PDA

View Full Version : малко философщина



jarod
01-19-2008, 08:09
в една сци-фи книга, която четох скоро, действието се въртеше около масова психоза дължаща се на поредния пророк със неговия "край на света". тоя път обаче, вместо смахнати окултисти, начело на култа стоеше някакъв тип - математик. доказателството му за наближаващия край на света беше следното:

хората нарастват експоненциално. дори и да прекратят експонентата, то поне ще си запазят броя. дори и да понямалеят, то поне ще има някаква популация. каквато и популация да остане, за безкрайно дълго време сумарно ще живеят безкрайно много хора. факт е, че ние се намираме на крайно отстояние от първото човешко същество, а вероятността за това при безкрайно количество хора е нула. следователно няма да живеят безкрайно количество хора, следователно един ден човечеството ще изчезне.

какво мислите за подобни доказателства? 8)

Callyer
01-19-2008, 09:04
нищо не разбрах :razz: :razz: :razz:

P4ela
01-19-2008, 09:28
Защо "ние се намираме на крайно отстояние от първото човешко същество, а вероятността за това при безкрайно количество хора е нула"? Нали и целите положителни числа са безкраен брой, а започват от 1 :-o 8)

jarod
01-19-2008, 10:12
Защо "ние се намираме на крайно отстояние от първото човешко същество, а вероятността за това при безкрайно количество хора е нула"? Нали и целите положителни числа са безкраен брой, а започват от 1 :-o 8)

хмм...вероятността за невъзможно събитие е нула, от нулева вероятност обаче не следва невъзможност за събитие.
дали е допусната грешка

Christ
01-19-2008, 11:04
Нулева вероятност?

0:18

В тези 18 пъти, събитието ще се случи 0 пъти.

P4ela
01-19-2008, 11:14
хмм...вероятността за невъзможно събитие е нула, от нулева вероятност обаче не следва невъзможност за събитие.
дали е допусната грешка






Какво, какво? :D


Нулева вероятност?

0:18

В тези 18 пъти, събитието ще се случи 0 пъти.

Каква е разликата между нулева вероятност да се случи нещо и нещото да е невъзможно да се случи??

Christ
01-19-2008, 11:25
Нула = нищо. Нулева вероятност = никаква вероятност.

Valentin123
01-19-2008, 11:37
Иво,ти ли си бе? 8-[

Jesus_is_good
01-19-2008, 12:33
:razz: Това вече е смислено :razz:

jarod
01-19-2008, 12:53
Иво,ти ли си бе? 8-[

тоа па :D 8)
:smt006

jarod
01-19-2008, 12:56
Иво,ти ли си бе? 8-[

тоа па :D 8)
:smt006

отде позна драги ми фалентине 8)

jarod
01-19-2008, 13:09
Защо "ние се намираме на крайно отстояние от първото човешко същество, а вероятността за това при безкрайно количество хора е нула"? Нали и целите положителни числа са безкраен брой, а започват от 1 :-o 8)

хмм...вероятността за невъзможно събитие е нула, от нулева вероятност обаче не следва невъзможност за събитие.
дали е допусната грешка

"факт е, че ние се намираме на крайно отстояние от първото човешко същество, а вероятността за това при безкрайно количество хора е нула"

Мисля че тука е логическата грешка. Щом това, че се намираме на крайно отстояние от първия човек е факт, значи се предполага че се намираме в някой, макар и произволен, но все пак конкретен момент от времето. А във никой такъв момент броят на хората не е безкраен.

Valentin123
01-19-2008, 15:46
Иво,ти ли си бе? 8-[

тоа па :D 8)
:smt006

отде позна драги ми фалентине 8)

Теб не мога да сбъркам! 8)

aniezina
01-21-2008, 18:10
Според мена тази теза е абсолютно опровержима. Като начало, защо всички смятате че щом няма човечество, значи няма и свят? Не може ли просто да подлежим на еволюция и наистина да няма хора, а някакъв нов вид?

