PDA

View Full Version : Майка ми, не ми позволява да спортувам...



cekoooo
01-19-2008, 08:22
zdraveite imam problem s moita maika az s1m mom4e na 16 i mise iska da se zanimvam s nqkak1v sport oba4e problema e v maika mi za6too ne mi dava daje i da hodq na fitnes.pls kajete kakvo a napravq.
p.s a na men mn mise iska da se zanimvam s nqkak1v sport
i ako mojete da dade predlojeniq za tak1v mn 6te s1m blagodaren.


Редактирано от-ЦвЕтИт0

:arrow: 7-ма точка. :wink:

psihqsala
01-19-2008, 08:28
На 16 си и мама не ти дава да спортуваш?! WTF :shock: А ти къде си тръгнал да я питаш? Може би има предвид,че заради фитнеса някои момчета остават по-ниски,или пък просто иска момчето й да не се занимава с друго освен с ...учене :shock: Аз сега квото и да кажа вкарвам версии,защото не познавам ситуацията,но след като ти искаш да спортуваш,записваш се някъде или си вземаш карта,излизаш и отиваш там. Как може да те спре майка ти? Ако те пита къде отиваш,казваш на кафе или при приятел,тя да не те следи къде ходиш? Фитнес,волейбол,футбол,бас ет,плуване,има толкова много възможности. След като ти се спортува,спортувай!

tenaglia
01-20-2008, 00:54
ако ще се занимаваш с спорт не го прави професионално...защото после болката от травмите ще ти ... мамата :(

cekoooo
01-20-2008, 05:29
da oba4e az nz s kak1 sport da se zanimavam na moite godini ne li malko k1sni4ko

Jamalska
01-20-2008, 07:14
Никога не е късно:):)на 14 се зарибих по баскет,на 16 започнах да се занимавам с брейк и винаги има на къде да се развиваш...а и като ти носи удоволствие какво ти пука на колко си.

Макар че от друга точка зависи за какво го искаш тоя спорт...:(Тази година осъзнах,че ако искам да се занимавам поне полу-професионално с танци или спорт е тряало още от 1ви клас...:/:(

Pedigree
01-20-2008, 07:25
Щом имаш желание-никога не е късно.
Какво ти пука,че майка ти не ти позволява?Майка ти не е теб-това си е твоя живот,твоето тяло,твоето желание.


Иии...какъв спорт?Ами,какъвто на теб ти харесва,не сме ние тези,които трябва да ти изберем спорт,но за момчета:футбол,баскетбол или волейбол.

BeautifulWorld
01-20-2008, 07:42
Настина не е задължително тя да знае. На мен никой не ми държи сметка къде точно съм във всеки един момент. Никога не е късно да започнеш да спортуваш, аз на 14-15 започнах, спортувам заради удоволствието, не за да се състезавам. Не всичко е състезания и победи. Фитнесът може би не е много подходящ за теб, някои момчета стават ниски заради фитнес докато още растат. А ти наистина растеш още, момчетата и до 20 можете да растете :) Но футбол, баскетбол, лека атлетика, плуване, бойни спортова - това е друго нещо.

Seducti0n
01-20-2008, 08:49
"По-добре късно от колкото никога". :wink:

Не знам какви са мотивите на майка ти да не ти позволява да ходиш на фитнес или някакъв спорт.Нейното несъгласие, обаче не бива да те възпира да правиш това, което би ти доставило удоволствие и би указало положителен ефект върху тялото и организма ти.

Намери си нещо подходящо и започвай да тренираш, не можеш да угодничеки на майка си да пропускаш възможностите.Успех. :wink:

mhmhmhmhm
01-20-2008, 10:37
Еми кажи що не те пуска,ние от къде да знаеме къв съвет да ти дадеме 8)

DiTko
01-20-2008, 11:00
Като за начало - 1-1,5 месеца се занимавай самостоятелно със спорт - тичай, скачай на въже, прави у вас лицеви и коремни, клякай. След това като достигнеш някакво добро физическо ниво помисли добре по какво си запален, какво би ти доставило удоволствие и ограничи спортовете до няколко, а след това избери 1, може и 2 :) Освен това е важно и какво искаш да развиеш - мускулна сила (фитнес, бойни спортове), бързина (лека атлетика, бойни спортове и т.н.). Това е моят съвет.

BioX
01-20-2008, 13:39
az imam izvesno samnenie za6to ne te pyska.
spored men tq vijda ogromna 4ast ot ostanalite deca na tvoqta vazrast 4e priemat razni himii i sled vreme tova vsi4ko se otrazqva varhy teb.
nqkoi po gore kaza 4e ot fitnesa bili ostavali niski horata.tova e ako pravi6 postoqnno klekove i ti spira rasteja.ne moje da prai6 lejanka i da ostane6 nisak. ;)
nqkoi spomena i za travmite.az sam na 15 godini i ve4e imam mnojestvo travmi ot sporta.i sega mi se iska vaob6te da ne bqh zapo4val da treniram ama e kasno ve4e....
vseki den kato sam na daskalo skivam treniora na boxiorite ot moq klas 6toto zalata im e do daskalo.toi na vremeto e treniral kato lyd i priemal vsqkvi himii i sega ako po4ne6 da govori6 sas nego ne moje6 da razbere6 kakvo ti prikazva(koi znai kolko boi e izql)ili kato stoi na edno mqsto po4va da prai nqkvi ne6ta ne moga da obqsnq to4no kvi ama se edno sre6ty teb sedi bavno razviva6t se 4ovek :neutral:

HardlyAwakened
01-20-2008, 14:17
май проблема е финансоф

BioX
01-20-2008, 14:47
май проблема е финансоф
ne ne mislq 4e e finansof ima mnogo ne6ta koito moje da trenira bez pari.
pone v moq grad e taka.

cekoooo
01-20-2008, 15:18
pri4inata ne e v1v finansite a do tam 4e si misli 4e az ako zapo4na da se zanimavam s ne6to 6te spra da y4 4ak tolkova mnogo i red o6te gluposti koito sa sme6ni :)

EJI4eTy
01-20-2008, 15:32
pri4inata ne e v1v finansite a do tam 4e si misli 4e az ako zapo4na da se zanimavam s ne6to 6te spra da y4 4ak tolkova mnogo i red o6te gluposti koito sa sme6ni :)

ами кажи и че искаш да запазиш някаква форма ... примерно да тренираш нещо 3-4 пъти в седмицата :wink: а за ученето ... това си зависи изцяло от теб

Pedigree
01-20-2008, 16:23
Просто поговорете,без викове,напълно спокойно.
Обясни й,че това няма да повлияе на училищния ти успех. :)

Shinigami
01-20-2008, 17:39
Мой съвет приятелю, нз в кой град си ама се опитай да намериш некаде Shotokan Karate-do. Тва не е съсем спорт, така леко по скоро става начин на живот... ама няма "спорт" по добър от този. Тренираш си тялото,волята и даже мозъка. :)
успех с маика ти.

cekoooo
01-20-2008, 18:27
Мой съвет приятелю, нз в кой град си ама се опитай да намериш некаде Shotokan Karate-do. Тва не е съсем спорт, така леко по скоро става начин на живот... ама няма "спорт" по добър от този. Тренираш си тялото,волята и даже мозъка. :)
успех с маика ти. moje li da te pomolq da mi obesni6 malko pove4e za tozi vid sport za6oto si nqmam i na nai malka ideq kakvo prestavlqva i ti praktikuva6 li go haresva li ti

Saymon90
01-20-2008, 18:57
Явно не си наред с успеха в училище. Вдигни си оценките и не би трябвало да имаш прб с майка си. Ама ако си някой двойкар и аз не бих ти давал...

cekoooo
01-20-2008, 19:13
ne 4e iskam da se hvalq oba4e po nqkoi predmeti ve4e si znm ocenkite i po drugi si gledam gore i uspeha trqbva da mi e nqkade 5 i 50 i nagore ako tva e slab uspeh za mom4e 10 klas e pak hubavo

DiTko
01-20-2008, 20:03
Мой съвет приятелю, нз в кой град си ама се опитай да намериш некаде Shotokan Karate-do. Тва не е съсем спорт, така леко по скоро става начин на живот... ама няма "спорт" по добър от този. Тренираш си тялото,волята и даже мозъка. :)
успех с маика ти. moje li da te pomolq da mi obesni6 malko pove4e za tozi vid sport za6oto si nqmam i na nai malka ideq kakvo prestavlqva i ti praktikuva6 li go haresva li ti

Shotokan Karate-do е стил от Карате-до. Характеризира се с ниски стойки и плътни здрави удари. На разговорен език това си е чисто карате. Отначало се заучават основни удари, стойки и блокове, след това ще изучаваш комбинации от удари, блокове и стойки, групирани по логически смислен ред и накрая ще започнеш спаринги срещу партньор (кумите). Пиши на ЛС, за да ти обясня повече.

Shinigami
01-21-2008, 07:57
Сега мога на дълго и на широко да почна да ти обяснявам, но по добре ми напиши на лично. (отг на по горниня ти пост) -да практикувам - и съм наистина много доволен. И ти няма да съжаляваш, повярвай.

N0_feAR
01-21-2008, 11:36
da oba4e az nz s kak1 sport da se zanimavam na moite godini ne li malko k1sni4ko
никога за нищо не е късно и не разбирам майка ти защо не иска да те пусне да спортуваш. Наще винаги са ме подкрепяли на тази тема, защото е полезно за здравето, фигурата и т.н.

dshiznit
01-22-2008, 17:24
Майкати е куха лейка с извинения. Почвай си да си спортуваш квот ти са прай и хич да не ти пука.

_SilveR_MooN_
01-23-2008, 16:32
Ами ти се запиши,пък тя квото иска да прави. :P
И нашите бяха тъй като се записах на джудо,но свикнаха с идеята,че няколко пъти в годината трябва да си почупвам глезена 8-)
Пък де да знам,да не е да не се убийш като спортуваш?? :lol: :lol: