PDA

View Full Version : Проект по Свят и личност



FelisDirus
01-19-2008, 14:51
С още три девойки имаме да правим проект (чак за втория срок е). Трябва ние да си измислим темата и тъй като не съм особено креативна личност, моля за помощ.

Кое според вас е актуално и би било интересно да се говори за него?


П.С.
Само не ми казвайте 2 теми - за вредата от тютюнопушенето и наркотиците!

Special K
01-19-2008, 14:53
Социалните проблеми в следствие на урбанизацията......
:-D

quench
01-19-2008, 15:34
кхмхм...

това, че в 12-ти клас учите все още тоя предмет тотално затвърждава мнението ми, че прилича на час по политикономия от преди 89-та, където трябва да започнеш с цитати от Маркс, после от коментара на Ленин върху Маркс и накрая от коментара на Сталин върху Ленин относно Маркс, за да получиш 6-ица

така че хвани, говори за това колко е хубаво да сме в ЕС и как догодина всеки ще има самолет, за да може да иде до Варна и да си купи месо на ниски цени - и колко е лошо да се съюзяваме със страни извън еврозоната, особено такива с открито лява политика ;)

те ти го Спас...

FelisDirus
01-19-2008, 15:36
Не е задължително да е на политическа тема. Може и да е "Безразборният секс".. нещо актуално и интересно. Писна ми за тоя ЕС, изписах света за него..

quench
01-19-2008, 15:38
абе в ЕС е бъдещето бе! не си ли рабзрала?!

навремето е било СССР, а сега е ЕС

и ако пишеш за безразборният секс, пиши как влизането ни9 в ЕС ще премахне това вредно явление ;)

FelisDirus
01-19-2008, 15:40
хахаха, няма да пропусна, писо :D

AliceSw
01-19-2008, 15:42
нашият ще е за Създаване на велоалеи (да, знам, че е налудничево, но е лесно)

друго от типа - Озеленяване на училищните площи

(:

Canis_Dirus
01-19-2008, 16:43
Пиши за гадния двуличен ЕС. АБсолютно глупавата му политика. Протекции и субсидии за земеделие, които резултират в свръхпроизводство. Холандия изнася лук за страните от Африка - при това там се продава на цени по-ниски от този местно производство и много по-ниски от европейските.
Германия изнася сухо мляко за Африка и го продава на цени два пъти по-ниски от тези на местния пазар. А това мляко е било преработвано, преправяно. Излиза по-евтино от местното производство на Африка. Резлутат - местното производство загива. ЕС казва "даваме на хората евтина храна", а в действителност им отнема прехраната. Хората не могат да се издържат с произведеното от тях. Същата работа е САЩ с царевицата де,

Накратко ЕС експортира бедност.

От друга страна - няма защитни мита за внос от Китай например. Слествието - масово компаниите се местят в страни с евтина работна ръка. Един вид ЕС импортира бедност за гражданите си.

Не това не е глобализация - това е капитализъм. "Глобализация" е просто термин за оправдание. Изобщо може да разнищите що е то глобализация.
"Петиция срещу слънцето" - От производителите на свещи

AvaLan4e
01-19-2008, 18:45
Не пиши за политика. Прекалено важно е, а вие прекалено малки, колкото и глупаво и гадно да звучи. Всички ще мълчат, няма да има дискусия или само ще се повтарят цитати/в повечето случаи на мама и тати :-k /
Пиши за Бог. Пиши по Достоевски. Пиши за избраната нация. Пиши за човешката психология. Пиши за народната психология. Пиши за религията. пиши за вярата. Пиши за учителите и последователите фантаици. Пиши без твърдения. Нека е хубав размисъл за всички. Маркирай. Свят и личност, народ и религия, вярващ и съд.
(=
Може би?

Canis_Dirus
01-19-2008, 18:49
Сладичкото_би, мога само да кажа, че вярата, психологията и Достоевски са много по-сложни от политиката. Всъщност политиката е днешната религия. Едно време мислителите са съдавали християсто, ислям - днес се създава капитализъм, социализъм, либрализъм. Всичко са форми на и формални правила за живот. Просто в политиката няма бог.

AvaLan4e
01-19-2008, 18:55
Сладичкото_би, мога само да кажа, че вярата, психологията и Достоевски са много по-сложни от политиката. Всъщност политиката е днешната религия. Едно време мислителите са съдавали християсто, ислям - днес се създава капитализъм, социализъм, либрализъм. Всичко са форми на и формални правила за живот. Просто в политиката няма бог.
Разбира се. И много по-обширни.
Само че бих се подразнила и обидила от дискусия на тема Путин, милионера цар представляващ рукия печат на желание за величествен цар.
Тоест нека проекта не е на тема днес във факти, които без знания за вчера са нищо повече от псевдо час с може би шестици.
Идеята ми е да се поставят натясто завършващите, треперещи под проблема с матурите/?/ дванадесетокласници. Да се получи неизбежна дискусия, накъдето и да е и да има много повече полза. Поне според мен, готвейки се за даскалка. (=
Мисля е доста подходящо и разумно.

FelisDirus
01-19-2008, 19:03
Целия първи срок говорихме за политика и определено имахме какво да кажем.

