PDA

View Full Version : Приятелката ми се съсипва



Without-name
01-17-2008, 17:03
Здравейте!Реших ,че трябва да споделя притеснението си относно една моя съученичка и да помоля за съвет.Става въпрос за момиче живеещо на километри от родителите си ,което от доста време употребява амфети.Когато започна да се друса аз си мислех,че просто иска да опита ,да види как е и до тук,но не стана така.Вече няколко месеца взима амфети редовно.Харчи всички пари ,които й пращат родителите й за наркотици,алкохол и цигари,не яде нищо по цял ден,друса се преди училище и е наредила 2 до 2.Аз и още няколко момичета сме говорили с нея по този въпрос,казвали сме й много пъти,че вреди на себе си ,но тя не иска да ни чуе.Искам много да й помогна ,чудех се дали да не споделя с класната или с психолога на училището ,но ме е страх ,че ще я изключат (има много провинения).Тя е супер талантливо момиче и ми омръзна ми да гледам как се самоунищожава.Моля ви ,дайте ми съвет,защото наистина не знам какво да правя.

ПП:Съжалявам ако съм объркала раздела.

Blacklisted
01-17-2008, 17:33
Не можеш да и помогнеш, един хубав ден тя сама ще види в какво се е превърнала, ако има късмет :) Познанието идва с опита... Бейкън копеле гадно.

bungle
01-17-2008, 17:38
Имам една приятелка, хипер готина е. И тя така, шмърка почти нон-стоп, марихуаната е вместо цигари. 8-) Таааа, и на нея кой ли не и говори, дори родителите и, баща и и викаше, че е наркоманка, че е не знам си каква си , тя ревеше за това.. но не спря. Продължава в същия дух. Явно си е до човек. Всеки поема по своя път.
Надявам се, че ще се усети.

P4ela
01-17-2008, 17:59
Ако се свържеш с родителите и поне ще и свършат парите.

RoyTheReaper
01-17-2008, 19:07
Кажете на родителите. Не се сещам за друг, който може да направи нещо по въпроса.

LiveFlower
01-17-2008, 20:40
e sa edin rodnina po4ina ot tiq narkotici.Samo da ti kaja po dobre ne kazvai na pedagogi4eskiq ili na klasnata,6toto 6te stane mn lo6o znae6 vednaga 6te se svurje s roditelite,mojje da q izklu4at a we zn kvo 6e stane

InitialD
01-17-2008, 23:49
Ооооо пиши я аут!!!
Аз отдавна заебах хората около мен които друсат .. сега някой ще каже защо съм си зарязал приятелите .. еми кат не искат да ме чуят ... да ми лапат хуя! :-x

Special K
01-18-2008, 00:31
Ако е само на speed би трябвало да спре сама.......Съвсем не е изгубена кауза като в някои други случаи......Мноого ще я набуташ ако говориш със техните,за училище да не говорим.... :-D

oTPoBHa
01-18-2008, 10:52
откъде пък си сигурна, че се друса? да не би да си я виждала? ..
или просто е поредната смъкната и следователно ЗАДАЛЖИТЕЛНО трябва и да се друса..

каквото и да е, не и се бъркайте на момичето..

IdiOtKa
01-18-2008, 14:40
секи си има глава на раменете .... няма цял живот вие да и оправяте мизерийте ,оставете я малко сама да си троши главата ...рано или късно ще осъзнае за ко става вапрос .... :) :)

Without-name
01-18-2008, 14:48
oTPoBHa ,виждала съм я !!!!!
Не мога да я оставя,нито аз нито момичетата от компанията ни ,по -просттата причина ,че си я обичаме и виждаме ,че се нуждае от помощ,а щом се нуждае от помощ ще й я осигурим по някакъв начин,какъвто и да е той.

rakiQ
01-18-2008, 20:51
някой го правят с мярка и просто знаят как и кога трябва да се намали ако са прекалили!

но и дума да не става да казваш на род. и ,класна,психолог...ти зн ли колко проблеми ще и доведеш?!

по-добре я оставете !но не се отдръпвайте от нея

BioX
01-18-2008, 21:04
tq sama neka da kaje na roditelite si 4e se drysa.po dobre da ne razbira ot vas.a tova dali 6te q izgonqt ot daskaloto ako kajete na pedagoga zavisi ot nego toi moje da si zamal4i.
v moito daskalo stariq ni pedagog be6e mnogo proklet ama sega imame nov (jena)i e syper pe4ena.spomnqm si vedna6 pqha garbili telefona na nqkvo momi4e i ni prebarkvaha i nameri y men 2 plik4eta s trevaze gi posle me izvika pri neq pogovorihme varna mi gi i tolkos. ne sa me gonili ne sa me nakazvali ni6to.

IdiOtKa
01-19-2008, 13:27
олеее да тва е мно дура идея :Д:Д имам си нова мечта ..
глей филм ..начи стаам аз такава педагошка в даскало и ше кофискувам тея лайна на децата .... а аз знам че те има :Д:Д и 6е си ги използвам аз .... хух ... тва е раутата еии ! ..или другата далаверка да съм кука , и да кофискувам , нали без там да праа тапите лаина, само ше кофискувам и ше муфта мно яко ...аа супер !

AliceSw
01-19-2008, 14:09
^или митничарка 8)