PDA

View Full Version : Искате ли да напуснете България?



Страници : [1] 2

xSaShEtOx
01-19-2008, 23:29
И така, въпросът е ясен, искате ли да напуснетеБългария и защо?

ThunderGoddess
01-25-2008, 18:15
Не, защото ще ми липсва и не съм някаква свиня в кочинка, която да търси по-дълбоката кал, където да се оявъргаля и по-голямото коритце, където да се наплюска. Аз съм човек - имам морал, чувства и емоции - те ме отличават от животните. Те ми казват да остана на това място ... и така .. просто с много знания, амбиция, съм сигурна, че ще мога да преодолея проблемите с корупцията и да си намеря работа в БГ, която да ми доставя удоволствие. Искам пари, колкото да имам покрив да главата си и какво да ям ...

Галена_Петрова
01-25-2008, 19:59
От една страна не,защото съм си свикнала тук ,тук съм се родила,тук ми е домът,но от друга искам,защото примерно в западните страни мога да се развия много повече, и за това посочих,че не съм решила.

st1ka
02-29-2008, 22:49
Съмнявам се,че някога ще я напусна и причината е,че ако отида да живея някъде другаде просто ще се побъркам...

teenkopele
03-01-2008, 05:15
От една страна не,защото съм си свикнала тук ,тук съм се родила,тук ми е домът.
Все едно да питаш някой просяк дали иска да стане богат и той да ти каже не защото вече съм свикнал така да живея!? :)
Мацко дори и да идеш в друга страна ще свикнеш :)
В началото е стряскащо и кофти...но първия месец :-)

Глупаво сравнение...помисли дали няма някаква разлика... :)

Schnitzer
03-01-2008, 23:10
Патриотите са си патриоти и националистите националисти!Не са коне с капаци!Коне с капаци са всички българи за това че ги оставяме да се подиграват с нас така,и не ми казваите че нищо не може да се направи защото може!Които иска да напусне България,да я напуска-прав му път.Аз съм извън Българиа само за образование и някои ден ще се върна там където ми е мястото и ще допринасям с всичко възможно за оправянето и!

RoyTheReaper
03-02-2008, 08:21
Със сигурност смятам да прекарам известно време в чужбина и това ще бъде доста скоро.

Дали ще се върна, времето ще покаже.

kPuCkA
03-02-2008, 14:42
Определено искам,дали само заради образованието ми или заради перспективите,не знам,но България едва ли би ми предоставила всичко,което желая за да се реализирам в насоката,която съм избрала.

NH3
03-02-2008, 19:12
Родил съм се тук и тук ще си умра !

charlies_angel
03-02-2008, 22:51
Честит празник,българи
Ами не искам да я напускам...обичам България...просто обичам и улиците с дупките дори...."Може всеки път да се спъвам в някоя дупка като излизам от нас...но...това си е "моята" дупка.....в която всеки ден се спъвам....моят тротоар.....в който всеки път си гася цигарата...."(аз не пуша...просто това беше изказване на една много мъдра жена)
просто...имаме толкова хубава родина...толкова красива и минала през толкова труности....
Обичам родината,мразя държавата...много обичам този израз

Хубава си моя горо,
миришеш на младост,
но вселяваш в сръцата ни само скръб и жалост...
Който веднъж те погледне,
той вечно жалее.
че не може под твоите сенки да изтлее....

Slawi92
03-03-2008, 10:34
НЕ,защото сам БЪЛГАРИН

sladur4e_yo
03-03-2008, 10:51
Аз искам да напусна България с цел следване в Чужбина,но нямам намерение да живея извън Нашата Мила Родна Страна.Все пак това си е нашата България и яз си я обичам такава,каквато е. :grin:

Sarge
03-04-2008, 19:46
Аз го направих ве4е. И се 4удя аджеба добре ли постъпих :(

skatemore
03-04-2008, 20:43
Родил съм се тук и тук ще си умра !

Slawi92
03-05-2008, 10:41
Аз го направих ве4е. И се 4удя аджеба добре ли постъпих :(и кат я напусна сега там каде си по добре ли ти е?

Spook
03-08-2008, 20:26
Просто не виждам нещо което може да ме задържи... :neutral:

SpEeDeMoN
03-08-2008, 21:30
Просто не виждам нещо което може да ме задържи... :neutral:
+1

Slawi92
03-09-2008, 09:35
Просто не виждам нещо което може да ме задържи... :neutral:
+1i kvo kade 6te otidete i za6to mislite 4e 6te vi e po dobre :S:S

kPuCkA
03-09-2008, 11:04
Просто не виждам нещо което може да ме задържи... :neutral:
+1i kvo kade 6te otidete i za6to mislite 4e 6te vi e po dobre :S:SМоже би,защото стандарта на живот в западните страни е по-висок и там наистина ценят образованието,което имаш.

Slawi92
03-09-2008, 19:08
Просто не виждам нещо което може да ме задържи... :neutral:
+1i kvo kade 6te otidete i za6to mislite 4e 6te vi e po dobre :S:SМоже би,защото стандарта на живот в западните страни е по-висок и там наистина ценят образованието,което имаш.hahaha dabe i kvo kat bra4etkami ima obrzovanie kvo ni6to mie 4ini i za neq nema po4iven den a za teq ot stranata si ima i polu4ava polovinata na ispancite ot zaplata te vzimat dvoino pove4e za sa6tata rabota

RoyTheReaper
03-09-2008, 21:59
Със сигурност смятам да прекарам известно време в чужбина и това ще бъде доста скоро.

Дали ще се върна, времето ще покаже.

Брей, доста скоро съм го писал. В момента мисля по съвсем друг начин. :shock:

charlotte
03-12-2008, 19:52
Аз искам да живея в чужбина и по-точно във Франция,Великобритания или някоя скандинавска страна.Имам много и основателни причини.Една от тях е,че искам образование,което се цени-че си завършил защото знаеш,защото си учил,а не защото си си платил или си преспал с изпитващия.Второ искам перспектива.И третата най-важна причина е,че не мога да понасям чалгаробалканския манталитет на повечето ми съграждани.Не мога да понасям изрусените идиотки с прическа тип ,,уплашен лъв" и голите задници.Не мога да понасям чалгарогъзарчетата с бретончето и маратонките АдиБас.И най-висшата идея на българската чалгарка,,Да си намеря богат съпруг" и с тази цел преспиват с де-що някой тъпанар ги почерпи.
Подобни са и националните идеи в Италия и Испания и затова не желая да живея и уча там.А от къде знам,че примерно във Франция е по-добре?
Защото съм ходила там!И знам!А че ще ми е трудно като чужденка-ще се справя.
И да-металистка съм и гледам футбол и затова нямам място в България.

asi_basi
03-12-2008, 20:58
Dai opciq "Ve4e go napravih"

charlotte
03-13-2008, 07:22
Наложи се да се върна,защото не съм все още пълнолетна...и сама там не мога да живея.

Darling88
03-13-2008, 08:39
Мило и драго давам да се махна от тук! :o :o :o

enrique_fenka
03-29-2008, 20:31
България е една от най-изостаналите държави :-k Аз не искам да изживея старините си тук 8)

Kasiera
03-30-2008, 21:59
При първа възможност и да имам поне 19-20 г., малко пари, и айде към US !

_DaYa_
04-02-2008, 14:40
бях лятото в Великобритания в Лондон.Нямах търпение да замина "да видя свят" и какво на 2рата седмица ми писна.Без приятели само стоиш и мръзниш закото времето е едно такова гадно влажно,мокро,студено все вали рядко се показва слънцето...бляяяяяякс.Зомби раш се пред ТВто и чакаш да мине деня за да заспиш.Майка ми е там от 1 год и си намери МНОГО ТРУДНО работа.Жената е с висше образование история, география и рисуване и познайте като каква бачка?Чисти им къщите на хората и заплатата и на 1 седмица е 250 паунда а на мъж строител (чичо ми) му дават 1 000 паунда на седмица!Майка ми е сама и се справя трудно.Помагах и не е кой знае колко трудно да сложиш дрехите в пералнята после да ги преместиш в сушилника.Те хората са казали (даречем) ти само измии чиниите (баааам в миялната) има хора който идват да и чистят басейна, прозорците и т.н.Но прекалено много се задълбочих в излишни приказки.Аз НЕИСКАМ да вървя там да живея.То онова не е живот!Спиш-ставаш-ядеш-работиш-ядеш-спиш-ставаш-ядеш-работиш-ядеш...и т.н.Губи се самия смисъл на живот там.Леля ми е там от 10 год и чак на 8мата година успя да си купят собствена къща като имате предвид че 8 год се спестява яко!Друго какво мога да ви кажа.Имате право да стойте там само 3 месеца (над 18) може да стойте повече ако докажете че имате собствена къша,отвотите си банкова сметка,плащате вода,ток и данък.Иначе ви купуват билетчето на 3тия месец за БГ.
Трябва да сте наясно че ВИНАГИ ще предпочетът някой англичанин пред вас.Или въобще човек който знае езика.Англичаните си мислят че в БГ сме като туземци!!!Чудят се като им кажеш че имаме перални,ТВ,компове и т.н.В час какъвто английски учите НЕ Е ТАКЪВ там говорят различно няма го онова "r" което ние тука изговаряме не се казва "Хепи бърдей" а "Хапи Бътфдей" нз какъв друг пример да ви дам за да ме разбере.
Пълнолетието там е 21год.На 16 год можеш да работиш, даречем да подреждаш стоки в супермаркет.Разликата м/у БГ и Великобритания а и другите по-развити страни е не само законите а и самите "висшестоящи".Там законите се спазват стриктно!Ако си хвърлиш дъвката извън кошчето 5 паунда(15 лв) е глобата е това е за една ДЪФКА която всъщност ше се разгради след 1000 год.Навсякаде има камери по улицата в метрото в магазините в парковете по кафенетата.Автобусите метрото и влакчето на 10 мин идва ново....нз ко да кажа ако търсите пари-там вървете, ако търсите пълноценен животец стойте си в БГ...или пък отидете за няколко год изкарайте парички, върнете се в БГ отворете бизнес и си останете тук...... :)

П.С.Извинявам се за правописните

visok
04-02-2008, 17:25
Да...
Защото:


BG_NATIONALIST...

da, to4no taka...ostani tuk i se 4udi vseki den dali 6e moje6 da se izkupe6 ili 6e ti sprat toplata voda, dali 6e moje6 da si sgotvi6 ili 6te ti sprat toka. ostani tuk za da gleda6 kak umirat deca za6toto sa oti6li na DISKOTEKA (!) i posle oba4e da "niama vinovni". Ostani tuk za da gleda6 kak po nai-skuparskata ulica(i to ne kade drugade a v samata stolica!!!) ......и така нататък..........
Много подкрепям това мнение.


Като БГ не ти е родина и не ти харесва се махай.Нямаме нужда от такива боклуци!Аз лично не бих искал да живея другаде освен в БГ!
Ами тя нали точно това е направила - Заминала е??? Дали имаш нужда от такива боклуци тебе никой не те пита...
Сега ще си излея душата на тази тема..
Всички "Патриоти" и "Националисти" са коне с капаци.
Коне с ГОЛЕМИ КАПАЦИ!
Не могат да видят положението и как Бг политиците се подиграват с нас.
Не могат да видят как РОМИТЕ СА ТОЛЕРИРАНИ, А БЪЛГАРИТЕ СА ПРЕМАЗВАНИ ОТ РОДИНАТА СИ!
Пример? Ето ви пример...колко къщи им построиха..колко години вече им плащаме сметките...колко години им дават "Помощи" ВСЕКИ МЕСЕЦ ВСЕКИ!!! А на Българските деца им дават по 10-20лв..а на някои даже и това не дават..щото виждаш ли на ромите децата гладуват.
Не можете да видите как всичко в тази държава е основано на ЗАВИСТ!
Нужно ли е толкова огромна завист да има във всичко..всеки гледа да прецака другия.
Националисти..какво ми говорите за историята на България?
Какво ме интересува мен историята, когато в нас ще имам 2 деца, които си чакат парите за училище и чакат да ги зарадваш с едно шоколадче..което поради известни причини не можеш да си позволиш?
Така е. Историята е важна, но нима само ние имаме история?
Нима нашата история е най-велика???
Казвате да направим нещо, за да спасим България?
Нали подяволите точно това прави всеки заминал...
Скритата истина е, че вие хората в България я погубвате..а ние в другите страни и ОПРАВЯМЕ!
Как???
Ако всички бяхме останали тук..какво щеше да се случи? Същото...с течение на много повече време...същото бездействие и крадене от страна на политиците.
Ако всички се изнесем какво ще стане?
Каквото и да стане - Няма да е по-лошо от сегашното положение.
Край на тази тема...
Защо всички трябва да гледат къде си ти...а не къде са те...
Образованието? Тук било най-добро? Явно това го казват хора, които са завършили...
Това да имаш по 7-8 часа на ден...от, които 2- разказвателни, 1 - математика, 2-езика, 2- музика,рисуване и т.н.. си е чисто самоубийство.
Как едно дете 7-ми клас ще научи 2 урока, 1000 думи по езиците и по другите предмети да се подготви..та това дете трябва да не излиза от тях.
Учениците не носели учебници...как да носиш като гърба ти се изкривява...
НЕ знам дали в другите страни е така, НО дори и така да е дисциплината ще е по стриктна и образованието ще е по-голямо.
Край и на тази тема.
Отиваш на лекар като имаш предварително записан час за 2:30, а лекаря излезнал да пие кафе? Връща се и започва пациентите от по-ранните часове...?
Счупил си си ръката отиваш в болница пред тебе има 2-ма души БЕЗ такива сериозни наранявания и не те пускат да минеш?
Вчера четох, че някакъв бил катастрофирал и от сумати коли, от които бил поискал помощ всеки му отказал...причини "бил мръсен - в кръв" "щял да изцапа"... Тук става въпрос за човешки живот..какво те вълнува тебе тапицерията...мамка му... :( :evil:
Накрая се намерило човек да му помогне..дошли полицаите и го попитали защо го бил пипал...да го остави да умре ли :evil:
Та националисти как предлагате да ОПРАВИМ СТРАНАТА?
Чудно ми е много? Като седим тук и чакаме? Окей чакайте си..аз не искам да чакам. Не искам да чакам, защото бог знае кога ще дойде последния ми час...накрая какво..ще осъзная, че живота ми е минал в чакане за по-добра страна? Аз не чакам..аз действам. Сигурно всички заминали са така.
Нужно ли е да ги обвинявате, че са се махнали? Поради каквито и да било причини? Нужно ли е да им викате боклуци и т.н.?
Защо да са боклуци..за това, че са се устроили по-добре от вас?
Съмнява ме. Запомнете само едно. НА ВСЕКИ заминал му липсва България..малко или много..въпреки всичко...тук е отраснал и тук е преживял доста. Има и такива, които забравят много често за какво става въпрос и откъде са тръгнали, но са единици.
А вие ако сте такива непукисти и не ви пука за бъдещето на децата ви..и за бъдещето ВИ...стойте тук..и късмет все пак в живота...
Ако искате да чакате - чакайте...ако искате да действате - действайте..
Аз няма а ви се бъркам...ваше право е да си изберете.
И като за финал..
Мислите ли, че всички заминават от хубаво...и че не искат да живеят тук?
Напротив - ИСКАТ ДА ЖИВЕЯТ ТОЧНО ТУК!
Но уви...не могат...поради куп причини, които изброих.
Аз съм на 15г. в момента съм в България...в моята родина..която някой съсипа...жал ми е и със сълзи на очите пиша тези неща...жал ми е за всичко...Искам нещата да се променят..и дано някой ден това стане..но докато не настъпи този ден аз бъдеще тук нямам.
Лятото заминавам за друга държава...Всеки ден се чудя дали ще мога да замина...дали ще мога да зарежа България...В началото когато на шега стана въпрос за заминаване чувствах, че с лека ръка ще си тръгна...но сега, когато нещата са съвсем сериозни..не ми е никак лесно...
И въпреки всичко..това е нашата родина..където и да сме...с който и да сме...каквито и да сме...Ако не можем да и помогнем, то поне нека не вървим срещу нея.
ОБИЧАМ родината с цялото си сърце...но всякаш мразя държавата...
Две твърде силни думи...
Благодаря на всеки, който изчете поста ми...
Извинявам се на Патриотите за репликите "Коне с капаци", но просто, като се сетя за положението и ми кипва...а и това е само сравнение.


Да но кажеш, че си Българин те гледат като извъмземен
Мислят ни за хора от 3тия свят или за крадци....

scotty
04-02-2008, 19:39
Тая тема е прекалено обемиста да се вмести в един пост,но лично моето мнение е че не бих напуснал България. Повечето от вас не са работили никога,а тези който са за месец-месец и половина лятото,не искам да засягам някой но е така. Освен това някой разбира ли тоя израз "по-висок стандарт"? Това не означава,че като отидеш някъде в "развитите" страни ще те затрупат с пари само защото си отишъл да живееш там. Там ще си на същия хал както и в БГ,само че като си стискаш гъза 5-6 месеца и живееш като мишка в България ще си богат едва ли не. Имал съм възможността да контактувам с доста чужденци и по-специални с англичани,ирландци,гърци,и панци. Мога да ви кажа,че като наций са доста по-ограничени от нас и на доста по-ниско интелектуално ниво,не казвам че са лоши хора или пък се мисля за някакъв гений - защото съвсем не съм. Имал съм и доста предложения директно да замина за УК още на следващия ден с уредена,работа,квартира и т.н. обаче не съм заминал,а защо ли - няма смисъл в момента за мен. Мога да замина ако имам някава идея и ми трябват пари бих живял година - две като мизерник за да спестя.
Та в общи линий по-високия стандарт не винаги означава по-добър живот.

Решението е във Вас,ако тук не ви харесва и ви е криво едва ли живота някъде другаде ще ви се струва по-лесен. А България е прекрасна страна,има неверятна природа,не мога да я опиша с думи и освен това аз навсякъде тук съм си в къщи,имам приятели в почти всички средни и големи градове никога няма да се притесня че съм на 1 000 000 километра защото винаги съм си у дома. А докато хората бягат от България нещата няма да се оправят,но докато го проумеят
вече може те да не са българи или децата им... англичани(примерно).
Вгледайте се повече във самите себе си. Но това все пак е свободен свят и всеки може да прави каквото поиска,това беше моето мнение,не искам да го налагам на никой. Успех!

visok
04-02-2008, 20:42
Тая тема е прекалено обемиста да се вмести в един пост,но лично моето мнение е че не бих напуснал България. Повечето от вас не са работили никога,а тези който са за месец-месец и половина лятото,не искам да засягам някой но е така. Освен това някой разбира ли тоя израз "по-висок стандарт"? Това не означава,че като отидеш някъде в "развитите" страни ще те затрупат с пари само защото си отишъл да живееш там. Там ще си на същия хал както и в БГ,само че като си стискаш гъза 5-6 месеца и живееш като мишка в България ще си богат едва ли не. Имал съм възможността да контактувам с доста чужденци и по-специални с англичани,ирландци,гърци,и панци. Мога да ви кажа,че като наций са доста по-ограничени от нас и на доста по-ниско интелектуално ниво,не казвам че са лоши хора или пък се мисля за някакъв гений - защото съвсем не съм. Имал съм и доста предложения директно да замина за УК още на следващия ден с уредена,работа,квартира и т.н. обаче не съм заминал,а защо ли - няма смисъл в момента за мен. Мога да замина ако имам някава идея и ми трябват пари бих живял година - две като мизерник за да спестя.
Та в общи линий по-високия стандарт не винаги означава по-добър живот.

Решението е във Вас,ако тук не ви харесва и ви е криво едва ли живота някъде другаде ще ви се струва по-лесен. А България е прекрасна страна,има неверятна природа,не мога да я опиша с думи и освен това аз навсякъде тук съм си в къщи,имам приятели в почти всички средни и големи градове никога няма да се притесня че съм на 1 000 000 километра защото винаги съм си у дома. А докато хората бягат от България нещата няма да се оправят,но докато го проумеят
вече може те да не са българи или децата им... англичани(примерно).
Вгледайте се повече във самите себе си. Но това все пак е свободен свят и всеки може да прави каквото поиска,това беше моето мнение,не искам да го налагам на никой. Успех!
Еми братле, вече нямаме такава природа, мутрите съсипаха уникалната ни природа. Какво се чудите защо идват тук чужденците, бре. Защото одавна сме се превърнали в алкохолна и секс дестинация, за това. Пиенето - евтино за тях и достъпно. Закони - няма, ако не убиеш човек, каквото и да направиш, те пускат щом си чужденец. Вадиш 100 евро и доста хубави момиченца отварят "спестовните касички".....това е. А разни красоти, плажове, мърсотия, боклуци....ще го преживеят, все пак са тук за десетина дни само......ние просто сме поредните екзотични примати, извън техните добре подредени страни.

scotty
04-02-2008, 22:31
Еми братле ти какво направи за да промениш тези неща,почна ли поне да си изхвърляш хартийките в коша като един добър "европеец" :D Най-вероятно не. Както пишеше в един преден пост - "...това си е моя тротоар,на който всяка сутрин си гася фаса.." или нещо от сорта. Истината е,че само мрънкаме пък живота може да е много по-хубав ако гледаш с други очи на него,а и не само той - всичко.

royal_girl
04-04-2008, 15:54
да искам,защото ми писна всеки ден да се сблъсквам с парадокси,които съм неспособна да поправя

MaRiYa_86
04-04-2008, 15:58
Не е вярно,че си неспособна.А не искаш.Има разлика от не мога до не искам.
А по темата-Аз не искам да напускам България.

kocko
04-15-2008, 21:08
аве нз как мое да я напускате ве ебаси хората тупаци тука си роден тука 6те седи6 тва е твоята родина :-x :-x то като си4ки напуснат бг кво 6те стане 6те останат само боклусите и сигани и др малцинства и накрая дуржавата 6те испадне до такава степен 4е 6те има само корупция и кражби и такива глупости така4е стоите си в бг да се запазим умните и кадърни хора тука :-x

Slawi92
04-16-2008, 11:10
Не е вярно,че си неспособна.А не искаш.Има разлика от не мога до не искам.
А по темата-Аз не искам да напускам България.+1 10x

Slawi92
04-16-2008, 11:12
аве нз как мое да я напускате ве ебаси хората тупаци тука си роден тука 6те седи6 тва е твоята родина :-x :-x то като си4ки напуснат бг кво 6те стане 6те останат само боклусите и сигани и др малцинства и накрая дуржавата 6те испадне до такава степен 4е 6те има само корупция и кражби и такива глупости така4е стоите си в бг да се запазим умните и кадърни хора тука :-x

draid
04-26-2008, 20:23
Не националистите не са коне с капаци, а хора които се опитват да защитят държавата си, държава която е мн по стара от повечето Развити страни. И как смяташ ще се оправим като всички бягат, зщото им е по лесно: "кво ще стоя тука, да чакам да е прегледа лекаря и т.н." и хоп в чужбина вече съм баровец вече съм повече от другите коне с капаци в българия, които таино се надяват някои ден държавата им да се оправи и за това устояват на всичко, защото ако всички заминат какво ще стане. Боже добре, че под турско робство не ни е било такова мисленето, че нямаше до никъде да я докараме. Да аз ще остана в България ще се боря за това тя да се оправи както мога. Няма да замина и да я оставя на Турците и циганите които все повече се опитват да ни завладеят, особено след като няма млади хора които да я защитят, да работят в нея, за нея. Човек отписал държавата като този в цитираният първи пост вече не е българин и за него не може нищо да се направи. Пожелавам успех на всички решили да забравят България.

Margoto0
04-27-2008, 17:50
Да,защото тука да живееш не е живот вече почти няма свестни хора не,че в другите държави имат излишък ама тука са направо егати л....та полтици те са измамници особено оня Бойко Борисов мутрата дето се прави,че уж много разбирал и щял да се оправи с боклука да,ама не боклука става повече и повече.Та така скоро циганите ще ни бият по бройка тъй като гледам няма хора,които да мразя повече може да са хора и те,но крадците и изнасилвачите са доста често те :-x .Да горда съм,че съм от България,но ако не виждате младите,които имат възможност се изнасят тука няма никакви възможности за реализация,пък уж сме били европейци :? Вече си направихме свинштината,а сме били толкова велики преди да ама тогава е нямало наркотици и такива хора каквито има сега дето за 2 стотинки ще те пребият ](*,)
И вече ме е срам като видя торист и ония уличните кучета за,които няма кой да се погрижи,а животните се мъчат и разнасят болести имаме толкова хубава природа,а сега прилича на тоалетна :x УЖАС и все пак ще трбва да седя тука още време както казах има и свястни хора. :)

draid
04-27-2008, 20:25
А да разбира се много е лесно да се обвини някои. Боико ни е виновен за боклука, Доган аз турците еди кои си за циганите. Наркотиците са ни виновни за 4-то, е да ама всичко това си го правим ние, ние избираме политиците или по скоро се съгласяваме те да бъдат избран , защото видиш ли няма смисъл да гласувам, еми като няма смисъл да гласуваш няма да се оплакваш, че турците ще ни превземат. Същото е и с напускането на държавата. Един пример ще ти дам само дали ако всички българи излязат и гласуват, турците ще влязат в парламента ? Общо взето мн мога да говоря по тази тема, но разберете, че преди всичко ние сме си виновни и като бягаме от проблемите съвсем не ги решаваме.

