PDA

View Full Version : Как се става непукис?



cherenlebed
01-15-2008, 16:13
Е? :-D

FelisDirus
01-15-2008, 16:16
OMFG... :shock:

ти ме уби

и се пише непукисТ

Canis_Dirus
01-15-2008, 16:21
Да ти дам няколко частни урока? 40 лева на час.

Momchence
01-15-2008, 16:22
...не се става :) Или си, или не си :) това е състояние на духа което не определяш ти :?

cherenlebed
01-15-2008, 16:30
Благодаря за поправянето на невероятната ми грешка. :)

Щом е състояние на духа, то тогава как се достига до него?Някой с опит?М?

koman
01-15-2008, 16:35
Благодаря за поправянето на невероятната ми грешка. :)
Tва беше изпит ... дали си достоен за непокист - ама ти се издъни :) правилния отговор беше : Не ми пука :)

cherenlebed
01-15-2008, 16:39
Това не беше честнооооо... ;(

Не се бях подготвила! :D Други предложения, драги ми съфорумци?

FelisDirus
01-15-2008, 16:41
Благодаря за поправянето на невероятната ми грешка. :)

Щом е състояние на духа, то тогава как се достига до него?Някой с опит?М?


Ти шегуваш ли се бе, дете?! Отчайваш ме.

Непукизмът е част от характера на човек - не можеш да "станеш" непукист, абсурдно е. Все едно от нервак да станеш спокоен или обратното, от екстровертна личност - интровертна. Няма как...

П.С.
грамотноооост!

Pedigree
01-15-2008, 16:45
Пишеш писмо на джуджетата,те го дават на Снежанка,тя го дава на Дядо Коледа,а после той ти праща учебник.Четеш го и вече си непукист.


Няма нужда да ми благодариш за изчерпателния отговор. :)

cherenlebed
01-15-2008, 16:59
Този сайт ми прави някакви гадни номерца.Може постът ми да се е изпратил 2 пъти,сори, Майкъл...Та, преди казах, че дотук не съм получила задоволителен отговор....За едни непукизмът е състояние на духа, за друг - част от характера...Кой, аджеба, ще каже, че е качество??!!
Чакам... :?

Jeuelle
01-15-2008, 17:06
А как се става алкохолик????

cherenlebed
01-15-2008, 17:07
Искам да ми разясните процеса изграждане на непукистични вътрешни препратки.Все пак никой не се е родил непукисТ, нали така?

FelisDirus
01-15-2008, 17:11
Все пак никой не се е родил непукисТ, нали така?

Напротив.

cherenlebed
01-15-2008, 17:14
Интересно...явно детето крои и планове за бъдещето си в корема на майката...

FelisDirus
01-15-2008, 17:26
Интересно...явно детето крои и планове за бъдещето си в корема на майката...


Ти мислиш ли въобще преди да напишеш нещо?

Така, ще обясня простичко - ти се изграждаш като личност през целия си живот (за жалост не всеки, но тук говорим хипотетично), променяш се постоянно, но все пак притежаваш качества, характерни само и единствено за теб самата. На това нещо хората му викат характер.

Давам пример - аз съм нервна, агресивна, нахална - това са качества, които просто притежавам, такъв е моят нрав и той не може да се промени. Мога да се науча да прикривам тези черти, но те все пак ще съществуват (ако например се усмихвам и гледам спокойно човек, на когото съм бясна. в мен всичко бушува, но аз не го показвам по никакъв начин, защото не е в мой интерес).

Я хвани някой свит, тих човечец и го научи да бъде нахакан, устат, шумен и т.н. - кауза пердута.

По същия начин непукизмът е част от характера ти - или си такъв, или не, но това не може да се "научи". Можеш да се правиш на непукистка, тоест да не показваш, че ти пука, но вътрешно ще се ядеш, дразниш, обиждаш и т.н.

Сега разбра ли ме?

Weary
01-15-2008, 17:31
И защо реши, че непукизмът е най-доброто, та искаш да го постигнеш?*

От всякакъв всякакъв се става, от никакъв някакъв, от някакъв никакъв.. (: С време и като ти се случват много случки.

Недей да се напреварваш с времето, че си нямаш на идея кви бели стават (:

*мене не ме интересува, на себе си отговаряй

cherenlebed
01-15-2008, 17:40
Благодаря ти, най-накрая получих това, което исках! :)
И на всичкото отгоре с малко подробности...прекрасно.
Да, мисля, преди да напиша нещо.Това че ти, или който и да било друг, не смята така, мен лично не ме вълнува особено.
Та, пример:Тих човек попада в шумна компания и започва да излиза с тях.Първоначално се чувства ,,не на мястото си", но в последствие започва да свиква и в крайна сметка ,,се отраква".Забележима промяна, нали?
Защо да не приложим и този случай като шаблон...Защо да е невъзможно една раздразнителна, агресивна личност с времето постепенно да промени от части тези си черти...Характерът не се мени и знам какво представлява.Въпреки това в мен има една капчица несигурност в твърдението, че непукизмът, непоставен в стадиите на изграждането на характера, не може да се усвои частично...

cherenlebed
01-15-2008, 17:44
Weary, кой е казал, че непременно ще ставам непукист?!Не е ли позволено да се видят реакциите...А и в наше време, колкото повече не се впрягаш на глупостите на околните, толкова по-добре...

