PDA

View Full Version : Как да преодолея притеснението?



HF
01-18-2008, 19:47
Mnogo sam pritesnitelen i v daskalo i po ulicata i na kafe i na disko. Postoqnno imam 4uvstvo 4e vseki 1 4ovek po ulicata me gleda i mi e nqkvo qko tupo. Kadeto i da otida vse mislq da ne se izloja ne6to,i koi me gleda i koi ne. Daje imam 4uvstvo 4e sam izgubil estestvenoto si povedenie po ulicata ot tova pritesnenie. Da ne govorim 4e kato sedna na masa s po-nepoznati hora i ni6to ne moga da govorq pak zaradi nego. Pre4i mi i za jenite - strah me e da ne se izloja ili da ne kaja ne6to deto ne trqbva. Daite nqkvi idei za preodolqvane

т.7 от Правилника!

Модерирано от sh3_1s_7h3_0n3

Callyer
01-18-2008, 19:48
пффф човек се 1 описа и мен :(...

nikinkaa
01-18-2008, 20:20
Поотпусни се де брато :-({|= отпускай се (но се владей [!] ) и 'сичко ще е О.К :-({|= :) :smt001

Callyer
01-18-2008, 20:22
Поотпусни се де брато :-({|= отпускай се (но се владей [!] ) и 'сичко ще е О.К :-({|= :) :smt001

лесно е да се каже ама... :|

nikinkaa
01-18-2008, 20:24
И аз бях много притеснителна,но се оправих... Само не се панирай и положи стараниее (к'фи простотийки приказфам... :D :D :D ) :-({|= :-({|= :-({|=

Callyer
01-18-2008, 20:27
И аз бях много притеснителна,но се оправих... Само не се панирай и положи стараниее (к'фи простотийки приказфам... :D :D :D ) :-({|= :-({|= :-({|=

абе не говориш простотии ама... не става то толкоз лесно

IrReplacaBle
01-18-2008, 20:52
ооо лудото ми Ники тоооо :-) (за !~*NiKiTyYyY*~! става дума) права си,наистина трябва да се поотпусне...

Пич не трябва да обръщам голямо внимание на мнението на другите,най-вече на тези ,които въобще не те познават ;) И аз си падам по-срамежливо човече,пред приятели съм много отпусната и си дрънка всякакви глупости,но в по-чужда за мен компания съм по свита и мълчалива...не е лесно да се преодолее , точен съвет не мога да ти дам освен да не ти пука толкова много...

bebeto0o
01-18-2008, 21:01
Mnogo sam pritesnitelen i v daskalo i po ulicata i na kafe i na disko. Postoqnno imam 4uvstvo 4e vseki 1 4ovek po ulicata me gleda i mi e nqkvo qko tupo. Kadeto i da otida vse mislq da ne se izloja ne6to,i koi me gleda i koi ne. Daje imam 4uvstvo 4e sam izgubil estestvenoto si povedenie po ulicata ot tova pritesnenie. Da ne govorim 4e kato sedna na masa s po-nepoznati hora i ni6to ne moga da govorq pak zaradi nego. Pre4i mi i za jenite - strah me e da ne se izloja ili da ne kaja ne6to deto ne trqbva. Daite nqkvi idei za preodolqvane

Offf 6to ne moga da kaja sa6toto ... tolkova sam stanala otrakana i ustata i otka4ena 4e .... sa pla6a ot mene :razz: :razz: :razz: Em po temata: mi otpusni se kvo ti puka .... tfa mu e maikata - za ni6to da ti ne dreme :-P

gree_girl
01-18-2008, 21:09
Не трябва да ти пука за мнението на хората и за това, че може да се изложиш пред тях. Спокойно, хора сме, няма безгрешни, всеки греши !!! Отпусни се малко по-малко, смеси се с компанията и започни да се забавляваш с тях УСПЕХХХХХХ

Seducti0n
01-18-2008, 21:12
Познато ми.Имам моменти в които и аз се чувствам не на място без видима причина. Wink

Как си със самочувствието, харесваш ли себе си, визията си, характера си и т.н.Въобще как се възприемаш?Това оказва доста голямо значение.Ако ти самата/самия не си уверен в себе си, няма начин да завържеш разговор с когото и да е, възпиран от страха да не стане някоя издънка.Не бива така, бори се с това нещо и съм сигурна, че един ден, рано или късно ще го преодолееш и ще разбереш, че напразно си се страхувал от това да не останеш неразбра или някой да не си създаде лошо впечаталение за личността ти.