П.С Природата н исъвсем не прилича на тоалетна :)

Margoto0
04-27-2008, 20:55
А да разбира се много е лесно да се обвини някои. Боико ни е виновен за боклука, Доган аз турците еди кои си за циганите. Наркотиците са ни виновни за 4-то, е да ама всичко това си го правим ние, ние избираме политиците или по скоро се съгласяваме те да бъдат избран , защото видиш ли няма смисъл да гласувам, еми като няма смисъл да гласуваш няма да се оплакваш, че турците ще ни превземат. Същото е и с напускането на държавата. Един пример ще ти дам само дали ако всички българи излязат и гласуват, турците ще влязат в парламента ? Общо взето мн мога да говоря по тази тема, но разберете, че преди всичко ние сме си виновни и като бягаме от проблемите съвсем не ги решаваме.

П.С Природата н исъвсем не прилича на тоалетна


Еми да аз го написах ние си направихме свинштината,а прородата ни е заприличала на тоалетна,защото всичко си го направихме ние,а в случая ние не бягаме от проблемите си,защо съвестни хора,които спазват закона и искат хубаво бъдеще не значи,че те трябва да поемат отговорност за всичко нека виновните да я поемат.
Поне това е моята гледна точка,ако някой не е съгласен нека ме поправи :)

str1990
04-28-2008, 19:05
живея в англия от 2 години

- всеки месец ме ограбват на улицата, заплашвайки ме с ножове, кучета и заплахи с gangs
- няма каде да ида да пия едно кафе с приятели - тука има само кръчми, McDonalds, Burger King, Pizza Hut и Chicken and Chips
- нямам приятели... англичаните са като маимуни и само гледат да те използват, а момичетата им са като цигански к*рви - хем грозни, хем са натискат, хем болести
- вярно е че има по-големи заплати, обаче всичките тия пари отиват за данъци и сметки. не е по-различно от Родината в това отношение.
- в един коментар пишеше че се убиват деца след дискотеки... Е па тука се избиват посред бял ден постоянно и то без причина (gangs)
- 2/4 от населението са мюсюлмани, 1/4 чернокожи и 1/4 чисти англичани.
- живея в къща като всички останали (всички са еднообразни): стените са като от картон...
- съседите се оплакват в общината, че часовникъм ми звъни прекалено рано и ги буди тях
- от училище искат да вкарат подителите ми в затвор, защото не съм ходил нормално на училище всеки ден
- даскалката по English се оплака на директорката, защото и се изсмях, защото незнае че като изгориш дърво става на въглен
- на 17 години съм и съм имигрант. въпреки това съм задължен да гласувам или ще има глоба. Нямам си ни наи малук хабер от тяхната политика и човекоподобните които я движат.


Кой от вас би искал живот като моят ?
аз лично предпочитам да си хвана сериозна приятелка и да живеем заедно, работейки и плащайки BG цени, докато имаме свободно време и какво да правим през него, вместо да живея в англия, опитвайки се да оцелея ден за ден за да изкарвам пари, които ще ми стигат да се поддържам жив за да мога да работя пак за същия кръговрат. Няма свободно време тук. 2 часа път до работа и 2 обратно ако не ходиш да пазаруваш. от каде време за друго освен спане и ядене?

Или да живея на квартира близо до приятели. Хем евтино, хем яко с приятели :) Работата не ми е проблем. Просто трябва приходите да са по-големи от разходите и става перфектен живот :)

В България няма много пари, обаче има живот и много свестни хора. В чужбина има пари и тотална роботизация на обществото. Много ми липцва България. Вярно е че има хора които се опитват да подръжават на рапъри и сякви такива, въпреки че рапъра е друг човек на сцената. Такива ги има навсякаде. Надявах се като дойда в Англия да бъде по-аристократично, а то се оказа кофа за боклук, пренаселена с цигани. Вярно че има високи цени и ниски заплати, но всичко се свежда до проста математика (не, не съм зубър; останах на поправителен по руски и едвам минах с 3 по математика последната ми година в България)...
Ниски приходи + Високи разходи = Мизерен живот
Българинът цени каквото има и не иска да се раздели с него. Разбираемо и просто е, но в такива случаи е по-удачно да притежаваш малко жилище и да работиш средно добра работа (минимум).


Разберете нещо. ВИНАГИ разбираш какво си изпуснал след като го изгубиш. Вярвах че като дойда тук ще бъде по-добре, обаче не е така. Различни хора каресват различни неща. Някои ще кажат, че ти трбяват само пари, други че ти трябват само приятели. Истината е че не може без двете.



дълъг роман стана и малко хора ще го прочетат, така че спирам :)
успех, късмет и обмисляите в дълбочина важните решения :)




EDIT: не искам да живея в София :?

tItEufFf
04-28-2008, 21:03
Не съм решила .. То, че няма да живе тук, няма, но ... страшно съм объркана. Досега не съм излизала извън граница, майка ми обяснява "Да знаеш как живеят хората навън, ще си пазаруваме, ще ходим по екскурзии, ще имаш собствена стая и т.н. " И това ми звучи някак..нереално. Но като се замисля, когато заминавам едва ли ще ми е толкова жал за България, колкото за хората, които оставям тук. Още не мога да преценя, аз дори не мога да повярвам, че след един месец заминавам :?

advokata_87
04-28-2008, 21:23
Bravo na avtora za posledniq post. :) Vidqh kakvo e Velikobritaniq prez pogleda na edin balgarin.Kolkoto do nqkoi vav toq forum deto mislqt 4e na zapad gi 4akat i 4e 6et rabotqt za 20 evro na 4as,moga da kaja 4e takiva koito mislqt kato vas ,jiveqt v dosta iluzioren svqt.

O6te vednah pozdravleniq za posledniq post

RoyTheReaper
04-28-2008, 21:25
Никъде не мърдам, перфектно си ми е тук. :neutral:

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-14-2008, 23:16
Не бих напуснала България освен ако не е за университет .. но вече я наппуснах няма връщане назад.. иии да .. има си кофтите страни но аз наистина ВЯРВАМ че БЪЛГАРИЯ ще се оправи!!

Presli
05-18-2008, 21:51
След някой друга година, ще напусна България, за да отида да живея при моите родители, те са в Испания поради българсаката простотия и безпаричие, оставиха ме да уча тук, и да живея при роднини :) Преживява се, но и се пак в другите държави се живее много по-добър живот, от колкото в България.

Но никога няма да забравя родното ми място, каквото и да стане :) Винаги ще бъда БЪЛГАРИН!

superb
05-21-2008, 21:37
Искам и още как.Надявям се това да стане догодина.

nikita29
05-22-2008, 04:09
Исках да изляза от България и...просто го направих! :)

Shadow_Walker
05-28-2008, 23:48
ами всъщност не.нямам желание да живея в чужбина за дълъг период от време.
да отида на екскурзия искам, естествено ;]

amazonkata90
06-07-2008, 17:02
В България всичко били един огромен абсурд?! Може би е така. Но този абсурд си го създаваме самите ние.А всички толкова "възмутени" бих искала да ви попитам: Колко от вас се възмущават от състоянието в което се намира страната ни? Колко от вас недоволстват от безхаберието на тези които я управляват,от "осраната" природа,състоянието на пътищата,насилието на улицата? А колко от всички вас, които имате правото да гласувате, гласуват? Колко от вас са направили нещо срещу отношението към възрастните хора и инвалидите? Или срещу насилието в училищата? Колко от вас намират за нормално деца на 13 години да влизат в "Пирогов" с алкохолно натравяне или пък млади момчета и момичета с бутилка бира в парка в 9.00 часа сутринта ? Погледнете първо около себе си.
И да - ще остана в България! Пораженческото мислене не ми е присъщо. Който иска да се "спасява" навън, да го прави. Но да не забравя, че в мига, в който се отречеш от собствената си държава (казвам "държава", а не "родина", защото не вярвам, че някой от вас би могъл да се отрече от Родината), в същия този момент ти се отказваш и от всичките си претенции към нея. България не се нуждае от слабохарактерни хора, които се огъват пред първата трудност. Такива ги има достатъчно. Но има и хора, които не ги е страх да се изправят пред трудностите и които ще останат в България не за да гонят личния си интерес, а за да поведат държавата към по - добро! И те получават моите искрени адмирации!!!

kristo
06-07-2008, 21:03
В България всичко били един огромен абсурд?! Може би е така. Но този абсурд си го създаваме самите ние.А всички толкова "възмутени" бих искала да ви попитам: Колко от вас се възмущават от състоянието в което се намира страната ни? Колко от вас недоволстват от безхаберието на тези които я управляват,от "осраната" природа,състоянието на пътищата,насилието на улицата? А колко от всички вас, които имате правото да гласувате, гласуват? Колко от вас са направили нещо срещу отношението към възрастните хора и инвалидите? Или срещу насилието в училищата? Колко от вас намират за нормално деца на 13 години да влизат в "Пирогов" с алкохолно натравяне или пък млади момчета и момичета с бутилка бира в парка в 9.00 часа сутринта ? Погледнете първо около себе си.
И да - ще остана в България! Пораженческото мислене не ми е присъщо. Който иска да се "спасява" навън, да го прави. Но да не забравя, че в мига, в който се отречеш от собствената си държава (казвам "държава", а не "родина", защото не вярвам, че някой от вас би могъл да се отрече от Родината), в същия този момент ти се отказваш и от всичките си претенции към нея. България не се нуждае от слабохарактерни хора, които се огъват пред първата трудност. Такива ги има достатъчно. Но има и хора, които не ги е страх да се изправят пред трудностите и които ще останат в България не за да гонят личния си интерес, а за да поведат държавата към по - добро! И те получават моите искрени адмирации!!!
Поздравявам те най-искрено и от сърце за прекрасния и много точен коментар и изцяло се присъединявам към него :smt038 :smt038 :smt038 :smt038 :smt038 :smt038 :smt038 :smt038 :smt038 :smt038

vra4ka
06-08-2008, 00:00
Много хора се опитват да правят неща за България
И какво получават в замяна????
С извинение един к*р.....
Е това е

amazonkata90 не си мисли, че всички само приказват.
Има толкова много, които създават и подпомагат, но ДЪРЖАВАТА и обществото са СРЕЩУ ТЯХ..
Докато народа не си промени възгледите на никъде не сме.
Това е положението. Всеки да се спасява както може!

nikita29
06-08-2008, 03:29
В България всичко били един огромен абсурд?! Може би е така. Но този абсурд си го създаваме самите ние.А всички толкова "възмутени" бих искала да ви попитам: Колко от вас се възмущават от състоянието в което се намира страната ни? Колко от вас недоволстват от безхаберието на тези които я управляват,от "осраната" природа,състоянието на пътищата,насилието на улицата? А колко от всички вас, които имате правото да гласувате, гласуват? Колко от вас са направили нещо срещу отношението към възрастните хора и инвалидите? Или срещу насилието в училищата? Колко от вас намират за нормално деца на 13 години да влизат в "Пирогов" с алкохолно натравяне или пък млади момчета и момичета с бутилка бира в парка в 9.00 часа сутринта ? Погледнете първо около себе си.
И да - ще остана в България! Пораженческото мислене не ми е присъщо. Който иска да се "спасява" навън, да го прави. Но да не забравя, че в мига, в който се отречеш от собствената си държава (казвам "държава", а не "родина", защото не вярвам, че някой от вас би могъл да се отрече от Родината), в същия този момент ти се отказваш и от всичките си претенции към нея. България не се нуждае от слабохарактерни хора, които се огъват пред първата трудност. Такива ги има достатъчно. Но има и хора, които не ги е страх да се изправят пред трудностите и които ще останат в България не за да гонят личния си интерес, а за да поведат държавата към по - добро! И те получават моите искрени адмирации!!!

Пред първата трудност ли?То само с трудности съм се сблъсквала в България?!И защо да не се съобразяваме с личния си интерес?А с чий?Когато работех в държавата си,как ми се отплащаше тя?!!!!

kristo
06-08-2008, 10:04
не трябва да се предаваме толкова лесно, а да се борим. Бъдещето на България е и наше бъдеще и бъдеще на децата и внуците ни. Знам, че възможностите ни са ограничени, но на първо време да се гласува също никак не е малко, тъй като промяната тръгва и от там- от гласуването, за да изчистим от власт тази престъпна върхушка в лицето на БСП-ДПС-НДСВ. Не, че другите са нещо чак толкова по-хубави от тях, но мисля, че определено са за предпочитане. Що се отнася за промяната, тя не може да дойде ако не сме обединени и в към това трябва да се насочим- да спрем да се караме един с друг за глупости, а да се обединим за наше добро и доброто на България естествено, защото двете вървят ръка за ръка. Но промяната според мен трябва да започне от най-ниско ниво и така постепенно да настъпва и на по-високите етажи. Във всеки случай има начин, защото на нашите прадеди не им е било по-лесно под турски ятаган, но не са се предали. Напротив, било им е много по-трудно от на нас. С общи усилия смятам, че може да се постигне промяна.

vra4ka
06-08-2008, 12:34
Не искам да влизам в политически спорове, но определено другите партии не а за предпочитане. Извинявайте но Костов, Стоянов, Михайлова и компания РАЗРУШИХА България!
Господ да ни пази от повторно такова управление!!!

И ето го проблема - Ние искаме да гласуваме, но няма за кого...

Другите избори ще се втурнем да гласуваме за бат Бойко, та да му дадем възможност да се накраде хубаво и пак ще сме в изходна позиция....

Нещо кардинално трябва да се промени!

С гласвете си можем само да променим факта, кой ще ръфа от пържолата...

SeXyL[!]Nk@
06-08-2008, 13:47
Не знам (още не съм решил)

kristo
06-10-2008, 09:03
Не искам да влизам в политически спорове, но определено другите партии не а за предпочитане. Извинявайте но Костов, Стоянов, Михайлова и компания РАЗРУШИХА България!
Господ да ни пази от повторно такова управление!!!

И ето го проблема - Ние искаме да гласуваме, но няма за кого...

Другите избори ще се втурнем да гласуваме за бат Бойко, та да му дадем възможност да се накраде хубаво и пак ще сме в изходна позиция....

Нещо кардинално трябва да се промени!

С гласвете си можем само да променим факта, кой ще ръфа от пържолата...
Абе и аз не искам да се впускаме в политически спорове, защото едно 95% от партиите в България не стават, ама ти едва ли не заяви, че предпочиташ Доган, Станишев и негово нищожество Симо Кобурготски да продължават да ни управляват, което някак си хич не го разбирам :oops:. За "бат" Бойко не искам да говорим, тази мутра от групировката ТИМ изобщо не става и ще бъде пагубно за България, ако следващото правителство е на ченгесарско-комунистическата партия ГЕРБ. Но за Костов и компания... Не, че искам да ги защитавам, в никакъв случай, но какъвто и да беше Костов е определено за предпочитане пред Станишев и още повече пред Доган! Със всичките му кражби /то няма политик в България, който да не се е докоснал до властта и да не е крал/, определено живеехме малко по-добре от сега. И що се отнася за кражбите и корупцията, Костов колкото и да краде, може само да изяде една ряпа пред Доган и Симо Кобурготски по кражби... Определено може да им завижда за "способностите". Виж в какъв огромен дворец живее Доган, виж имотите на припикания ни "цар", който не е никакъв цар и ела ми кажи после, че Костов е крал повече от тях :oops:... И между другото ако си спомняш, по време на управлението на Костов, Доган беше тотално смачкан и ДПС имаше само 3-4 депутати в парламента. А сега имат колко 30-40 :oops:... Имам в предвид, че Костов много мрази Доган и направи всичко възможно да го неутрализира, което определено си беше много положително. Пак ти казвам, да не ме разбереш погрешно, аз не съм костовист, но все пак ако трябва да се избира между Костов и Доган, помисли си дали не е по-разумно да гласуваме за първия, защото какъвто и да е, поне не е турчин... Хубавото е, че до такава дилема няма да се стигне и съм съгласен, че България трябва да се управлява от нови хора, от партии, които не са били досега във властта, като например ВМРО, Атака със всичките си кусури също, Ред, законност и справедливост на Яни Янев също не е лош вариант според мене, партията на Кошлуков /Новото време/ също е вариант. Така че алтернатива винаги има, стига да сте готови да гласуваме масово на следващите парламентарни избори и на власт да дойдат нови лица!

SiegHeil
06-10-2008, 18:08
Какво по дяволите ?!
59% ДА ?!?!?!
И това е бъдещето на тая държава..абе заблудени индивиди такива, това е вашата държава в която сте родени и израстнали къде сте тръгнали..ама нали внаги чуждото било по хубаво..
И на сички им било зле, работа немали, парите не течали от мивката..ми добро утро бе, вие да не сте цигани и че да чакате да живеете на чужд гръб, РАБОТЕТЕ и ще живеете добре...то като няма млади хора в България нормално да е зле, в момента един млад човек работи за двама пенсионера и един инвалид, колкото повече бягате толкова по зле ще става...
Искрено потресен и покъртен съм...

kristo
06-10-2008, 20:26
Какво по дяволите ?!
59% ДА ?!?!?!
И това е бъдещето на тая държава..абе заблудени индивиди такива, това е вашата държава в която сте родени и израстнали къде сте тръгнали..ама нали внаги чуждото било по хубаво..
И на сички им било зле, работа немали, парите не течали от мивката..ми добро утро бе, вие да не сте цигани и че да чакате да живеете на чужд гръб, РАБОТЕТЕ и ще живеете добре...то като няма млади хора в България нормално да е зле, в момента един млад човек работи за двама пенсионера и един инвалид, колкото повече бягате толкова по зле ще става...
Искрено потресен и покъртен съм...
SiegHeil имаш право до голяма степен, но все пак съгласи се, че този процес /на напускане на България/ не може да бъде осуетен изцяло. А и наистина управляващият престъпен елит на страната ни прави всичко по силите си, за да ни прогони от собствената ни Родина чрез мизерията и ниските доходи, които имаме. И това за мен става съвсем умишлено, защото хората, на които им се работи успяват да спечелят повече пари в чужбина. А тук в България бачкат по цял ден за 150 евро... В това се състои трагедията на България в най-голяма степен. Не, че не е трагедия, че турци и комунисти ни управляват, което обяснява и сегашното състояние на страната ни, но все пак глада и мизерията са нещо много лошо. Не, че сме измрели от глад, ама все пак мизерстваме. Иначе и аз съм съгласен, че като се бяга от България, нещата само ще стават по-зле и аз лично няма при никакво положение да се махна от България, просто защото много я обичам и не мога без нея. Пък и не искам да бачкам на някакви тъпи чужденци, а искам да работя за Родината. Но като си помисля, има и друго нещо. нали знаеш, в природата има един процес- нарича се естествен подбор. Най-силните оцеляват и продължават напред, тоест справят се с трудностите. По-слабите не успяват да се справят с тях и... В случая нещата стоят по следния начин: тези, които имаме търпение и не се предаваме пред трудностите, оставаме в България и се борим. Тези, които нямат сили да се борят, напускат България и отиват в чужбина. Въпрос на избор, но мисля, че и 4 милиона да останем след 10-тина години в България, нека тук останем хората, които сме готови да се борим и няма да се предадем току-така пред трудностите. И вследствие на това ще се опитаме да променим нещата в положителен план. Но в крайна сметка всеки си решава, живота си е негов и може да си го живее така, както му харесва. на мен ми харесва България въпреки всичко и твърдо оставам тук, ти си на същият принцип- поздравления! Дано има повече млади българи като нас и аз вярвам, че има :)

vra4ka
06-10-2008, 22:02
kristo смятам да оставя темата за политиката, защото както знаеш всеки си гледа от паничката и си има собствени пристрастни възгледи ;)

За мен лично въпроса дали искам да живея в България, не е избор между лесно и трудно. България си е мояа родина, моите приятели, моят език, НО
ми е писнало всеки ден да се ядосвам за малоумщини от всякакъв род -
било то в институции, било то в градския транспорт, било друга някоя простотия.
Просто държавата не си изпълнява елементарния дълг към своите граждани...
Вече нямам желание да си тровя нервите ден след ден за глупости. Искам да живея като човек, а не някакви абсурдизми!

Готова съм веднага да се върна, ако ми се осигирят елементарни дадености....

Има нещо грешно в цялата българска работа, и тази грешка най- вероятно е плод на нравите и разбиранията ни..

kristo
06-11-2008, 21:20
kristo смятам да оставя темата за политиката, защото както знаеш всеки си гледа от паничката и си има собствени пристрастни възгледи ;)

За мен лично въпроса дали искам да живея в България, не е избор между лесно и трудно. България си е мояа родина, моите приятели, моят език, НО
ми е писнало всеки ден да се ядосвам за малоумщини от всякакъв род -
било то в институции, било то в градския транспорт, било друга някоя простотия.
Просто държавата не си изпълнява елементарния дълг към своите граждани...
Вече нямам желание да си тровя нервите ден след ден за глупости. Искам да живея като човек, а не някакви абсурдизми!

Готова съм веднага да се върна, ако ми се осигирят елементарни дадености....

Има нещо грешно в цялата българска работа, и тази грешка най- вероятно е плод на нравите и разбиранията ни..
vra4ka, не знам защо ти се струва, че едва ли не в нещо те обвинявам за това, че си напуснала България. В крайна сметка, пак повтарям, това си е въпрос на личен твой избор, както пък аз няма да я напусна България при нито едно положение, ако ще камъни да падат както се казва. Нито пък казвам, че по-малко от мен или някой друг от българите обичаш Родината ни или нещо такова. Просто си задавам въпроса какво би станало ако всички така си кажем като теб и напуснем България... Определено няма да има никакъв шанс да се оправи тази държава, а напротив, това е сигурно. Затова смятам, че мнозинството от младите българи трябва да останем тук и да поемем отговорността за бъдещето й, оттам и собственото си такова. А тези, които сте в чужбина, очакваме ви един ден, ако дай боже имаме силите и възможностите да оправим нещо тук, един ден да се върнете, със сигурност ще имаме нужда от българи, натрупали знания и сили в чужбина и много близко до европейските стандарти във всяко отношение. Знам, че нещата са много по-сложни отколкото ги обяснявам и ми се иска и съм доста наивен, но аз съм човек-идеалист, които е свикнал да гледа на нещата от живота положително и да се бори докрай. Дори и това да ми струва безброй нерви и скъсяване на живота с някоя друга година. Просто аз извън България не мога, пък колкото и зле да е тя. Освен това съм горд, че съм българин, най-вече заради славното минало на България и то е основната ми вяра, че няма как нещата да не се оправят и че където е текло, пак ще тече.

Diam0nD
06-12-2008, 12:41
Какво по дяволите ?!
59% ДА ?!?!?!
И това е бъдещето на тая държава..абе заблудени индивиди такива, това е вашата държава в която сте родени и израстнали къде сте тръгнали..ама нали внаги чуждото било по хубаво..
И на сички им било зле, работа немали, парите не течали от мивката..ми добро утро бе, вие да не сте цигани и че да чакате да живеете на чужд гръб, РАБОТЕТЕ и ще живеете добре...то като няма млади хора в България нормално да е зле, в момента един млад човек работи за двама пенсионера и един инвалид, колкото повече бягате толкова по зле ще става...
Искрено потресен и покъртен съм...Както казах с този пич мислим доста различно в повечето случаи ,но в този го подкрепям напълно.Само да кажа ,че който си мисли ,че в Европа чистят и се готвят да ни приемат с широко разтворени ръце - жестоко се лъжете !! Вдигнали са ръце от румънци ,българи и турци в европа !!! А пък и там те скъсват от бачкане ... почивните им дни са 2 пъти по-малко от нашите ...

MaRrY_JaNe1
06-13-2008, 21:20
Единственият ми мотив за напускане на БГ е получаването на по-добро образование и после връщане в България.Твърде разколебана съм,а и не само аз,но тук има все по-малко перспективи...

yoriko
06-14-2008, 19:21
Единственият ми мотив за напускане на БГ е получаването на по-добро образование и после връщане в България.Твърде разколебана съм,а и не само аз,но тук има все по-малко перспективи...


luda li si ? : ) Vsichki pravqt obratnoto.. izkarvat si vishoto v Bulgaria i posle idvat v germaniy ( govorq spec. za germ. ) zashtoto tuka e mega trudno da go izjarash ,osobeno za chujdenci.Kusat gi narochno.I vs zavijdat shtoto v Germ. obrazovatelnata sistema e edno laino.Kakuv e smisula da se vurnesh pak tam kudeto nqma rabota?Sega bg kato e v evropa navsqkude priznavat diplomite veche ^^po hubavo da si go zavurshite v bg i posle izchezvaite nanqkude

MaRrY_JaNe1
06-14-2008, 22:29
Единственият ми мотив за напускане на БГ е получаването на по-добро образование и после връщане в България.Твърде разколебана съм,а и не само аз,но тук има все по-малко перспективи...


luda li si ? : ) Vsichki pravqt obratnoto.. izkarvat si vishoto v Bulgaria i posle idvat v germaniy ( govorq spec. za germ. ) zashtoto tuka e mega trudno da go izjarash ,osobeno za chujdenci.Kusat gi narochno.I vs zavijdat shtoto v Germ. obrazovatelnata sistema e edno laino.Kakuv e smisula da se vurnesh pak tam kudeto nqma rabota?Sega bg kato e v evropa navsqkude priznavat diplomite veche ^^po hubavo da si go zavurshite v bg i posle izchezvaite nanqkude

xax ми не съм луда все още-трезво мисля...това първо...второ-нямам си понятие от немски,така че всеки случай няма да е в Германия.В крайна сметка-хора всякакви.Аз не казвам,че решението ми ще бъде правилно,или че ще е бляскаво в чужбина.Въпросът беше:Искате ли да напуснете БГ-и аз си изразявам мнението че искам....и така....

angelcheeee_93
06-23-2008, 15:32
ve4e q napusnah,no sam samo na vakanciq v NL.
ina4e neiskam da jiveq v dr strana,za6toto v bg sa vs mi fr i vs mn mi lipsva.mn e tapo da si dale4 ot horata koito obi4a6 :cry:

NightSky
06-23-2008, 18:39
Може да я напусна за да уча, но някой ден ще се върна.

