PDA

View Full Version : Дразня се от контролни



majo_vr
01-16-2008, 14:13
awe 6to im ne e*a maikite na teq daskali...... samo za kontrolni trea! nemat li si druga rabota osven da ni karat da u4im . nemat li si pi6ki da si igraqt! kato fana edin kolec i gi cepna prez praznite cratuni 6a im zavruta mozuko ! kato gi fana 6a gi karam da qdat sneg i 6a gi zamervam s snejni topki o o4ite deba i .......... ](*,)

chipi_kaoo
01-16-2008, 14:41
Затова учителите стачкуваха.
Защото образованието, пич, е услуга.
Както и адвокатските услуги, за които си плащаш на ръка на адвоката, както и фризьора, който ти прави косата, и после ти му плащаш...
Както всички други професии, в които един човек,който може да направи нещо прави нещо за друг, който не може да го направи, срещу заплащане.
Родителите ти те пращат на училище когато си малък още, защото могат да те възпитат и направят що-годе човек, но не могат да те научат на математика,химия,физика,би логия,философия и т.н. ...
Ако те бяха пратили в частно училище, щяха да плащат директно в училището... при положение,че учиш в държавно училище, те плащат на учителите давайки данъците си...
Образованието, брат, е услуга,която ти получаваш от тези хора, срещу съответното заплащане.
Да, нямат друга работа. Това им е работата.
Както и работата на фризьорите е да правят прически, и на адвокатите да се занимават със правни дела.
Само че при тях работата е по-тежка,защото работят със отрепки като теб,които ги обвиняват за нелепи неща, и всеки ден им говорят тъпотии.
Никой не те кара да учиш. Учителите си работят работата, а ти се предполага,че трябва да станеш човек.
Е,не си тръгнал на там засега, но съм почти убедена,че още си много малък и тези неща с работата и заплащането за извършване на услуга са ти много далечни...
Моят съвет е, да се огледаш малко около себе си и да се помъчиш да си обясниш някои работи... Съдейки по няколкото реда,които си написал, няма да ти е лесно, но поне ще си започнал. И пораствайки, ще се научиш... И след години ще се срамуваш,че си говорил така.
Аз не чух нито един учител след стачката да каже "Не направиха учебния материал по достъпен до акъла на учениците" а те само казват "Не са ни вдигнали хич заплатите", а тези контролни сега са заради стачката, защото много изпуснахме. Утре идват от инспектората в нащо даскало, и аз на пук няма да правя нищо в часовете, щот всички даскали са по тъпи и от мен :evil: :evil: :evil:

chipi_kaoo
01-16-2008, 14:59
Ако един учител е добър преподавател не е важно как са написани нещата в учебниците.
А аз вече не съм говорила за това какъв % от учителите са добри преподаватели, а каква е работата на учителите..
Защото както и да го погледнеш, пича,написал темата не е прав...
Е да, ма като мо Ел. Машини, ни е дадено да учим цяла година Трансформатор, то едно и също го дъвчем, и госпожата си каза, че преди са били всички асинхронни машини в 11 клас, но сега тя няма право да ни го преподава ЗАЩО? Тва поколение по тъпи ли сме? Явно сме!

chipi_kaoo
01-16-2008, 15:05
Прочети какво е написал негова милост автора...
Погледни добре как е написано, освен съдържанието...
И си отговори самичка на въпроса тъпо ли е поколението...
Съваршенно прав/а си :-D

sabaku_no_gaara
01-16-2008, 17:41
поколението не е тъпо,а просто супер мързеливо
прегледах постовете на автора на темата и всичките са с разни псувни и простотии.И аз бях супер мързелив,но точно като виждам всеки ден хора като него ме накара да се взема в ръце,защото пропаднеш ли веднъж в училище,особено във една от важните години вече не можеш да направиш нищо с живота си,просто и той трябва да осъзнае че трябва да учи а не да се заяжда и да псува,да блещи пред монитора през цялото време,но това вече никой не може да му го каже така че да го направи,трябва сам да го осъзнае.Иначе не става,знам го от личен опит ;)

sabaku_no_gaara
01-16-2008, 18:24
Той е станал такъв точно поради липсата на родителско възпитание ;) да,деградирало се е наистина,но не смятам че вината е в предишното поколение,поне не е в 1/2 от случаите,майка ми ми опява ежедневно колко е важно да не си провалям успеха,да не стоя пред компютъра много и да се стягам,но както казах автора на темата е такъв,защото не е получил нужното му родителско възпитание,това от друга страна може да е по тяхна вина-или защото и те са опростели,или защото и двамата са на работа до късно и не могат да му отделат много време.Това явно се среща често защото той не е единствен случай на такова държание.Е,поне се радвам че аз не съм пропаднал дотолкова.

sabaku_no_gaara
01-16-2008, 19:25
Добре, ами ако твоите родители бяха до късно на работа и не можеха да ти отделят нужното време... щеше ли да станеш такъв?