(остайха ме сама вкъщи и започвам да злоупотребявам със способността си да разсъждавам :D ! Много съм зле, дано ми простите O:) )

lsd43
01-23-2008, 13:33
Не знам дали вероятноста е нула, но по едно предаване чух един идотски политик,който предложи масово изтребление на хора ,за да могат накрая да останат най - добрите(предполагам като него) :D .

jarod
01-23-2008, 15:26
Не знам дали вероятноста е нула, но по едно предаване чух един идотски политик,който предложи масово изтребление на хора ,за да могат накрая да останат най - добрите(предполагам като него) :D .

бил е масон, ще изтръгна очите през г**а ако го видя 8)

lsd43
01-23-2008, 20:22
Не ,мисля че заслужава да умре по по-болезнен начин :D

gamercheto_
01-31-2008, 18:56
"крайно отстояние от първото човешко същество" еййй това направо ме утрепа....на този математик нещо му хлопа...

TheNewReligion
05-01-2008, 19:34
Лалалалалалала ! Нищо не разбрах , плс обясни още един път , ама с по-прости думи , че ... :-D

CraZyTyY
08-20-2008, 10:14
A коя е тази книга :-o ?

Kman
08-20-2008, 20:22
"хората нарастват експоненциално. дори и да прекратят експонентата, то поне ще си запазят броя. дори и да понямалеят, то поне ще има някаква популация. каквато и популация да остане, за безкрайно дълго време сумарно ще живеят безкрайно много хора. факт е, че ние се намираме на крайно отстояние от първото човешко същество, а вероятността за това при безкрайно количество хора е нула. следователно няма да живеят безкрайно количество хора, следователно един ден човечеството ще изчезне. "
Да приемем че една майка и един баща имат две деца.....след смъртта на тези ДВАМА родители остават ДВЕ деца.....сега говорим за поддържане на брой.
При едно дете имаме намаление,а при всички случай над две имаме увеличение.
Така....очевидно е че хорта немогат да станат безброй много и да се увеличава населението всяка година по 3-5 пъти,защото ежегодните запаси на земята за ограничени и могат да бъдат изхранвани определен брой население.След прекрачването на този брой започва да се появява гладуването и с все поречето увеличение на населението,гладуването се увеличава успоредно.
Време.....Днес живеем в сравнително мирни времена....демокрация(де-мож-крадеш),но няма толкова войни и масови избивания каквито е имало в предишните епохи и по времето на 1-та и 2-та световна.
Защото по време на война умират много хора,логически може да бъде прието като зверско намаляване на броя на населенето.И като се има предвид че преди,в сравнение с днес,е имало много повече войни и избивания следователно е имало и по малко гладуващи хора.
Всъщност проблема не е в бройката,а в изхранването на тази бройка.
А колкото повече глад има....толкова повече престъпления има.Това е и слабото място на демокрацията.Ако бъде направен закон едно семейство да има само две,не повече.
НО....винаги има едно "но",но има болести и случки в които може едно или двете деца да загинат,тогава би трябвало да бъде разрешавано на семеството да има още две,но като намалее бройката ще намалее и престъпността и шансът едно или двете деца да загинат.
Така....стигаме до контрола изакона над популацията,който ако не бъде внесен аз не виждам как човечеството ще оцелее.Първо в страните където има най-многобройни семества,после и навсякъде трябва да бъде ваведен и при нарушаване на закона да си има санкции естествено,като всеки друг закон.
Но ако бъде ваведен сега,в момента този закон,а в момента има страшно много гладуващи хора....следователно бройката въпреки че няма да нараства ще се запазва,което води до заключението че трябва да бъде намалена.Единията начин е всяка едно семейство и всяка една майка да не ражда повече от едно дете за определен период в който се извършват постоянни преброявания докато се стигне до нормата за бройката на населението.Другият начин е масово изтребление....война.Тук се намесват масоните и илюминатите,те не са някви сектанти или противостоящи на човешкия индивид.Те....логически погледнато са всъщност силата която тайно държи светът в неведение,защото съзнанието на хората не е подготвено и ще настъпи асболютен хаос,ако тайните им бъдат разкрити....затова те ги пазят в тайна и лека по лека съзнанието на населението от варваско и враждебно трябва да еволюира във разумно и разбиращо светът в който живее,тогава тайните лека по лека ще излязът на бял свят.Тайните за извън земните,тайните за религиите....всички научни и излесдвани неща за които си фантазираме днес,но ако те бъдат разкрити днес населението ще избие на агресия и общо взето трета световна.
Сега друг е въпросът дали тези тайни "правителства" ще пуснат бомба или тайно настройват гражданите за да избухват войни(теорията на конспирацията).Но според мен целите на тези организации не целят унищожение,а спасение от този глобален проблем със гладуването и нарастването на популацията и още многото други глобални проблеми.Дали ще действат радикално и със сила,или с подстрекане,или със демократични начини....никой не може да каже.
Но има няколко сигурни неща.....първо-Човечеството трябва да оцелее и да се пребори с тези глобални проблеми,второ-с времето се разкриват всички истини и трето-еволюцията е факторът без който никой индивид неможе да оцелее дори и човешкия(без значение дали човешката еволюция ще бъде физическа,прихическа или духовна).