BondageLady
06-23-2008, 19:54
Искам да посетя много страни, но така или иначе корените са ми тук.

kristo
06-24-2008, 08:14
Всеки, който иска да напусне България, има това право. Но помислете за бъдещето на България. Тя има нужда от нас...

t!nchety
06-24-2008, 15:09
Ами не ..ще ми липсва всичко тук :(
Тук съм родена,тук живея.Всички роднини познати и приятели са тук..всичките ми спомени са тук.
Не бих искала да я напускам,но след време може би ще размисля и ще ида да уча в чужбина но със сигурност ще се върна.

LiLGrizzly
07-01-2008, 19:09
da.. iskam da utida f ispaniq... ! tam si4ko e mn po hubavo.. a ne zadrasteno kato f bg :x

OtherDimension
07-01-2008, 20:08
da.. iskam da utida f ispaniq... ! tam si4ko e mn po hubavo.. a ne zadrasteno kato f bg :x
ти си задръстен

Slawi92
07-01-2008, 20:43
da.. iskam da utida f ispaniq... ! tam si4ko e mn po hubavo.. a ne zadrasteno kato f bg :xpxaxaxxa ti kolko si zabluden samo ako znae6 tam e MNOGO po zle ot tyka poznavam 10 4oveka to4no 10 koito jiveqt tam i tova koeto mi kazat pff i si4kite iskat da se varnat ama NQMAT pari da su kupat bileti mnogo po zle e tam tam e otvratitelno sa ne mi se pi6e da ti razkazvam ama ti nqma da povqrva6 i kat otide6 i se sre6te6 s realnosta togava drugo 6e govori6

jghgh
07-03-2008, 10:38
притеснително много отговори "да" :?

а ние сме бъдещето й, ние ще изберем след няколко години новото управление.. не знам..


аз мисля да замина в чужбина но само да следвам в някой хубав университет, но никога не съм си помисляла да я напусна... :S

tianiira
07-03-2008, 20:15
samo edna duma CARVOLLANDIQ 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

kristo
07-03-2008, 22:28
samo edna duma CARVOLLANDIQ 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
Ако ти живееш в Цървулландия си е твой проблем. Но ако наричаш България по този начин си срам и позор за българският си корен. Това, че политиците ни са боклук не прави България такова нещо. Ако тези политици, които ни управляват в последните десетилетия отидат да управляват утре Франция например, гаранция, че след 10-тина години тази страна ще е на нивото на Албания и по зле. Тъй че заради скапаните ни политици да са плюе България изобщо не съм съгласен. Правете разлика между "България" на Станишев, Доган, Първанов и компания и България, която е страна с над 1300 годишна история, строителка на култура и цивилизация от най-високо ниво, с народ, който винаги се е гордеел с родовата си памет и с кръвта, която тече в жилите му. България си е България въпреки всичко и пак ще пребъде, в това съм 100% сигурен. Няма как шайка изроди да унищожат нещо толкова велико като нея.

Rofl4e
07-04-2008, 21:56
Нямам интерес..защото ми писна да газя в тонове боклуци..,да слушам как еди колко си човека умпяли при ПТП..и даже да ставам свидетелка на подобни проишествия,едва ли на някои шофиор му е приятно да попадне в шахта да потарси правата си и служителите на общината да започнат да си прехварлят топката един на друг до като не те направят луд не ти кипне от всякаде,и да кажеш аве я си ебете майките на маимуна ли ще ме правите,да слушам как в 6:30ч. сутринта се разтреса София..и хората да викат паднаха ми прозорците тва стана онва сната..и никои да няма вина..когато ида на лекар да да давам по близо 2лв. за преглед(като се има предвид че повечето хора работят за по 220лв)и лекарката да е начумерена да ми се развика и да ми изпише възможно най скъпите лекарства да отида в аптеката и да се почуствам в доста сконфузена ситуация че нямам достатачно пари и т.н. .... мога да ви пиша още колкото искате такива..то просто нямат край тея глупости

П.П. Тва е БГ.. 8) не казвам че живея по този начин напротив живея си много добре но повечето ми приятели живеят така!И оня ден една фр да ми вика наще се ухарчиха доста по край това море :shock: като си предствая че са спали у някакви техни роднини(не са давали пари за хотел или квартира) ...не са излизали по ресторанти кафета и т.н.

Blacklisted
07-05-2008, 12:06
Как всички живеят ужасно, едвам свързват двата края, но пък имат компютър, има "ЖиСиЕм" и интернет? Как?!?

kristo
07-05-2008, 21:27
В България няма бъдеще за младите хора, държавата ни не е наред. Аз не мога да кажа дали ще я напусна или не, не ми се иска, но кой знае какво ще се случи. Все пак ние сме българи и трябва да си седим в България.
Все пак ние сме българи и наше задължение е да направим нещо за България, за да може тя да излезе от блатото и да е отново държава на място.

Blacklisted
07-06-2008, 01:29
Стига вече с глупавото клише: "Няма бъдещете за младите хора"
Заучено изречение от недооценени и нереализирани псевдоинтелектуалци от старо поколение,
който цял живот опяват на децата си как е трябвало да заминат в
началото на Прехода и винят държавата за провалена си лична реализация ;)

Kaos_Urbano
07-06-2008, 10:00
Да.Искам.

Blacklisted
07-06-2008, 10:16
Евала, пънкар!

Outlaw4Life
07-06-2008, 11:00
Да!

SiegHeil
07-06-2008, 11:15
Да!
A може и да станеш негър като отидеш в чужбина, току виж там правят специални опрации 8-)

Wrathchild
07-06-2008, 12:40
Аз пък не искам.

kristo
07-06-2008, 23:51
Аз пък не искам.
Не си единствената :). Някой хора много усилено се опитват да ни изгонят нас младите от България, но това е съвсем умишлено. Имат интерес в България да не останат умните и мислещи хора, а овчедушна сива тълпа, която само да им се подчинява. Е, докато има хора като нас, няма да им минат номерата на тези копелета и скоро ще получат един много сериозен шут от българският народ.

jghgh
07-07-2008, 08:37
Евала, пънкар!

къв пънкар бе, кой го/я знае къв е правеж..

да се махат мързеливите копеленца, щом им се живее по-лесно. нямало бъдеще, бла бла
ама вие си ковете бъдещето ве!
аз ако замина в Италия да уча пиърсинг (чувала съм че един пиърсист от софето се е обучавал там) и си отворя яко студио кво кво? нямам бъдеще ли..
можем да си направим България едно хубаво местенце, където има много неща..
само си изберете нещо приятно, занимавайте се с екология, или квото там ви харесва..
като си такъв пънкар (хаоса с подписа на италиански) вземи ДОразвий родната сцена, аз ще развия студиата за пиърсинг например или си имам мечта да си направя марка откачени дрешки бла бла
има кво да се направи за България тва е най-малкото

хващаме се, сядаме си на гъзовете, правим нещо по въпроса..
в чуждите страни ще сте боклуци и ще миете чинии в ресторанти.. няма лесно на тоя свят, ще се сблъскате с ужасна дискриминация, жена/мъж лесно ще си намерите?

ако не искате само пенсионери да останат в тая държава, останете тука, изберете след няколко години новото управление, учете..
просто не разбирам защо мислите че бягството е най-лесния изход..
деа, не се усещате въобще какви сте.. злетаци...
да, реално погледнато БГ е омазана в лайна, ама няма невъзможни неща, всичко може да се оправи, стига да имаме желание..

а ти пънкарче, може да си готин човек, млад, креативен.. дай нещо полезно на БГ в такъв случай, направи си бандичка, крещи готини послания, отвори си клубче, продавай т-шърти. мен разни пънк групички много ме вдъхновяват, ако пеят смислени неща..
аз имам толкова много мечти и е нормално да ми се смеят, ама знам че не са чак толкова трудно осъществими. например пиърсинг студио, клубче за концерти, малък бутик с много разпърпани дрехи.. е, всичко наведнъж не може, но човек като си НАПРЕГНЕ мозъка вижда че иска да прави много много неща.. защото има много много неща за правене..
въпроса е, че аз искам тези неща да ги направя в България..
ако ще да не изкарвам от тях много пари, поне ще е нещо, с което искам да се занимавам и което ми е приятно..

пф, че се вдъхнових сега.. млъквам

SiegHeil
07-11-2008, 01:24
Ако ми се отвори път по нататък, вярно - ще ми липсват близките, но не мисля, че ще остана в България, ако не я постегнат малко.
Кой да я стегне, пенсионерите или инвалидите ?
Все другите трябва да ви помагат на вас и все държавата не прави нищо за вас...
Няма как да получиш без да дадеш...няма кой да ви свърши вашта работа, единственото което можем да направим е да останем младите в България и да се борим...или да избягаме всички в чужбина и да гледаме по телевизията след 10 години как ще се повтори историята с Косово, само че този път в България...

Blacklisted
07-11-2008, 08:31
Да. В България няма достатъчно перспективи за младото населени.

Какво е това клише? Ти бил/а ли си на българския пазар на труда?

kristo
07-12-2008, 11:52
Да. В България няма достатъчно перспективи за младото населени. Заплатите са изключително ниски и никой българин на който му се отваря път в друга страна, не би останал тук. Ние сме страшно злобен, лош и правещ се на много велик народ, всеки ден по телевизията гледаме катастрофи, убийства и т.н. и защо е всичко това ... Ако ми се отвори път по нататък, вярно - ще ми липсват близките, но не мисля, че ще остана в България, ако не я постегнат малко.
Добре бе, махай се, не те щем, какво ни занимаваш с това, че не харесваш България и не си доволен от живота си тук? Аз пък ще остана тук, защото България е едно от най-ценните и важните неща в живота ми. Защото няма да я изоставя само защото живота ми не е лек. И не съм единственият, има стотици хиляди българи като мен и повечето сме млади българи, колкото и да не ти се иска. Не разбирам за какво ревете, махайте се и спрете да ни занимавате с тъпите си проблеми.
А българите наистина сме велик народ, едва ли ако германците ги сложиш да живеят някоя друга година като нас българите, ще оцелеят в по-голямата си част. Но ние сме силни, отстояваме своето и никога не се предаваме. И ще победим всички душмани на България и българският народ и пак ще живеем добре! Но ще живеем добре, когато ревльовците и мекеретата като теб, които знаят само да чакат на готово се махнат от България и ни оставите да вземем съдбата си в свои ръце. Защото колкото плюете България, в същото време имате най-големите претенции за привилегии, всякаш сте направили за тази държава нещо съществено. Само искате, това ви е на вас.

Outlaw4Life
07-12-2008, 17:52
Да. В България няма достатъчно перспективи за младото населени. Заплатите са изключително ниски и никой българин на който му се отваря път в друга страна, не би останал тук. Ние сме страшно злобен, лош и правещ се на много велик народ, всеки ден по телевизията гледаме катастрофи, убийства и т.н. и защо е всичко това ... Ако ми се отвори път по нататък, вярно - ще ми липсват близките, но не мисля, че ще остана в България, ако не я постегнат малко.
Добре бе, махай се, не те щем, какво ни занимаваш с това, че не харесваш България и не си доволен от живота си тук? Аз пък ще остана тук, защото България е едно от най-ценните и важните неща в живота ми. Защото няма да я изоставя само защото живота ми не е лек. И не съм единственият, има стотици хиляди българи като мен и повечето сме млади българи, колкото и да не ти се иска. Не разбирам за какво ревете, махайте се и спрете да ни занимавате с тъпите си проблеми.
А българите наистина сме велик народ, едва ли ако германците ги сложиш да живеят някоя друга година като нас българите, ще оцелеят в по-голямата си част. Но ние сме силни, отстояваме своето и никога не се предаваме. И ще победим всички душмани на България и българският народ и пак ще живеем добре! Но ще живеем добре, когато ревльовците и мекеретата като теб, които знаят само да чакат на готово се махнат от България и ни оставите да вземем съдбата си в свои ръце. Защото колкото плюете България, в същото време имате най-големите претенции за привилегии, всякаш сте направили за тази държава нещо съществено. Само искате, това ви е на вас.
Българите са велик народ само,защото съществуват отдавна :D .Ама нищо друго не правят.

Jack_Sparrow
07-12-2008, 21:58
Да. В България няма достатъчно перспективи за младото населени. Заплатите са изключително ниски и никой българин на който му се отваря път в друга страна, не би останал тук. Ние сме страшно злобен, лош и правещ се на много велик народ, всеки ден по телевизията гледаме катастрофи, убийства и т.н. и защо е всичко това ... Ако ми се отвори път по нататък, вярно - ще ми липсват близките, но не мисля, че ще остана в България, ако не я постегнат малко.
Добре бе, махай се, не те щем, какво ни занимаваш с това, че не харесваш България и не си доволен от живота си тук? Аз пък ще остана тук, защото България е едно от най-ценните и важните неща в живота ми. Защото няма да я изоставя само защото живота ми не е лек. И не съм единственият, има стотици хиляди българи като мен и повечето сме млади българи, колкото и да не ти се иска. Не разбирам за какво ревете, махайте се и спрете да ни занимавате с тъпите си проблеми.
А българите наистина сме велик народ, едва ли ако германците ги сложиш да живеят някоя друга година като нас българите, ще оцелеят в по-голямата си част. Но ние сме силни, отстояваме своето и никога не се предаваме. И ще победим всички душмани на България и българският народ и пак ще живеем добре! Но ще живеем добре, когато ревльовците и мекеретата като теб, които знаят само да чакат на готово се махнат от България и ни оставите да вземем съдбата си в свои ръце. Защото колкото плюете България, в същото време имате най-големите претенции за привилегии, всякаш сте направили за тази държава нещо съществено. Само искате, това ви е на вас.
Абе Кристо, защо тъпчеш на едно място с твърдението, че всеки е длъжен да направи нещо за родината?! Но не разясни какво точно трябва да изпълним.
Защо все се уповаваш на "дългата " история на българския народ?Не забравяй ,че общо 6 века България и била под робство и не е съществувала като държава на картите, а като византийско и турско владение.
Искам да следвам медицина в Германия и после да се реализирам там.Защото дори да ми плащат 4000 евро там, а на германците 8000, пак ще е по-добре от лишенията, на които се подлагат 2/3 от българските лекари.
Не се засягай, но ми е писнало от националисти, които само пропагандират с величието на българската държава.
Неслучайно има такъв лаф:
-България е на 700 години пред САЩ по простотия, но и 700 години назад по икономика.
Бих останал в България само ако условията за живот предразполагат към това, но е факт, че такива няма.
Пример за това: в град Кьолн,Германия трамваите закъсняват с 30-40 сек, а в София с 30-40 мин.Германците си пазят природата и забележителностите, а българите не.Защо тогава твърдите,че сме по интелигентна нация от другите?Това не е ли типичната българска злоба и завист?
Имам въпрос към националистите и патриотите:Излизали ли сте извън пределите на Балканския полуостров?Ако не, то тогава обидите и нападките към хората, избрали да прогресират в живота са абсолютно неоснователни.(Не визирам впечатления на роднини,живеещи в чужбина, а ЛИЧНИ.)
Това е тийм форум все пак, а не политически трибунал.Патритичните седянки си ги правете на Балкани.Но не ни охулвайте, защото нямате никакво право и не излагате никакви смислени аргументи. :x

kristo
07-12-2008, 22:14
Да. В България няма достатъчно перспективи за младото населени. Заплатите са изключително ниски и никой българин на който му се отваря път в друга страна, не би останал тук. Ние сме страшно злобен, лош и правещ се на много велик народ, всеки ден по телевизията гледаме катастрофи, убийства и т.н. и защо е всичко това ... Ако ми се отвори път по нататък, вярно - ще ми липсват близките, но не мисля, че ще остана в България, ако не я постегнат малко.
Добре бе, махай се, не те щем, какво ни занимаваш с това, че не харесваш България и не си доволен от живота си тук? Аз пък ще остана тук, защото България е едно от най-ценните и важните неща в живота ми. Защото няма да я изоставя само защото живота ми не е лек. И не съм единственият, има стотици хиляди българи като мен и повечето сме млади българи, колкото и да не ти се иска. Не разбирам за какво ревете, махайте се и спрете да ни занимавате с тъпите си проблеми.
А българите наистина сме велик народ, едва ли ако германците ги сложиш да живеят някоя друга година като нас българите, ще оцелеят в по-голямата си част. Но ние сме силни, отстояваме своето и никога не се предаваме. И ще победим всички душмани на България и българският народ и пак ще живеем добре! Но ще живеем добре, когато ревльовците и мекеретата като теб, които знаят само да чакат на готово се махнат от България и ни оставите да вземем съдбата си в свои ръце. Защото колкото плюете България, в същото време имате най-големите претенции за привилегии, всякаш сте направили за тази държава нещо съществено. Само искате, това ви е на вас.
Българите са велик народ само,защото съществуват отдавна :D .Ама нищо друго не правят.
Никак не е хубаво, че говориш за себе си, всякаш не си част от българският народ. А си, както аз съм и всички останали хора от форума сме българи и в жилите ни тече българска кръв. И замисли се, че имаш много повече поводи да се радваш, че си българин, отколкото, че не си. Пък и да не се радваш, пак ще си останеш българин и няма как да си смениш гените. Аз лизно съм радостен, че не съм се родил американец най-вече, понеже по-диво, тъпо и ограничено племе от американците няма. Имат пари, богати са и само толкова, иначе са тотално деградирали и не водят изобщо нормален живот. А ние може и да сме бедни, но имаме велика история, минало, създатели сме на писменост и култура, която е в основата на европейската култура заедно с римско-византийската разбира се. Ние сме и единственият народ, който е имал 5 свои държавни формирования, едно от който същствува и днес и ще съществува до край света-Дунавска България, създадена от Великия Кан Аспарух. Затова изобщо не си прав, че българите нищо не правим и нищо не сме оставили на света, напротив, направили сме и сме оставили много повече от американци, французи, германци и прочее "велики" нации, които днес са велики единствено, защото имаха възможността да заграбят световните богатства след Великите географски открития. Но България и българите ни е имало, има ни и винаги ще ни има и скоро пак ще бъдем на подобаващото си място. Защото българина никога не се предава, той е корав и упорит и оцелява при всяка една ситуация и именно това го прави велик. А в сърцата на повечето млади българи национално-патриотичния пламък на борбата е запален и ние ще останем тук, за да се борим. Замисли се над думите ми и си направи сметка, струва ли си заради няколко десетилетия криза да затриваш нещо, което се е градяло 14 века или пък да се отричаш от него и да му се надсмиваш? струва ли си да задраскаш делото на великите ни предци, които проливаха кръвта си, за да може днес аз, ти твойте и мойте приятели, родители и целият български народ като цяло да живеем добре. за съжаление делото им беше провалено. Но ние трябва да го продължим. Не с оръжие в ръка, защото днес това не е начина, но с достатъчно жар, пламък и енергия да вземем съдбата на България, заедно със своята в свои ръце и да променим в положителен план развитието на Родината си. защото друга родина човече няма да имаш, запомни го от мен! И където и да идеш ще те гледат с презрение, ще те гледат като чужд елемент и няма да те слагат наравно със себе си и сънародниците си. А в България ти винаги ще си българин, винаги ще имаш права, които в чужбина няма да ти бъдат предоставяни. И пак ти казвам, България стой много по-високо от всико останало за да я зарежем просто ей така, защото в чужбина сме щяли да получаваме по-високи заплати.

Jack_Sparrow
07-13-2008, 22:51
Jack_Sparrow, българите са много талантливи, България е красива, но мръсна и никой си прави труда да я почисти и запази чиста.[/color][/i]
Правилно, но в чужбина се оценява именно таланта, докато в България не :( .Единственото вярно нещо в "Дон Кихот" е ,че човек самичък нищо не може да промени. :x А България е твърде малка , с твърде малко чисто български(без етносите) население.

kristo
07-13-2008, 22:58
SiegHeil, колко още да дадем? Не виждаш ли българите как едва - едва свързват двата края и в крайна сметка даваме, даваме и нищо не получаваме.
Fuckin'Hostile, заплатите са изключително ниски, под абсолютно всякаква критика, най - ниските в целия ЕС. Кой хамалин ще седи тук да го правят на идиот и да получава 300лв., при положение, че сметките са много по - високи.
kristo, аз нямам проблем, ама май ти имаш. Това е тема в която всеки е свободен да напише мнението си. Други народи не биха оцеляли, защото в тяхната държава почти всичко е окей, хората са спокойни и си живеят живота, а не като нас да се борим и да плащаме, за да пълним джобовете на политиците. "..., защото в чужбина сме щяли да получаваме по-високи заплати." - ами да, нали затова се работи, за да се получават заплати с които да живеем, с ниските заплати и високите цени, никой не може да живее нормално.
Outlaw4Life, българите са велики и борбени хора, но всичко си има граници.
Jack_Sparrow, българите са много талантливи, България е красива, но мръсна и никой си прави труда да я почисти и запази чиста.
Извинявай ако мнението ми ти се е сторило по-остро. Защото може и да имаме различни виждания, но всички сме българи и трябва да се уважаваме. така че извинявай ако нещо, не съм искал, просто го раздадох малко по-емоционално, не че не ги мисля тези неща, които ги написах, а просто не съм искал да те обиждам :wink:.
Виж сега, в другите държави също си имат проблеми, не си мисли, че там е земен рай и едва ли не ама никакви дертове си нямат. И пак ти повтарям, ок, щом ти се ходи в чужбина отивай, никой не може да те спре, но си помисли в чий ръце оставяме България ако всички вдигнем ръце и се изнесем :wink:. Защото всички сме чеда на България.
А и в чужбина винаги ще те слагат втора ръка, никога няма да си им равноправен и винаги ще си "този, българинът" и няма да успееш да се интегрираш в тяхното общество достатъчно, защото те едва ли ще ти позволят. Но пък си прав, всеки има право на избор и си знае кое най-добре и най-зле за него. Просто се замисли дали си струва едва ли не да закрием България, която е една от най-старите и великите държави в Европа просто заради нисък стандарт на живот и заради 60 години криза. И не мислиш ли, че има начин да вместо да бягаме, да променим в положителен план нещо в България, а оттам и собственият си живот. Не те навивам за нищо, просто ти поставям въпроси за размисъл, които ако искаш ги премисли, ако искаш не, тваоя работа. Иначе ти пожелавам всичко най-добро където и да идеш по света, защото за мен всички сме братя и сестри българи и аз не мога да мразя сънародниците си заради различията си с тях :).

~TeEnAgE_GiRl~
07-15-2008, 13:58
Да..определено.

Sisley_1
07-15-2008, 14:06
[quote="^Unfaithful^"]Да. В България няма достатъчно перспективи за младото населени. Заплатите са изключително ниски и никой българин на който му се отваря път в друга страна, не би останал тук. [quote]


Podkrepqm te napalno!!!!! :)

iPurple
07-15-2008, 14:09
Да. В България няма достатъчно перспективи за младото населени. Заплатите са изключително ниски и никой българин на който му се отваря път в друга страна, не би останал тук. Ние сме страшно злобен, лош и правещ се на много велик народ, всеки ден по телевизията гледаме катастрофи, убийства и т.н. и защо е всичко това ... Ако ми се отвори път по нататък, вярно - ще ми липсват близките, но не мисля, че ще остана в България, ако не я постегнат малко.

+1 точно така е.. на никой не му пука за другите.. и аз мисля колкото се може по скоро да се махам :)

love_bites
07-25-2008, 14:40
Да. В България няма достатъчно перспективи за младото населени. Заплатите са изключително ниски и никой българин на който му се отваря път в друга страна, не би останал тук. Ние сме страшно злобен, лош и правещ се на много велик народ, всеки ден по телевизията гледаме катастрофи, убийства и т.н. и защо е всичко това ... Ако ми се отвори път по нататък, вярно - ще ми липсват близките, но не мисля, че ще остана в България, ако не я постегнат малко.

+1 точно така е.. на никой не му пука за другите.. и аз мисля колкото се може по скоро да се махам :)

+1.Велик народ сме да,но управляващите,нищо не правят и страната заприличва на нищо!!!

kristo
07-25-2008, 17:53
Да. В България няма достатъчно перспективи за младото населени. Заплатите са изключително ниски и никой българин на който му се отваря път в друга страна, не би останал тук. Ние сме страшно злобен, лош и правещ се на много велик народ, всеки ден по телевизията гледаме катастрофи, убийства и т.н. и защо е всичко това ... Ако ми се отвори път по нататък, вярно - ще ми липсват близките, но не мисля, че ще остана в България, ако не я постегнат малко.

