PDA

View Full Version : Да кажеш или не ???



ani4ka_bani4ka
01-17-2008, 08:04
има връзки, при които изниква онзи момент на първото "обичам те!" или по-скоро момента, когато се чудиш... да кажеш или не? ами, ако той не те обича? колко пъти ми се е случвало да виждам уплахата в очите на човек, на който току що някой му е казал, че го обича, а той просто е казал "мерси". как този страх проваля иначе идеална връзка.
ако нещата и така си вървят добре има ли смисъл да рискуваш да провалиш всичко?!

koalka
01-17-2008, 08:06
Да, сигурно е доста неприятно да кажеш "обичам те", а той да не ти отвърне със същото.Наистина може да се изплаши, но аз въпреки всичко бих го казала, дори и той да не изпитва същото към мен.Поне някакви чувства има, за да сме заедно.Няма да го притискам да ми го казва или нещо такова, а просто ще изчакам да ми го каже, ако не...няма какво да направя, той не е виновен.

slun4evo
01-17-2008, 08:26
Аз винаги казвам първа обичам те, и не защото трябва, а защото го изпитваш.Не държа другия да ми отвърне, държа просто да го кажа. Мисля, че никога няма подходящ момент за това и просто го казвам когато ми идва от вътре.Каквото стане стане. :)

ani4ka_bani4ka
01-17-2008, 08:48
абе то мене не ме е страх да го кажа, но някак обикновени или момчето се плаши или просто променя отношението си спрямо теб.
а въпросът е струва ли си риска, при положение, че така и така нещата си вървят добре...
все пак няма голямо значение какво казваш, а какво чувстваш и правиш

SINDEL
01-17-2008, 08:49
Аз ли4но за себе си държа да го кажа, ако наистина го 4увствам. Като това не зна4и, 4е трябва да ми отговорят със същото. Просто се 4увствам по-добре, когато съм го признала.
Наистина е гадно да видиш, 4е не изпитват същото към теб, но според мен това не е при4ина да си скапвате взаимоотношенията. Просто сядате и говорите. Без драми. И изяснявате нещата.

Mr.bEps
01-17-2008, 09:58
определено преди първото обичам те има един страх и именно това е този страх, който споменаваш. Но от друга гледна точка неби трябвали нищо да те спира да кажеш на отсрещния човек, че го обичаш... защото в действителност вариантите са два: или те обича или не. В единия случай ще си радостен/а, че някой отвраща на чувствата ти, в другия ще бъдеш наранен/а.. но пък това е най-лекото в сравнение с това да се измачваш ден и нощ с излишни въпроси от рода на: ами тя/той обича ли ме. Ако му/й кажа какво ще стане.... Повярвай ми това е доста по мъчително за търпене от колкото ако си излееш всичко на веднъж.
Колкото до една идеална връзка... ами тя би трябвало да се гради върху тези две думички. Вярно не сякога и двата партньора са в едно и също настроение.... нормално е да има "добре" "мерси" хихи" в отговор на обичам те.. В идеалната връзка нещата хем трябва да са 50/50 хем не, защото човек нетрябва да бъде егоист спрямо партньора си и да очаква, че всеки път трябва да му бъде отвръщано със същото.... но стига толкова , че доста се отнесох :oops:

experiment_m
01-17-2008, 10:06
Не всеки обича да го казва. Аз самия също не обичам да го казвам на приятелката си. Приемам го като един вид обещание към другия. А е още по-неприятно когато ти кажат, че те обичат и те попитат - а ти обичаш ли ме. Понякога дори когато го изпитвам, предпочитам да го скрия. Но всеки си е различен.
Ако искаш да му кажеш, че го обичаш, кажи му го. Но не го насилвай и той да ти отговори по същия начин. Може да му трябва повече време. Но това теб да не те бърка. Нали си е с теб. :grin:

Blab
01-17-2008, 10:15
Приемам го като един вид обещание към другия.
[-o< Ако е истина му кажи.