ами..ъм те са,т.е. баща ми е на другия край на света и го виждам 1 път в годината за 2 седмици,а с майка ми определено се засичаме сравнително малко време,но не е като да е нищо.Е.да то кой не го мързи,на никой не му се учи но трябва..точно затова,защото това не е правилният начин,даже не е добър начин на мислене,ако беше поне малко разумен човек,като види че му се смеят другите на въпроса "даскалите нямат ли си пишки,с които да си играят, та ни карат да учим?" щеше да осъзнае,колко е кривнал от правия път.
А,да да допълня за пълния въпрос,аз насмалко да пропадна изцяло в училище но до такава степен не съм стигал,че да питам простотии,а и се усетих горе-долу на време и сега се корегирам.

oTPoBHa
01-18-2008, 10:55
.. в момента съм в подобен период, и някси като си задам въпроса - защо трябва да ходим на училище?веднага се сещам за обичайните глупости, които се чуват отвсякъде - за да имаш хубава работа, за да успееш в живота и т.н.
Но никой от възрастните не си е задавал въпроса КАКВО именно учат тия деца, какво пише в учебниците им и какво трябва да знаят, че да бъдат малко от малко интелигентни.. всеки си знае своето "абе ти си учи там", без дори да хване да провери кво толкова има в тия учебници, бе деба.. понякога се чудя какво точно извличам от училището и с какво то ми помага? не се чувствам по-умна, след като съм научила елементите от менделеевата таблица.. нямам желание да ставам биохимик, благодаря.. говорим си с един приятел и стигаме до извода, че отговорите на тези въпроси са многозначни. от една страна, аз без средно образование не бих могла да продължа да уча по-нататък, за да мога един ден като си завърша да си намеря добра работа и някакси да се измъкна от Пернишкия начин на живот.. ^^ от друга страна - закво пък ще са ми отчаяно заучените електронни конфигурации на атомите 1-А група или периодиката в развитието на атомното ядро, примерно .. аз знам, че в резултат на гравитационното си притегляне Юпитер излъчва в космическото пространство повече топлина от приетата, зная и принципното устройство на синхрофазотрона, ама не знам да пусна един най-обикновен пожарогасител ебати, ако тва недай си боже ми се наложи някога.
просто казано: в едно средно-статистическо българско училище съзнанието на учениците се запълва с ненужни и излишни неща, за които надали някога ще им се намери приложение, които затормозяват и уморяват ума и учениците дори нямат време като нормални хора (то дали вобще в днешно време има нормални хора де, ама айде условно казано), да седнат да се наядат, да се наспят, да се разведрят малко след училище и чак след това, на добре прочистен и бодър ум да седнат и с желание да си научат уроците..
и тука възниква още един въпрос - трябва ли ученикът да бъде насилван да изучава досадни подробности, само защото "един ден може да стане физик/математик/химик и т.н." .... ?
същевременно обаче твърде малко се отделя време за неща като "болести, предавани по полов път", а и оттам "как да се предотврати нежелана бременност" (добре че го има тиинпроблема 8-) ) и сякакви от този род.. навсякъде се говори, че българските деца са едни от най-образованите и интелигентни в света.. добре, но прави ли ги това по-щастливи, успяват ли те по-лесно да устроят живота си след училище, вече като големи хора? ...
По-щастлив ли е по дяволите човекът, знаещ една химическа енциклопедия почти наизуст, но неспособен да реагира адекватно, когато счупи живачен термометър?
...

мога да си пиша и до утре
в повечето случаи издаваните учебници са пълни с абсолютни безмислици, колкото само да се запълнят 100-200 странички и авторите да си земат паричките и да си гледат кефа.. важните неща в един урок да са най-много по две-три изречения.. и ето още един въпрос - до колко квалифициран е преподавателя, че да успее да преструктурира урока и да каже най-важното на учениците, което те да запомнят, вместо да следва стриктно програмата, "одобрена от министерството" (ше и еба майката и на тъпата политика) и при въпросът ми, отправен към госпожата по химия " Госпожо, защо трябва да учим тези всички сложни неща? кога и къде ще ни трябват те?" тя да ми се прави на важна, да говори глупости 45 минутки и да си излезе, след това да пусне едно контролно и айде..
тъпото е, че в днешно време повечето ученици все едно са се примирили с тази система на учене, и дори не забелязват как вобще цялата политика едва ли не се гаври с тях.. когато споделям мнението си по въпроса със съученици, получавам насреща отговор от рода на: "таа па, ма ти тотално си откачила бе мацка, херцата яко ти е промила мозъка и нз що стаа" ........
и после най-много ми е интересно как тези простаци и нискоинтелигентни същества, които трошат чинове само заради това да се покажат големите "вандали" изкарват високи оценки..

хаха, ето защо.. ми защото са тъпи, и учебната система е тъпа, крайно занемарена отвсякъде без надежда да се подобри.. навсякъде промити мозъци, дори няма и с кого едно добър ден да си кажеш.. и на мен ми обяснявайте, че трябвало да ходя на училище.. боже, ми това си е чиста лудница бе.. предпочитам да се потя в завода и да правя двигатели за автомобили примерно, отколкото да ходя на училище и да ми пълнят главата с глупости..

не, няма да я бъде тая !

voodoodoll1
01-18-2008, 12:42
Мне си единствен,и аз ги мразя,много,ама много.Постоянно имаме некви изпитвания,тестове,писна ми вече.Ноември месец бяха входните,после декември ни спукваха от контролни,сега е съшото.После втория срок тва се повтаря.Ама няма как,ще учим или пък ще си изкарваме двойките.Тва е положението.

RoyTheReaper
01-18-2008, 15:38
Да бе, за кво ли те карат да учиш. като ще ставаш трудовак... Това да си ТЪП е задължително за длъжностната ти характеристика.