+1 точно така е.. на никой не му пука за другите.. и аз мисля колкото се може по скоро да се махам :)
Чакай сега, защо и ти си правиш заключения, че на никой не му пука за другите? На мен ми пука и то много за всички българи, защото всички еднакво сме затънали. И никога не съм разсъждавал на принципа аз да съм добре, пък за другите не ми пука. И много други българи разсъждават като мен. Разбира се, има си всякакви, и такива, които изобщо не са стока и гледат само себе си, но такива заключения като твоето не са правилни определено. И вместо да си прехвърляме отговорността един на друг кой повече и кой по-малко направил за България и на кой за какво му пукало, нека да търсим начини да се обединяваме. Само така можем да направим нещо за себе си и за България. Бягането в чужбина за мен не решава никакви проблеми, а в повечето случай означава избягване на отговорност и непукизъм към българският народ като цяло и към Родината ти. Разбира се, има и изключения, но голяма част от бягащите в чужбина разсъждават именно на принципа аз да съм добре, пък другите да си гледат работата.
Не мислите ли, че е по-добре да живеем добре в собствената си Родина, вместо да се унизяваме и да вършим черната работа на надменни, тъпи и ограничени англичани, французи, и особено американски отрепки, които ни смятат за не втора, ами пета категория хора? Нима не сме достоен народ с велика история и не сме много по-трудолюбиви от тях? Нима единственото, с което не ни превъзхождат са повечето пари?
Отец Паисий Хилендарски го е казал:"О неразумни юроде, поради что се срамиш да се наречеш Българин"?! Замислете се поне малко над тези думи и не приравнявайте всичко в този живот до яденето, пиенето и парите моля...

nailana
07-25-2008, 18:32
Да. В България няма достатъчно перспективи за младото населени. Заплатите са изключително ниски и никой българин на който му се отваря път в друга страна, не би останал тук. Ние сме страшно злобен, лош и правещ се на много велик народ, всеки ден по телевизията гледаме катастрофи, убийства и т.н. и защо е всичко това ... Ако ми се отвори път по нататък, вярно - ще ми липсват близките, но не мисля, че ще остана в България, ако не я постегнат малко.

+1 точно така е.. на никой не му пука за другите.. и аз мисля колкото се може по скоро да се махам :)
Чакай сега, защо и ти си правиш заключения, че на никой не му пука за другите? На мен ми пука и то много за всички българи, защото всички еднакво сме затънали. И никога не съм разсъждавал на принципа аз да съм добре, пък за другите не ми пука. И много други българи разсъждават като мен. Разбира се, има си всякакви, и такива, които изобщо не са стока и гледат само себе си, но такива заключения като твоето не са правилни определено. И вместо да си прехвърляме отговорността един на друг кой повече и кой по-малко направил за България и на кой за какво му пукало, нека да търсим начини да се обединяваме. Само така можем да направим нещо за себе си и за България. Бягането в чужбина за мен не решава никакви проблеми, а в повечето случай означава избягване на отговорност и непукизъм към българският народ като цяло и към Родината ти. Разбира се, има и изключения, но голяма част от бягащите в чужбина разсъждават именно на принципа аз да съм добре, пък другите да си гледат работата.
Не мислите ли, че е по-добре да живеем добре в собствената си Родина, вместо да се унизяваме и да вършим черната работа на надменни, тъпи и ограничени англичани, французи, и особено американски отрепки, които ни смятат за не втора, ами пета категория хора? Нима не сме достоен народ с велика история и не сме много по-трудолюбиви от тях? Нима единственото, с което не ни превъзхождат са повечето пари?
Отец Паисий Хилендарски го е казал:"О неразумни юроде, поради что се срамиш да се наречеш Българин"?! Замислете се поне малко над тези думи и не приравнявайте всичко в този живот до яденето, пиенето и парите моля...



Ще замина да!!!

Абе kristo какъв ти е проблема?Който иска да заминава,който не иска нека си тъне в мизерията и да бъде част от сервилната нация.И не ми го цитирай Паисий Хилендарски.Всеки само с тоя откъс ми излиза.От де момко,знаеш че англичаните и франзуците са тъпи?
ИСКАМ ДОКАЗАТЕЛСТВА О НЕРАЗУМНИ ЧОВЕКО!

Айде,всяка жаба да си знае гьола!

SiegHeil
07-25-2008, 19:44
точно така е.. на никой не му пука за другите.. и аз мисля колкото се може по скоро да се махам :)
Ще се махнеш понеже на тебе тооолкова много ти пука за другите че ще бъдеш поредното лайно оставило другите да се трудят заради него, а той да работи за проперитета на някой германец...наистина, напълно логично е да се махнеш щом ти пука за българите и България 8-)

SiegHeil
07-25-2008, 19:52
Правилно, но в чужбина се оценява именно таланта, докато в България не :( .Единственото вярно нещо в "Дон Кихот" е ,че човек самичък нищо не може да промени. :x А България е твърде малка , с твърде малко чисто български(без етносите) население.
Не е вярно, българите не са малко, 8 пъти повече от етносите сме, но никой не гласува...точно понеже няма млади и активни хора, ама вие си ходете в чужбина да гласувате, скоро ще се оправим така..

nailana
07-25-2008, 19:55
Правилно, но в чужбина се оценява именно таланта, докато в България не :( .Единственото вярно нещо в "Дон Кихот" е ,че човек самичък нищо не може да промени. :x А България е твърде малка , с твърде малко чисто български(без етносите) население.
Не е вярно, българите не са малко, 8 пъти повече от етносите сме, но никой не гласува...точно понеже няма млади и активни хора, ама вие си ходете в чужбина да гласувате, скоро ще се оправим така..

Успех брат!Хахахха

SiegHeil
07-25-2008, 19:57
Правилно, но в чужбина се оценява именно таланта, докато в България не :( .Единственото вярно нещо в "Дон Кихот" е ,че човек самичък нищо не може да промени. :x А България е твърде малка , с твърде малко чисто български(без етносите) население.
Не е вярно, българите не са малко, 8 пъти повече от етносите сме, но никой не гласува...точно понеже няма млади и активни хора, ама вие си ходете в чужбина да гласувате, скоро ще се оправим така..

Успех брат!Хахахха
Ъ ? о.0 ...или не схвана че това е ирония, или нишката на мисълта ти е доста тънка, щот не я виждам :>

nailana
07-25-2008, 20:22
Правилно, но в чужбина се оценява именно таланта, докато в България не :( .Единственото вярно нещо в "Дон Кихот" е ,че човек самичък нищо не може да промени. :x А България е твърде малка , с твърде малко чисто български(без етносите) население.
Не е вярно, българите не са малко, 8 пъти повече от етносите сме, но никой не гласува...точно понеже няма млади и активни хора, ама вие си ходете в чужбина да гласувате, скоро ще се оправим така..

Успех брат!Хахахха
Ъ ? о.0 ...или не схвана че това е ирония, или нишката на мисълта ти е доста тънка, щот не я виждам :>

Ликото е тънко,да!

Хах,ще бъда "поредното лайно" напуснало жалката ни държавица...побягнало за последен път от полуразрушените ни улици....

SiegHeil
07-25-2008, 21:09
Ликото е тънко,да!

Хах,ще бъда "поредното лайно" напуснало жалката ни държавица...побягнало за последен път от полуразрушените ни улици....
Бягай бързо, дано успееш да стигнеш до великия пост да миеш чинии в Англия..
И само няколко въпроса..
Колко пъти си си пускал/а боклуците не в кофата ?
Колко пъти си теглил/а пиратки филми ?
Колко пъти си гласувал/а за някоя пратия за която знаеш нещо друго освен че "тея са пичове" ?
Колко алкохол си пила без да имаш 18 ?
Колко пъти си минавала на червено щото нямало коли на пътя ?
Чистила ли си някога пред вас, а не само вкъщи ?
Отговори си на тея въпроси и ще разбереш защо държавицата ни е жалка и улиците ни са разрушени...

А ето и още един цитат :



когато имаме закони и ги спазваме ще има дисциплина,проблема е,че имаме наистина много закони,но никой не ги спазва - затова е анархия.
Бас ловя че нямаш нито един положителен отговор на въпросите горе така че въобще не ти отива да говориш такива неща ^

nailana
07-25-2008, 21:31
Ликото е тънко,да!

Хах,ще бъда "поредното лайно" напуснало жалката ни държавица...побягнало за последен път от полуразрушените ни улици....
Бягай бързо, дано успееш да стигнеш до великия пост да миеш чинии в Англия..
И само няколко въпроса..
Колко пъти си си пускал/а боклуците не в кофата ? - Еми почти винаги.А ти??
Колко пъти си теглил/а пиратки филми ? - Често,да.А ти??
Колко пъти си гласувал/а за някоя пратия за която знаеш нещо друго освен че "тея са пичове" ? - Не гласувам.А ти??
Колко алкохол си пила без да имаш 18 ? - Не пия.А ти??
Колко пъти си минавала на червено щото нямало коли на пътя ? - Не карам кола.А ти??
Чистила ли си някога пред вас, а не само вкъщи ? - Чистя,да.А ти??
Отговори си на тея въпроси и ще разбереш защо държавицата ни е жалка и улиците ни са разрушени...

А ето и още един цитат :



когато имаме закони и ги спазваме ще има дисциплина,проблема е,че имаме наистина много закони,но никой не ги спазва - затова е анархия.
Бас ловя че нямаш нито един положителен отговор на въпросите горе така че въобще не ти отива да говориш такива неща ^

Барем няколко положителни имам,ма то не зависи само от мен.От къде знаеш,че чинии ще мия,и че смятам в Англия да ходя? :razz:
ФИЛОСОФИ...........

kristo
07-25-2008, 21:56
Да. В България няма достатъчно перспективи за младото населени. Заплатите са изключително ниски и никой българин на който му се отваря път в друга страна, не би останал тук. Ние сме страшно злобен, лош и правещ се на много велик народ, всеки ден по телевизията гледаме катастрофи, убийства и т.н. и защо е всичко това ... Ако ми се отвори път по нататък, вярно - ще ми липсват близките, но не мисля, че ще остана в България, ако не я постегнат малко.

+1 точно така е.. на никой не му пука за другите.. и аз мисля колкото се може по скоро да се махам :)
Чакай сега, защо и ти си правиш заключения, че на никой не му пука за другите? На мен ми пука и то много за всички българи, защото всички еднакво сме затънали. И никога не съм разсъждавал на принципа аз да съм добре, пък за другите не ми пука. И много други българи разсъждават като мен. Разбира се, има си всякакви, и такива, които изобщо не са стока и гледат само себе си, но такива заключения като твоето не са правилни определено. И вместо да си прехвърляме отговорността един на друг кой повече и кой по-малко направил за България и на кой за какво му пукало, нека да търсим начини да се обединяваме. Само така можем да направим нещо за себе си и за България. Бягането в чужбина за мен не решава никакви проблеми, а в повечето случай означава избягване на отговорност и непукизъм към българският народ като цяло и към Родината ти. Разбира се, има и изключения, но голяма част от бягащите в чужбина разсъждават именно на принципа аз да съм добре, пък другите да си гледат работата.
Не мислите ли, че е по-добре да живеем добре в собствената си Родина, вместо да се унизяваме и да вършим черната работа на надменни, тъпи и ограничени англичани, французи, и особено американски отрепки, които ни смятат за не втора, ами пета категория хора? Нима не сме достоен народ с велика история и не сме много по-трудолюбиви от тях? Нима единственото, с което не ни превъзхождат са повечето пари?
Отец Паисий Хилендарски го е казал:"О неразумни юроде, поради что се срамиш да се наречеш Българин"?! Замислете се поне малко над тези думи и не приравнявайте всичко в този живот до яденето, пиенето и парите моля...



Ще замина да!!!

Абе kristo какъв ти е проблема?Който иска да заминава,който не иска нека си тъне в мизерията и да бъде част от сервилната нация.И не ми го цитирай Паисий Хилендарски.Всеки само с тоя откъс ми излиза.От де момко,знаеш че англичаните и франзуците са тъпи?
ИСКАМ ДОКАЗАТЕЛСТВА О НЕРАЗУМНИ ЧОВЕКО!

Айде,всяка жаба да си знае гьола!
Е па заминавай, специално теб изобщо няма да те спирам. Даже ми се иска всички като теб, които само знаят да искат от България, пък да не са й дали нищо и само да я псуват да се махнете колкото се може по-бързо. Защото с нищо не помагате, а само пречите. Защото единственото за вас в тоя живот са само шибаните пари и за тях сте готови всичко да си продадете.
Жалко за България, която на всички ни толкова много е дала и на която всички сме задължени, з атолкова малко от нас го разбират, наистина жалко. Че младежта е тотално деградирала в повечето случаи и само знае да си върти гъза в чалга дискотеките на песните на свинята-хермафродит Азис и Софка Маринова и подобните на тях мангали. Наистина България все повече и повече затъва заради такива хора. И най-лошото е, че никой не осъзнава, че това се прави съвсем умишлено от политическата класа в България, за да няма нашата страна активна и умна младеж, готова за борба за по-добро бъдеще за себе си и България като цяло. Ама какво да си хабя думите за оня дето духа. Продължавайте да си живеете в света на чалгата, безразборния секс и простотията и си внушавайте, че сте много велики и живеете добре. И че всички, които се интересуват за бъдещето на България са тъпи и ограничени комплексари.
Но нека, аз вярвам, че точно когато България се изчисти от паразити, които само живеят на гърба на съвестните български граждани и останем само свестните и нормални хора, готови за борба, тогава нещата ще започнат да се оправят. Но уви, няма да е скоро. Докато имаме чалгизирана и американизирана младеж, лошо се пише на тази страна и такива като Станишев, Доган, Първан и Симо Мадридския ще си въртят далаверите и ще ни грабят, защото стриктно си изпълняват плана. А той е, че тъп и деградирал народ най-лесно се манипулира, лъже и управлява. Но ние които оставаме тук ще се борим и няма да се предадем и именно заради това оставаме в България и няма да се подлъжем по миризливите пари да шибани англо-саксонски дебили и прочее дегенерати.
И да, в случайте, в които съм имал възможност да наблюдавам специално французи, мога да ти кажа, че са супер лицемерни и надменни хора, а са пълни комплексари и смачканяци като ги видиш на външен вид. И всичкото им самочувствие иде само от лайняните им пари.
А за англичаните-мога да ти дам още по-конкретен пример, ще се опитам да бъда кратък. Значи в Пловдив, съвсем близо до жилището, в което живея в един хотел се настаниха група от 20-тина английски туристи на възраст от околко 25-30 години. Мога да ти кажа, че се държат толкова просташки и гаменски, че не знам от къде на къде им идва самочувствието. редовно са пияни и като обикалят в квартала, крещят, бутат се като добичета и само се псуват и хилят като тиквеници. Ако това са за теб интелигентни и цивилизовани хора, халал да ти са. И честно даже ще ти намеря някой друг циганин, който може да е всякакъв, но ще се държи поне малко по-културно от тях. При положение, че си отишъл в чужда страна и се държиш по този начин, какво има да се говори, за възпитание ли, за култура ли, за какво?! Лошото е, че нямаме адекватна полиция, защото същите тези маймуни трябва да бъдат задържани някоя друга вечер в районното и да им се каже с някой друг шамар, че така в България те нямат право да се държат, но уви. Нито политиците са ни на мястото, нито полицаите. Ама като гледам такива като теб, нито мнозинството от младежта ни е стока, нито българският народ като цяло. И все пак има още много хора с акъла си и това ме обнадеждава, че в бъдеще промяна ще има въпреки всичко и всички. България над всичко!!!

SiegHeil
07-25-2008, 22:06
[quote=nailana]

Ликото е тънко,да!

Хах,ще бъда "поредното лайно" напуснало жалката ни държавица...побягнало за последен път от полуразрушените ни улици....
Бягай бързо, дано успееш да стигнеш до великия пост да миеш чинии в Англия..
И само няколко въпроса..
Колко пъти си си пускал/а боклуците не в кофата ? - Еми почти винаги.А ти?? ПОЧТИ винаги
Колко пъти си теглил/а пиратки филми ? - Често,да.А ти?? Не теглия пиратски филми
Колко пъти си гласувал/а за някоя пратия за която знаеш нещо друго освен че "тея са пичове" ? - Не гласувам.А ти?? Затова нямаш право да обвиняваш властите
Колко алкохол си пила без да имаш 18 ? - Не пия.А ти?? Да, пия, не е фатално.
Колко пъти си минавала на червено щото нямало коли на пътя ? - Става въпрос за пресичането...
Чистила ли си някога пред вас, а не само вкъщи ? - Чистя,да.А ти?? Единствения нормален отговор

А ще миеш чинии просто защото си чужденка и няма да те вземат никъде...има закони там :)

Spirit Of Ukko
07-27-2008, 10:51
Много се радвам, когато виждам как млади, умни и способни хора защитават родината си и хулят мишоците, които бягат. Най - лесно е да избягаш. Остани, помогни за просперитета на "кочината", в която си се родил. Ама типично по нашенски е по - лесно да се плюе и бяга. Винаги съм казвал: на който не му изнася, да си ходи. Ние нямаме нужда от слаби хора, които не умеят да се борят за собственото си благо, камо ли за чуждото. Но ако си мислите, че тук трудно ще си намерите работа, то значи в "чужбината" ИЗОБЩО няма. Там има изисквания, истински изисквания, които слава богу вече навлизат и тук. И за това тук вече има нормални, почтени професии със заплати, тръгващи от 3 000лв. на месец.

Jack_Sparrow
07-27-2008, 15:33
Правилно, но в чужбина се оценява именно таланта, докато в България не :( .Единственото вярно нещо в "Дон Кихот" е ,че човек самичък нищо не може да промени. :x А България е твърде малка , с твърде малко чисто български(без етносите) население.
Не е вярно, българите не са малко, 8 пъти повече от етносите сме, но никой не гласува...точно понеже няма млади и активни хора, ама вие си ходете в чужбина да гласувате, скоро ще се оправим така..
За кого ще гласуваш тогава?!За Бойко ли?
Абсолютно всички са некомпетентни за управление!
Напълно подкрепям nailana! Нахвърляте й се с поредните безсмислени и банални аргументи, ако могат изобщо да се нарекат такива.
Прочетохте ли вица за България във вчерашния брой на "24 часа":
-Тате, що е "камикадзе"?
-Човек ,останал да живее в България.
-А какво е "мазохист"?
-Българин, живял в чужбина, и завърнал се отново тук.
:razz: :razz:
Впрочем , кои са тези "почтени" професии за над 3000 лева, в които няма лъжи и машинации ежедневно?!(Адвокати и депутати).Май програмистите евентуално. :?
След 15 години ще видим кой ще се смее. :?

nailana
07-27-2008, 20:13
Правилно, но в чужбина се оценява именно таланта, докато в България не :( .Единственото вярно нещо в "Дон Кихот" е ,че човек самичък нищо не може да промени. :x А България е твърде малка , с твърде малко чисто български(без етносите) население.
Не е вярно, българите не са малко, 8 пъти повече от етносите сме, но никой не гласува...точно понеже няма млади и активни хора, ама вие си ходете в чужбина да гласувате, скоро ще се оправим така..
За кого ще гласуваш тогава?!За Бойко ли?
Абсолютно всички са некомпетентни за управление!
Напълно подкрепям nailana! Нахвърляте й се с поредните безсмислени и банални аргументи, ако могат изобщо да се нарекат такива.
Прочетохте ли вица за България във вчерашния брой на "24 часа":
-Тате, що е "камикадзе"?
-Човек ,останал да живее в България.
-А какво е "мазохист"?
-Българин, живял в чужбина, и завърнал се отново тук.
:razz: :razz:
Впрочем , кои са тези "почтени" професии за над 3000 лева, в които няма лъжи и машинации ежедневно?!(Адвокати и депутати).Май програмистите евентуално. :?
След 15 години ще видим кой ще се смее. :?


:smt006 :smt038

SiegHeil
07-27-2008, 23:51
За кого ще гласуваш тогава?!За Бойко ли?
Абсолютно всички са некомпетентни за управление!
Напълно подкрепям nailana! Нахвърляте й се с поредните безсмислени и банални аргументи, ако могат изобщо да се нарекат такива.

Впрочем , кои са тези "почтени" професии за над 3000 лева, в които няма лъжи и машинации ежедневно?!(Адвокати и депутати).Май програмистите евентуално. :?
След 15 години ще видим кой ще се смее. :?

Аз гласувам за БНРП, тва че ти си мислиш че БСБ,ДПС и ГЕРБ са единствените партии в България си е лично твой проблем...има свестни партии в които има млади и некорумпирани хора...ама как да знаеш като не ти пука за България..
Ако пък няма за кой друг, ще гласувам за Атака, но няма да си дам гласа за ДСП...
По добре да гласуваш за някоя напълно неизвестна партия, поне няма да си похабиш гласа и ще намалиш процентите на ДПС...
А и като не гласуваш кво се оплакваш че държавта е зле...
Щом не ти пука кой те управлява защо на него да му пука за теб ?

И откога адвокат и депутат са непочтени професии...адвокат най малкото че е една от най трудните...
И откога като си депутат задължително се крадне...ако ти отидеш в парламента да не би и ти да краднеш ?

А след 15 години може и да се смееш...ама на английски 8-)

ScionOfStorm
07-28-2008, 07:26
Тук, на тоя етап съм открил, че повече от седмица като стоя далеч от тук ми е непоносимо. Корени, приятели, родина. Това е положението.

na1xn
07-28-2008, 17:29
NE !!!! balgariq e nai velikata strana :)

kristo
07-28-2008, 22:14
NE !!!! balgariq e nai velikata strana :)
Браво, поздравявам те за тези думи, спечели ми уважението :).

Jack_Sparrow
07-29-2008, 20:09
За кого ще гласуваш тогава?!За Бойко ли?
Абсолютно всички са некомпетентни за управление!
Напълно подкрепям nailana! Нахвърляте й се с поредните безсмислени и банални аргументи, ако могат изобщо да се нарекат такива.

Впрочем , кои са тези "почтени" професии за над 3000 лева, в които няма лъжи и машинации ежедневно?!(Адвокати и депутати).Май програмистите евентуално. :?
След 15 години ще видим кой ще се смее. :?

Аз гласувам за БНРП, тва че ти си мислиш че БСБ,ДПС и ГЕРБ са единствените партии в България си е лично твой проблем...има свестни партии в които има млади и некорумпирани хора...ама как да знаеш като не ти пука за България..
Ако пък няма за кой друг, ще гласувам за Атака, но няма да си дам гласа за ДСП...
По добре да гласуваш за някоя напълно неизвестна партия, поне няма да си похабиш гласа и ще намалиш процентите на ДПС...
А и като не гласуваш кво се оплакваш че държавта е зле...
Щом не ти пука кой те управлява защо на него да му пука за теб ?

И откога адвокат и депутат са непочтени професии...адвокат най малкото че е една от най трудните...
И откога като си депутат задължително се крадне...ако ти отидеш в парламента да не би и ти да краднеш ?

А след 15 години може и да се смееш...ама на английски 8-)
Защо да гласувам?! От години държавата ме тъпче...
Заради "милата държава" бях 7 часа в кома и 4 месеца на легло. :-x А след като аз пострадах, общината не си направи труда да оправи проблема с пътя, и след мен загинаха няколко млади хора на същото място!!!
Държавата не искаше да ми изплати компенсации за средни телесни повреди и трябва да водя дело срещу застрахователна агенция! :-x
Бойко Борисов е вече премиер, няма смисъл човек да се бори срещу неправдата.Пак ще има тройна коалиция, но този път състояща се пт ГЕРБ,БСП,ДПС.
Да си адвокат е много трудно?! Трябва ли да учиш 6 години като лекарите?!Трябва ли да имаш 24- часови дежурства?! Трябва ли да внимаваш с всяка интервенция, за да не осакатиш човек?!
Баща ми(лекар с 30-годишен стаж, по-добър е в лекуването с лекарства от нахалните софийски доктори) по времето на комунизма е бил уважаван, даже Ванга е препращала хората от цяла България, които са ходили при нея към баща ми за прегледи?! Сега уважава ли някой най-свещената професия?Никой в България няма мотивация за работа. :x
Отговори ми на тези въпроси поне за трупане на мнения. :razz:
Впрочем след 15 години ще шпрехам, не че и сега го не мога. 8-)

SiegHeil
07-29-2008, 23:10
Защо да гласувам?! От години държавата ме тъпче...
Заради "милата държава" бях 7 часа в кома и 4 месеца на легло. :-x А след като аз пострадах, общината не си направи труда да оправи проблема с пътя, и след мен загинаха няколко млади хора на същото място!!!
Държавата не искаше да ми изплати компенсации за средни телесни повреди и трябва да водя дело срещу застрахователна агенция! :-x
Бойко Борисов е вече премиер, няма смисъл човек да се бори срещу неправдата.Пак ще има тройна коалиция, но този път състояща се пт ГЕРБ,БСП,ДПС.
Да си адвокат е много трудно?! Трябва ли да учиш 6 години като лекарите?!Трябва ли да имаш 24- часови дежурства?! Трябва ли да внимаваш с всяка интервенция, за да не осакатиш човек?!
Баща ми(лекар с 30-годишен стаж, по-добър е в лекуването с лекарства от нахалните софийски доктори) по времето на комунизма е бил уважаван, даже Ванга е препращала хората от цяла България, които са ходили при нея към баща ми за прегледи?! Сега уважава ли някой най-свещената професия?Никой в България няма мотивация за работа. :x
Отговори ми на тези въпроси поне за трупане на мнения. :razz:
Впрочем след 15 години ще шпрехам, не че и сега го не мога. 8-)
Държава те тъпче точно защото не гласуваш...онея за влезнали в парламента точно защото не си гласувал за някои по добри..

