PDA

View Full Version : Противозачатъчни - неправилни кръвотечения?!



LuCiFersAngeL
01-19-2008, 20:31
От месец май миналата година пия противозачатъчни. Сега съм по средата на 12-тата опаковка и днес забелязах, че имам леко зацапване по бельото :-# След пореден обстоен прочит на листовката видях, че такива странични ефекти са възможни през първите месеци на употреба, но не пишеше за такива симптоми след този начален период. На някой случвало ли му се е подобно нещо и мога ли да направя нещо преди да отида на преглед (което за момаента смятам за неизбежно, освен ако по някакво чудо не се оправя) :-#

Sisqta
01-19-2008, 21:18
може да си се наакала или мокри сънища :D

LuCiFersAngeL
01-19-2008, 21:43
може да си се наакала или мокри сънища :D
Може да спреш да висиш пред компютъра и да свършиш нещо полезно, за да поразвиеш малко мозъчните си клетки - определено имаш нужда. Едно е да се ебаваш с несериозни тъпи теми от типа "Приятеля ми ми свърши в устата - бременна ли съм?", а съвсем друго е когато става дума за сериозни здравословни проблеми. Поне се съобразявай малко или пък прояви уважение към майка си, защото в подобни ситуации хората биха казали, че тя не те е научила как е уместно да се държиш, а предполагам, че жената не те е оставила на произвола на съдбата.

kalpazanka
01-20-2008, 09:59
Правила ли си пауза?

fiama
01-20-2008, 10:36
Въпросът, зададен над моят пост е много уместен, тъй като на 11-12 месеца е добре д аима месец-два почивка от противозачатъчните. Иначе за такова зацапване знам, че е нормално. Предполагам тогава си била в овулация и затова така се е получило. Естествено е, не всеки месец ще го имаш. Не мисля, че имаш повод за притеснение.

LuCiFersAngeL
01-20-2008, 13:46
Не съм правила пауза, защото никой не ми е казвал че трябва :? Мисля все пак да се посъветвам с гинеколог за това дали е необходима такава пауза, пък и още не са минали 12 месеца от както ги започнах. Иначе до сега не ми се е получавало така и за това се разтревожих. Да се надяваме, че наистина няма повод за притеснение.
Ако има още някой компетентен по темата бих се радвала да чуя още мнения. :)

foreverr
01-20-2008, 18:18
Хм........ незнам-не пия такува работи(малка съм)ами според мен щом пише, че е нормално в първите месеци може да има такива странни ефекти, а на теб ти се е получило доста по късно може да ти има нещо-иди на гинеколог :) и успех :-)

_BoSSy_
01-20-2008, 20:20
До сега не съм използвала такива хапчета никога,но съм се интересувала и както казаха по-горе,лекото прокървяване е нормално...
Може да имаш нужда от смяна на таблетките(казвам го,защото маика ми имаше проблеми и гинеколога и предписа др хапчета..до колкото знам сега е ок).А паузата е задължителна,защото това малко или много е химия.Само толкова мога да ти помогна за съжаление..

На мен пък ми предстои преглед скоро време и ще се радвам ако споделиш каква точно беше консултацията ти при гинеколога когато ти предписваше противозачатъчните таблетки..В смисъл направиха ли ти някакво изследване..на видеозон ли те гледаха..или..?И на колко години започна да ги приемаш? :)

hottie
01-22-2008, 19:42
Zdrasti !

Kato 4ovek s opit ot protivoza4atu4ni moga samo da te posuvetvam da napravit pauza ili da gi spre6.No tova nai-dobre 6te ti go kaje ginekologa,koito zaduljitelno triabva da poseti6. 6tom ima6 kruvote4enie zna4i ne6to ne e normalno i veroiatno ima oburkvane s hormonite,a tova ne e hi4 polezno :? osobeno ako sled niakolko godini iska6 da ima6 dete. Problema na tezi hap4eta e 4e oburkvat izcialo hormonite po izkustven put i niakoi momi4eta moje da gi othvurliat dori niakolko meseca i godini sled na4alnia im priem. Prosto tialoto ti kazva STOP - tova e signal,4e e vreme da gi spre6.
I vse pak ti preporu4vam da se svurje6 s ginekolojkata ti,bez da se pritesniava6,za6toto ne e ni6to stra6no. Prosto moje bi ne sa za teb :)
Uspeh !

Chiana
01-23-2008, 15:06
Пия орални контрацептиви почти 3 години и имам известен опит.
Това кървене /спотинг/ е напълно нормално.
Ако пиеш ултранискодоризани орални контрацептиви (логест, линдинет 20), това е много често срещано.
То се дължи на 2 причини:
1.Ако това ти се е случило 2-3 поредни месеца: Идват ти малко слабички (не се намалява контрацептивния ефект,споко). В такива случаи евентуално се сменят с по-силни за 3 месеца и после минаваш пак на твоите, и ако това продължава, тогава се изписват по-силните.
2. Просто си настинала. Никакъв проблем.
За да спре кървенето, ако е по средата на опаковката, се пият по 2 хапчета на ден, вместо по едно в оставащите дни до 7-дневната почивка.
Ако е в края на опаковката (остават 1-2 хапчета) и е много силно, като мензис, тогава последното хапче се пропуска. Принципно няма нищо страшно, всичко е наред. Мен ми се случи и на първата година, и на втората.
Не може да е от овулацията, защото при приема на контрацептиви, ти нямаш овулация. Контрацептивите се наричат инхибитори на овулацията(инхибео-задържам,спирам). Т.е. ти нямаш овулация. Противозачатъчните предизвикват 3 ефекта:
1.Спират овулацията
2.Сгъстяват секрета на шийката на матката и сперматозоидите не могат да проникнат
3. Създават неблагоприятна среда в матката, която възпира вгнездяване на евентуална оплодена яйцеклетка.
Противозачатъчните лъжат нашия организъм, че сме бременни. И затова той не създава условия за евентуално оплождане.
За почивката-въпросът е спорен. Чувала съм различни мнения:
1. Не е хубаво, защото се обърква организма-тамън се е настроил към едно нещо и после смяна и т.н.
2. Почивка се прави на всеки 6 месеца
3. Почивка се прави на всеки 9 месеца
4. Почивка се прави на година и нещо.
Аз все пак направих почивка от 1 месец.
След спирането на противозачатъчните няма да имаш никакъв проблем да забременееш.Споко. [/b]