PDA

View Full Version : Искате ли да напуснете България?



Страници : 1 [2]

marilyn
01-28-2009, 20:17
Аз искам да напусна България и не само, че искам, а и даже ще го направя. Не виждам тук как мога да се развивам, не виждам бъдеще ... всеки път когато се разхождам из родният си град София се отвръщавам от него... една европейска столица, която сякаш няма нищо общо с Европа...и не само това разбира се, комплексно е всичко. Сега уча усилено два езика и се справям добре с тях, а най-вероятно от другата година ще започна и трети. Просто няма тука за мен живот! :)

jane_17
01-28-2009, 21:36
Да... бих напуснала България. Бих напуснала България, защото ми писна да живея в центъра на хаоса! Писна ми да съм жертва на несправедливости.. или просто жертва на системата.. .
Моята страна трябва да ми дава сигурност.. (а не чичко полицай да ме гледа мръснишки изпод вежди.. да предлага да ме пребърка... защото под блузата си крия бомби... или пък да ми предлага да пушим трева в колата му..) |не визирам един единствен полицай ! |
Моята страна трябва да ми осигури възможност да получа образованието, което искам (а не учителката ми да играе покер на последните чинове с учениците; не да дреме пред някое списание цяла година.. и накрая да тръгне да пише оценки)
В моята страна няма да ми се наложи да вися по спирките 40мин. минимум.. или пък недай си боже на гарата, където честа практика е влак да няма.. понеже циганите крадът жици.. или релси.. или де да знам и аз какво!
В моята страна не бих могла да се изгубя.. защото има табели навсякъде (а не една табела УЖ упътваща към едно и също място да е със стрелки в противоположни посоки)
В моята страна аз няма да стискам чантата си всеки път като се кача в градския транспорт в очакване някой да ми я дръпне.
В моята страна, когато е обявен час за дадено събитие винаги се спазва с точност до секундата...! а не с няколко часа закъснение!
и т.н. и т.н. и т.н.
И в следствие на това... идва логичния въпрос -> България ли е моята страна???
Да, това е мястото, където съм родена! Да, тук са всички мои роднини и приятели... Но моето място.. тук ли е?
Обичам България, но както казах и в една друга тема.. повече обичам себе си... Да, бих напуснала България!

DeepPurpLe
01-29-2009, 06:37
Не!Не искам да напускам България.Искам да отида уча на запад,но ако това стане-после ще се върна.Искам съпруга ми да е българин,децата ми също.
На тези,които искат да я напуснат,прав им път. : )

Aethyr
01-29-2009, 08:19
Определено ще се махна оттук

MentallyBlind
02-01-2009, 16:59
Аз искам да напусна България и не само, че искам, а и даже ще го направя. Не виждам тук как мога да се развивам, не виждам бъдеще ... всеки път когато се разхождам из родният си град София се отвръщавам от него... една европейска столица, която сякаш няма нищо общо с Европа...и не само това разбира се, комплексно е всичко. Сега уча усилено два езика и се справям добре с тях, а най-вероятно от другата година ще започна и трети. Просто няма тука за мен живот! :)

Когати се научиш, че се пише отврАщавам, тогава ще се реализираш момиченце!

DeadpooL
02-01-2009, 21:31
Искам да напусна плевен :D
И да си отида в родното градче Смолян :grin: При гаджето

ThePowerOfLove
02-01-2009, 22:00
Искам, да. Но си мисля, че няма да стане. Ако случайно се получат нещата както си ги мисля ще се опитам да взема и родителите ми при мен, защото не ми се иска да ги оставя в мизерията...Само това ме спира да замина при 1ва възможност

dragan4o
02-03-2009, 04:05
Бих я напуснал с удоволствие! Тъжна държава с тъжни и проблемни хора в нея. Комплексирани, озлобени, завистливи.. Единственото хубаво и то е ужасно красиво е страхотно красивата и разнообразна природа събрана на толкова малка територия. Ако ги нямаше хората това щеше да е рая на земята.

AnIcHkAtA
02-04-2009, 10:39
Не съм решила, но като гледам накъде вървят нещата...

kristo
02-05-2009, 18:33
Бих я напуснал с удоволствие! Тъжна държава с тъжни и проблемни хора в нея. Комплексирани, озлобени, завистливи.. Единственото хубаво и то е ужасно красиво е страхотно красивата и разнообразна природа събрана на толкова малка територия. Ако ги нямаше хората това щеше да е рая на земята.
А западняците и американските олигофрени са най-прекрасните и добри хора на света, нали...
Иди в чужбина, бягай, те ще ти сипят да ядеш там... Има да им слугуваш за жълти стотинки сравнено с техния стандарт. Верно, определено сравнено с българския стандарт ще е по-добре, но сравнено с техния ще си като циганите...

Rodolubec
02-05-2009, 19:35
Много пропагандни американски филми са гледали ,как някой отива беден и неграмотен в Америка и става милионер. :razz:

windowlicker
02-23-2009, 14:51
Аз живея извън България и сега ще изредя няколко причини, заради които не бих се върнала да живея там:
-защото тук се чуствам по-сигурна или може би по правилно е да кажа, че в България ама въобще не се чувствах сигурна. Направо си ме бесхе страх.
-защото ако не дай си Боже някой ме беше изнасилил, докато вървя по една от немалкото неосветени улици (да не се случва на никого...) най-вероятно нищо нямаше да се случи на престъпника. Нали чета онази ужасяваща тема от форум "Секс".
-защото не искам като се разболея лекарите да не искат да ми казват какво да правя след операция, освен ако не им дам някакви си 100 лева "Дарения" за уред, който И на мен ще се налага да ползвам :smt013 (това се случи наското с един роднина).
-защото тия бездомни кучета някой ден ще ме изядат жива и на никой няма да му пука.
-защото мангалите имат повече привилегии от нас БЪЛГАРИТЕ.
-защото турците имат повече привилегии от нас българите...
-защото не искам като вали и вървя по тротоара някой с кола нарочно да мине съмнително близо до мене само и само да ме изпръска :shock:
Това е за момента, ако се сетя още нещо ще продължа :)

kristo
02-24-2009, 12:13
Много пропагандни американски филми са гледали ,как някой отива беден и неграмотен в Америка и става милионер. :razz:
Да, за тея американски филми трябва да се направи отделен жанр- филми за бавно развиващи се :lol:

kypo
04-02-2009, 17:47
аз принципно съм гражданин на света - роден съм в една държава, живея в друга (България), мечтая да живея в трета. общо взето родина нямам и нищо не ме спира да отида където и да е.