FelisDirus
01-15-2008, 17:56
От личните си наблюдения и опит смятам, че не си права. Нищо лично, но според мен един човек не може да стане непукист, освен ако това не е в кръвта му.

sexy_ebliva_15
01-15-2008, 17:59
с пипане (се) става всичко :-P

Blacklisted
01-15-2008, 18:08
Непукис е лесно, непуТкис не толква, а непукист е направо невъзможно.

cherenlebed
01-15-2008, 18:08
Мхм...колекцията ми се запълни с още едно мнение...
Може да не съм непукист, ама съм си инат...Теле, какво да се прави...
Всъщност аз мисля, че се опитвам да се дистанцирам от реалния свят напослесък, незнайно защо.Хората ми се струват толкова еднакви и глупави, че ми се иска да живеех на друга планета...Всеки ден пред очите ми се ракриват какви ли не гледки, ушите ми понякога не понасят това, което чуват.Чувствата ми се превръщат в кълбо, което бавно се търкаля по стръмна скала и скоро ще се разбие...Нито съм емо, нито искам да съм, просто се определям като емоционална личност.Някой или нещо ми идва в повече, загубвам желание за каквото и да е, мога да стоя 30 минути замислена за живота и пак да се ядосвам, стигайки до заключението, че не мога да променя света.
Излях си мъката. :) Просто нямаше на кого.И не ми казвайте, че съм в депресия...

Weary
01-15-2008, 18:10
за поста, насочен към мен:

не си казала, подразбира се (:



А и в наше време, колкото повече не се впрягаш на глупостите на околните, толкова по-добре...
смяташ го за по-добре, питаш как става и се чудиш после що съм си извадила най-логичния извод.

и ей ти една реакция:
луда ли си бе?!
най-лошото е да не ти пука.
щото няма нито глупостите на хората да усетиш, нито нищо добро от тяхна страна. и въобще нищо добро и нищо лошо.

а как се става, казах ти. е, няма три лесни стъпки за дълготраен резултат.


иначе... що пък да не си в депресия. тва дали ще свали ореола от отегчеността ти?

FelisDirus
01-15-2008, 18:13
Мхм...колекцията ми се запълни с още едно мнение...
Може да не съм непукист, ама съм си инат...Теле, какво да се прави...
Всъщност аз мисля, че се опитвам да се дистанцирам от реалния свят напослесък, незнайно защо.Хората ми се струват толкова еднакви и глупави, че ми се иска да живеех на друга планета...Всеки ден пред очите ми се ракриват какви ли не гледки, ушите ми понякога не понасят това, което чуват.Чувствата ми се превръщат в кълбо, което бавно се търкаля по стръмна скала и скоро ще се разбие...Нито съм емо, нито искам да съм, просто се определям като емоционална личност.Някой или нещо ми идва в повече, загубвам желание за каквото и да е, мога да стоя 30 минути замислена за живота и пак да се ядосвам, стигайки до заключението, че не мога да променя света.
Излях си мъката. :) Просто нямаше на кого.И не ми казвайте, че съм в депресия...


Добре де, това най-добре говори, че няма как да си непукист.

Съвет - не се затормозявай с глупости и гледай себе си, а не света. Наистина никога няма да го промениш, не хаби време и енергия.

FairyNymph
01-15-2008, 18:18
Аз не съм съгласна с това, което казаха останалите(или по-голямата част).Черта от характера е, но нали точно заради това сме хора-имам мозък и сърце и ако иаме силня воля и желание винаги можем да се променим.
Ами да си непукист значи пъряво трябва д аси изясниш за кое си струва да ти пука и за кое не...примерно пука ти за приятелите,за семейството, за даскалото и тн.Всички други да си гледат работата..Не те засяга тяхното мнение, не те засяга какво приказват и изобщо какво правят, защото те не са важни.И всеки път примерно като се ядосаш заради нечие мнение или постъпка си кажи "Ох, какво ли ми пука изобщо?! Те не са никои и аз не завися от тях!"

cherenlebed
01-15-2008, 18:21
Ах...ето: :)

Weary, кратко и ясно - просто не искам да се задълбочавам тооолкова много в нещата...Не съм в депресия,преди бях, а относно оттегчеността - за нея вече вече не знам.

_Cuddly_, и на теб планирам да отговоря:
От мен непукист не става, осъзнавам, че е ясно. :D Не, че искам да променям себе си, това би било глупаво, относно индивидуалността на характера ми(ех, този характер), но малкият ми опит се състои в това, което казах на Weary...

FelisDirus
01-15-2008, 18:23
Аз не съм съгласна с това, което казаха останалите(или по-голямата част).Черта от характера е, но нали точно заради това сме хора-имам мозък и сърце и ако иаме силня воля и желание винаги можем да се променим.

