (предполагам народна или оперна певица няма да ставаш :р ) ,който да реши имаш ли талант етц и да те прати към правилните хора етц..

Та ако решиш да се занимаваш сериозно мога да ти дам 1-2 телефона :) .

Mitio_man
01-14-2008, 20:57
епа пей си като ти са пее и като можеш да пееш естествено :)

machoka
01-14-2008, 21:09
Не ти е задължителен солфежа като такъв. Трябва ти квалифициран музикален педагог. Можеш да минеш през музикалното училище на Оборище 17 срещу Докторската и да потърсиш професионално мнение там.

HenykucT
01-15-2008, 05:43
Мюзик Айдъл 2 , Пей с мен ... това са вариантите ... макар, че за мюзика май изпусна крайния срок за записване :D

Pedigree
01-15-2008, 11:48
Виж,не се обиждай,но не си ти тази,която може да определи дали имаш гласови данни.Просто трябва да се консултираш с някой професионалист.Иии...не,не е късно.Щом имаш желание,никога не е късно! :)

Mooo6no
01-15-2008, 12:40
Мюзик Айдъл 2 , Пей с мен ... това са вариантите ... макар, че за мюзика май изпусна крайния срок за записване :D
Офф: То по мнение певците в тия конкурси нямат кой знае какви гласови данни, най-вече първия Мюзик Айдъл. Тия от предаването и телевизията ме убеждават колко талантливи били българите и колко добре можели да пеят всички, а аз отсреща виждам някакви посредствени изпълнители дори нямат някакъв собстевн стил, ами се отиптват максимално да подръжават на стила и начина на пеене на оригиналния изпълнител.

kelcie
01-25-2008, 15:30
ами не е късно, важното е да имаш желанието да бъдеш певица и да се развиеш като такава

Галена_Петрова
01-25-2008, 16:16
Подкрепям machoka , a и за да се захванеш с нещо никога не е късно. ;) АЗ сега съм поспряла но преди ходех при КРАСИМИР КАРАДИМЧЕВ братовчеда на известният български музикален педагог и пиянист Г-Н БОРИС КАРАДИМЧЕВ. :) Много съм доволна от КРАСИМИР КАРАДИМЧЕВ. :-P :)

sh3_1s_7h3_0n3
01-25-2008, 16:37
Нито е смешно, нито си изпуснала момента. Приятелката ми се записа на 17год по уроци и работи.. :) а сега участия, конкурси, награди... даже има записани и 2-3 песни... :) така че нещата се случват... http://www.teenproblem.net/f/images/smiles/ay.gif

sherry
01-25-2008, 16:42
Мюзик Айдъл 2 , Пей с мен ... това са вариантите ... макар, че за мюзика май изпусна крайния срок за записване :D
Офф: То по мнение певците в тия конкурси нямат кой знае какви гласови данни, най-вече първия Мюзик Айдъл. Тия от предаването и телевизията ме убеждават колко талантливи били българите и колко добре можели да пеят всички, а аз отсреща виждам някакви посредствени изпълнители дори нямат някакъв собстевн стил, ами се отиптват максимално да подръжават на стила и начина на пеене на оригиналния изпълнител.
Съгласна. Моята фаворитка отпадна, харесвах я не само защото ми е приятелка, а защото има чуден глас, особено наживо. Просто това момиче ме остави без думи още първия път, когато я чух. А беше само 7 клас!
Ето я: http://vbox7.com/play:caca5226 Жалко, че не продължи миналата година.

piano_music
01-28-2013, 19:41
Здравейте,
Преди 20 години ходех на уроци по пиано при Красимир Карадимчев. Бих искала да се свържа отново с него. Галина Петрова пише, че е взимала уроци при него. Бихте ли споделили текущият му адрес с мен?
Успех с музиката, В.