не съм още 100% убеден, че искам да замина завинаги някъде. просто може би ще отида да уча в швеция или финландия (въпреки че финландския е голяма бариера - няма научаване това нещо...), там защото образованието е безплатно. след това не знам, може и да остана, може и да отида другаде...
общо взето само приятелите биха ми липсвали, но има телефони и скайп, а и самолети и за 2 часа съм си пак тук!

както се казва в моя любим филм "the world is yours!"

BULGAR
04-02-2009, 19:56
Това е много интересн въпрос но аз не смятам да напускам нашата родина имам предвид може да отида на екскурзия нещо но да се върна искам тук да живея тук е моят живот тук е моята родина :wink:

BlueDream16
04-07-2009, 20:49
При първата се появила възможност на драго сърце .. :)

StillLovingYou
04-11-2009, 15:19
Пожелавам на всички, които искат да се махнат от България, да го направят. И дано никога повече да не се връщат тук :)

sexy_doll
04-12-2009, 18:54
Пожелавам на всички, които искат да се махнат от България, да го направят. И дано никога повече да не се връщат тук :)

sweet_bubka
04-12-2009, 19:57
Ако имам възможност бих напуснала БЪЛГАРИЯ за определен период от време 1-2-3 години(ако издържа въобще толкова време),но не и завинаги,защото се ГОРДЕЯ ЧЕ СЪМ БЪЛГАРКА по ред много причини... :!:

pingvincheto
04-13-2009, 14:51
Ами от една страна искам,но от друга искам да си седя в България.Все пак тука съм родена и тука е всичко,което имам.Но дори един ден да се наложи да замина бих се върнала :) А и определено не мисля,че в другите страни няма такива проблеми както тука.Всяка една страна си има проблеми и това няма да се промени.:)Единственото,коет о може би е по-различно е това,че в другите страни има повече дисциплина и хората си спазват законите,не е като тука пълно беззаконие цари от всякъде.И великите ни политици само ламтят по всички телевизии колко много работа са свършили.

bellzee
04-14-2009, 18:41
България запада...не виждам бъдещето си тук

kristo
04-14-2009, 20:24
Можеби запада освен заради политиците и заради тези, които я напускат точно.

kasidy
04-15-2009, 21:47
Ми как няма да я напускат хората, като държавата, образованието и всичко останало става все по-зле. То така излиза , че университетите тук стават по-скъпи от тези в чужбина, а не са по-добри. Красива природа на България вече не остана. Има само къстчета от нея. Имахме толкова хубаво черноморие - сега имам направо антипатия към морето. Туристите идваха, защото беше спокойно, различно от в тяхната страна. В стремежа си да сме еднакви с Испания , Италия и тем подобни, загубихме и последният "коз". Сега където и да се обърнеш - грозни хотели. Кой е виновен ли? Еми всички. Каква файда да останеш в България и да не правиш НИЩО?! Разбирам да имаш някакви големи проекти за държата, ама иначе?

По темата: искам да живея в Австралия. Да уча в Париж. Да пътувам. Мечтата ми е да бъде писател ( тип Джефри Арчър ) Жалко, че не съм толкова добра :D

kotenceto_bonbon
04-24-2009, 12:37
Da 8)

Slave4You
04-26-2009, 08:14
По принцип искам да ида да уча в чужбина след 12 клас, но се съмнявам, че дотогава ще се откажа.. Не ме е страх дали няма да вляза, все някъде ще се намери място като се стегна- страхувам се от това, че всички говорят колко трудно е приспособяването, че се чувстваш чужд цял живот, че хората те гледат накриво, като чуят, че си от България и като цяло, че животът там бил мноого по-труден, отколкото си представяме и всичко това ме кара да си мисля, че ако отида там ще полудея :D А защо ли ? Защото достатъчно съм видяла в България, за да ме накара да се откажа да живея тука;)

kuklichka_bg
04-26-2009, 08:57
Мисля да уча в Бг но после със сиг мисля да се махна.

:smt001

markkandd
05-08-2009, 04:08
И гласуването е ясно. Който може ще се спасява.

Bubbly
05-08-2009, 18:21
Не искам да напускам България.

BlueDream16
05-11-2009, 17:24
Искам :) Но за сега ще си остана само с искането, по простата причина,че още не съм пълнолетна,но при първа възможност,не бих пропуснала да се махна.. :)

RichKidsOnLSD
05-11-2009, 21:27
НЕ, кур за всички неблагодарни курвички, които напускат!

guinessgirl
05-11-2009, 21:38
не.

ThePowerOfLove
05-12-2009, 19:17
Може би :)

CuzICan
05-19-2009, 16:17
Да, искам да напусна България! Защо ли ? Ами защото искам когато отида някой ден на интервю за работа да ме съдят по качествата и дипломата ми, а не по това, дали познавам шефа; защото не мога да търпя глупостта на народа, още по малко постоянното оплакване и симулирането на дейност; защото не искам да ме управляват хора с умствен капацитет, непревъзхождащ африканка маймуна; не искам да живея в държава, където един тираджия взима по-голяма заплата от един учител или лекар, предпочитам да не коментирам психичното състояние на останалите да работят като учители и морала на останалите лекари ...

voodoodoll1
05-19-2009, 16:25
НЕ

Dennitsa
05-19-2009, 19:36
Не. Родината е като майка. Който иска,винаги ще намери начина. Аз оставам.

Belair
05-21-2009, 14:12
Може би със сестра ми ще идем за няколко години да работим там,но определено ще се върнем

Aniiiii
05-22-2009, 16:52
Вече го направих, но България, приятелите и роднините там ми липсват страшно много ....

tItEufFf
05-23-2009, 06:21
[quote="CuzICan"] защото не искам да ме управляват хора с умствен капацитет, непревъзхождащ африканка маймуна; quote]

Защо някои продължават да си мислят, че англичани, французи, германци и т.н. са много умни, а ние сме тъпи. Да, вярно, че държавата ни не е развита като техните. Но, вярвай ми..всеки ден се чудя как може развита държава като Франция (примерно) да има такива хора. Майка ми работи тук от по малко от година и вече знае какво трябва да прави. Много нейни колежки, не една, работят от 20 години и всеки ден се чудят какво точно трябва да направят - да отбележа, че майка ми е лекар, а колежките й - секретарки.
Имаше едно момиче от Германия, което беше в България на тримесечен стаж. Каза, че немските лекари не могат да стъпят на малкия пръст на българските, но в България няма техника.

