PDA

View Full Version : Кандидадстване след 7 клас в Американски колеж - София



gangsta_boo
01-14-2008, 23:45
Хмм значи.. сега съм 7 клас. От Варна съм. Искам да кандидаствам в Американскя колеж - София. :-o Та въпроса ми е дали някой учи там или е държал изпита? В какво се състои той? Какви точно са темите за съчинения? Как и къде се държи? Мнения за колежа и програмата му след приемане? Общежитията на училището за тези които не са от София? Общо взето всичко за процеса и ученето там. Не прочетох добри мнения за колежа в ВТ. да видим в СФ как е. Струва ли си? Много ви се моля който знае нещо да пише коментар или ако не му се занимава да разказва да ме намери в скайп - babyy_girlll.
Моля ви се пишете. Ще съм ви много благодарна :)
Мерси предварително!!!!!! :oops: ;-) :-|

ka71nka
01-15-2008, 08:51
Общо взето и в София е същотото квото е и в ВТ.Изпитат е гаден или поне беше преди някоя др година когата аз бях 7 клас. Даржи се тест(100 жъпроса и 100 мин за решението им) и есе на някоя тъпа тема(за пример мога да ти кво се беше падала преди години: "Портокал" и нищо др). Имам познати и в 2 колежа(не вс все още са там),там се учи здраво и не е за всеки ;-)

TheOtherME
01-15-2008, 09:02
Ами на мен малко ми приличаше на тест за интелигентност.Имаше разни задачи с фигури-колко триъгълника има,коя е следващата и т.н.Имаше и логически задачи,задачи които се решават с уравнения,но само една-две по-сложни сметки.Но времето,което ти дават като че ли е малко.На мен съчинението ми беше да напиша нещо като разказ:купила съм риба,но майка се съмнява,че е развалена и аз отивам да я занеса на баба тя да прецени ,но по пътя срещам един бездомник,който ме моли да му я дам.И трябваше тази ситуация а я опиша с мои думи и да напиша как ще постъпя.И така...

Без никаква подготовка за изпита отидох и ме приеха 26та.(в последстви реших да не се записвам)ВСичко зависи от това,дали ти пука или не.На мен не ми пукаше,не исках да влизам,затова бях спокойна и се справих.

Можеш да отидеш до американския.Там ще ти дадат една брошура с 30тина задачи от предни изпити,за да видиш какво точно представлява съсъ собствени очи.В годината,в която аз се явих,вестник ТРУД също публикуваха задачи оттам.Някъде през февруари маи беше.Съгласна съм с мението на Катинка,че режимът е много строг,а темата за есето направо ме уби.Тия американци се чудят какво да измислят. :(

melinor
11-26-2008, 16:52
Божееееееее цените за догодина са НЕРЕАЛНИ :-x 5500 ЕВРО на година :? няма да стане :smt012

UFOs
11-26-2008, 17:34
Абе я си влезни в езикова гимназия!

pupu
09-30-2009, 08:59
Здравейте
приет съм в колежа :grin:
я плс някой да каже за Бъчварова и Макклинтън какво ;що...