Canis_Dirus
01-19-2008, 19:05
Разбира се. И много по-обширни.
Само че бих се подразнила и обидила от дискусия на тема Путин, милионера цар представляващ рукия печат на желание за величествен цар.
Тоест нека проекта не е на тема днес във факти, които без знания за вчера са нищо повече от псевдо час с може би шестици.
Идеята ми е да се поставят натясто завършващите, треперещи под проблема с матурите/?/ дванадесетокласници. Да се получи неизбежна дискусия, накъдето и да е и да има много повече полза. Поне според мен, готвейки се за даскалка. (=
Мисля е доста подходящо и разумно.
Офтопик. Ще се опитам да разшифровам, какво е искала да напише Сладичкото_би.

Само, че бих се подразнила и обидила на дискусия на тема Путин - милионера, представляващ желаниетона руския печат (и може би народ) за величествен цар.

Тоест, нека проекта на е на теми, базиращи се на голи факти от съвремието, които без знание за миналото, са чиста загуба на време и псевдо учебен процес с незаслужени отлични оценки.

Идеята ми е да се поставят на тясно завършващите, треперещи в очакване на матурите и проблемите свързани с тях. Така ще се получи дискусия, която накъдето и да тръгне дискусията ще има повече полза.

Поне по мое мнение, като човек готвещ се да упражнява учителска професия (горките ученици. Няма да се очудя, ако не разбират какво им обясняваш).
Мисля, е доста подходящо и разумно.

SINDEL
01-19-2008, 19:22
Oх, спомням си къв ад беше по свят и ли4ност :-D
Ми нашият проект беше за бездомните ку4ета...
Е така да споделя просто..
Мани политиката, досадно е :?

AvaLan4e
01-19-2008, 19:22
Да. Наистина.
Ужасно.
:oops:
Все пак поласкана от превода, макар и не съвсем съгласна с него. Но държа на това неразбиране. Държа и на замислянето над мои постове, в които има нещо или поне мисля биха провокирали нещо/каквото ид а е то/, но с точно тази тактика не вярвам да може да се получи и безпроблемен прочит. Което ме води на мисълта, че трябва да напишеш нещо, което не е много трудно. По-свободно.

GLeZoRanA
01-19-2008, 20:49
"Разминаването във вижданията за нещата от живота при различните поколения" Аз върху това бях писала...

FelisDirus
01-20-2008, 08:38
"Разминаването във вижданията за нещата от живота при различните поколения" Аз върху това бях писала...

Ммм, страхотно! =D>

sherry
01-20-2008, 08:48
Още септември месец, когато учителят ни каза да измислим тема за проект, аз се сетих, че искам да пиша за болните деца в България, защото много ме вдъхнови сайта на Дари (save-darina.org), историята й беше ужасно тъжна, но същевременно имаше и оптимизъм, защото много хора се включиха в акцията за спасението на това дете и се опитаха да й помогнат :(
Сега сайтът работи, опитва се да помогне и на други деца, да ги спаси от коварните болести.
По тая тема исках да пиша отдавна, а няколко месеца по-късно се появи и филмът за "Децата на България" по БТВ. Филмът, който потресе толкова много хора и ни накара да видим един свят, за който сме били слепи досега...И за това ще пиша в проекта, дано да стане добре, но сега гледам, че е почнало предаване "Великолепната шесторка", с което се набавят средства за дома за децата, които даваха във филма. Дано им помогнат!

shadow4e
01-20-2008, 09:31
Добре, ама вас ви карат да пишете само доклади и да лепнете едно "Проект" отгоре ли? То това като наште "реферати" по физика /от по 3 страници/.

Хах, ние първоначално щяхме "да правим" стрийптиз бар. :D Но го изменихме в интернет-кафе за хора с увреждания. На нас ни искат коренно различно нещо, нещо което реално може да се постигне и да е истински проект, с който отиваш и кандидатстваш в банка, за да ти отпуснат пари и съответно така да е направен, че да ти отпуснат, което означава, че бюджета и финансирането е най-трудната задача, затова и я имаме нея до следващата седмица, а вече макет чак в края на годината.
Т.е. първият срок трябва да обишем цел, задачи и извършени дейности до момента/което включва, проучване за хиляди разрешителни, регистриране на фирма, търсене през нета за сграда, която да става, кандидатстване в банка за отпускане на кредит с/у ипотека на имота, а останалите паи идват от програма на ЕС за интегриране на тези хора и тн/.


П.п. Това за разликата м/у поколенията би било интересно, ама то вие като есе ли ще го пишете?

AliceSw
01-20-2008, 14:21
^и моята учителка иска подобен проект, не есе, досадна работа (:

sherry
01-20-2008, 17:42
Добре, ама вас ви карат да пишете само доклади и да лепнете едно "Проект" отгоре ли? То това като наште "реферати" по физика /от по 3 страници/.

Определено няма да е три страници и ще се старая доста.
Проектите ни трябва да представят представяне проект на някаква тема. Можее да има анкети, информация, видео по нея, есе и сякакви такива неща. Аз мисля да направя презентация, да напиша есе, да събера информация по темата, да набавя снимки и клипчета и накрая, ако проектът грабне интереса на клас или на випуска ни като цяло, можем да се обединим по тая инициатива за децата и да пратим пари примерно на някои деца от save-darina.org...Има време до март, но ми е много интересен тоя проект и ще се постарая, вярно е, че някои просто ще копират 2-3 страници от нета, но така няма смисъл. Хубаво става, когато се постараеш и вложиш себе си :)