Не те нападам. Но за да го кажеш това, то значи не си живяла в чужбина. Казвам ти го, за да не останеш разочарована

kristo
05-23-2009, 18:49
"Великите" сили(САЩ, Англия, Франция и др.) не са станали сами такива, а по изкуствен път. Просто са имали историческия шанс да са на незастрашено географско място и да ги подминат разрушителните османски орди, а след това са имали шанса да грабят от световните богатства(на Африка, Америка, Индия) и затова сега са толкова богати, а ние толкова бедни след като векове наред сме се борили да оцелеем като народ, а в това отношение парите не играят никаква роля. Но самият факт, че сме се запазили въпреки че сме били жестоко и непосилно мачкани 5 века под турско и 45 години под комунистическо иго, пак ни има и се борим, не се предаваме и никога няма да го направим е показателен, че винаги ще ни има. И отново ще успеем защото в историята и най-вече в живота има кръговрат, който прави в един момент от първите последни, а от последните първи.

Goebbels
06-04-2009, 13:45
Преди със стария ник бях писал в темата.

Определено ми става гадно, когато видях процента млади хора, които искат да емигрират.


защото мангалите имат повече привилегии от нас БЪЛГАРИТЕ.
-защото турците имат повече привилегии от нас българите...

Знаеш ли, ако минеш покрай някое гето в САЩ могат да те убият само заради това, че си бял?
Да не би пакистанците в Англия, негрите във Франция, Италия, турците в Германия да имат по-малко права?
В момента се извършва геноцид над коренното европеидно население.
А иначе за момичето, което мечтае да живее в САЩ, пожелавам й всичко най-добро, и никога да не отваря уста, че е българка :-)

PlamenMEN
06-09-2009, 21:34
Причината хората да нупскат България е работата. Явно в чужбина има работа, тук няма. Истината обаче е малко по - различна. Излизайки в чужбина, хората ТЪРСЯТ работа. Там се ТРУДЯТ за благото си. Тук чакат всичко на готово и после плюят. Ако си упорит, ще си намериш работа за 2 000лв на месец, ще си щастлив, ще си живееш перфектно и най - важното - за това не са ти нужни връзки. Ние не сме по - различни от останалия свят. Защо всеки смята, че ние сме едва ли не извънземни, които се различават коренно от останалите народи. Нас ние имало преди тях, ще ни има след тях. Ако бачкаш в чужбина, но инвестираш парите си в България - евалата. На мен хора като Бербатов и сие люде не ми пречат, че живеят и работат в чужбина, защото въпреки всичко допринасят за благото на родината си. Но ако отидеш да живееш там за постоянно, имаш си там семейство и уреден живот и само разправяш колко ти липсва родината, а всъщност си я забравил къде е на карата, сменяй си името и паспорта и повече не смей да се наричаш българин.
Мий чинии в "чужбината", това е твоят преуспял живот...
Помни рода си, помни езика си, България над всичко :wink:

Aniiiii
06-09-2009, 22:04
PlamenMEN много си прав АМА в Бг хората без висше образование НЯМА НАЧИН да си намерят работа за 2 000 лв. Ще взимат по 300-400 лв на месец и с тях на къде?
Всичко е толкова скъпо, чее незнам ..
А тук майка ми чисти - ДА и не ме е срам да го кажа това, ама взима към 1000 паунда на месец и това ни е напълно достатъчно да живеем :)

А иначе аз изобщо не исках да идвам тук, ама нямаше начин просто. Сега вече си ми харесва тук, но все пак мисля да се върна в Бг защото българите са си българи .. Тукк хората са "малко" студени .. :o

PlamenMEN
06-11-2009, 16:47
PlamenMEN много си прав АМА в Бг хората без висше образование НЯМА НАЧИН да си намерят работа за 2 000 лв. Ще взимат по 300-400 лв на месец и с тях на къде?
Всичко е толкова скъпо, чее незнам ..
А тук майка ми чисти - ДА и не ме е срам да го кажа това, ама взима към 1000 паунда на месец и това ни е напълно достатъчно да живеем :)

А иначе аз изобщо не исках да идвам тук, ама нямаше начин просто. Сега вече си ми харесва тук, но все пак мисля да се върна в Бг защото българите са си българи .. Тукк хората са "малко" студени .. :o
Не знам къде си живяла в България, но примерно една счетоводителка у нас трудно ще се навие да бачка за под 2 000лв на месец, да не говорим за главна счетоводителка, защото на тази длъжност заплатите съм чувал, че удрят 3 хиледарки. Това го знам от опит. Поне в София е така, в провинцията заплатите са по - ниски, ама и то там масово няма и без това къде да си харчиш парите (изключение разбира се са градовете от топ 5 по големина). И все пак съм длъжен да отбележа, че става въпрос за частни фирми, които не са прохождащи в бранша. Аз по - миналото лято като бачках, (миналото не можех, защото бях кандидат - студент) изкарвах по 800лв на седмица. Намерих си работата сам, по обява във вестника, без връзки и т.н. И беше напълно законна. Всичко е въпрос на малко желание :)

POLLINA
06-11-2009, 16:50
Твърдо НЕ! България НАД всичко !

CaSsIe
06-11-2009, 16:56
Искам да отида да уча в чужбина, но сърцето ми остава тук.. после ще се върна, никога няма да напусна България окончателно!

POLLINA
06-11-2009, 17:01
всеки казва така и не се връща :)

