PDA

View Full Version : Разхлабителни



abvgdejzi
01-17-2008, 18:58
hora ako nqkoi zn da mi kaje nqkakvi vidove razhlabitelni i kolko struvat i kolko sa na broi.ako moje nqkoi po evtini4ki :( mersi predvaritelno.
ako moga da vi olesnq 6te vi kaja 4e naistina zapo4vam da imam problemi kogato se hranq po malko a ne iskam da se tap4a samo za da hodq do toaletnata.

elitoo``
01-17-2008, 19:09
Яж здравословно и няма да имаш никакви проблеми.
Тия диети са ви изяли мозъците.
Попитай в аптеката.

AnNiE
01-17-2008, 19:19
Пий сутрин на гладно по 1 чашка прясно мляко без значение с или без какао и захар,както го предпочиташ :P

abvgdejzi
01-17-2008, 19:43
az prqsno mlqko si piq dosta 4esto
i to ne po edna 4a6a
ama efekt nqma

Ag
01-18-2008, 08:14
Аз знам преди ядене 1 чаша вода и то те засищало нещо такова в смисъл ядеш по-малко количество...

Wrathchild
01-18-2008, 09:04
Оф, момичето за разхлабително ви пита, вие й казвате как да се наяде повече... и как от една вода ще стане номера с ходенето до тоалетната... и водата не засища, а убива апетита... АКО Е ТОПЛА.
А до авторката - шоколадчета комфорт, има ги по аптеките.

abvgdejzi
01-18-2008, 18:19
Оф, момичето за разхлабително ви пита, вие й казвате как да се наяде повече... и как от една вода ще стане номера с ходенето до тоалетната... и водата не засища, а убива апетита... АКО Е ТОПЛА.
А до авторката - шоколадчета комфорт, има ги по аптеките.
4esno kazano za prav pat 4uvam za tezi 6okolad4aeta
a moje6 li da mi kaje6 kolko struvat i mn li sa kalori4ni ima li strani4ni efekti
mersi mn mn mn mn mn :) :) :)

elitoo``
01-18-2008, 18:24
Аве ти си няква маниячка?!
Колко калорични били..ти гледай със здравето да си наред пък за такива незначителни и тъпи неща тръгнала да ми мисли..Ква е разликата дали ще ти 50 или 52 кг.?Боже...Ходи гладува,вече и проблеми има тя си мисли за калориите..ае ноу комент..ше ти дойде акъла някой ден и ше има се блъскаш тогава..

abvgdejzi
01-18-2008, 18:31
Аве ти си няква маниячка?!
Колко калорични били..ти гледай със здравето да си наред пък за такива незначителни и тъпи неща тръгнала да ми мисли..Ква е разликата дали ще ти 50 или 52 кг.?Боже...Ходи гладува,вече и проблеми има тя си мисли за калориите..ае ноу комент..ше ти дойде акъла някой ден и ше има се блъскаш тогава..
tova 4e se podarjam v forma ne ozna4ava sam mania4ka.
i za tvoe svedenie ne se tap4a s bokloci hranq se zdravoslovno i ako tova ozna4ava malko kalorii zna4i taka 6te badi.

Hot_Chocolate
01-18-2008, 18:57
Пробвай с зелен чай.Той до колкото знам помага, обаче цена не мога да ти кажа

tenaglia
01-18-2008, 20:26
Аве ти си няква маниячка?!
Колко калорични били..ти гледай със здравето да си наред пък за такива незначителни и тъпи неща тръгнала да ми мисли..Ква е разликата дали ще ти 50 или 52 кг.?Боже...Ходи гладува,вече и проблеми има тя си мисли за калориите..ае ноу комент..ше ти дойде акъла някой ден и ше има се блъскаш тогава..
tova 4e se podarjam v forma ne ozna4ava sam mania4ka.
i za tvoe svedenie ne se tap4a s bokloci hranq se zdravoslovno i ako tova ozna4ava malko kalorii zna4i taka 6te badi.


http://vbox7.com/play:742fa268

....

abvgdejzi
01-19-2008, 06:33
baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
mn ste zle
kato nqmate mnenie po temata ne si pi6ete tapite komentari.
tova 4e nqkoi hora sa kompleksari men ne me ebe.

chipi_kaoo
01-19-2008, 09:09
Английска сол, има я в аптеките и е ефтина, но не я пий преди работа, или преди да излизаш, щото ще "осереш" работата :-P

tenaglia
01-19-2008, 09:10
Очистителните средства се използуват при запек от различен произход, при отравяния с химични вещества, бактериални токсини, лекарства. Механизмът на действие се състои в свойството им да дразнят химио- и механо- рецепторите, разположени в чревната стена.

По мястото на действие в храносмилателния тракт очистителните средства се разделят на:

1. Очистителни на целия храносмилателен тракт. Те не се резорбират в червата и предизвикват извличане на течности от кръвта и тъканите, т.е. - действуват слабително и обезводняващо. Очистват целия храносмилателен тракт, но бързината на ефекта им зависи от началната концентрация на приетите разтвори. При високи концентрации действуват бавно - след 8-10 часа.
Освен като очистителни, те се прилагат и като обезводнява щи - при хипертония, мозъчен инсулт, отоци, за намаление на лактацията /намалява не отделянето на кърма/. При ниски концентрации /около 3%-ови разтвори/ действието им настъпва бързо и са подходящи за извеждане на нерезорбирани отрови. Към тази група се отнасят главно солите на магнезия, натрия, сярата. Прилагани средства са магнезиев сулфат /английска сол/ и натриев сулфат /глауберова сол/.

2. Очистителни на тънките черва. Найголямо приложение има рициновото масло, което се получава от семената на рициновия храст. Действието му започва от дванадесетопръстника, тъй като там се превръща в емулсия и се отделя активният фактор - рицинолова киселина. То е противопоказано при бременни и при отравяне с мастноразтворими вещества.

3. Очистителни на дебелите черва. Те биват растителни и синтетични. Растителните препарати се употребяват главно при хроничен запек. Те се прилагат продължително време, поради което водят до нарушаване на храносмилането. Противопоказани са по време на мензис, бременност и възпаление на органите в малкия таз. Растителните препарати се получават от равен, листа и шушулки на александрийската акация, майчин лист, кора от зърнестец, цветове от роза, ленено семе. Готови растителни препарати са тисасен /сух екстракт от майчин лист/, франсен /свещички,съдържащи сух екстракт от кора на зърнестец и майчин лист/, антралакс /съдържащ ленено семе и кора от зърнестец/. От синтетичните препарати най-често се прилагат бизалакс, изафен приемат се предимно вечер през устата/ и пургатив, който има продължителен ефект.

abvgdejzi
01-19-2008, 09:36
tova ve4e naistina mi be6e polezno
mersi :)

elitoo``
01-19-2008, 11:06
Аве ти си няква маниячка?!
Колко калорични били..ти гледай със здравето да си наред пък за такива незначителни и тъпи неща тръгнала да ми мисли..Ква е разликата дали ще ти 50 или 52 кг.?Боже...Ходи гладува,вече и проблеми има тя си мисли за калориите..ае ноу комент..ше ти дойде акъла някой ден и ше има се блъскаш тогава..
tova 4e se podarjam v forma ne ozna4ava sam mania4ka.
i za tvoe svedenie ne se tap4a s bokloci hranq se zdravoslovno i ako tova ozna4ava malko kalorii zna4i taka 6te badi.

На твойто здравословно хранене ли му викаш?! :lol: :lol:
Ако се храниш здравословно, това значи да поемаш от 1000 до 1500 калории на ден в зависимост дали спортуваш или не.Не ми обяснявай на мене какво е здравословно и какво не,защото разбирам достатъчно от тези неща и кой е компексар и кой не,защото единствената комплексарка в тая тема си ти.
И не поддържаш формата си, а тормозиш тялото си.

abvgdejzi
01-19-2008, 11:19
Аве ти си няква маниячка?!
Колко калорични били..ти гледай със здравето да си наред пък за такива незначителни и тъпи неща тръгнала да ми мисли..Ква е разликата дали ще ти 50 или 52 кг.?Боже...Ходи гладува,вече и проблеми има тя си мисли за калориите..ае ноу комент..ше ти дойде акъла някой ден и ше има се блъскаш тогава..
tova 4e se podarjam v forma ne ozna4ava sam mania4ka.
i za tvoe svedenie ne se tap4a s bokloci hranq se zdravoslovno i ako tova ozna4ava malko kalorii zna4i taka 6te badi.