Това че не можеш да караш си е твой проблем, не обвинявай държавата..
Аз съм бил 2 ДНИ в кома, но не мрънкам наляво и надясно нали..приел съм си вината и съм продължил напред, не държавата ти е виновна за грешките...никой нищо не ми плащал..но винаги е по лесно някой друг да е виновен нали ? :)

Евала на баща ти, голям пич е, да продължава да лекува и занапред хората...а за адвокат също се учи толкова време, и също трябва да разучаваш делото с дни без почивка...а при лекарите трябва ли да внимаваш при всяка твоя дума за да не пратиш човека за 10 години в затвора ?
Няма непочтена професия, има непочтени хора...
А ти си шпрехай, лошо няма, аз след 15 години все още ще говоря на майчиния си език..

Rowdy
07-30-2008, 10:37
искам и не ми остава много време

Trunqka
07-30-2008, 18:00
Дори и да я напусна, както смятам да направя , не мисля , че ще се задържа дълго време далеч......рано или късно ще се върна , все пак това е моята родина .

Jack_Sparrow
07-30-2008, 19:05
Държава те тъпче точно защото не гласуваш...онея за влезнали в парламента точно защото не си гласувал за някои по добри..

Това че не можеш да караш си е твой проблем, не обвинявай държавата..
Аз съм бил 2 ДНИ в кома, но не мрънкам наляво и надясно нали..приел съм си вината и съм продължил напред, не държавата ти е виновна за грешките...никой нищо не ми плащал..но винаги е по лесно някой друг да е виновен нали ? :)

Евала на баща ти, голям пич е, да продължава да лекува и занапред хората...а за адвокат също се учи толкова време, и също трябва да разучаваш делото с дни без почивка...а при лекарите трябва ли да внимаваш при всяка твоя дума за да не пратиш човека за 10 години в затвора ?
Няма непочтена професия, има непочтени хора...
А ти си шпрехай, лошо няма, аз след 15 години все още ще говоря на майчиния си език..
Бил съм пътник(в микробус), имало е лед, шофьорът не е могъл да реагира правилно заради условията на средата и съм излетял от седалката.Никаква вина не съм имал.Не съм и шофирал. :o Похарчени са над 3000 лева за лечението ми.И какво получавам накрая- едно счупено бедро и един куп неврологични уреждания, които и сега си ги имам.
В Германия всеки сантиметър лед е покрит с пепел , за да няма такива инциденти.
Така че държавата е виновна в случая ми.
"Давай си вота за държавниците , за да ти забият последния пирон в ковчега." Това е мотото на предстоящите избори. :x
Чичко неврохирург пък внимава да не пипне мозъка даже под грешен ъгъл, за да не закопае човека на секундата в моргата.По-важно от здравето няма.Не съм ли прав?
А пък и правистите си гледат интереса , искайки огромни премии и подкупи.
Тази седмица , като гледах депутатите как си дупликират и репликират, останах с впечатлението, че имат беден речник, симулации на реформи, вулгарни и саркастични изпълнения...Без коментар тук... :lol: :razz:
Да не си юрист? :)

П.П. На последния въпрос отговори на ЛС, ако желаеш конфиденциалност.[/quote]

SiegHeil
07-30-2008, 21:57
Бил съм пътник(в микробус), имало е лед, шофьорът не е могъл да реагира правилно заради условията на средата и съм излетял от седалката.Никаква вина не съм имал.Не съм и шофирал. :o Похарчени са над 3000 лева за лечението ми.И какво получавам накрая- едно счупено бедро и един куп неврологични уреждания, които и сега си ги имам.
В Германия всеки сантиметър лед е покрит с пепел , за да няма такива инциденти.
Така че държавата е виновна в случая ми.
"Давай си вота за държавниците , за да ти забият последния пирон в ковчега." Това е мотото на предстоящите избори. :x
Чичко неврохирург пък внимава да не пипне мозъка даже под грешен ъгъл, за да не закопае човека на секундата в моргата.По-важно от здравето няма.Не съм ли прав?
А пък и правистите си гледат интереса , искайки огромни премии и подкупи.
Тази седмица , като гледах депутатите как си дупликират и репликират, останах с впечатлението, че имат беден речник, симулации на реформи, вулгарни и саркастични изпълнения...Без коментар тук... :lol: :razz:
Да не си юрист? :)

П.П. На последния въпрос отговори на ЛС, ако желаеш конфиденциалност.
Това че шофьора не може да шофира не значи че държавата е виновна...все едно да се оплаквам че съм паднал на леда, понеже съм си обул маратонки, а не кубинки...
И колко пъти да ти повторя..като не ти харесват управниците гласувай за някоя малка, но свястна партия...ако не гласуваш тройната коалиция и без това ще ти забие пирона в ковчега, но нищо не пречи да се пробваш да промениш нещо нали ?
Да, здравето е важно, но аз лично препочитам да съм мъртъв отколкото с доживотна в затвора ^^
"А пък и правистите си гледат интереса , искайки огромни премии и подкупи." - все едно че няма лекари които взимат подкупи, във всяко стадо има мърша...
А че в парламента е пълно с умнствено изостанали е вярно, затова е време новото поколение да ги смени, пък нещата ще си дойдат по местата...няма как да ни управляват 60 годишни комунисти и да искаме нещата да са си по местата...а без млади и образовани хора няма да има кой да смени тая паплач, сеш се...
Мне, не съм юрист, въпреки че съм си го мислил, просто съм много зле по български 8-)

Outlaw4Life
07-31-2008, 15:36
Стига сте се вземали насериозно,че България е велика страна.Ако беше велика щеше да управлява другите,а не те да я управляват.

SiegHeil
07-31-2008, 16:54
Може да е кофти но си е наша...ти ако искаш бегай при негрите.. ^^

megasexy
08-02-2008, 00:27
Напуснях я много отдавна и ми е мъчно. :-#
Но, не бих се върнала да остана да живея в България. Нещата се промениха доста.

Надявам се обаче, че един ден вчичко в България ще се оправи и много от хората в чужбина ще се завърнат сами. България отново ще бъде толкова велика както в минало. И ще си е всичко добре както в другите държави. 8) 8) 8) Оптимистка съм... :grin: :D

stealthyGirl
08-03-2008, 21:59
Да, защото съм човек, който гледа перспективите, а тук няма много. И аз мислех като вас преди около една-две години, но това се промени със съзряването ми, разбрах, че нещата няма да се оправят напълно докато съм жива или поне млада (за да им се радвам)... Ако имам блестящата възможност не просто да сменя тръна с глог, ще замина, ако ще да е като първия човек!

karituuu__kukla
08-04-2008, 15:07
Определено искам,дали само заради образованието ми или заради перспективите,не знам,но България едва ли би ми предоставила всичко,което желая за да се реализирам в насоката,която съм избрала.
СподелЯм еЙ това мнение... :))))))))))))))))) :grin: Чакам самО да завърша още Няколко годинки..и се махам..

valkanovb
08-04-2008, 22:24
Nai-hubawiq izbor bi bil da u4ish v 4ujbina i posle da doidesh v Balgaria i da pomagash ama nekoi sa egoisti.

ici_pi4a
08-05-2008, 18:08
az ot edna strana iskam da napusna bulgariq za6toto mislq 4e nqma da moga da se realiziram v neq no puk ot druga bih iskal da si ostana za6toto tuk sa mi vsi4ki priqteli i rodninia i tuk sam otrasnal :)

pifiella
08-17-2008, 19:57
Да...
Защото:


BG_NATIONALIST...

da, to4no taka...ostani tuk i se 4udi vseki den dali 6e moje6 da se izkupe6 ili 6e ti sprat toplata voda, dali 6e moje6 da si sgotvi6 ili 6te ti sprat toka. ostani tuk za da gleda6 kak umirat deca za6toto sa oti6li na DISKOTEKA (!) i posle oba4e da "niama vinovni". Ostani tuk za da gleda6 kak po nai-skuparskata ulica(i to ne kade drugade a v samata stolica!!!) ......и така нататък..........
Много подкрепям това мнение.


Като БГ не ти е родина и не ти харесва се махай.Нямаме нужда от такива боклуци!Аз лично не бих искал да живея другаде освен в БГ!
Ами тя нали точно това е направила - Заминала е??? Дали имаш нужда от такива боклуци тебе никой не те пита...
Сега ще си излея душата на тази тема..
Всички "Патриоти" и "Националисти" са коне с капаци.
Коне с ГОЛЕМИ КАПАЦИ!
Не могат да видят положението и как Бг политиците се подиграват с нас.
Не могат да видят как РОМИТЕ СА ТОЛЕРИРАНИ, А БЪЛГАРИТЕ СА ПРЕМАЗВАНИ ОТ РОДИНАТА СИ!
Пример? Ето ви пример...колко къщи им построиха..колко години вече им плащаме сметките...колко години им дават "Помощи" ВСЕКИ МЕСЕЦ ВСЕКИ!!! А на Българските деца им дават по 10-20лв..а на някои даже и това не дават..щото виждаш ли на ромите децата гладуват.
Не можете да видите как всичко в тази държава е основано на ЗАВИСТ!
Нужно ли е толкова огромна завист да има във всичко..всеки гледа да прецака другия.
Националисти..какво ми говорите за историята на България?
Какво ме интересува мен историята, когато в нас ще имам 2 деца, които си чакат парите за училище и чакат да ги зарадваш с едно шоколадче..което поради известни причини не можеш да си позволиш?
Така е. Историята е важна, но нима само ние имаме история?
Нима нашата история е най-велика???
Казвате да направим нещо, за да спасим България?
Нали подяволите точно това прави всеки заминал...
Скритата истина е, че вие хората в България я погубвате..а ние в другите страни и ОПРАВЯМЕ!
Как???
Ако всички бяхме останали тук..какво щеше да се случи? Същото...с течение на много повече време...същото бездействие и крадене от страна на политиците.
Ако всички се изнесем какво ще стане?
Каквото и да стане - Няма да е по-лошо от сегашното положение.
Край на тази тема...
Защо всички трябва да гледат къде си ти...а не къде са те...
Образованието? Тук било най-добро? Явно това го казват хора, които са завършили...
Това да имаш по 7-8 часа на ден...от, които 2- разказвателни, 1 - математика, 2-езика, 2- музика,рисуване и т.н.. си е чисто самоубийство.
Как едно дете 7-ми клас ще научи 2 урока, 1000 думи по езиците и по другите предмети да се подготви..та това дете трябва да не излиза от тях.
Учениците не носели учебници...как да носиш като гърба ти се изкривява...
НЕ знам дали в другите страни е така, НО дори и така да е дисциплината ще е по стриктна и образованието ще е по-голямо.
Край и на тази тема.
Отиваш на лекар като имаш предварително записан час за 2:30, а лекаря излезнал да пие кафе? Връща се и започва пациентите от по-ранните часове...?
Счупил си си ръката отиваш в болница пред тебе има 2-ма души БЕЗ такива сериозни наранявания и не те пускат да минеш?
Вчера четох, че някакъв бил катастрофирал и от сумати коли, от които бил поискал помощ всеки му отказал...причини "бил мръсен - в кръв" "щял да изцапа"... Тук става въпрос за човешки живот..какво те вълнува тебе тапицерията...мамка му... :( :evil:
Накрая се намерило човек да му помогне..дошли полицаите и го попитали защо го бил пипал...да го остави да умре ли :evil:
Та националисти как предлагате да ОПРАВИМ СТРАНАТА?
Чудно ми е много? Като седим тук и чакаме? Окей чакайте си..аз не искам да чакам. Не искам да чакам, защото бог знае кога ще дойде последния ми час...накрая какво..ще осъзная, че живота ми е минал в чакане за по-добра страна? Аз не чакам..аз действам. Сигурно всички заминали са така.
Нужно ли е да ги обвинявате, че са се махнали? Поради каквито и да било причини? Нужно ли е да им викате боклуци и т.н.?
Защо да са боклуци..за това, че са се устроили по-добре от вас?
Съмнява ме. Запомнете само едно. НА ВСЕКИ заминал му липсва България..малко или много..въпреки всичко...тук е отраснал и тук е преживял доста. Има и такива, които забравят много често за какво става въпрос и откъде са тръгнали, но са единици.
А вие ако сте такива непукисти и не ви пука за бъдещето на децата ви..и за бъдещето ВИ...стойте тук..и късмет все пак в живота...
Ако искате да чакате - чакайте...ако искате да действате - действайте..
Аз няма а ви се бъркам...ваше право е да си изберете.
И като за финал..
Мислите ли, че всички заминават от хубаво...и че не искат да живеят тук?
Напротив - ИСКАТ ДА ЖИВЕЯТ ТОЧНО ТУК!
Но уви...не могат...поради куп причини, които изброих.
Аз съм на 15г. в момента съм в България...в моята родина..която някой съсипа...жал ми е и със сълзи на очите пиша тези неща...жал ми е за всичко...Искам нещата да се променят..и дано някой ден това стане..но докато не настъпи този ден аз бъдеще тук нямам.
Лятото заминавам за друга държава...Всеки ден се чудя дали ще мога да замина...дали ще мога да зарежа България...В началото когато на шега стана въпрос за заминаване чувствах, че с лека ръка ще си тръгна...но сега, когато нещата са съвсем сериозни..не ми е никак лесно...
И въпреки всичко..това е нашата родина..където и да сме...с който и да сме...каквито и да сме...Ако не можем да и помогнем, то поне нека не вървим срещу нея.
ОБИЧАМ родината с цялото си сърце...но всякаш мразя държавата...
Две твърде силни думи...
Благодаря на всеки, който изчете поста ми...
Извинявам се на Патриотите за репликите "Коне с капаци", но просто, като се сетя за положението и ми кипва...а и това е само сравнение.

Hogwarts
08-18-2008, 00:42
Да бих искал.Тъй като смятам, че в чужбина бих получил много по-добро образование, отколкото в България.Някой се беше изказал много отрицателно против Великобритания.Осъзнайте се не мислите ли, че ако беше така страната щеше да търси начини да спира ПОТОКА от емигранти?

SiegHeil
08-18-2008, 01:17
Казвате да направим нещо, за да спасим България?
Нали подяволите точно това прави всеки заминал...
Скритата истина е, че вие хората в България я погубвате..а ние в другите страни и ОПРАВЯМЕ!
Как???
Ако всички бяхме останали тук..какво щеше да се случи? Същото...с течение на много повече време...същото бездействие и крадене от страна на политиците.
Ако всички се изнесем какво ще стане?
Каквото и да стане - Няма да е по-лошо от сегашното положение.
Край на тази тема...


Ти изкара че едва ли не да отдеш в чужбина е някакво геройство, и като избягаш едва ли не ще помогнеш на България xD
Пример...ти седиш в България и изкарваш 600 лв. на месец...следователно увеличаваш БВП и повече пари за инвестиция и разване на държавата...и решиш да отидеш в Германия...където изкарваш 1000 евро на месец които се вливат в Германската икономика...не че ние сме назад...просто те са напред от такива като теб...



Отиваш на лекар като имаш предварително записан час за 2:30, а лекаря излезнал да пие кафе? Връща се и започва пациентите от по-ранните часове...?
Счупил си си ръката отиваш в болница пред тебе има 2-ма души БЕЗ такива сериозни наранявания и не те пускат да минеш?
Вчера четох, че някакъв бил катастрофирал и от сумати коли, от които бил поискал помощ всеки му отказал...причини "бил мръсен - в кръв" "щял да изцапа"... Тук става въпрос за човешки живот..какво те вълнува тебе тапицерията...мамка му... :( :evil:
Накрая се намерило човек да му помогне..дошли полицаите и го попитали защо го бил пипал...да го остави да умре ли :evil:


Няма как да очакваш да си вършат работата за ниски заплати...а заплатите са ниски понеже няма млади хора...
Ето къде е въпроса..няма как да си млад човек и да изкарваш пенсиите на 2ма песнионери и социалните помощи на още 3ма, от това ти се изпаряват 4-500 лева от заплатата.А представи си младите да бяха колко и песнионерите...400 лева отгоре...а така със всеки следващ избягал заплатите падат надолу защото няма кой да работи., а колкото повече падат заплатите толкова повече хората бягат...защото винаги е лесно да подвиеш опашка като бито псе и да избягаш вместо да останеш и да се бориш...
А по големи заплати=>повече пари за данъци=>по добри лекари, по добра полиция, по добро образование.


Та националисти как предлагате да ОПРАВИМ СТРАНАТА?
Чудно ми е много? Като седим тук и чакаме? Окей чакайте си..аз не искам да чакам. Не искам да чакам, защото бог знае кога ще дойде последния ми час...накрая какво..ще осъзная, че живота ми е минал в чакане за по-добра страна? Аз не чакам..аз действам. Сигурно всички заминали са така.
Кой те кара да чакаш, излез, протестирай, агитирай хората, говорете по темата..ако наистина ти пукаше за страната и ти стискаше щеше отдавна да си го направил, само че винаги е по лесно да обвиним другия нали ?
Аз си имам планове как да се оправи страната но не е тук мястото да ги казвам, да не пълним темата със странични неща...


А вие ако сте такива непукисти и не ви пука за бъдещето на децата ви..и за бъдещето ВИ...стойте тук..и късмет все пак в живота...
Ако искате да чакате - чакайте...ако искате да действате - действайте..
Аз няма а ви се бъркам...ваше право е да си изберете.
Точно защото ми пука за бъдещето на децата ми, не искам да говорят на немски, английски или на какъвто и да е друг език...искам да говорят на български и да знят кои са, и кво ако получват по 5 000 евро на месец, като не знаят откъде са тръгнали и са кухи черупки ?

И като за финал..
Мислите ли, че всички заминават от хубаво...и че не искат да живеят тук?
Напротив - ИСКАТ ДА ЖИВЕЯТ ТОЧНО ТУК!
Но уви...не могат...поради куп причини, които изброих.
Аз съм на 15г. в момента съм в България...в моята родина..която някой съсипа...жал ми е и със сълзи на очите пиша тези неща...жал ми е за всичко...Искам нещата да се променят..и дано някой ден това стане..но докато не настъпи този ден аз бъдеще тук нямам.
Винаги е по лесно да унищожиш, отколкото да създадеш нещо, но това не значи че не трябва да се борим за да оправим това което политиците съсипаха...
Нищо не става само с искане, трябват действия..като толкова искаш направи нещо по въпроса а не само да драскаш че ни е лошо, гладно, скучно и т.н.

Лятото заминавам за друга държава...Всеки ден се чудя дали ще мога да замина...дали ще мога да зарежа България...В началото когато на шега стана въпрос за заминаване чувствах, че с лека ръка ще си тръгна...но сега, когато нещата са съвсем сериозни..не ми е никак лесно...
И въпреки всичко..това е нашата родина..където и да сме...с който и да сме...каквито и да сме...Ако не можем да и помогнем, то поне нека не вървим срещу нея.
ОБИЧАМ родината с цялото си сърце...но всякаш мразя държавата...
Две твърде силни думи...
Благодаря на всеки, който изчете поста ми...
Извинявам се на Патриотите за репликите "Коне с капаци", но просто, като се сетя за положението и ми кипва...а и това е само сравнение.
Винаги можем да помогнем, стига да има желание...
А иначе да, коне с капаци сме, знам че ще ми е трудно, знам че може и да не успея, но това е моята страна и аз съм длъжен да остана и да помогна с квото и както мога...не ме интересува дали ще карам кола за 1000 или за 100 хиляди, дали ще ям хляб или ще се тъпча с паржолли...замислете се за това което носите вътре, а не само за материалното...

ПП: http://www.vbox7.com/play:9467d2ea

Hogwarts
08-18-2008, 21:05
дали ще ям хляб или ще се тъпча с паржолли...замислете се за това което носите вътре, а не само за материалното...

ПП: http://www.vbox7.com/play:9467d2ea
да ама човечеството не е оцеляло заради това което носи вътре.всеки гледа да си нахрани семейството, и когато вижда, че си ляга гладен се амисля какво ще стане утре,след 1 седмица, след 1 месец, след 1 година...

SiegHeil
08-18-2008, 21:16
да ама човечеството не е оцеляло заради това което носи вътре.всеки гледа да си нахрани семейството, и когато вижда, че си ляга гладен се амисля какво ще стане утре,след 1 седмица, след 1 месец, след 1 година...
точно благодарение на това което е вътре има човечество...
духовната еволюция е била много преди материалната...прачовеците са почнали първо да рисуват по стените и да говорят, а чак след това са почнали да отглеждат растения и да развъждат животни...

Искаш да ми кажеш, че ще умреш от глад като ядеш хляб и лютеница така ли...ае не се излагай...

Jack_Sparrow
08-19-2008, 10:02
да ама човечеството не е оцеляло заради това което носи вътре.всеки гледа да си нахрани семейството, и когато вижда, че си ляга гладен се амисля какво ще стане утре,след 1 седмица, след 1 месец, след 1 година...
точно благодарение на това което е вътре има човечество...
духовната еволюция е била много преди материалната...прачовеците са почнали първо да рисуват по стените и да говорят, а чак след това са почнали да отглеждат растения и да развъждат животни...

Искаш да ми кажеш, че ще умреш от глад като ядеш хляб и лютеница така ли...ае не се излагай...
Ако яде само хляб и лютеница, ще стане 30 кила, и след някоя година ще умре. :) Проста медицина, липса на белтъци и мазнини. :-o

SiegHeil
08-20-2008, 00:34
Ако яде само хляб и лютеница, ще стане 30 кила, и след някоя година ще умре. :) Проста медицина, липса на белтъци и мазнини. :-o
Ако яде яко хляб нема начин да стане 30 кила, хляба има много енергия ^^...а белтъчини има малко, но достатъчно...мазнини - ок..хляб, лютеница и майонеза ^^
Познавам хора които ядат предимно хляб с лютеница/майонеза и т.н. и са живи и здрави...и до един са над 75 кг...и аз съм го правел и не ми беше нещо по различно, още съм жив и пиша ^^

А и нали знаеш - всеки умира, но не всеки живее..помисли по въпроса..

lsd43
08-20-2008, 00:49
Да,защото единствените начини да печелиш,наистина добри пари в България са незаконни.

vanPersieFan11
08-20-2008, 12:32
ne vijdam bade6teto si v Bulgaria.....

SiegHeil
08-20-2008, 14:20
ne vijdam bade6teto si v Bulgaria.....
А как виждаш бъдещето си в чужбина, чистиш кенефи и зимаш по 5000 на месец ? 8-)

Jack_Sparrow
08-20-2008, 14:53
ne vijdam bade6teto si v Bulgaria.....
А как виждаш бъдещето си в чужбина, чистиш кенефи и зимаш по 5000 на месец ? 8-)
Със средно образование повече от миене на чинии няма да се уреди и в България.Виж сега, с висше е нещо друго, шансовете да се получи работно място в чужбина са над 70%, ако е в голям град.

Lollip0pp_
08-20-2008, 18:22
да бих се махнала и ще го на правя след някоооя друга година! :) България не струва както и по голямата част от населението и вместо да отиваме на горе ние слизаме все по-надолу и толкова затъваме че сами не можем да се измъкнем че за тва чакаме други да ни оправят ..ама тва няма да стане!затова бъдещето е извън България,а не вътре в нея! :-x :-x :-x

SiegHeil
08-20-2008, 20:09
да бих се махнала и ще го на правя след някоооя друга година! :) България не струва както и по голямата част от населението и вместо да отиваме на горе ние слизаме все по-надолу и толкова затъваме че сами не можем да се измъкнем че за тва чакаме други да ни оправят ..ама тва няма да стане!затова бъдещето е извън България,а не вътре в нея! :-x :-x :-x
Бъдещето е извън България защото младите са извън нея, сеш ли се...

kristo
08-20-2008, 20:55
да бих се махнала и ще го на правя след някоооя друга година! :) България не струва както и по голямата част от населението и вместо да отиваме на горе ние слизаме все по-надолу и толкова затъваме че сами не можем да се измъкнем че за тва чакаме други да ни оправят ..ама тва няма да стане!затова бъдещето е извън България,а не вътре в нея! :-x :-x :-x
Не ти ли е идвало на ум, че именно нашите "скъпи" управници правят всичко възможно България и българският народ да не можем да се измъкнем от кризата и да затъваме все повече и повече? Или ти си от тези, които само могат да плюят по тях(България и българите) без да ги интересува реално тяхната съдба, а само твоята лична...
И от къде на къде говориш от името на целия български народ и заявяваш, че повечето българи вървим надолу? Е, ако ти смяташ себе си за вървяща надолу, аз лично за мен си изобщо не смятам така, даже напротив, мисля че за годините си съм постигнал нещо, може да не е много, но поне е нещо. Да не говорим, че има стотици хиляди, даже и повече българи, които са с висше образование, работят съвестно и изхранват семейства въпреки държавата и политиците. От къде съдиш, че тези хора вървят надолу и едва ли не са с провален живот? Я недей да говориш от името на всички, ами кажи ти какво толкова си постигнала в тоя живот и какво лично си дала на България, че да имаш основания да си толкова голяма критикарка :x?
ПП. Пък дори и нищо да не бях постигнал в живота, това нямаше да ме кара да се чувствам пропаднал и по-малко горд българин, нито пък щях заради това да си го изкарвам на България и останалите българи. За разлика от тебе не си позволявам да скачам срещу ръката, която ме храни. Аман от неблагодарни българи, които по-далече от носа си не виждат и всичко съизмерват в живота със собственото си благополучие и само с пари. За теб нещо друго освен това няма ли? Национално чувство? Или ти такова нещо за пръв път чуваш. То не е като да си всяка вечер по барове и дискотеки и да въртиш секси дупе на дансинга на някоя мазна чалгия :x...