CaSsIe
06-11-2009, 17:07
Ще видим, но се познавам :-D

gigaherz
06-14-2009, 14:49
ДОБРЕ ХАЙДЕ ВИЕ НАЦИСТИТЕ КАЖЕТЕ КАК ДА ПОМОГНА НА БЪЛГАРИЯ СЛЕД КАТО ХОРАТА И ИНСТИТУЦИИТЕ СА СРЕЩУ МЕН А И СРЕЩУ ДРУГИТЕ,КОИТО ОБВИНЯВАТЕ,ЧЕ ИСКАТ ДА СЕ МАХАТ.АЗ СИ ИЗХВЪРЛЯМ БОКЛУЦИТЕ В КОФИТЕ,НЕ НАКЪРНЯВАМ ЧУВСТВАТА И ДОСТОЙНСТВОТО НА ХОРАТА ОКОЛО МЕН,НЕ ПИКАЯ И НЕ СЕРА ПО ГРАДИНКИТЕ,НЕ ПЛЮЯ,НЕ ХРАЧА И НЕ СЕ СЕКНА КЪДЕТО МИ ПАДНЕ.И КАКВО ОТ ТОВА!!!!ПРИРОДАТА СЕ СЪСИПВА ВСЕ ПОВЕЧЕ И ПОВЕЧЕ И НИКОЙ НЕ ПРАВИ НИЩО СРЕЩУ ТОВА,''ХОРАТА'' МАСОВО СИ ХВЪРЛЯТ БОКЛУЦИТЕ КЪДЕТО ИМ ПАДНЕ,ДА НЕ ГОВОРИМ,ЧЕ НА ВСЯКА КРАЧКА СЕ ВИЖДАТ ПОНЕ ПО 3 ФАСА,НИКОЙ НЕ СПАЗВА ЗАКОНИТЕ,А И НИКОЙ НЕ СЛЕДИ ЗА СПАЗВАНЕТО ИМ,УЧИТЕЛИТЕ И ЛЕКАРИТЕ ВЗИМАТ НИЩОЖНИ ЗАПЛАТИ,А СЕ ПОДЛАГАТ НА НЕЧОВЕШКИ СТРЕС!!!! И КАКВО КАТО СПАЗВАМ ЗАКОНИТЕ,СЛЕД КАТО ПОЧТИ НИКОЙ ДРУГ НЕ ГИ СПАЗВА! И КАК ПО ДЯВОЛИТЕ ПУСНАХА УБИЙЦИТЕ НА СТОЯН БАЛТОВ ЗА 500 ЛЕВА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!! КАК ИЗОБЩО МОЖЕТЕ ДА МИ ВЪЗХВАЛЯВАТЕ БЪЛГАРИЯ!!! И ДА НЕ БИ ГЕРМАНИЯ ИЛИ ФРАНЦИЯ ДА ИМАТ ПО-МАЛКО ВЕЛИКА ИСТОРИЯ ОТ НАШАТА!?!!!! АЗ ЩЕ СЕ МАХНА ОТ ТУКА ВЕДНАГА,СЛЕД КАТО ЗАВЪРША 12 КЛАС(АКО ОЖИВЕЯ ДОТОГАВА) И КАК ЩЕ МИ ОБЯСНИТЕ ТОВА,ЧЕ СМЕ ПЪРВИ ПО АБОРТИ В СВЕТА!!!! ЦИГАНИТЕ СЕ ПЛОДЯТ КАТО МУХИ И СКОРО ЩЕ СА ПОВЕЧЕ ОТ НАС!!!!!!! АДМИРИРАМ И ПОДКРЕПЯМ ВСИЧКИ,КОИТО СА ИЗБЯГАЛИ И ТЕЗИ,КОИТО ТВЪРДО СА РЕШИЛИ ДА ИЗБЯГАТ!!!!

HardcoreSyndrome
06-14-2009, 23:34
Не!!!

PlamenMEN
06-15-2009, 09:38
...
Какви нацисти те гонят теб? Знаеш ли какво означава нацист? И защо си мислиш, че само у нас положението е тежко?

JustLikeHeaven
06-15-2009, 09:44
Определено искам да живея другаде....Хм,например Ел Ей,Ванкувър,някъде по-топло :-)

Goebbels
06-15-2009, 09:57
Е тук нали е много студено :D

iPurple
06-15-2009, 10:12
Определено искам да живея другаде....Хм,например Ел Ей,Ванкувър,някъде по-топло :-)


Във Ванкувър понеже е много топло... :razz:

dani_kaulitz
06-16-2009, 17:48
Е тук нали е много студено :D
Тука е ужасно зле. българия съкс

Aniiiii
06-16-2009, 23:39
ДОБРЕ ХАЙДЕ ВИЕ НАЦИСТИТЕ КАЖЕТЕ КАК ДА ПОМОГНА НА БЪЛГАРИЯ СЛЕД КАТО ХОРАТА И ИНСТИТУЦИИТЕ СА СРЕЩУ МЕН А И СРЕЩУ ДРУГИТЕ,КОИТО ОБВИНЯВАТЕ,ЧЕ ИСКАТ ДА СЕ МАХАТ.АЗ СИ ИЗХВЪРЛЯМ БОКЛУЦИТЕ В КОФИТЕ,НЕ НАКЪРНЯВАМ ЧУВСТВАТА И ДОСТОЙНСТВОТО НА ХОРАТА ОКОЛО МЕН,НЕ ПИКАЯ И НЕ СЕРА ПО ГРАДИНКИТЕ,НЕ ПЛЮЯ,НЕ ХРАЧА И НЕ СЕ СЕКНА КЪДЕТО МИ ПАДНЕ.И КАКВО ОТ ТОВА!!!!ПРИРОДАТА СЕ СЪСИПВА ВСЕ ПОВЕЧЕ И ПОВЕЧЕ И НИКОЙ НЕ ПРАВИ НИЩО СРЕЩУ ТОВА,''ХОРАТА'' МАСОВО СИ ХВЪРЛЯТ БОКЛУЦИТЕ КЪДЕТО ИМ ПАДНЕ,ДА НЕ ГОВОРИМ,ЧЕ НА ВСЯКА КРАЧКА СЕ ВИЖДАТ ПОНЕ ПО 3 ФАСА,НИКОЙ НЕ СПАЗВА ЗАКОНИТЕ,А И НИКОЙ НЕ СЛЕДИ ЗА СПАЗВАНЕТО ИМ,УЧИТЕЛИТЕ И ЛЕКАРИТЕ ВЗИМАТ НИЩОЖНИ ЗАПЛАТИ,А СЕ ПОДЛАГАТ НА НЕЧОВЕШКИ СТРЕС!!!! И КАКВО КАТО СПАЗВАМ ЗАКОНИТЕ,СЛЕД КАТО ПОЧТИ НИКОЙ ДРУГ НЕ ГИ СПАЗВА! И КАК ПО ДЯВОЛИТЕ ПУСНАХА УБИЙЦИТЕ НА СТОЯН БАЛТОВ ЗА 500 ЛЕВА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!! КАК ИЗОБЩО МОЖЕТЕ ДА МИ ВЪЗХВАЛЯВАТЕ БЪЛГАРИЯ!!! И ДА НЕ БИ ГЕРМАНИЯ ИЛИ ФРАНЦИЯ ДА ИМАТ ПО-МАЛКО ВЕЛИКА ИСТОРИЯ ОТ НАШАТА!?!!!! АЗ ЩЕ СЕ МАХНА ОТ ТУКА ВЕДНАГА,СЛЕД КАТО ЗАВЪРША 12 КЛАС(АКО ОЖИВЕЯ ДОТОГАВА) И КАК ЩЕ МИ ОБЯСНИТЕ ТОВА,ЧЕ СМЕ ПЪРВИ ПО АБОРТИ В СВЕТА!!!! ЦИГАНИТЕ СЕ ПЛОДЯТ КАТО МУХИ И СКОРО ЩЕ СА ПОВЕЧЕ ОТ НАС!!!!!!! АДМИРИРАМ И ПОДКРЕПЯМ ВСИЧКИ,КОИТО СА ИЗБЯГАЛИ И ТЕЗИ,КОИТО ТВЪРДО СА РЕШИЛИ ДА ИЗБЯГАТ!!!!