На твойто здравословно хранене ли му викаш?! :lol: :lol:
Ако се храниш здравословно, това значи да поемаш от 1000 до 1500 калории на ден в зависимост дали спортуваш или не.Не ми обяснявай на мене какво е здравословно и какво не,защото разбирам достатъчно от тези неща и кой е компексар и кой не,защото единствената комплексарка в тая тема си ти.
И не поддържаш формата си, а тормозиш тялото си.
a ti otkade zn az kolko kalorii pogla6tam-kvo gadatelka li si ve4e .predstava si nqma6 naistina trqbva da ti se obqsnqt ne6tata.i ne mi pravi analizi za6toto ne si na prav pat v nikakav slu4ai.

abvgdejzi
01-19-2008, 13:19
Аве ти си няква маниячка?!
Колко калорични били..ти гледай със здравето да си наред пък за такива незначителни и тъпи неща тръгнала да ми мисли..Ква е разликата дали ще ти 50 или 52 кг.?Боже...Ходи гладува,вече и проблеми има тя си мисли за калориите..ае ноу комент..ше ти дойде акъла някой ден и ше има се блъскаш тогава..
tova 4e se podarjam v forma ne ozna4ava sam mania4ka.
i za tvoe svedenie ne se tap4a s bokloci hranq se zdravoslovno i ako tova ozna4ava malko kalorii zna4i taka 6te badi.

На твойто здравословно хранене ли му викаш?! :lol: :lol:
Ако се храниш здравословно, това значи да поемаш от 1000 до 1500 калории на ден в зависимост дали спортуваш или не.Не ми обяснявай на мене какво е здравословно и какво не,защото разбирам достатъчно от тези неща и кой е компексар и кой не,защото единствената комплексарка в тая тема си ти.
И не поддържаш формата си, а тормозиш тялото си.
a ti otkade zn az kolko kalorii pogla6tam-kvo gadatelka li si ve4e .predstava si nqma6 naistina trqbva da ti se obqsnqt ne6tata.i ne mi pravi analizi za6toto ne si na prav pat v nikakav slu4ai.
И ти не си май френд... Анорексия имаш ли вече? Или си булимичка... :smt064
a ti si za ludnicata.
OMG 4ovek gi pita za razhlabitelni za6toto imam naistina takav problem te mi govorqt za anoreksiq.
4esno po tapi i ograni4eni hora ne sam vijdala i za v bade6te 6te znam 4e tova 6te e poslednoto mqsto kadeto 6te se osmelq da poiskam savet!!!!!!!!

AliceSw
01-19-2008, 13:29
всъщност, ако действително се храниш здравословно не би трябвало да имаш подобни проблеми...а трябва да нямаш никакъв проблем със здравето си

Madness
01-19-2008, 17:05
има един чай...като се сетя ше го напиша...

Shine`
01-19-2008, 18:53
Майчин лист се казва чая или другото му име е Senna.
Наистина помага.

elitoo``
01-19-2008, 20:47
:lol: :lol: Ебаси смешната тема..

abvgdejzi
01-20-2008, 07:29
:lol: :lol: Ебаси смешната тема..
ti si nai tapoto i li6ano ot intelekt ne6to koeto maikata PRIRODA E SAZDALA.
IMA6 BEBE6KI AKAL-mn si zle.
napravo po4vam da te sajalqvam ve4e.palna idiotka!!!!!!!

christie636
06-27-2010, 18:15
Абе хора, що за глупави коментари ?! Нали този форум е именно, за да споделяме проблеми и т.н... Ааа до колкото до въпроса ти не съм изпровала нито един подобен метод, но от плодовете и зеленчуците помагат : круши, сливи,домати иии още няколко, но в момента не мога да се сетя, а също така вече споменатите шоколадчета Комфорт и сена много хора са ми казвали, че са доволни, а и са доста ефтини... :P

christie636
06-27-2010, 18:23
zabrawih da dobawq, che i qbolkowiqt ocet deistwa razhlabitelno, no shte ti e gadno da go piesh.. inache se prodawa wyw wseki magazin za hranitelni stoki.. ;)

kalpazanka
06-27-2010, 18:50
Темата е от 2008 година. Авторката може би отдавна е забравила, че е имала нужда от съвет относно разхлабителните.
Да добавя, че мнения на латиница не толерирам. christie636, чувствай се предупредена по този въпрос.