PDA

View Full Version : Любов- дали е равно уравнение?



Patetu
01-15-2008, 09:00
Снощи седях и си мислех та реших, малко да ви въведа в мойте размисли. Любовта и как никога не може да стане едно уравнение с равенство между двете половинки. Защо винаги е с по-голямо или по-малко. Странна работа, когато човек е от страната на по-малката половинка му е някак добре и не вижда проблема.Кой обича повече или по-малко, или изобщо е неспособен на това чувство. В днешно време обществото се е извратило до толкова, че когато на някой му се случи да обича, го вижда като проблем. И веднага започва да се брани, срещу това да е обичан. Не знам за в бъдеще как ще се развие обществото ни? В края на крайщата това не е борба за оцеляване, това се емоции, които ни различават от животните. :neutral:

experiment_m
01-15-2008, 09:20
Наистина любовта не е равно уравнение. За съжаление първата любов е най-сладка независимо от това, че понякога е още преди да сме се осъзнали, като същества, които могат да се възпроизвеждат. Но с времето нас ни лъжат и ние лъжем другия, и в даден момент се оказва, че не сме способни да се отдадем напълно на партньора. Гадно наистина но такъв е света и ние по някакъв начин трябва да се приспособим към него.

Patetu
01-15-2008, 10:12
Приспособяването става все по-трудно с възрастта. Това мога да до твърдя. От средата, от това, че израстваме ли...нещата започват на стават все по-трудни. ю
Не мога да съм 100% сигурна дали първата любов е била най-сладката, но съм сигурна че в повечето случай хората познават, истинската, вече дали желаят да я изживеят...тук вече е според човека..