Еми да .. колкото и да си кривите душата - всички знаем че е прав!
Както казвате, в другите държави не е прекрасно, ама все пак е по-добре.
Хората спазват законите и има кой да следи за тях!

А колкото до България .. аз обичам България. Винаги ми е било мъчно че не съм там и винаги ще ми е (предполагам)! Обичам природата обаче не обичам какво хората правят с нея.

А бе с една дума всеки си избира бъдещето и сам си решава къде да живее и как :)

dani_kaulitz
06-17-2009, 10:20
Е тук нали е много студено :D
Тука е ужасно зле. българия съксМайка ти съкс!
:lol: :razz:

pitbulll
06-22-2009, 11:41
Не.

independentmiss
06-27-2009, 15:16
Честно казано обичам си родината,въпреки,че всичко е с краката нагоре (буквално),но мисля да уча и да живея някъде другаде,тъй като искам да стана лекар,а чух,че тук заплатата на един практикуващ хирург е 600 лв.Това е просто абсурдно,като се има предвид тежките операции,някои от които по 4,5 часа!

Sintya
06-27-2009, 15:49
Не съм решила още... обичам си родината.
Бих я напуснала, за да разгледам другите държави, но бих се върнала тук.

EmilyGoesToJail
06-27-2009, 16:42
искам да се махна от тука колкото се може по-бързо за6тото просто ми омръзна на едно място

slun4evka
06-28-2009, 12:10
От една страна не,защото съм си свикнала тук ,тук съм се родила,тук ми е домът.
Все едно да питаш някой просяк дали иска да стане богат и той да ти каже не защото вече съм свикнал така да живея!? :)
Мацко дори и да идеш в друга страна ще свикнеш :)
В началото е стряскащо и кофти...но първия месец :-)

Глупаво сравнение...помисли дали няма някаква разлика... :)

това, че напускаш БГ не значи, че непременно ставаш богат .. глупав ли сиии .. 'къв сии ??

Seducti0n
06-28-2009, 22:03
:) Не, не искам.
Колкото и възможности да предлага животът навън,
предпочитам тези, които мога да имам тук.
Никъде не бих се чувствала по-щастлива и по-свободна отколкото в родината!Обичам България!

PlamenMEN
06-28-2009, 22:22
:) Не, не искам.
Колкото и възможности да предлага животът навън,
предпочитам тези, които мога да имам тук.
Никъде не бих се чувствала по-щастлива и по-свободна отколкото в родината!Обичам България!
Напълни ми душата! Ето такива млади хора искам у нас :)

Seducti0n
06-28-2009, 22:58
:) Не, не искам.
Колкото и възможности да предлага животът навън,
предпочитам тези, които мога да имам тук.
Никъде не бих се чувствала по-щастлива и по-свободна отколкото в родината!Обичам България!
Напълни ми душата! Ето такива млади хора искам у нас :)

:) Дай боже!Страната ни има нужда от нас.От можещи и знаещи млади хора!В чужбина е доста трудничко да успееш, говоря за истински успех.Това да береш плодове с висше за мен не е успех!

chikidjiqta
06-28-2009, 23:07
Тук роден и тук ще си умра
БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО

viketuyu
06-29-2009, 00:32
ДА ДА ДА .. МОЛЯ СЕ ПО БЪРЗО ДА МИНЕ ВРЕМЕТО ДОКАТО СТАНА ПЪЛНОЛЕТНА И СЕ МАХНА ОТ ТАЗИ ПРОСТА ДЪРЖАВА!!

DollLyyY
07-06-2009, 03:09
НЕ!

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
07-06-2009, 03:31
Въпреки, че преди 1 година, дори 3 месеца бих казъл че искам да напусна ... сега се двоумя... ако след 5-6 год България ми предложи това от което се нуждая ... за да мога да издържам себе си и евентуално семейството си .. бих останал

pe4enkata
07-06-2009, 08:49
ДА

plmn
07-06-2009, 18:35
стига де...България над всичко, България е велика, България тва, България онова... :? кое ни е толкова великото? имаме огромна и обширна история? и? какво от това? колко години ще живее на стари лаври? да, ние сме били под робство дълги години, през всичките войни сме били губещи, но сега? сега няма война, няма робство. и какво се променя тук? на всеки проведен избор ни казват това, което искаме и очакваме да чуем. надпреварват се за власт. и когато я получат не я използват по предназачение, а основно за лични облаги. не казвам, че в другите държави няма такова нещо, напротив има. но тези държави ли трябва да гледаме и да имаме за пример? защо не се целим по-високо? България има милиарди левове, които ако се ползват по предназначение, ако заплатите се увеличават периодично, ако се изгради нова и надеждна инфраструктура, ако стандарта на живот се покачи, ако всички сфери са развият към по-добро, ако нивото на здравеопазването се покачи, ако вярата в управляващите се възвърне...прекалено много 'ако' стана. извинявайте, знаете ли защо не въвеждат още евро тук? моето лично мнение е, че не го правят защото, ще изглеждаме прекалено смешно в очите на целия свят. колко са заплатите в чужбина. предполагам от 2000-3000 евро нагоре, зависи от квалификацията.. а тук? от 250 лева, бам, заплата 125 евро. яко звучи, а?
лично аз бих напуснал и заминал за чужбина, да уча примерно, ако имам тази възможност. ако в последствие си намеря хубава работа там и съм доволен, бих останал, защо не? защо трябва да се връщам? всеки решава сам как и къде иска да изживее живота си.
а може и да се върна. а може и въобще да не замина. живота е много динамичен и нищо не се знае.. но, да, бих напуснал - за да видя свят, нещо ново, да се развивам в нови посоки, да разбера дали там ще бъда по-щастлив.

Witch94
07-09-2009, 22:55
Аз не просто искам, аз ЩЕ напусна България.Има доста време дотогава обаче вече съм го решила.Но като остарея ще се върна. 8)

moon_flower
07-16-2009, 13:47
Не,не искам.За нищо на света.
Но вие напускайте,тамън няма да имам конкуренция при кандидатстването в университета. :D
А и да напуснеш не е толкова лесно.Не всеки отива в чужбина и се опаричва.Не знам как всички искате да напускате,но ако някои от вас нямат акъл в главата няма да пробият и в чужбина.(Казах АКО някои от вас нямат акъл,това не значи,че непременно има такива тук.Да не ме напднете.)