Kman
08-20-2008, 20:25
ИЗВОДИ:
"факт е, че ние се намираме на крайно отстояние от първото човешко същество"
-Голяма грешка,този математик май въобще не е запознат със еволюцията.
-И все пак това си остава Сай-фай.
-И все пак това е бъдещата реалност.

valkanovb
08-20-2008, 21:25
Towa e gore dolu wqrno.Da edin den 4oweshkiq wid shte iz4ezne.W towa sam siguren no dokolkoto razbrah ot onq matematik 4e edin den jenite nqma da rajdat e palna glupost.Nai-weroqtno spored men mnogo golqma 4ast ot horata shte izmrat pri woina ili mnogo tejki uslowiq a ostanalite nqma da sa dostata4ni da prodaljat wida i da go wazwarnat w dneshniq statut

SiegHeil
08-20-2008, 21:39
Само дет за масоните не си прав...
http://www.youtube.com/watch?v=4PpMdTmVMpo
На 5тата мин разговор с личен приятел на Никълъс Рокфелер - настоящ масон и син на няколко поколения масони..

valkanovb
08-21-2008, 14:04
A towa 4e edno dete e namalenie e newqrno zashtoto wse edno e samo za edna dwoika i sashto taka roditelite ne umirat wednaga sled kato se rodi bebeto.

Kman
08-21-2008, 21:41
Имаше един филм,не се сещам или Зайтгайст или Зайтгайт.На английски е филма(има много брутални сцени в началото и мисля че ен се препоръчва на хора със слаби сърца,но има много интересни факти и гледни точки,особенно накрая много големи глупости за изказани)и точно за тези организации,масонските и илюминатстките се говореше и за релията която не знам точно по какъв начин се съчетава с тях.Е те във филма ги описаха като привърженици на дявола и дадоха на каква основа възникват всички религии и огромната им връзка между тях(астрологична и астрономична),за което съм горе долу съгласен.Но за привържениците на дявола не съм.Вярно е че си играят с животите ни,все едно сме пийонка в шах игра,но доста се съмнявам да искат човешкия индивид да изчезне(все пак спадат към този индивид) и дори конспирациите заговорите които правят,колкото и лош отенък да имат върху начина на живот на едни,все са го направили с някаква добра цел,която ни е трудно да проумеем и ако ни я разкрият ще реаргираме агресивно,въпреки че най-вероятно го правят за доброто на човечеството.
Ако тези организации бяха са с лоши цели или ако са някаква простотия,нямаше да има такава тайнственост.Преди да гледам няколко филма и да изчета известно количество литература и аз мислех че са някви зли сектанти,обаче ако бяха някви подобни на секти те щяха да целят повече популация,защото сектите печелят от парите на превържениците си,а в кръговете на тези организации участват все много влиятелни и велики личности,на които най-вероятно дължим много за развитието на технологиите и подобряването на начина на живот......жалкото е че няма да сме живи когато тази истина излезе наяве :-k

Kman
08-21-2008, 21:42
Това клипче от линка който пейстна е част от филма Зайтгайст/Зайтгайт и това е по към края където са абсурдните заключения.
С това съм малко по съгласен http://www.youtube.com/watch?v=KeZB2EsPqGE&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=XmzailhVl-U&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=m6UdQxt7b24&feature=related[/url]