BePoHuKa
08-24-2008, 05:59
От една страна не,защото съм си свикнала тук ,тук съм се родила,тук ми е домът.
Все едно да питаш някой просяк дали иска да стане богат и той да ти каже не защото вече съм свикнал така да живея!? :)
Мацко дори и да идеш в друга страна ще свикнеш :)
В началото е стряскащо и кофти...но първия месец :-)
Сложи ги 2-3 :( :( :( Мн е кофти в началото..направо изтрещяваш от всякъде..аз не исках да напусна България,обаче нямах избор..сега много ми липсва,но тук ме очаква по-светло бъдеще..

lost_in_candyland
08-27-2008, 21:06
Незнам дали искам да я напусна. Но съм сигурна, че ако отида да живея някъде другаде за по-дълго време, няма да се върна.

sanchez
08-30-2008, 04:31
ДА! Искам да напусна БГ, колкото и ужасно да звучи.Защото виждам как хората на моята възраст - уж бъдещото поколение, в по-голямата си част са пълни идиоти.И какво ще стане в БГ след 20 години- нищо,всичко ще си е по старо му.Ще има едни жалки хорица,които ще ограбват страната, а останалите ще "търпят и ще се молят".Това не е живот... незнам за Вас хора, но на мен не ми е хубаво да си броя "стотинките" като ида да пазарувам или да не съм сигурна дали тоя месец ще мога да смогна с разходите си.Не казвам,че в другите държави няма трудности, просто там ако искаш да изкарваш пари - можеш да го направиш.Плащаш си данъците и всичко е ок,работиш, изкарваш, спестяваш, чувстваш се човек, а не човеЧЕ както е в БГ.Може и да не съм права, но това е моето мнение. И евала на всички , които въпреки животеЦА в БГ искат да останат тук!

Lian
08-31-2008, 11:53
еми да искам, знам че ще ми липсва ама не искам да прекарам целия си живот тука.Искам да съм и сред други хора , не че не харесвам как е тука ама искам да експериментирам и за това..

_LacrymoSa_
09-01-2008, 07:26
НЕ

plmn
09-03-2008, 21:43
Да, искам.

rozova_lady
09-03-2008, 23:02
Az ve4e sam q napusnala sega ot skoro
jiveem v Angliq -London s moq priqtel
i negovoto semeistvo.

kuklichka_bg
09-05-2008, 13:35
mm pro4etoh si4ko do tuka i obshto vzeto palni vreli nekipeli
Izkarahte Bbg nai velikata darjava si4ko i e ok zashto togava sme tolkova nazad ot vsi4ko??
Da ne bqgal 4ovek ot trudnostite?Ami to samo trudnosti!Zaplatite tolkova niski 4e da te zaboli glava detskite sa edva 25 lv .....navsqkade gledash mrasotiqq i kak cenite ska4at seki boji den
Obrazovanieto pod sqkva kritika u4enicite polovinata ne hidqt na daskalo po discotekite puskt maloletni prodava se tolkvoa lesno alkohol 4e imam edna fr ot franciq i se 4udi kak tolkova lesno ni se prodava i dava vsi4ko...
Edno sivo i trudno ejednevieTova li iskate da vie jivota?!Stvash rabota privbirash se i si smazan..... i kato pomisli6 za ko si se trudil za ni6too

Hodila sam v 4ujbina dva pati naistina sled 2 sedmica ti stava ma4no za vsi4ko no...... prosto Bg propadnaa i za sega i az sam re6ila da se mahna ;p no ne se znaino iskareno se nadqvamm....

chara
09-11-2008, 10:34
sveki iska malko ili mnogo da se mahne, no vseki si go priznava.
az speciqalno ne vijdam smisul da sedi6 tuk i da rabori6 kato vol samo i samo za da ospqva6 edvam edvam da svurzva6 dvata kraq.
buh oti6la no ne za vinagi, rano ili kusno 6te se vurna no sus sigornost 6te zamina

shady_cent
09-11-2008, 12:33
Да искам да се махна и то завинаги!
Боклуци, мизерия, цигани, чалга, менте ракия, завист, лицемерие - който обича тези неща нека седи в Бг! Тук ги има в излишък. Който иска да постигне нещо в този живот и когато остарее да бъде доволен от него - да бяга от тука, а не както ако остане в Бг да съжалява и да се тръшка. И за какво е тази омраза към всички, които искаме да се махнем?! Патриотите само знаят "имаме велика история" и "Бг е нашата родина" брей и какво от това?! С история ли се храните бе хора ?! А какво направи тази родина за вас?! И не ми казвайте, че не трябва да чакаме държавата да направи нещо за нас, а ние да направим нещо за нея, защото аз смятам за достатъчно човек да работи и да си плаща данъците. Как да се преборят шепа хора, за да се оправи Бг?! Това е невъзможно, не случайно умните и способните бягат от тук! Със едно СТАДО, което навежда глава и се съгласява със всичко един нормален човек, който иска да живее нормално не може да се пребори! Айде сега можете да ме плюете отново, истината явно боли. :?

Outlaw4Life
09-11-2008, 12:56
Да искам да се махна и то завинаги!
Боклуци, мизерия, цигани, чалга, менте ракия, завист, лицемерие - който обича тези неща нека седи в Бг! Тук ги има в излишък. Който иска да постигне нещо в този живот и когато остарее да бъде доволен от него - да бяга от тука, а не както ако остане в Бг да съжалява и да се тръшка. И за какво е тази омраза към всички, които искаме да се махнем?! Патриотите само знаят "имаме велика история" и "Бг е нашата родина" брей и какво от това?! С история ли се храните бе хора ?! А какво направи тази родина за вас?! И не ми казвайте, че не трябва да чакаме държавата да направи нещо за нас, а ние да направим нещо за нея, защото аз смятам за достатъчно човек да работи и да си плаща данъците. Как да се преборят шепа хора, за да се оправи Бг?! Това е невъзможно, не случайно умните и способните бягат от тук! Със едно СТАДО, което навежда глава и се съгласява със всичко един нормален човек, който иска да живее нормално не може да се пребори! Айде сега можете да ме плюете отново, истината явно боли. :?
Това е Истината!!!!

AnyLee
09-11-2008, 15:02
http://www.adrenalin-bg.com/archive/mod_blog/id_78/title_99/
Това говори само по себе си, обичам страната България, но не и държавата, искам да се махна !

ElisaDay
09-11-2008, 15:39
AnyLee, интересен линк.

Да.Ужасно много.Както каза някой по-горе - обичам страната България, но мразя държавата.Нямам търпение да завърша с образованието си и да мога да се махна от тая кочина.Не схващате ли, че държавата сама ни гони? :?

Tedi4ka
09-11-2008, 16:04
Ето 56% са за :? :? :? Никога не бих искала да напусна България няма смисъл тук е всичко приятели човека които обичам всички абсолютно всички :)

Metal_kids
09-11-2008, 17:23
Дам ще се махна от тук ,но след като завърша висшето 8)

Jumbie483
09-14-2008, 15:12
Да искам да напусна България за да продължа образуванието си зад граница...и времето ще покаже дали ще се върна...от много неща зависи :---)

PlagueRages
09-15-2008, 10:16
Аз ще напусна България временно с цел да натрупам малко пари , както направи вуйчо ми - отиде в Америка 2 x 6 месеца , купи си солидно жилище , кола , ожени се (сега имат малко метълче :) ще бъди 1 клас) и сега има хубава работа.За нищо на света няма да дезертирам и да живея в друга страна , колкото силно обичам родината си , толкова повече мразя държавата , управниците , аз знам че наште "мили" политици имат договор с Америка ( Предполагам че сте чували за плана Ран-Ът ) в който трабва да направят Българите не повече от 3 000 000.От 20 години насам българи и американци работят много усилено по този въпрос :-x

http://vbox7.com/play:76a22e95 <--- Планът Ран-Ът

Blacklisted
09-15-2008, 11:30
"България не ме обича, а аз съм ебати пича"

Да ти еба майката...

cvety_i_bebeto
09-15-2008, 21:05
Аз отговорих с да, защото след като завърша училище искам да напусна България, нямам бъдеще тук-страната ни стигна до такова състояние,че дори и 5 висшета да имаш не можеш да се реализираш ... (някой с връзки, който и бъкел не знае ще те измести моментално) ...
Ще замина да уча и да се реализирам, за да успея да дам всичко на детето си, и да го подсигуря за в бъдеще в БЪЛГАРИЯ-то само ще реши после накъде да поеме в живота. Защото според мен това е наи-важното в живота-да създадеш една малко същество и да го направиш ЧОВЕК!!!
И въпреки това аз обичам родината си. И ще отгледам детето си тук защото моето детство беше невроятно, защото имаме една прекрсна родина със скапано правителство и заблудени граждани.

kristo
09-16-2008, 10:20
И въпреки това аз обичам родината си. И ще отгледам детето си тук защото моето детство беше невроятно, защото имаме една прекрсна родина със скапано правителство и заблудени граждани.
Изключително точно мнение, за съжаление за скапанато правителство също си много права, но и това ще се промени все някога, а аз вярвам, че въпреки всичко ще е скоро и ще настъпи положителна промяна в България. Дъното вече сме го стигнали, така че оттук нататък няма накъде, ще започнем лека полека да се издигаме нагоре, но затова всички българи трябва да положим доста усилия и да оправим като за начало собствения си двор и така постепенно нагоре по стълбицата. Защото нали знаете, малките камъчета обръщат колата, а в България до определена степен е именно така. Много българи живеят изключително неправилно от гражданска и национална гледна точка, пречат на комшиите си, хвърлят си боклуците през терасата, не си плащат навреме, скътават се, не работят. Верно е, че и държавата ни е изцяло скапана, но все пак не положим ли усилия и не направим ли най-вече и за себе си това, което трябва, няма как да чакаме нещата да се оправят с вълшебна пръчица. И все пак бъдете сигурни, че България ще пребъде! Няма как страна с над 1300 години славна и велика история с толкова големи постижения в държавническо и културно отношение, с толкова велики личности просто ей така да рухне. Та нима 5 века под турско иго на нашите предци-българи да им е било по-лесно от на нас? Определено не мисля, така че нека не се предаваме, а да запретнем ръкави и да действаме, понеже всички искаме да живеем добре и то в България, а не някъде другаде по света. Понеже си имаме само една единствена Родина и тя винаги ще се казва България. И винаги ще ни е най-скъпата независимо от всичко.

snejana67
09-17-2008, 19:21
след като завърша училище стягам куфарите и заминавам колкото се може по далеч от тук и не искам да се връщам никога повече

Bubbly
09-17-2008, 20:24
Да искам да напусна България за да продължа образуванието си зад граница...и времето ще покаже дали ще се върна...от много неща зависи :---)
Браво на теб, само не разбрах как се продължават образувания, щото и аз имам пъпки по лицето, но не знам как да ги продължа. :razz:
По темата- аз съм си наумила, че искам да уча в точно определен университет, не ми пука дали е в космоса, на Марс или на Венера Детски мечти. :D Все пак още съм неориентирана и нищо не се знае, но колкото и пари да ми дават, не бих работила като чистачка или друга професия, която не искам в Щатите, само защото е чужбина. :?

lovesick88
09-18-2008, 18:31
мога да кажа само че в България си е в България и не може да се сравни с нищо друго била съм на много места но винаги съм чакала с нетърпение да се върна тук,може да сме бедни недооценени и дори малко нещастни,но все пак сме си вкъщи в родната страна и до близките си хора,така че за сега твърдо НЕ

kristo
09-18-2008, 23:46
мога да кажа само че в България си е в България и не може да се сравни с нищо друго била съм на много места но винаги съм чакала с нетърпение да се върна тук,може да сме бедни недооценени и дори малко нещастни,но все пак сме си вкъщи в родната страна и до близките си хора,така че за сега твърдо НЕ
Прекрасно мнение, аз също казвам твърдо НЕ на чужбина :).

shady_cent
09-19-2008, 20:08
Прекрасно мнение, аз също казвам твърдо НЕ на чужбина :).

Абе мноо обичаш Бг-то ама се чудя така що в подписа ти пише PROUD TO BE BULGARIAN, а не е написано на чист РОДЕН език. :? Много горд иначе де :lol: :lol: :lol:

kristo
09-19-2008, 21:59
Прекрасно мнение, аз също казвам твърдо НЕ на чужбина :).

Абе мноо обичаш Бг-то ама се чудя така що в подписа ти пише PROUD TO BE BULGARIAN, а не е написано на чист РОДЕН език. :? Много горд иначе де :lol: :lol: :lol:
Абе смешен, има ли значение на какъв език е написано, важното е посланието. Просто не съм намерил друг банер за подпис и съм си сложил този на английски. Ако намеря да пише на български ГОРДЕЯ СЕ, ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН ще го сменя, толкова ли си плиткоумен?!

krisiiiiito
09-20-2008, 11:08
не знам
както каза някой преди мен мисля че беше момиче - обичам страната България но не и държавата
тук просто не е на ниво .. не сме развити като другите но все пак това е моята родина БЪЛГАРИЯ и си я обичам
дали обаче ако замина някога ще се върна?? - едва ли
единствената причина да се върна ще са мойти близки но да кажем просто например- ако всички мой приятели и роднини са в чужбина и аз съм там няма да искам да се върна тук- България колкото и да е красива начинът на живот е под всякаква критика
и много се надявам все някога да се оправи и аз да сменя гледната си точка и всички да го направят и да осанем в родината си ... но едва ли някога ще се получи

shady_cent
09-20-2008, 12:11
Прекрасно мнение, аз също казвам твърдо НЕ на чужбина :).

Абе мноо обичаш Бг-то ама се чудя така що в подписа ти пише PROUD TO BE BULGARIAN, а не е написано на чист РОДЕН език. :? Много горд иначе де :lol: :lol: :lol:
Абе смешен, има ли значение на какъв език е написано, важното е посланието. Просто не съм намерил друг банер за подпис и съм си сложил този на английски. Ако намеря да пише на български ГОРДЕЯ СЕ, ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН ще го сменя, толкова ли си плиткоумен?!

Брей чакай бе Бай Ганьо к'во ме нападна, дишай спокойно знам че в Бг е напрегнато ама недей така сега :lol: :lol: :lol: Има значение езика да, както един Мерцедес, който се забелязва из София и върху него е написано I :smt007 BULGARIA просто е смешно :lol: :lol:

Blacklisted
09-20-2008, 13:16
Интересно е как всички пропускате факта, че има държави, които са доста по-зле от нашата :)

Трябва да сте благодарни, че изобщо ви се дава шанса да отидете на Запад...

ПП Кристо, не знам защо даваш като довод историята, като тук става дума за икономическо развитие на страната...

shady_cent
09-20-2008, 16:40
Интересно е как всички пропускате факта, че има държави, които са доста по-зле от нашата :)

Трябва да сте благодарни, че изобщо ви се дава шанса да отидете на Запад...

ПП Кристо, не знам защо даваш като довод историята, като тук става дума за икономическо развитие на страната...

Ама не мога да ви разбера защо винаги успокоението ни е че има и по-зле?! Вместо да се сравняваме със развити държави и да се стремим към по-добро положение, ние се успокояваме че някъде си у Африка примерно са по-зле от нас... Адски тъпо е :x И вярно имаме "свободата" да заминем, но като парите са малко пак си закопан тука, абе да ви имам и заблудения "оптимистичен" поглед на нещата... :?

kristo
09-20-2008, 21:46
Прекрасно мнение, аз също казвам твърдо НЕ на чужбина :).

Абе мноо обичаш Бг-то ама се чудя така що в подписа ти пише PROUD TO BE BULGARIAN, а не е написано на чист РОДЕН език. :? Много горд иначе де :lol: :lol: :lol:
Абе смешен, има ли значение на какъв език е написано, важното е посланието. Просто не съм намерил друг банер за подпис и съм си сложил този на английски. Ако намеря да пише на български ГОРДЕЯ СЕ, ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН ще го сменя, толкова ли си плиткоумен?!

Брей чакай бе Бай Ганьо к'во ме нападна, дишай спокойно знам че в Бг е напрегнато ама недей така сега :lol: :lol: :lol: Има значение езика да, както един Мерцедес, който се забелязва из София и върху него е написано I :smt007 BULGARIA просто е смешно :lol: :lol:
Добре бе умнико, смятай каквото си искаш, ти национално-патриотичното ми чувство не можеш по никакъв начин да отнемеш със смешните си доводи за езика на който ми е написан подписа. Все едно да обвиниш нашите велики предци- прабългарите във "фалшив" патриотизъм и изкривено национално чувство само защото имат доста каменни надписи, написани на гръцки език, по-късно и на латински :lol: :lol: :lol:.
Разбираш ли, не съм намерил български вариант на подписа си и за момента използвам чуждоезичен, толкова ли е сложно да разбереш? Още да ти обяснявам ли или пак ще ми философстваш дървено? Ако искаш давай, само че доводите ти са смехотворни. Все едно не можеш да си истински български патриот ако слушаш чужда музика примерно? Или знаеш някой чужд език? Такава ми изглежда "желязната ти "логика" Еминемчо :lol: :lol: :lol:.

Blacklisted
09-21-2008, 09:51
Ама не мога да ви разбера защо винаги успокоението ни е че има и по-зле?! Вместо да се сравняваме със развити държави и да се стремим към по-добро положение, ние се успокояваме че някъде си у Африка примерно са по-зле от нас... Адски тъпо е :x И вярно имаме "свободата" да заминем, но като парите са малко пак си закопан тука, абе да ви имам и заблудения "оптимистичен" поглед на нещата... :?

Парите са малко, но интернет можеш да си плащаш всеки месец и компютър си имаш, а? Не разбирам каква е логика да не гледаме към по-малко развитите държави, щом гледаме и към по-развитите. Спомням си какво беше преди 15 години, виждам какво е сега... промяната е огромна.

Ти гледай на Запад и мисли, че имаш реален поглед, телевизията ви еба мамата, живеете с мечти от каталог...

shady_cent
09-21-2008, 12:11
1-во kristo явно не можеш да схванеш какво искам да ти кажа, ДА разбрах че не си намерил друг банер просто е супер смешно върху бг знаме да се пише на английски като толкова плюете чужбина и т.н. и накрая пак се ползва техния език, както и да е зарежи явно говоря на стената...

2-ро Fuckin'Hostile на тебе един компютър и нет ти стигат за да си щастлив, така ли?! Брей ама ние сме супер развити вече можем да си го позволим YEAAAH, пък можем да си земем и кола втора употреба (лукс направо в африка някъде може още да не знаят какво е кола). Човек трябва винаги да гледа напред и да се развива, а не да се обръща назад и да казва 'аа още има някой зад мене значи мога да си цикля и на едно място'. Защо телевизията да ми е промила мозъка? Да не би е толкова трудно да видя сама к'во става в тази забутана държавица, от която всеки амбициозен човек бяга?! Баси... :?

SiegHeil
09-21-2008, 13:29
2-ро Fuckin'Hostile на тебе един компютър и нет ти стигат за да си щастлив, така ли?! Брей ама ние сме супер развити вече можем да си го позволим YEAAAH, пък можем да си земем и кола втора употреба (лукс направо в африка някъде може още да не знаят какво е кола). Човек трябва винаги да гледа напред и да се развива, а не да се обръща назад и да казва 'аа още има някой зад мене значи мога да си цикля и на едно място'. Защо телевизията да ми е промила мозъка? Да не би е толкова трудно да видя сама к'во става в тази забутана държавица, от която всеки амбициозен човек бяга?! Баси... :?

Точно телевизията ти е промила мозъка щот не можеш да схванеш че колите и парите не са всичко ^^

И почни да правиш разлика между амбиция и материализъм..

Bubbly
09-21-2008, 17:12
2-ро Fuckin'Hostile на тебе един компютър и нет ти стигат за да си щастлив, така ли?! Брей ама ние сме супер развити вече можем да си го позволим YEAAAH, пък можем да си земем и кола втора употреба (лукс направо в африка някъде може още да не знаят какво е кола). Човек трябва винаги да гледа напред и да се развива, а не да се обръща назад и да казва 'аа още има някой зад мене значи мога да си цикля и на едно място'. Защо телевизията да ми е промила мозъка? Да не би е толкова трудно да видя сама к'во става в тази забутана държавица, от която всеки амбициозен човек бяга?! Баси... :?

Точно телевизията ти е промила мозъка щот не можеш да схванеш че колите и парите не са всичко ^^

И почни да правиш разлика между амбиция и материализъм..
Подкрепям, а на такива като еминем или там какъвто беше, им пожелавам не 1 кола първа употреба, а по 1-2 на всеки член от семейството и едно голяма състояние в банката. Блазе ви, щом това ви стига да сте щастливи, понякога ми се ще и аз да можех така.
ПП Вземам си думите назад, доста рядко ми се иска да съм такава. :-D

shady_cent
09-21-2008, 18:45
2-ро Fuckin'Hostile на тебе един компютър и нет ти стигат за да си щастлив, така ли?! Брей ама ние сме супер развити вече можем да си го позволим YEAAAH, пък можем да си земем и кола втора употреба (лукс направо в африка някъде може още да не знаят какво е кола). Човек трябва винаги да гледа напред и да се развива, а не да се обръща назад и да казва 'аа още има някой зад мене значи мога да си цикля и на едно място'. Защо телевизията да ми е промила мозъка? Да не би е толкова трудно да видя сама к'во става в тази забутана държавица, от която всеки амбициозен човек бяга?! Баси... :?

Точно телевизията ти е промила мозъка щот не можеш да схванеш че колите и парите не са всичко ^^

И почни да правиш разлика между амбиция и материализъм..

Пак ли ти бе :lol: :lol: :lol: Заеби човече ти не можеш да я направиш тази разлика, след като ти казах че мечтата ми не е да ставам милионерка, а просто да имам всичко необходимо за да живея нормално. :D Както и да е армията "доволни сме на огризки" нападна така че няма смисъл да хабя нерви с такива :lol: И пак ми намесвате Еминем, които няма нищо общо с темата... Пфф живейте си в умрелата Бг
I Don't Give A Fuck :lol:

shady_cent
09-21-2008, 19:55
Ти си от типа хора, които един истински човек презира. Търсиш реализация единствено в парите и материалните придобивки и отстояваш твърдението, че без тях не можеш да живееш.

Явно животът не е пълноценен за теб, ако нямаш плазмен телевизор, пред който да се тъпчешс шибана храна и да расте задника ти, докато живееш в илюзорния си перфектен живот. Този сапунен мехур обаче се пръска в един момент от живота и виждаш, че символите на твоето щастие вече са с пожълтяла пластмаса или събират прах, а малкото зрънце човещина в теб, което досега е било затиснато от алчност започва да пищи и да вика, че иска и нещо друго... но вече е късно. Гъза ти е целулитен, циците са ти увиснали, а мъжа ти ти изневерява, тогава ще си дадеш сметка колко прекрасен живот си имала и колко са му помогнали фалшивите ценности, които са ти втълпени от телевизията.

Естествено сега си твърде ограничена, за да разбереш какво ти се казва и ще влезе през едното ти ухо, ще се повърти из празната ти глава и ще излезе през другото. Затова си следвай жалкия и безмислен живот, кланяй се на бог долар и си пази нервите, защото след 10 годинки вече ще си на Прозак... и ще ти трябват тогава.

C'est la vie!

Добре бе УМЕН ти що не си земеш семейството и да живеете в кашон и да ядете от кофите бе?! Като предметите не носят никакво щастие за такива като тебе направи го бе! Но не искаш нали ?! В крайна сметка за това има и пари и коли и т.н. да им се радва човек не ДА ЖИВЕЕ ЕДИНСТВЕНО ЗА ТЯХ както вашите промити мозъци си мислят, че това ми е смисъла на живота. Айде като толко знаеш заеби и пари и 'сичко и живей така както ти казах пък се радвай на "по-възвишени" ценности.

shady_cent
09-21-2008, 20:18
Продължаваш да показваш колко ограничено мислене имаш, защото виждаш само крайности. А аз си живея живота и без да робувам на предмети, които да са приоритет на съшествуването ми.