SuNsEt
07-17-2009, 22:44
Не,защото България няма да се оправи,ако постоянно бягаме от нея и чакаме друг да оправи бъркотията.Ние -младото поколение сме тези,които трябва да я оправим.За нас,за нашите деца някой ден.Не ми е приятно,когато чуя по новините,че България е на последно място по еди си какво.Пак България е най-зле.И защо?Защото повечето българи ги мързи да направят нещо по въпроса.Ние не сме единни.Ние сме държавата,а не политиците,но малко хора го разбират...Няма да бягам от собствената си родина.

dan40123
07-18-2009, 13:11
Това е моята страна и ако трябва дори бих се борил за нея.

mostwanted
07-18-2009, 13:12
да .. отивам на екскурзия :) за повече нз сигурно не , подчертавам че не съм псевдо-патриот и не ми пука особено къде се намирам ако е яко

Moonchild
07-22-2009, 12:34
Да,но би ми било ужасно мъчително да се разделя със всичко и всички тук

Detestation
07-22-2009, 12:35
Много, нямам търпение да отида да уча в Англия.

Nakadah
07-22-2009, 15:28
Много, нямам търпение да отида да уча в Англия.
съчувствам ти

Sarge
07-23-2009, 08:59
Да,но би ми било ужасно мъчително да се разделя със всичко и всички тук


Много си чувствителен нещо :D . Така няма да просперираш там!

slap2trap
07-24-2009, 14:06
Не.

DJ_Mrav4o
07-24-2009, 15:38
Да, искам да я напусна или поне да отида да следвам в чужбина За професионална реализация не съм мислила, може и да се върна. Вярно, че никак няма да е лесно да замина на някъде, без да познавам никого, но така или иначе съм го преживявала вече... И понеже прочетох доста постове по темата да кажа, че като бяхме в Барселона(говоря специално за там, тъй като по други места не им правеше кой знае какво впечатление какви сме) като кажехме, че сме българи и хората отвръщаха "Ааа, България, Стойчков" и на нас ни ставаше едно такова... приятно :)

[B]a[N]D[i]T[k]a
07-25-2009, 03:13
даже когато живеех в България не исках да я напускам...! :(

selens
07-29-2009, 17:55
Не но може да ми се наложи. 8-)

bloodyF
07-29-2009, 18:14
искам да уча другаде.. :?

LudoMlado
07-31-2009, 19:57
Луди сте да напускате, са положението е такова че е мизерия и криза навсякъде по света. България просто е в криза от 20 години. Аз 5 години в Канада и си се прибирам в БГто са там да завърша даскало и няма кво да му мисля, Българин съм си 8)

Dimana99
08-07-2009, 14:55
Искам да я напусна и никога да не се върна.

kristo
08-08-2009, 12:57
Никога и при никакво положение няма да я напусна! Тук съм роден, тук съм израснал, тук съм възпитан, тук е минал целия ми съзнателен живот. С две думи България ме е направила нещо, а аз да я зарежа и да я напусна?! В никакъв случай. Чувствам се изцяло задължен към нея и мой дълг, както и на всички останали българи е да останем тук и да се опитаме да я променим към по-добро.

UNITED
08-09-2009, 15:23
Твърдо ДА !!! Бълагрия не ми е дала нищо,няма и да ми даде :? .Но каквото и да говорим роден ли си там няма каде да идеш,така че и всички държави по света да обиколиш накря пак ще се върнеш в България :)

kristo
08-10-2009, 13:44
Твърдо ДА !!! Бълагрия не ми е дала нищо,няма и да ми даде :? .Но каквото и да говорим роден ли си там няма каде да идеш,така че и всички държави по света да обиколиш накря пак ще се върнеш в България :)
А ти какво си дал на България бе келеш, че да имаш право да я съдиш?! Аман от ревливи пиклеши като тебе, които искат и чакат само наготово от нея без да смятат за нужно те да дадат нещо на нея :-x :-x :-x

gigaherz
08-17-2009, 14:10
kristo написа:

А ти какво си дал на България бе келеш, че да имаш право да я съдиш?! Аман от ревливи пиклеши като тебе, които искат и чакат само наготово от нея без да смятат за нужно те да дадат нещо на нея Mad Mad Mad

А ти какво си дал бе kristo. Упрекваш всички, че не са дали нищо на България, а ти какво си дал?

ali13
08-17-2009, 18:05
Направи ми впечатление ,че резултатите показват колко много хора ИСКАТ да напуснат България .. Подчертала съм искат,защото има разлика между това да искаш и да ти се налага!! Лошо ,лошо .. А относно това-искам да умра в България ,каквото и да става !!!!!

playerman
08-28-2009, 06:06
Може би защо не в чужбина има повече работни места от колкото тук тука хората живеят в мизерия в беднотия а в чужбина се отварят работни места но кризата още не е дошла как требва а и дано не дойде

devi
08-28-2009, 09:12
Да, защото не се чувствам като у дома си. Цял живот съм обикаляла света и искам и занапред да го правя. Обичам да пътувам като един перфектен представител на зодия стрелец и смятам да дообиколя Южна Америка и Африка, да уча в Прага, Чехия визуални изкуства и накрая да се кротна в Осака, Япония.

blago84
09-02-2009, 02:13
Аз смятам да си остана тук... с изключение на една забежка за магистратура в чужбина. Но ако нещата в България продължават да вървят на там на където вървят в момента - ще се изнеса - търпението ми не е безгранично. Мисля че имам какво да дам на България и по-важното - желанието да й го дам... но ако тя не го иска - то други биха го приели на драго сърце.

LinkTon
09-02-2009, 02:53
Не.

baby_face
09-02-2009, 15:03
Не, защото България е страната, в която съм родена и която обичам, защото е единствена на света.
А всички, които се замисляте дали да я напуснете - спомнете си за хората пожертвали мило и драго за България, за многото битки водени, за да живеем днес ние в свободно, макар и малко, късче земя наречено - България.