Кръвта вода не става.

Mitio_man
01-15-2008, 18:26
еми като почне да не ти пука за нищо :-|

psychopath
01-15-2008, 19:25
а аз искам да стана гей...

Disrespect
01-15-2008, 19:30
а аз искам да стана гей... Повярвай ми можем да ти помогнем! :razz:

ей че забавен станал форума бе..

HenykucT
01-16-2008, 05:45
Лесно .... :D Просто не те е*е за никой :D

Lunatic-
01-16-2008, 07:33
sa she vi obesnq kak ste stava nepukist !
kogato se rodi nepukist
toi bil dobre ogledan
ako e dreben ili hilav, bolnav ili nedygav
biva zahvyrlen !
ot kakto nepukista prohodi toi biva kalqvan v ogynq na nepukizma
uchat go da ne otsytpva
i da ne se predava
do smyrt na boinoto pole v uslugite na nepukizma
tova beshe nai-golqmata slava za edin nepukist
ot 7 godini po tradicii na nepukist-a
biva otnet ot maika mu i biva potopen v sveta na nepukizma
plod na hiladoletnoto nepukistko obshtestvo
podchineno na syzdavaneto na nai-dobrite nepukisti v sveta
nepukistkoto obuchenie prinujdava choveka da se bie
da gladuva, kara go da krade, i ako e neobhodimo
da ubiva
sled tova biva zahvyrlen v divoto
zavyrne li se jiv ot tam
stava istinski NEPUKIST !

_donna_
01-16-2008, 08:24
Йедене на много люти чушлета,слушане на Азис,обикаляне по Витошка,свирки в Амор и йебане с подфъргане. :grin:

IdiOtKa
01-16-2008, 08:30
как се става човек ?

psihqsala
01-16-2008, 09:00
как се става човек ?
Най-трудното и най-лесното нещо едновременно. За да станеш човек не е достатъчно да се родиш човек. 'Човек' минава през много трудности,метаморфози,пери оди,за да изгради от себе си най-доброто,което е възможно за него самия.

FelisDirus
01-16-2008, 09:06
Сега нека си поговорим за нещо, което Къдли каза- дали резките промени в характера на човек са невъзможни.
Аз преди доста години бях тих, срамежлив, смотан и т.н.
сега се възприемам като доста по-нахакан, нагъл и т.н.


Ти? Смотан?! Хм..

_donna_
01-16-2008, 09:23
Че той и сега си е смотан. :P

psychopath
01-16-2008, 15:25
а аз искам да стана гей... Повярвай ми можем да ти помогнем! :-D якооо

InitialD
01-16-2008, 16:06
А как се става алкохолик????

Оооооо това е много лесно ... просто трябва да се събереш с подходящите хора! :smt006 :smt002

01-16-2008, 17:05
Благодаря за поправянето на невероятната ми грешка. :)

Щом е състояние на духа, то тогава как се достига до него?Някой с опит?М?


Ти шегуваш ли се бе, дете?! Отчайваш ме.

Непукизмът е част от характера на човек - не можеш да "станеш" непукист, абсурдно е. Все едно от нервак да станеш спокоен или обратното, от екстровертна личност - интровертна. Няма как...

П.С.
грамотноооост!
Всъщност не съм съгласен.
Имам приятел, който преди 6-7 месеца бе голям нервак. За най-малкото нещо скачаше на бой.
За тези няколко месеца в който не бе в България, той стана един от най-спокойноте хора който съм срещал.
Имам чувстовто , че мога да го набия и няма да се ядоса, толкова, колкото се нервеше преди за най-малкото нещо ;)

cherenlebed
01-16-2008, 17:28
Разни хора - разни идеали.
Разни мнения - едно заключение...дето още никой не го е оформил. :D
Как се ставало гей, как се ставало човек...как се ставало маймуна.Да взема и аз да задам подомно умотворение.
Как се става ,,интересен"? Тук вече всииички имате опит. :)

Canis_Dirus
01-16-2008, 20:47
На кой му пука всъщност?

psihqsala
01-16-2008, 22:39
На автора му пука. Абе ей смотано същество такова гледай си кефа и не на занимавай нас с 'философските' си заключения. Няма да станеш 'НЕПУКИС' никога,щото докат се бориш за непукизма,неграмотността и невежеството ще те изядат.

cherenlebed
01-17-2008, 09:26
Добре, де, даскале, на теб няма как да ти пука... :)

А, да, между другото - Ч.Р.Д. на експлойтед!Да си жив и здрав, много успехи...Днес има едно съвпадение на рожденни дни...

RoyTheReaper
01-17-2008, 09:50
Не мисля, че човек се ражда непукист; непукизма (ебати думата :lol: ) може да бъде придобит. Но едва ли може да стане вследствие на усилие на волята, а по-скоро заради обстоятелствата.

theEXPLOITED
01-17-2008, 09:54
ми то не се става така се раждаш аиля4е