Аз също не робувам на предмети, ама извинявай ти си се извисил до Господ сигурно вече и не ме чуваш. Зарежи :lol:

shady_cent
09-21-2008, 20:29
:lol: :lol: :lol: Направо ходи бутни Господ и му кажи че ти е седнал на мястото... Лелее :lol: :lol: :lol:

LucyFen4e
09-22-2008, 16:08
Да бих напуснала България и това вече е в плановете ми за по-нататък :)

shady_cent
09-22-2008, 21:29
:lol: :lol: :lol: Направо ходи бутни Господ и му кажи че ти е седнал на мястото... Лелее :lol: :lol: :lol:

Виждам, че си научила много яки лафчета... евала.
Ще преуспееш с живота с тази уста, по един или друг начин. 8)

:-D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

lonatika
09-23-2008, 22:14
НЕ защото в дома е най-баво , защото тука сам роден и искам да умра . пък и кадето и да идем все ще компнеем по родината :)

kristo
09-25-2008, 12:43
2-ро Fuckin'Hostile на тебе един компютър и нет ти стигат за да си щастлив, така ли?! Брей ама ние сме супер развити вече можем да си го позволим YEAAAH, пък можем да си земем и кола втора употреба (лукс направо в африка някъде може още да не знаят какво е кола). Човек трябва винаги да гледа напред и да се развива, а не да се обръща назад и да казва 'аа още има някой зад мене значи мога да си цикля и на едно място'. Защо телевизията да ми е промила мозъка? Да не би е толкова трудно да видя сама к'во става в тази забутана държавица, от която всеки амбициозен човек бяга?! Баси... :?

Точно телевизията ти е промила мозъка щот не можеш да схванеш че колите и парите не са всичко ^^

И почни да правиш разлика между амбиция и материализъм..

Пак ли ти бе :lol: :lol: :lol: Заеби човече ти не можеш да я направиш тази разлика, след като ти казах че мечтата ми не е да ставам милионерка, а просто да имам всичко необходимо за да живея нормално. :D Както и да е армията "доволни сме на огризки" нападна така че няма смисъл да хабя нерви с такива :lol: И пак ми намесвате Еминем, които няма нищо общо с темата... Пфф живейте си в умрелата Бг
I Don't Give A Fuck :lol:
И в бедната България ще си живеем по-добре отколкото в свръхбогатата, но тъпа, материалистическа, идиотска Америка. В това бъди сигурна "умницо", въпреки такива философи и умници като теб и доста хора в този раздел от форума ще си оправим държавата един ден и пак ще сме добре. А това, че плюеш родината си ме кара допълнително да ти нямам уважение и да се срамувам, че има такива "българи", които заради някакви си американски сребърници са готови да си продадат и гъза... Отделно явно хич не ти пука за България и нейната съдба... Дерзай и си живей във "великата" Америка, но не критикувай България, ти определено нямаш това право, ясно ли ти е...

shady_cent
09-25-2008, 20:05
И в бедната България ще си живеем по-добре отколкото в свръхбогатата, но тъпа, материалистическа, идиотска Америка. В това бъди сигурна "умницо", въпреки такива философи и умници като теб и доста хора в този раздел от форума ще си оправим държавата един ден и пак ще сме добре. А това, че плюеш родината си ме кара допълнително да ти нямам уважение и да се срамувам, че има такива "българи", които заради някакви си американски сребърници са готови да си продадат и гъза... Отделно явно хич не ти пука за България и нейната съдба... Дерзай и си живей във "великата" Америка, но не критикувай България, ти определено нямаш това право, ясно ли ти е...

Ааа извинявай тука хората не си продават задниците за кинти нали?? И защо въобще наричаш желанието ми да живея по-добре "продаване на гъза"? Ти к'во друсаш бе?! Или попринцип си сляпа овца? Тука куцо и сакато ще си продаде не задника ами ще прецака сума народ
само и само да лапа кинти бе. Не виждаш ли к'ви "хора" ни управляват?! Така наречените ни сънародници ни ЕБАВАТ МАЙКАТА както си искат бе. И най-тъпото е че народа седи и гледа като теле в железница и нищо не прави. Точно от такива като вас ДОВОЛНИ (И ОТ КАКВО ПИТАМ?!), които си траят и навеждат глава сме зле! Българите просто са един ЗАВИСТЛИВ НАРОД и като някой види, че другия успява да направи нещо гледа да го съсипе. Ние дори елементарните навици да си хвърляме боклука в кофата нямаме бе. Какво ще оправяте вие форумни патриоти?! С такова стадо нищо не се прави, дори да имаш някаква амбиция да постигнеш нещо винаги ще се намерят лицемери, които да ти се пречкат, да те топят и т.н. Както и да е заблуденото си е заблудено явно, стойте си тука и чакайте нещо да се оправи, лично аз не вярвам и ДА предпочитам да се изнеса от тука от колкото да се бия в главата после и да си викам 'защо си пропилях живота тука'...

SiegHeil
09-25-2008, 22:33
Айде тогава земи и спри само да драскаш по форума...форума е български, не американски...ходи си пишеш по американските форуми и ни освободи от присъствието си...

darla
09-26-2008, 09:56
predi 2 godini si MISLEH,4e iskam da se razkaram pt tuk,polu4ih 2-godi6na visa za 6tatite(tam imam rodnini i vsi4ko mi be6e uredeno) i poludq ot radost kak 6te zabur6a u4ili6te tamm i kato iztekat tezi2 god misleh kakvi li ne varianti da ostana.OK,no kogato otidoh tam....izdurjah 2 puti po 3 meseca i tolkova-vqrno e-krasiva durjava.obikolih vuzzmojno nai-mnogo gradove i zabelejitelnost,mesta,koito pove4eto hora vijdat samo po tv,no kakvo???Horata tam-amerikancite sa takava izmet,4e ne si predstavqh da izrastvam sred tqh-kogato bqhme naprimer na obqd ili ve4erq(lelq mi e jenena tam za amerikanec)ta kogato bqhme na praznici ili ne6to podobno s negovata familiq-esinstvenite temi za razgovor bqha HRANA i biznes-s 4asove!i ne samo taka.Masovo horata tam sa drupnati,ot4ujdeni,be ne be6e za men.i sled 6 meseca,po jivo po zdravo si doidoh tuk.No ako sega trqbva da zami9na za nqkade ,nz,bih ako imam 6ans za realizaciq i moga d aotida sus muja mi i sina si.Ina4e v NIKAKUV slu4ai!

shady_cent
09-26-2008, 10:36
Айде тогава земи и спри само да драскаш по форума...форума е български, не американски...ходи си пишеш по американските форуми и ни освободи от присъствието си...

Ти няма да ми казваш къде да пиша и къде не :wink: Имам си мнение и ще го казвам, независимо че някои като теб не са съгласни :-D Ходи се оплачи някъде от мене, ако искаш... Или по-добре не, в Бг сме все пак може да се опитат да те убият и пак няма да ти обърнат внимание :lol: Зарежи :D

SiegHeil
09-26-2008, 11:01
Ти няма да ми казваш къде да пиша и къде не :wink: Имам си мнение и ще го казвам, независимо че някои като теб не са съгласни :-D Ходи се оплачи някъде от мене, ако искаш... Или по-добре не, в Бг сме все пак може да се опитат да те убият и пак няма да ти обърнат внимание :lol: Зарежи :D

Оплакваш се че българите били егоисти, прости и т.н. а точно в тебе са най лошите черти на българина - да мрънка постоянно колко му е зле и нищо да не прави по въпроса...що се занимаваш с държава която не ти харесва...
Като нещо не ти харесва или го оправяш или го заебаваш, точка.

kristo
09-26-2008, 16:23
Ти няма да ми казваш къде да пиша и къде не :wink: Имам си мнение и ще го казвам, независимо че някои като теб не са съгласни :-D Ходи се оплачи някъде от мене, ако искаш... Или по-добре не, в Бг сме все пак може да се опитат да те убият и пак няма да ти обърнат внимание :lol: Зарежи :D

Оплакваш се че българите били егоисти, прости и т.н. а точно в тебе са най лошите черти на българина - да мрънка постоянно колко му е зле и нищо да не прави по въпроса...що се занимаваш с държава която не ти харесва...
Като нещо не ти харесва или го оправяш или го заебаваш, точка.
Мани бате, няма смисъл да й обясняваш, прекалено тъпа е за да те разбере, няма смисъл да се спори с такива "българи". Ако всички като нея се махнат от България обаче със сигурност скоро ще се оправим, защото точно заради такива мрънкачи и келипирджии сме затънали до гуша...
Верно ходи си мии чиниите на американците щом ти е толкова кеф и се гордееш толкова с това и стига си ни дразнила с тъпотиите си. Ако на теб не ти пука за България, на нас ни пука, гордеем се, че сме българи и си я обичаме. И няма да я оставим колкото и трудна битка да трябва да водим. И именно защото повечето българи разсъждават като теб пак повтарям България е толкова зле...

shady_cent
09-26-2008, 19:38
Ти няма да ми казваш къде да пиша и къде не :wink: Имам си мнение и ще го казвам, независимо че някои като теб не са съгласни :-D Ходи се оплачи някъде от мене, ако искаш... Или по-добре не, в Бг сме все пак може да се опитат да те убият и пак няма да ти обърнат внимание :lol: Зарежи :D

Оплакваш се че българите били егоисти, прости и т.н. а точно в тебе са най лошите черти на българина - да мрънка постоянно колко му е зле и нищо да не прави по въпроса...що се занимаваш с държава която не ти харесва...
Като нещо не ти харесва или го оправяш или го заебаваш, точка.
Мани бате, няма смисъл да й обясняваш, прекалено тъпа е за да те разбере, няма смисъл да се спори с такива "българи". Ако всички като нея се махнат от България обаче със сигурност скоро ще се оправим, защото точно заради такива мрънкачи и келипирджии сме затънали до гуша...
Верно ходи си мии чиниите на американците щом ти е толкова кеф и се гордееш толкова с това и стига си ни дразнила с тъпотиите си. Ако на теб не ти пука за България, на нас ни пука, гордеем се, че сме българи и си я обичаме. И няма да я оставим колкото и трудна битка да трябва да водим. И именно защото повечето българи разсъждават като теб пак повтарям България е толкова зле...

LMAO :lol: :lol: :lol: :lol:

gryyym
09-28-2008, 00:23
..

darla
09-28-2008, 13:43
gryyym,mnogo mi haresa izkazvaneto ti! :)

glupacheE
09-28-2008, 14:03
НЕ искам да напусна БЪЛГАРИЯ!

macy_day_parade
09-28-2008, 15:02
мога да кажа само че в България си е в България и не може да се сравни с нищо друго била съм на много места но винаги съм чакала с нетърпение да се върна тук,може да сме бедни недооценени и дори малко нещастни,но все пак сме си вкъщи в родната страна и до близките си хора,така че за сега твърдо НЕ

:smt038 Твърдо зад това мнение! :smt038




115 човека искат да напуснат и само 68 да останат... :( Ужасена съм...

Не ме интересува какво се случва-аз няма да напусна родината си.Виждам че има хора,дето искат да ходят в САЩ и Англия( :lol: :lol: :lol: ).Е,много ви здраве самопрецакватори :wink:
Аз не желая да коментирам,просто замисляйки се...наистина няма какво да се каже...Всички ние си държим на нашето така че: [-X

shady_cent
09-28-2008, 19:51
На който не му изнася да се маха...

на шейди-ту й пожелавам всичко най-хубаво в САЩ и дано намери онзи неграмотен негър, който да я направи щастлива.

Winners don't quit and quitters don't win. ;)

:lol: "Неграмотен негър", който да ме гледа не ми трябва, не съм от хората, който чакат всичко на готово :wink:
Winners в Бг няма човече :lol: Така че... хабиш се напразно :D

gryyym
09-28-2008, 22:10
...

gryyym
09-28-2008, 22:48
...

shady_cent
09-29-2008, 16:11
Браво бе Кръчмонавт трябва да те снимаме за някоя енциклопедия тебе - човек който работи това, което иска и да преуспява в Бг :shock: Да не си сводник, кварталния дилър или си имаш кръчма, 'щото то тука най-вече т'ва процъфтява :lol: Защо си мислиш че всички, които отиват в Aмерика смятат че парите растът по дърветата, или пък че там е супер лесно?! Естествено че там е трудно. И защо постоянно се повтаря, че се отива в САЩ да се мият чинии и т.н.?! Човек с акъл има шанс да се реализира много добре там. По-скоро в собствената си родина сме слуги. К'во тука ще уча висше, ще се мъча да завърша с хубав успех и накрая к'во?! Накрая ще отида да продавам някъде, да мия чинии или нещо подобно 'щото на Пешо мутрата (примерно) и разни подобни дечицата им лигави са заели хубавите работни места... В САЩ поне човек има шанс да се издигне, а не като в Бг да си тъпче на едно и също място цял живот и после да му дават пенсия, с която и гъза не може да си избърше.

SiegHeil
09-29-2008, 21:30
Браво бе Кръчмонавт трябва да те снимаме за някоя енциклопедия тебе - човек който работи това, което иска и да преуспява в Бг :shock: Да не си сводник, кварталния дилър или си имаш кръчма, 'щото то тука най-вече т'ва процъфтява :lol: Защо си мислиш че всички, които отиват в Aмерика смятат че парите растът по дърветата, или пък че там е супер лесно?! Естествено че там е трудно. И защо постоянно се повтаря, че се отива в САЩ да се мият чинии и т.н.?! Човек с акъл има шанс да се реализира много добре там. По-скоро в собствената си родина сме слуги. К'во тука ще уча висше, ще се мъча да завърша с хубав успех и накрая к'во?! Накрая ще отида да продавам някъде, да мия чинии или нещо подобно 'щото на Пешо мутрата (примерно) и разни подобни дечицата им лигави са заели хубавите работни места... В САЩ поне човек има шанс да се издигне, а не като в Бг да си тъпче на едно и също място цял живот и после да му дават пенсия, с която и гъза не може да си избърше.
Има много начини за реализация в България...като порастнеш ще разбереш..

nazistka*
09-29-2008, 22:49
никога ;)

shady_cent
09-30-2008, 19:39
Млад съм, работя в .... и имам доста добра длъжност, интересно ми е това, което бачкам и се сцепвам от работа => доволен съм от постигнатото и гледам за още повече...

Браво радвам се за тебе.


Има много начини за реализация в България...като порастнеш ще разбереш..

Ихаа като порастна, а?! Г-н пенсионер и на колко години съм според тебе?! :-D

SiegHeil
09-30-2008, 20:19
Има много начини за реализация в България...като порастнеш ще разбереш..

Ихаа като порастна, а?! Г-н пенсионер и на колко години съм според тебе?! :-D

На 17, може би 19.

shady_cent
10-01-2008, 17:52
Има много начини за реализация в България...като порастнеш ще разбереш..

Ихаа като порастна, а?! Г-н пенсионер и на колко години съм според тебе?! :-D

На 17, може би 19.

Браво браво имаш ясновидски заложби :D От втория опит улучи, но кажи ми на колко трябва да стана, че да започна да "разбирам"?! Може би някъде на 60? :lol:

SiegHeil
10-01-2008, 18:17
Това че си на 19 не те прави голяма, има още много да учиш...
А и познавам жени на по 20 с мислене на 12 годишни и 12 годишни с мислене като на 20годишни...както искаш го разбирай 8-)

shady_cent
10-01-2008, 22:09
Има много начини за реализация в България...като порастнеш ще разбереш..

Ихаа като порастна, а?! Г-н пенсионер и на колко години съм според тебе?! :-D

На 17, може би 19.

Браво браво имаш ясновидски заложби :D От втория опит улучи, но кажи ми на колко трябва да стана, че да започна да "разбирам"?! Може би някъде на 60? :lol:

по ЕГН - 19, по акъл и начин на мислене - 11 и половина

Хах то и 11-годишно може да прецени по-добре нещата от вас в някои случаи :lol: Още когато бях на толкова осъзнах в к'ва лайняна държава живея.. Имам прекалено много нагледни примери, за да си изградя такова мнение през годините. Така че хайде да не се изказваме кой колко акъл има, защото не може под носа ви да стават разни шибанарии и вие да се правите на слепи и да ми обеснявате, че тука всичко е супер и аз съм няк'ва малоумна едва ли не. Излезте малко, поразходете се, пуснете новини и т.н. и вижте най-после къде живеете бе заблудени.

SiegHeil
10-01-2008, 22:55
Само слабите се влияят от 'гадориите' които им се случват и ги взимат навътре...силните живеят и се радват на живота въпреки тях ;)

Един прост пример: аз в момента съм с артрит и пукната кост на кокалчетата на дясната ръка, но това на ми пречи всеки ден да съм на тренировки и да не ми пука...
А една жена като изпадне в цикъл и веднага почва да мрънка като 3 годишно и да реве за квото и падне, понеже е леке.. ^^

WebAddict
10-02-2008, 00:22
Браво пичове! Вие станахте всички силни, пораснали и преуспели! Много се радвам за вас!

Такива като вас трябва да са повече в тая хубава страна!

Я се заловете сега и с решаването на демографския проблем. Отгледайте и възпитайте по 5 сина, явно сте достатъчно пораснали и преуспели за да можете да си го позволите!

gryyym
10-02-2008, 00:28
...

shady_cent
10-02-2008, 09:43
Само слабите се влияят от 'гадориите' които им се случват и ги взимат навътре...силните живеят и се радват на живота въпреки тях ;)

Един прост пример: аз в момента съм с артрит и пукната кост на кокалчетата на дясната ръка, но това на ми пречи всеки ден да съм на тренировки и да не ми пука...
А една жена като изпадне в цикъл и веднага почва да мрънка като 3 годишно и да реве за квото и падне, понеже е леке.. ^^

Ние слабаците пък к'во се впрягаме, че може както си ходим по улицата да ни гръмне някой и после въпросния извършител да го осъдят на 3 месеца затвор (с повечко късмет естествено), или пък на пешеходната пътека да ни блъсне някоя мноооого забързана мутра, или пък циганите да решат да ни натрошат кокалите, защото така им е кеф, или пък да ни влезе някой идиот в къщата да ни ограби и когато решим да го нокаутираме, за да не реши освен да ни обере ми и да ни гръмне, тогава ние ще ходим на съд... Егати слабаците сме как не ни е срам дреболии да ни тревожат :shock:

SiegHeil
10-02-2008, 10:53
Точно това имам предвид, всяко леке като му се случи нещо гадно започва да се самосъжалява вместо да си каже 'ба ли го' и да продължи напред...това колко е 'гадно' това което ти се случва зависи само от тебе...
Плюс това бас ловя че това което си го описала не ти се е случвало на теб...
Мен са ме ограбвали, били са ме цигани с бухалки и кво ли още не, обаче не го правя на въпрос, било ми е кофти 2-3 дни, но съм го преживял..
Жените сте си слаби по природа..а слабите винаги бягат при големите и силните които могат да ги пазят, факт...

gryyym
10-02-2008, 14:16
..

gryyym
10-02-2008, 15:18
...

shady_cent
10-02-2008, 16:13
Само слабите се влияят от 'гадориите' които им се случват и ги взимат навътре...силните живеят и се радват на живота въпреки тях ;)

Един прост пример: аз в момента съм с артрит и пукната кост на кокалчетата на дясната ръка, но това на ми пречи всеки ден да съм на тренировки и да не ми пука...
А една жена като изпадне в цикъл и веднага почва да мрънка като 3 годишно и да реве за квото и падне, понеже е леке.. ^^

Ние слабаците пък к'во се впрягаме, че може както си ходим по улицата да ни гръмне някой и после въпросния извършител да го осъдят на 3 месеца затвор (с повечко късмет естествено), или пък на пешеходната пътека да ни блъсне някоя мноооого забързана мутра, или пък циганите да решат да ни натрошат кокалите, защото така им е кеф, или пък да ни влезе някой идиот в къщата да ни ограби и когато решим да го нокаутираме, за да не реши освен да ни обере ми и да ни гръмне, тогава ние ще ходим на съд... Егати слабаците сме как не ни е срам дреболии да ни тревожат :shock:

И затова си решила да отидеш в Америка- страната на дебилните прецеденти в съдебната система??

:lol: :lol: :razz: :razz: :lol: :lol:

1-во в Aмерика имаш право да убиеш човек, ако ти влезе в къщата, 2-ро когато тръгнеш да пресичаш колите спират, 3-то много се съмнявам, ако ме очисти някой да се измъкне с няколко месеца затвор :wink:


Точно това имам предвид, всяко леке като му се случи нещо гадно започва да се самосъжалява вместо да си каже 'ба ли го' и да продължи напред...това колко е 'гадно' това което ти се случва зависи само от тебе...
Плюс това бас ловя че това което си го описала не ти се е случвало на теб...
Мен са ме ограбвали, били са ме цигани с бухалки и кво ли още не, обаче не го правя на въпрос, било ми е кофти 2-3 дни, но съм го преживял..
Жените сте си слаби по природа..а слабите винаги бягат при големите и силните които могат да ги пазят, факт...

А ти земи престани да изкарваш жените лекета и т.н. не забравяй, че и тебе жена те е родила бе "силния и големия". Една голяма уста имаш само, има много силни жени и много мъжки издънки, които за нищо не стават. Като жените са толкова зле 'що не станеш педал, или може би вече си?! Все пак това сега е на мода.
Ааа и между другото защо трябва да бъдем наведени овчи глави като тебе и да търпим всичко?! Викаш ще ни набият днес, 2 дена минават забравили сме, другата седмица пак може да ни набият, но ще забравиме споко, няма да се оплакваме сега, трябва да се радваме на кучешкия живот. Даже е много яко постоянно има тръпка от типа 'лелее как ще си платя тока" или "кво ще ям утре.." и т.н. Яко яко да ни завиди САЩ направо :lol:

Gosh
10-02-2008, 17:11
Не бих напуснал България. Това си е моята страна, никъде другаде няма да ми е добре колкото тук. Единствения бонус на abroad-a са парите. Не намирам смисъл да работя в чужбина, след като мога да помогна по някакъв макар и примитивен начин на родната икономика!

SiegHeil
10-02-2008, 20:29
А ти земи престани да изкарваш жените лекета и т.н. не забравяй, че и тебе жена те е родила бе "силния и големия". Една голяма уста имаш само, има много силни жени и много мъжки издънки, които за нищо не стават. Като жените са толкова зле 'що не станеш педал, или може би вече си?! Все пак това сега е на мода.
Ааа и между другото защо трябва да бъдем наведени овчи глави като тебе и да търпим всичко?! Викаш ще ни набият днес, 2 дена минават забравили сме, другата седмица пак може да ни набият, но ще забравиме споко, няма да се оплакваме сега, трябва да се радваме на кучешкия живот. Даже е много яко постоянно има тръпка от типа 'лелее как ще си платя тока" или "кво ще ям утре.." и т.н. Яко яко да ни завиди САЩ направо :lol:

О, извинвай много, ти не си леке, ти си борбена личност...затова единственото решение за проблемите ти е да избягаш 8-)
Жените спирате умнствнотто си развие на около 18-20, факт..а както виждам, някои даже по рано ^^

Дори не можеш да схванеш кво ти говоря...къде да съм казал че трябва да се примириш с гадостите... като те бият ги намираш и им го връщаш 2но..

WebAddict
10-02-2008, 20:50
Еми окей- явно е толкова важно за теб, но проблема е, че е пълно със скептици, които могат само да плюят и са обременени от посткомунистическите комплекси на родителите си.

Длъжността ми е експерт в МС, дирекция по координация на въпросите на ЕС и международни финансови институции. Работата съм я получил като подадох документи, след това се явих на изпитен тест и накрая на интервю. ;)
Не се хваля, защото половината от вас даже няма да разберат какво е това, с какво се занимавам и т.н.

Мислех само да се посмея, но надменността на тона ти и факта, че си взел да се взимаш много на сериозно, ме карат да ти отделя малко от времето си.

"експерт бла-бла, дирекция бла, институции бла, НЕ СЕ ХВАЛЯ бла вие не разбирате бла бла"....

Много впечатляващо.... та не е ли това мечтата на всички родители, децата им да са на държавна службичка.

Да! Да, ама не! Който е имал нещастието да се сблъска с некомпетентността , корупцията и престъпната безотговорност на държавната администрация знаят за какво става на въпрос. В държавата на слепците и едноокия е цар. Ако знаеш 5 думи на английски и как да си пуснеш сам компютъра, вече си ръководител IT дирекция към служба към министерство...

Истината е, че държавата ни и не може да си позволи по качествени кадри защото не може да им плаща, а прикрива некомпетентността на служителите си раздавайки им гръмко звучащи титли. Нека не забравяме, че и навремето един кравар бе наричан "оператор на биологична единица", а чистачката "санитарен специалист", така че, г-н 24-годишен-експерт-от-чиято-държавна-работа-ние-не-разбираме, помисли дали не е възможно да си просто един нископлатен държавен писар.

И не, не е оправдание, да се ровиш из нета по време на работа с цел да си починеш. Аз не ти плащам заплатата със данъците си, за да ми се помотваш и да ми се правиш на хвалипръцко пред разни тинейджърки!!!

WebAddict
10-02-2008, 20:57
Жените спирате умнствнотто си развие на около 18-20, факт..а както виждам, някои даже по рано ^^

Дори не можеш да схванеш кво ти говоря...къде да съм казал че трябва да се примириш с гадостите... като те бият ги намираш и им го връщаш 2но..


Мъж който не уважава жените, също не е достоен за уважение!

SiegHeil
10-02-2008, 21:07
Не моля за ничие уважение ;)

gryyym
10-02-2008, 21:09
..

SiegHeil
10-02-2008, 21:10
И не съм казал че не уважам жените, уважам ги до определени граници, както всеки друг..мисля че трябва да си знаят мястото, както ние не можем да готвим и чистим те не могат други неща...аман от феминистки ^^

gryyym
10-02-2008, 21:13
..