AtanasGeorgiev
09-06-2009, 14:51
Най-вероятно ще се напуска България, за мое огромно съжаление.

courtney
09-11-2009, 13:59
Със сигурност няма да следвам тук, образованието, което мога да получа в чужбина е хиляди пъти по-добро, отколкото тук. Много зависи от това какво в крайна сметка ще запиша, но ако има добро развитие и възможност за правене на кариера тук, може и да се върна. За сега всичко е относително, не знам, не мога да си представя живота си след 5-10 години. Само времето ще покаже.

monityY
09-15-2009, 12:23
Искам да я напусна.. просто защото тук не ми харесва.. причините са много.. но след като поживея малко в чужбина и ако случайно нещо не ми хареса бих се върнала..

clever
09-21-2009, 23:01
не .

martoxp
09-24-2009, 17:31
да искам и нямам търпение само ми трябва още малко да направа 18 и хода живея в Германия и да се махам от тая селяниа тука въобще няма да ми липсва даже ше ми е много кеф искам да отида някъде в чужбина и повече да не се върна тука то тука са само убийства престъпление обири изнасилвания грабежи и.т.н

bubals
09-24-2009, 18:33
аз ще я напуса само че пак ще се върна :-x

adskoty
10-03-2009, 16:14
Не неискам никога да напусна България.Според мен навсякъде другаде не си нищо друго освен дърво без корени.

kukli4kata001
10-10-2009, 10:55
Искам и не ми се обяснява защо. Стремя се към мечтите си а те определено не вярвам, че са тук. :-o

cherrygloss
10-10-2009, 14:08
ДА! Искам да уча в чужбина,защото ще ми даде много повече шансове в живота, по-добро обучение и живот... Брат ми учи в Англия и когато ходихме разгледах всичко и разбрах,че е по-добро място за живот и обучение..

blue_ice
10-11-2009, 12:11
Да, искам да я напусна. Тук нямам никакъв шанс за реализация. С годините все повече се убеждавам, че в Българя преуспяват само мутрите и простаците. Страната може и да ми липсва, но не бих попречила на това да провали до известна степен бъдещето ми.

Glamour92
10-14-2009, 08:18
Не,не бих я напуснала
Виж,за някоя екскурзия може,но иначе-не :)

LuxurySk0B
10-18-2009, 07:03
Освен за училище почти не седя в България

ludiqkos
12-13-2009, 09:28
Гледам че темата е доста голяма и си направих рег само за да напиша мнението си и да покажа на всички отворковци дето мислят че ще бъдат милионери в чужбина кфа лайна е тука първо аз съм в нова зеландия 1 година вече стана ученик съм на 13 години 9-ти клас тука се почва от 5 годишен училище начи наще ме домъкнаха тука и искам да ви кажа че отиваш на даскало и биваш подложен на расизъм от някфи маймуни дето се чудят на кой да си избиват комплеските че са маймуни и никой не го ебе за тях обаче ко да напрайш като да го пребииш кат куче тука по новините ще те дават като чели обили президента учителите не им пука като си емигрант буквално получаваш лоши уцинки и им е неприятно че ваобще си в държавата камоли около тях сички са с акъл на 8 годишни но можеш ли да ги обедиш че е така като сички са с такъв акъл като кажеш лайно настава такъв смях се едно гледат на живо кумиците нащи ЧИСТЯТ разбирате ли чистят за българин на късмет ваобще си намериха тази работа иначе нямаха живееха на заеми ся земат към 1500 долара двамата което не ги оправя много щото тука цените са уникално големи отиваш на магазина и нищо дори и някой шоколад не е под 4-5 долара отиваш даваш на ден 50-60долара парите заминават а че интернет ток вода който също са супер скъпи едвам успяваш да ги платиш няма ги и наще семейни приятели така да се изразя има някфи българи който са от село и са толкова изпростяли че само ги интерва колко пари имаш и ако си по добре от тях да ти завиждат или има граждани който са били 5 години горе долу тука и са толкова тъпи абе като местните от всякъде не те искат на работа и нищо свястно не можеш да намериш тука да бачкаш ако не седиш поне едно 10г тука пример баба ви и дядо ми са толкова емигранти в сингапур 5 години и тук в нова зеландия 5 години и сички други който земат хубава заплата имат къща са 10 години минимум тука или са били в друга англоговоряща странна просто един расизъм една тъпотия и една дискриминация хилят ти се на среща и в следващата минута може да ги чуеш как те начират мрасен емигрант вие знаете ли аз ко пр в даскало седя и нямам с кой да приказвам а и английски не е да не го знам на добро ниво го знам няма да кажа перфектно защото съм само 1 година тук сички се ебават и са на групи пичове средна класа и загубеняци в бг надали има такова нещо поне аз не съм бил свидетел целия клас сме били заедно смисъл никой не гледа другия като загубеняк аз нямам търпение да свърша слет 3 години тука училище да работя работа за нареждане на стока в магазини или нещо да си събера пари и да се прибера в бг аз тука нямам бъдеще нито приятели нито ще ги имам с една дума живот само в бг имам аз и искам само да кажа на сички че като ми казаха че ще идвам в нова зеландия много се кефех щото мислех че ще ми е по добре ноооо на 3-тия месец и все още рева да се прибирам и искам да ви кажа че ако не е комютъра ми цс ще полудея като няма комп мисля за България и къкво изпускам лошото е че не бях добър в даскало но щях да се оправям и много ме нервят хора който твърдят че тука са по добре те са едни продажни копелета който не трябва да се наричат Българи и няма да си кривя душата това се отнася и за наще може да са ми родителите но са едни продажници по точно едни бегачи а последните години и бяха добре баща ми ту на кораб ту в бг на работа имаха доходи по 2600лв само баша ми с на майка ми 3000лв но в бг и с 1000-1500лв може да живееш и ще се кефиш дори и да нямаш пари ще си щастлив всеки знае че богатите имат пари но повечето нямат време и забравят да се забавляват от костюмиране и правене на богаташ а бедните нямат пари ама си копунясват наща държава ви дава възможност за веселба и що годе добър живот знам че има много косури но има и много положителни странни и секи знае че няма да останете гладни остава ли ли сте кажете честно много мразя като се праят някой по форумите колко добре ще са в чужбина ако искате да станете бавен идиот елате в чужбина и се прейте по скайп че сте добре а в същото време бъдете подложен на безпаричие расизъм и дискриминация и секи да ви мрази че сте в страната така че емиграцията е една найвност бягане от проблемите и най вече найвноста която ви говори че ще бъдете по добре от всякъде така че всички който казаха че тези който бягате сте боклуци подкрепят ви точно така е

Auby
12-14-2009, 18:58
Интересна тема, но не четох много мнения. Нека изразя моето - Аз съм във Франция от почти 3 месеца, и отначало наистина е побъркващо, но после искаш, не искаш се свиква. Много по-лесно е ако дойдеш да учиш защото езика го научаваш много по-бързо, отколкото ако си тук да работиш. Лично аз сама си избрах да дойда тук, макар да знаех, че няма да е лесно. Естествено България много ми липсва, но не съжелявам, че дойдох. :)

ludiqkos
12-15-2009, 06:36
аве секи който смята да емигрира по добре да си седи в бг няма смисъл вече ся в кризата в краен случей може се пак криза е и гледам в българия вместо да се оправя се задълбочава супер ма супер много но имаш ли работа имаш ли пари за храна и сметки няма ко да ходиш никъде другаде седни си на газа ако си ученик избери си профисията която щи прай кеф и я изучи като хората че да вожеш да земаш добра заплата но емиграция не сички дето викате че ви е яко в европа сте продажни копелета и боклучи извинявам се истина е