Просто бъди себе си и не се преструвай, защото когато човек преиграва, околните го усещат и ситуацията тотално се забатачва.Успех и по-бодро. Wink

Callyer
01-18-2008, 21:23
мхм мерси за мненията :) пък времето ще покаже какво ще стане :)

_showy_
01-18-2008, 22:14
:smt006

Да не ти пукаааа...
Особено пък от хората по улицата. Това са ппросто някакви хора които подминаваш и едва ли ще видиш пак. Пък, ако ги видиш...пак ще ги поминеш.. :-|
И недей толкова да му мислиш какво ще кажеш. Говори си спокойно.

HF
01-19-2008, 11:55
[quote="ЦвЕтИт0"]Познато ми.Имам моменти в които и аз се чувствам не на място без видима причина. Wink

Как си със самочувствието, харесваш ли себе си, визията си, характера си и т.н.Въобще как се възприемаш?Това оказва доста голямо значение.Ако ти самата/самия не си уверен в себе си, няма начин да завържеш разговор с когото и да е, възпиран от страха да не стане някоя издънка.Не бива така, бори се с това нещо и съм сигурна, че един ден, рано или късно ще го преодолееш и ще разбереш, че напразно си се страхувал от това да не останеш неразбра или някой да не си създаде лошо впечаталение за личността ти.

Просто бъди себе си и не се преструвай, защото когато човек преиграва, околните го усещат и ситуацията тотално се забатачва.Успех и по-бодро. Wink

[/quote

Mersi,s viziqta sum mnogo dobre,imam 4uvstvo za humor,no samo pred nai-blizkite hora i s tezi koito se poznavam otdavna. Kato sum s nepoznati ne znam kakvo da kaja,sduhvam se. Primerno sednal sum v kafe i trqbva da otida do toaletnata (ili disko saotvetno) i pri samoto preminavane prez horata vse sum pod naprejenie kak to4no 6te se dvija,abe vse edno si postoqnno pod nabludenie. Da se nadqvame 4e 6te se opravi.

Здравият разум
01-19-2008, 13:07
По едим масур сутрин с кафето и нямаш никакви грижи! Кат' те гледат, гледай и ти бе! Еби ги!

LiLGrizzly
01-19-2008, 15:46
ооо лудото ми Ники тоооо :-) (за !~*NiKiTyYyY*~! става дума) права си,наистина трябва да се поотпусне...

Пич не трябва да обръщам голямо внимание на мнението на другите,най-вече на тези ,които въобще не те познават ;) И аз си падам по-срамежливо човече,пред приятели съм много отпусната и си дрънка всякакви глупости,но в по-чужда за мен компания съм по свита и мълчалива...не е лесно да се преодолее , точен съвет не мога да ти дам освен да не ти пука толкова много...

ЛелЕ аЗ сЪм сЪщИяТ пРед пОзнатите И нА уЛициТе СъМ ткФ суПер рАзпуСнат ама кАто сАм с нЕпозНАта коМпаниЯ и мАл4а,КакТо и пРи моМи4етата самО мАл4а ткФ 8-[

Seducti0n
01-19-2008, 16:03
Ясна ми е картинката.Между другото дори и да не си признаваме всеки, поне веднъж в живота си, се е чувствал неловко и на място.Явно хората, с които излизаш, не могат да предразположат да се отпуснеш и да се чувстваш добре. :?

Опитай се да потиснеш това натрапчиво чувство на неувереност. :wink:

SuNsEt
01-19-2008, 17:43
Ами,когато на мен ми е притеснено си повтарям,4е все някога ще мине и аз тогава ще съм на 7то небе :lol: ...Не ми помага особено,но какво да се прави...

Madness
01-19-2008, 17:50
Хах
Била съм така...някъде преди две години може би...демек в 5-6 клас...
Тъпо е...
Не е много сложно просто да не ти пука...
По-идиотско е като се сдухваш.К`во ебати,кви са ти тия...откъде на къде ше съобразяваш с някви...

silvermoon
09-27-2010, 15:58
i az sum taka kato se pritesnqvam digam kruvno :(