[B]a[N]D[i]T[k]a
12-27-2009, 01:41
никога не съм искала да напускам.. толкова си ми харесваше живота там :( ... даже сега бих си хванала багажа и бих се прибрала ако не беше мисълта че хората които някога са ме подкрепяли сега ще се са поотдалечили от мен :( :( :(

superbbg
01-01-2010, 16:37
За мен хората които я напускат са слаби хора...ако си талантлив и упорит и на луната ще си живееш добре,но това е мое мнение.

parcalino0juso
01-02-2010, 19:34
аве секи който смята да емигрира по добре да си седи в бг няма смисъл вече ся в кризата в краен случей може се пак криза е и гледам в българия вместо да се оправя се задълбочава супер ма супер много но имаш ли работа имаш ли пари за храна и сметки няма ко да ходиш никъде другаде седни си на газа ако си ученик избери си профисията която щи прай кеф и я изучи като хората че да вожеш да земаш добра заплата но емиграция не сички дето викате че ви е яко в европа сте продажни копелета и боклучи извинявам се истина е

ХМ не е много правилно да се заключиш само в една став след като имаш цял замък. Явно ти си от хората който си имат няквата работа,имат си няквите парички,имат си дом и жена и майната му аз съм се уредил.Едва ли ако имаше възможноста да отлетиш от гнездото би останал тук. Явно не знаеш как найстина стоят нещата в нашата родна страна. Гледай повечко телевизия,чети вестници и си вади сам изводите. Защото ако всички бяхме патриоти наща родна страна нямаше да е така,но много от тези лайненца сотещи тук (не обиждам в никакъв случей честните хора които си работят тук и си живеят сплуено жиевотеца) Говоря за тези който жеивеят тук защото само тук им върви бизнеса с измама или с въртенето на наркоцтици .Не съм много съгласна с съвета ти към всички стойте си на задниците.Защо трябва като един пропада всички с него да повлича.България за сега няма много розова преспектива.Тъй,че по добре ми се вижда голяма част от нащето население да отиде поне за миг някъде из Голяямата Европа и да види как трябва да се живее в една нормална държава,и после да дойде и да направи шибан опит да се добере до големия трон и да оправи нещата,но това са мечти.Предпочитам да отида някъде из чужбина да си завъртя бизнеса и после да дойда в България и да си грея дупарата на камината и да си жевея живота.Но и нека с проблемите с оправянето на нашата страна ако един стане да станат всички.Не един да тъне и да дърпа всички,защотот сега това се случва!

А за теб специално,пожелавам ти весело бъдеще с този девиз! :) И за много години !!!

fr0zenboy
01-03-2010, 19:18
За много години 8-) Ами донякъде искам, защото който има добро образование и ''багаж'' в главата, защо трябва тука за една подигравка от 600 лева да стои, като например В Германия или Англия ще получи в пъти повече :? Не знам, аз съм на мнение, че който би бил добре извън България, НО е доволен от себе си, няма смисъл да живее в мизерията тука. Аз смятам да имигрирам или в Австралия, или Англия, или Австрия, но има още време :booooomb: :P :P 8)

revolver
01-04-2010, 12:39
Аз вече напуснах България :booooomb:

hiphop4eto
01-09-2010, 09:50
nikoga ne bih q napusnala ot moe jelanie no sa sam holandiq 6oto tate taka iska sa razbiram 4e 4ak kato q napusne6 razbira6 kakva hubava darjava e Balgaria :smt022 :smt054 :smt060

danibebi
01-13-2010, 16:24
Не.Това е моята родина и аз много я обичам и би ми липсвала.Тук е минал животът ми откакто съм родена и тук искам да остана да живея.Не искам да съм некфа милионерка..искам да имам хубава работа и достатъчно пари,колкото ми трябват.И разбира се, хубаво семейство. А стига да учиш и в България ще намериш хубава професия. :) :)

GunSnSteelflowers
01-19-2010, 20:14
НЕ ! НЕ ! НЕ ! Не съм от гадните мижитурки ,които повтарят напред-назад ,че по-лошо от България нямало . Гордея се,че съм българка . И странно защо около 50% от отговорилите нямат търпение да се изнесат .. После ще плачете,защото по-хубаво от България няма ! И ако не сме ние да й помогнем,кой ще е ? Осъзнайте се или се махайте ,паплач..

0ptimYm
01-21-2010, 16:41
вече я напуснах..и си ми е добре :grin: :P

mitkoOomelchO
01-22-2010, 10:05
Още не съм решил но ако не се оправят нещата във БГ ще се махна :) Това е мойто мнение

Wildchildd
01-22-2010, 15:01
Не мисля да емигрирам, но след 12ти клас ще съм хъш година и нещо, да понатрупам некви пари.

DOKOSVANE
01-23-2010, 01:17
Живяла съм на доста места извън България..Имам ужасна носталгия и просто не мога да живея дълго извън нея ,но от към страна на реализация-Да в чужбина можеш да получиш по добро образование и да се реализираш!Но не бих живяла за постоянно там.

http://www.vazbuda.com/images/users/144909/248021.jpg http://www.vazbuda.com/images/users/144909/248022.jpg

Bohis
01-31-2010, 13:01
Аз не бих напуснал... мисля,че хората не виждат доброто у нас и затова напускат.Тук има много възможности за реализация,но понеже клишетата твърдят,че в чужбина е по-добре и по-хубаво и всички хукват. На запад хората за затворени и студени... тук си е най-добре за мен и аз не смятам да напускам лично. :)

admin12
01-31-2010, 23:45
Ако ми се отвори възможност да напусна , хич няма да се замисля , освен до тогава ако несе оправи с******а държава.
Знам че тук съм роден и тук съм израснал, но неможе цял живот да живееш в мизерия.На който му се живее в беззаконие и мизерия да си седи ! Несъм казъл че държавата е грозна и с тъпа история, че няма хубави места.Тия дето я оправляват я правят на последно място за живеене в света!

това си е мойто лично мнение !

wallmart
02-15-2010, 10:29
Засега не. Тук има работа и никой нямча да ми се подивграва с разни "желани" порфесии като мияч или болногледач. Но родното място си ме тегли, само заради жената бих останал.