SiegHeil
10-02-2008, 21:47
Мога да готвя и не ми е проблем да чистя, говоря примерно..

shady_cent
10-03-2008, 09:37
еми то си е ваш проблем, момченца и момиченца...

Самият факт, че не искате да споменете какво работите и колко вие сте успяли в живота е показателен.
Момчето с данъците и претенциите, което се е сблъскало с някой чиновник от общината, но си мисли, че вече има опит в сферата на цялата администрация може да си трае.
Най-малкото, защото вчера вместо да си тръгна в 17 и 30 от работа съм си тръгнал в 20 часа, а днес вместо да съм от 9, както трябва, вече съм на работа от 40 минути. И не, не ми плащат овъртайма...
Просто работата ми не е да съм писарушка от 9 до 5, а сега гледа какво съм свършил, естествено е някакви "специалисти" като вас да се правят на важни и да плюят България и само да се оплакват и да разправят, че нищо не е наред, да търсят кусури, ама въпроса е вие нещо направили ли сте? ;)

Как се изкарвали дипломи, как се назначавало на работа, как не знам си какво... Не оценявате изобщо труда на много хора, а само плюете...
яко смешно...

Хмм интересно дали така щеше да говориш, ако не бяха взели теб на тази длъжност, а някои връзкар :?


О, извинвай много, ти не си леке, ти си борбена личност...затова единственото решение за проблемите ти е да избягаш 8-)
Жените спирате умнствнотто си развие на около 18-20, факт..а както виждам, някои даже по рано ^^

Дори не можеш да схванеш кво ти говоря...къде да съм казал че трябва да се примириш с гадостите... като те бият ги намираш и им го връщаш 2но..

Ааа г-н Гениален това ли било решението - като ни натрошат 2 дена се възстановяваме, после ги намираме тия които са ни потрошили и ги трошим ние. Ти пещерен човек ли си бе?! Така ли трябва да се живее - тоя ме бие, после аз го бия, после пак тоя ме бие, после аз пак и така до безкрай може... Това ли за теб е стабилна държава, където си решаваме проблемите с варварщина?! И като жените са толкова прости СТАНИ ПЕДАЛ БЕ големия бияч.

SiegHeil
10-03-2008, 10:19
Ааа г-н Гениален това ли било решението - като ни натрошат 2 дена се възстановяваме, после ги намираме тия които са ни потрошили и ги трошим ние. Ти пещерен човек ли си бе?! Така ли трябва да се живее - тоя ме бие, после аз го бия, после пак тоя ме бие, после аз пак и така до безкрай може... Това ли за теб е стабилна държава, където си решаваме проблемите с варварщина?! И като жените са толкова прости СТАНИ ПЕДАЛ БЕ големия бияч.
Ето ти един много точен цитат..

Жените били дискриминирани?Ами докажете,че ставате за нещо,докаже,че освен да си пудрите носа можете и да бачкате.
Докажете,че можете да мислите,да поемате отговорност за действията си,да се научите да се борите,на уважение и да се научите да губите.
Истината е,че не ставате за нищо освен да си отваряте краката,не заради друго ами защото не може да ви се има доверие,защото сте сладки и тъпи като домашен любимец.
Сега следват мазните каруцарски псувни понеже ще намериш доста истина в това, нали ? 8-)

И искам да ми отговориш на един въпрос, били ли са те някога на улицата ?

moncho
10-03-2008, 10:24
България вече не е като преди 20 години и се гледа какво се върши, а не само кой ти е чичо/леля и т.н.

Правилно казано

WebAddict
10-03-2008, 10:46
еми то си е ваш проблем, момченца и момиченца...

Самият факт, че не искате да споменете какво работите и колко вие сте успяли в живота е показателен.
Момчето с данъците и претенциите, което се е сблъскало с някой чиновник от общината, но си мисли, че вече има опит в сферата на цялата администрация може да си трае.
Най-малкото, защото вчера вместо да си тръгна в 17 и 30 от работа съм си тръгнал в 20 часа, а днес вместо да съм от 9, както трябва, вече съм на работа от 40 минути. И не, не ми плащат овъртайма...
Просто работата ми не е да съм писарушка от 9 до 5, а сега гледа какво съм свършил, естествено е някакви "специалисти" като вас да се правят на важни и да плюят България и само да се оплакват и да разправят, че нищо не е наред, да търсят кусури, ама въпроса е вие нещо направили ли сте? ;)

Как се изкарвали дипломи, как се назначавало на работа, как не знам си какво... Не оценявате изобщо труда на много хора, а само плюете...
яко смешно...

Драги ми Смехурко,

Слънцето изгря, ти продължи да говориш глупости.

Няма да ти разказвам за сблъсъците ми с чиновниците от община,съд, данъчното, нои, редицата други комисии районни и общински, инстанции и институции, където и да срещнеш 1 свестен човек, той е просто изключение от правилото.

Няма да ти обяснявам какво работя, не защото няма да разбереш, а по-скоро защото не си заслужава отделеното време, но с две думи - уеб консултант на свободна практика съм и мога да си позволя да живея в която държава си поискам. И да, прибрах се в България и налях в икономиката повече пари отколкото ти ще платиш като данъци до края на живота си, но простотията, завистта, чалгата, такива експерти като теб... ме накараха пак да напусна страната.

Няма да ти казвам и да се не криеш зад името на България, защото не се плюе по нея.

Няма и да се занимавам повече да чета глупостите на човек, който използва словосъчетания като "ръгай анално", което е достатъчен показател за неговата интелигентност.

Научи се Българино, на толерантност, приеми че не трябва да завираш мнението си в гърлото на другите, които имат различно мислене. Научи се да уважаваш. Да, да уважаваш себе си и другите, а не да ми използваш изрази като "момченца и момиченца", "като пораснеш ще разбереш", "егн - 19, ум на 11","момчето може да си трае". Спокойно бих могъл да те нарека ПИКЛЬО, не само защото се даржиш като такъв, а и защото много си ми под годините, но не бих го направил.

Дано, поне малко да се позамислиш!

Който иска да живее в БГ, успех! Само да си не мисли, че по-дълбоко от Искара нема и по-високо от Витоша нема, и че който е напуснал страната е национален предател и мияч на чинии. Нито сме ПО, нито пък НАЙ!

Който иска да се реализира навън, успех и дупе да ви е яко, защото не е лесно, ама пък ако успее човек си заслужава!

shady_cent
10-03-2008, 14:40
WebAddict евала, най-после се намери някой с реален поглед върху нещата :) Кръчмонавт ти какво очакваш да направим?! Да се събереме 5 човека и да свалиме правителството ли?! Мисля, че на никoй разумен човек не му се води тази изгубена война да се бори за каквото и да било тук, където е пълно със завистливи лицемери. Един живот живеем, така че не виждам смисъл той да бъде пропиляван като има много по-добри възможности от Бг. И защо постоянно повтаряте, че се кланяме на долар, евро, мерцедеси и т.н. ?! Ти за какво работиш, да не би да е за чест и слава?! Парите са необходимост, не смисъл на живота. Колко ли пъти трябва да го повторя, че да ти влезе в дървената глава не знам...





Ааа г-н Гениален това ли било решението - като ни натрошат 2 дена се възстановяваме, после ги намираме тия които са ни потрошили и ги трошим ние. Ти пещерен човек ли си бе?! Така ли трябва да се живее - тоя ме бие, после аз го бия, после пак тоя ме бие, после аз пак и така до безкрай може... Това ли за теб е стабилна държава, където си решаваме проблемите с варварщина?! И като жените са толкова прости СТАНИ ПЕДАЛ БЕ големия бияч.
Ето ти един много точен цитат..

Жените били дискриминирани?Ами докажете,че ставате за нещо,докаже,че освен да си пудрите носа можете и да бачкате.
Докажете,че можете да мислите,да поемате отговорност за действията си,да се научите да се борите,на уважение и да се научите да губите.
Истината е,че не ставате за нищо освен да си отваряте краката,не заради друго ами защото не може да ви се има доверие,защото сте сладки и тъпи като домашен любимец.
Сега следват мазните каруцарски псувни понеже ще намериш доста истина в това, нали ? 8-)

И искам да ми отговориш на един въпрос, били ли са те някога на улицата ?

Първо ти не ми отговори на въпроса "Това ли за теб е стабилна държава, където си решаваме проблемите с варварщина?!"...
Второ явно ме бъркаш с някой, че да ми даваш за пример този цитат. Нито си пудря носа по цял ден, нито съм някоя мързелана, която не може нищо, нито пък съм някоя тъпачка само защото не обичам държавата, която само граби от хората...
Трето 'що не ходиш на майка си да й кажеш, че е леке и умствено изостанала, защото е жена?!
И четвърто скачали са ми на бой на улицата. Сега сигурно ще кажеш, какво се оплаквам щом не са ме натрошили?! Не е нужно да стават бруталности, за да се вземат мерки. Но тук никога нищо не се прави, ако някой не вземе да умре, дори тогава пак гледат да смотат нещата и да не се занимават полицаи и разни подобни.

gryyym
10-03-2008, 14:56
..

shady_cent
10-03-2008, 15:10
Кръчмонавт, SiegHeil !

Вие сте олицетворението на българското общество - слепци, невиждащи по-далече от носа си, които се крият зад заучени фрази и стари лафофе.

Hell Yeah!

mozyk
10-03-2008, 15:23
НЕ,защото сам БЪЛГАРИН
Ъ ? А КАТО ЗАМИНЕШ В ЧУЖБИНА ВЕЧЕ НЕ СИ БЪЛГАРИН ТЪКАЛИ ??

АЗ КАТО СЪМ Я НАПУСНАЛ ЗНАЧИ НЕ СЪМ БЪЛГАРИН !!! ЖЕСТОКО !!!!!!

ЛИПСВА ОТГОВОР НА АНКЕТАТА "НАПУСНАЛ СЪМ Я"

shady_cent
10-03-2008, 18:38
Кръчмонавт изтърках си клавиатурата от писане вече мисля, че съм казала доста причини да искам да се махна.
Виж какво как да седя тук, да бачкам за тази държава, като тя само знае да взима. Хората са просто ужасно завистливи, повечето са на принципа "аз може да съм зле, ама щом съседа е по-зле ми стаа добре". Аз мразя такива хора, защото съседите може да имат мерцедес, но нито ще им завидя, нито ще ги питам 'а от къде взехте пари за такава кола?' Да обаче аз като си взема нещо веднага започват да те гледат накриво и да споменават уж случайно 'аа взела си си еди-какво-си то скъпичко'...

Познавам много хора, опитали се да си направят собствен бизнес, но не успяха точно, защото има такива гадове (имаше случаи на палежи, заплахи и т.н.). Просто всеки гледа да те задърпа в калта. ОТНОВО ще дам примера с вица, в който има много истина:
Защо в ада при казана на Бг не седи дявол да пази някой да не излезе?
Защото дори някой да се опита да излази нагоре, другите ще го задърпат надолу...
Искам да си живея спокойно, да си работя, да си плащам данъците и никoй да не ме закача. Тук просто това е невъзможно, убедила съм се хиляди пъти.

Да ти дам ли и пример как и да се разболееш не можеш да си позволиш тук?! Първо, защото повечето доктори са некъдърници (примери има колкото искаш че и отгоре), и второ защото е безумно скъпо. Ще ти дам само примера с майка ми, която трябва да е инвалид 1-ва група, обаче защото не е бутнала рушвет (най-нагло поискан от лекар!) сега е 2-ра група, макар че няма никакво подобрение...

И ако остана тук един ден децата ми какво образование ще получат?! Ще минат като мене (та сигурно и повече) през всякакви абсурди... 1-во учители свестни да намериш е като да търсиш игла в куп сено... 2-ро условията в много училища са под всякаква критика (лично аз съм била в 2 такива), 3-то винаги има мамини синчета, които се мислят за център на вселената (на които дори учителите им лижат подметките), които тормозят децата със собствено мнение и т.н.

Да не говорим за сметките за вода, парно, ток и т.н., които се надчисляват постоянно и си длъжен да плащаш...

Ще ти дам и един пример от музикална гледна точка - аз не слушам тъпата цигания наречена 'чалга' (но която ми се вре в лицето където и да отида), а хип хоп, и ако искам да отида на концерт трябва да чакам с години евентуално да се случи чудото и да дойде някой.
Отделен въпрос е че чалгата, която се чува от всякъде служи за промивка на мозъците и допълнително деморализира тези, които я слушат...

Най-общо това ми идва сега, но несправедливостите в Бг са много повече, за това за мен да се махнеш от тук е бягство от НЕСПАСЯЕМО потъващия кораб.. Извинявай, но аз не искам да се давя.

SiegHeil
10-03-2008, 21:23
Кръчмонавт, SiegHeil !

Вие сте олицетворението на българското общество - слепци, невиждащи по-далече от носа си, които се крият зад заучени фрази и стари лафофе.
Който не му харесва - да си тръгва, просто се чудя като не ви харесва що пишете още в тая тема ? 8-)
Но тъй като сте адски дебили спирам да пиша..щото то не че е гадно, просто си е кеф да мрънкаш, нали ?

shady_cent
10-04-2008, 10:50
Кръчмонавт, SiegHeil !

Вие сте олицетворението на българското общество - слепци, невиждащи по-далече от носа си, които се крият зад заучени фрази и стари лафофе.
Който не му харесва - да си тръгва, просто се чудя като не ви харесва що пишете още в тая тема ? 8-)
Но тъй като сте адски дебили спирам да пиша..щото то не че е гадно, просто си е кеф да мрънкаш, нали ?

Дебили сме само защото нямаме твоето да кажем странно виждане ли?! Ти освен да сипеш обиди нещо друго да можеш?!


Напоследък доста хип-хоп имаше, а и най-малкото чакаме да дойде Некро в края на този месец...

За другите неща си права, но аз искам да се променят, а не да избягам от тях... ;)

За завистта и дърпането надолу можеш да се обърнеш към нашите "прогледнали" съфорумници, които вече успяха да ме изкарат некадърна писарушка, която се е уредила на държавна службичка и се мотае... (ама в петък вечерта се прибирам в 11 часа и нямам сили да изляза някъде от работа), а сутринта съм отишъл в 7... както и да е...

аз нямам намерение да се предавам...

За хип хоп-а да напоследък имаше няколко много яки концерти, Снууп беше тук и направи адската лудница, но не се знае догодина дали ще ни огрее някои як концерт това имам предвид..

А що се отнася до твоята работа - не отричам че си я вършиш или пък че я заслужаваш, просто ти казах, че не всеки може да си намери хубава работа, при положение че е способен да я върши заради връзкарчета.
Както и да е всеки има право на избор и не мисля, че тези които ще си заминем от Бг сме стрхливи мишки или нещо подобно, просто ние имаме друг поглед върху нещата и сме преценили, че така ще ни е по-добре.

tItEufFf
10-04-2008, 12:00
Направо ти се чудя ... свястна работа в България... :shock:

Вчера една приятелка на майка ми й се оплакваше как дъщеря й била с много ниска заплата - 700 лева. А е продавачка. А майка мид ето се бъхтеше от работа и беше лекар хвърляше шапка за 1000 лева.. :?

lori
10-05-2008, 18:13
Аз искам да я напусна за да се развивам по-добре и макар че всичко тукк ще ми липсва, просто си мисля че ще намеря нещо по-добро на Запад

polito_93
10-21-2008, 14:54
i da i ne ...
DA-za6toto tuka politikataa e mn zle nikoi ni6to ne porai za horata gledat kak da otmknat parite na horata ..pe4elqt za nasha smetka ob6to vzeto sigorno ste zapoznati sa sitoaciqta :razz: e sq tui 4e osadiha Maksim izob6to ne sam saglasna ,zn 4e nqkoi 6te me oprekvate za tva ama ako be6e nqkoi dr da blasne momi4eto da q osakati toi 6te6e da izbqga s kolata i nikoi nqma da si naprai truda i da go potarsi ako ne be6e toi koi sq 6te6e da i vnasq apri ( koito ba6ta i har4i ei tai za kef) ama 6toto si4ki go znaqt i e izvesnet i ve4e edva li ne svar6i sveta ... nz tui 4e taka mislq ne zna4i oba4e 4e sam bez4uvtvena ku4ka koqto ne q ebe za tva momi4e mn e gadno tva no pak i darjavata nie skapana kakto kazah :smt120

Darkkiss
10-22-2008, 04:50
i da i ne ...
DA-za6toto tuka politikataa e mn zle nikoi ni6to ne porai za horata gledat kak da otmknat parite na horata ..pe4elqt za nasha smetka ob6to vzeto sigorno ste zapoznati sa sitoaciqta :razz: e sq tui 4e osadiha Maksim izob6to ne sam saglasna ,zn 4e nqkoi 6te me oprekvate za tva ama ako be6e nqkoi dr da blasne momi4eto da q osakati toi 6te6e da izbqga s kolata i nikoi nqma da si naprai truda i da go potarsi ako ne be6e toi koi sq 6te6e da i vnasq apri ( koito ba6ta i har4i ei tai za kef) ama 6toto si4ki go znaqt i e izvesnet i ve4e edva li ne svar6i sveta ... nz tui 4e taka mislq ne zna4i oba4e 4e sam bez4uvtvena ku4ka koqto ne q ebe za tva momi4e mn e gadno tva no pak i darjavata nie skapana kakto kazah :smt120
ти си скапана
раскараи се тъпа пикло
раскараи се да те няма е заради такова като тебе ми е гадно
знаеш ли как е в америка/канада????
ти работиш по 10 часа тежко физическа работа(дори да си на бюро е психическа) и парите ти отиват в данаци с които данаци се помага на пропадналите американци дето са родени там и не работят
те си купуват алкохол и замразена храна и алкохола е около 20 пъти по скъп от бг също така живеат в наи пропадналите хотели
ма тея хотели нема да повярваш че ги има ако не ги видиш
и после те те дискриминират
те си мислят че са наи велики и че ти си нищо
раскараи се отиваи да работиш за некои боклук

а забраих
полицията те спира за всичко и на всяка катастрофа има 324т757 полиция пожарни и линеи
на 3-тия път щи писне го гледаш!!!
раскараи се от бг веднага!!!!!!

и държата ти е скапана защото има повече от 1300 години история
заразлика от твоита велика америка дето има едвам 100....

Rebirthing
10-22-2008, 11:54
Да исках и го направих, исках да си осигуря светло бъдеще!Не съм егоистка, но просто аз самата няма как да промена нещата в тази държава, българите не сме единни, един иска едно, друг друго, няма как да си седнем на задниците и да се опитаме ЗАЕДНО да променим нещо.

bibo
10-22-2008, 11:57
ДА,защото:

1. Нямаш голям шанс за развитие(освен ако не си роднина на някой,или изкараш луд късмет да по паднеш на подходящия човек)

2. Политиката е отврат(много и е дълго за обяснение,пък и всеки е наясно..)

3. Бюрокрацията е пълна - ако имаш да взимаш пари от държавата трябва да представиш 47837689 попълнени документа с още толкова печата от Сульо и Пульо,но ако имаш да даваш и в миша дупка да се навреш - пак ще те намерят..

4. Шефът ти почти винаги е по-тъп от теб..

5. Хора,които въобще нямат елементарна обща култура те правят на боклук,защото имат повече пари от теб,с които впрочем са се сдобили от съмнителен бизнес

6. Всеки гледада прецака другия

7. Алкохолизма е на мода и тези които пият много са считани за ГОЛЕМИ..

8. Позьорството е навсякъде,където и да отидеш

9. Изкуственотото завишаване на цените (визирам хранителни продукти и природни горива)

10. Заличаването на общочовешките и общоморални ценности

Ще се огранича само до 10 , макар че в момента ми идват наум
поне още 30 ....


НЕ,защото:

1. България е моята родина

2. Имаме изключително богата история,с каквато малко страни могат да се похвалят

3. Българите са изключителни хора,такива каквито няма никъде по света (всеки знае за какво говоря)

4. Цялото ми семейство и всичките ми приятели са тук

5. Страната ни е уникална откъм климат,релеф,природни забележителности и има от всичко

6. Българките са едни от най-красивите жени

Съжалявам,че отрицателните са повече от положите лните,но просто нищо друго на ми идва наум..

Darkkiss
10-23-2008, 05:44
ДА,защото:

1. Нямаш голям шанс за развитие(освен ако не си роднина на някой,или изкараш луд късмет да по паднеш на подходящия човек)

2. Политиката е отврат(много и е дълго за обяснение,пък и всеки е наясно..)

3. Бюрокрацията е пълна - ако имаш да взимаш пари от държавата трябва да представиш 47837689 попълнени документа с още толкова печата от Сульо и Пульо,но ако имаш да даваш и в миша дупка да се навреш - пак ще те намерят..

4. Шефът ти почти винаги е по-тъп от теб..

5. Хора,които въобще нямат елементарна обща култура те правят на боклук,защото имат повече пари от теб,с които впрочем са се сдобили от съмнителен бизнес

6. Всеки гледада прецака другия

7. Алкохолизма е на мода и тези които пият много са считани за ГОЛЕМИ..

8. Позьорството е навсякъде,където и да отидеш

9. Изкуственотото завишаване на цените (визирам хранителни продукти и природни горива)

10. Заличаването на общочовешките и общоморални ценности

Ще се огранича само до 10 , макар че в момента ми идват наум
поне още 30 ....


НЕ,защото:

1. България е моята родина

2. Имаме изключително богата история,с каквато малко страни могат да се похвалят

3. Българите са изключителни хора,такива каквито няма никъде по света (всеки знае за какво говоря)

4. Цялото ми семейство и всичките ми приятели са тук

5. Страната ни е уникална откъм климат,релеф,природни забележителности и има от всичко

6. Българките са едни от най-красивите жени

Съжалявам,че отрицателните са повече от положите лните,но просто нищо друго на ми идва наум..

твоите отрицалтени ги има в всяка 1 държава
твоите положителни ги има само в БГ...

MusicIsMyLife
10-23-2008, 13:20
Както се пееше в една песен на RaggaOne

" Оставам в България тук са мойте корени.. тук са мойте приятели, всички споемни. Добри или лоши важното е че ги има и има много причини в чужбина да не замина "

Е т'ва е

manchester_united
10-24-2008, 21:29
Да, бих я напуснала. Защото България не предлага това, което ни е нужно за един спокоен живот. Не е нормално повчето хора да се блъскат по цял ден за една малка заплата, която едвам стига. Не казвам, че в чужбина е лесна работата, но там стандарта и заплащането са на по-високо ниво. Никак не е лесно далеч от родината, но такъв е живота - всеки се бори за оцеляване.

magneziq
01-25-2009, 10:59
Определено искам,дали само заради образованието ми или заради перспективите,не знам,но България едва ли би ми предоставила всичко,което желая за да се реализирам в насоката,която съм избрала.
+1

kristo
01-25-2009, 20:33
ДА,защото:


1. Нямаш голям шанс за развитие(освен ако не си роднина на някой,или изкараш луд късмет да по паднеш на подходящия човек)
напротив, имаш при положение че си вишист. Е, можеби често се налага да чакаш някоя друга година в повече преди да си намериш подходящата работа, но ако искаш да бачкаш работа има. За реализацията- също има и то без да си роднина на мутра...

2. Политиката е отврат(много и е дълго за обяснение,пък и всеки е наясно..)
Политиката навсякъде по света е отврат. Нима мислиш, че само нашите са корумпирани? Проблема е, че нашите хем са крадци и мошеници, хем не дават нищо народа от друга страна. Но пък сме си виновни ние, че не се интересуваме от политика, политически незаинтересовани сме, не гласуваме и оттам оставяме боклуци да ни управляват...

3. Бюрокрацията е пълна - ако имаш да взимаш пари от държавата трябва да представиш 47837689 попълнени документа с още толкова печата от Сульо и Пульо,но ако имаш да даваш и в миша дупка да се навреш - пак ще те намерят..
Е тука вече спор няма- 100% истина... Не съм сигурен обаче, че и в чужбина в някои страни не е така.

4. Шефът ти почти винаги е по-тъп от теб..
Може би в повечето случаи да, но не винаги. В доста случаи има изключения.

5. Хора,които въобще нямат елементарна обща култура те правят на боклук,защото имат повече пари от теб,с които впрочем са се сдобили от съмнителен бизнес
Е тогава проблема е в теб... Кака можеш да оставиш един простак да те прави на боклук? Нима не можеш с акъла си да го накараш той да се чувства такъв?

6. Всеки гледада прецака другия
Конкретно доказателство имаш ли? Щото всеки така говори, но реални доказателства рядко показва. Е, аз никога не гледам да прецакам другия. Също така съм срещал много хора, които по същия начин не гледат да прецакват другите, а напротив- да им помагат. Мисля, че си останал с грешно впечатление, защото все още неегоистите са повече от егоистите.

7. Алкохолизма е на мода и тези които пият много са считани за ГОЛЕМИ..
Е мога да ти кажа колкото си искаш страни в които се пие много повече от в България. Виж една Русия например, ако щеш в Германия и Холандия са също алкохолни петна. И при нас се пие много, но не можем да се мерим с тях... все още.

8. Позьорството е навсякъде,където и да отидеш


9. Изкуственотото завишаване на цените (визирам хранителни продукти и природни горива)[/qoote]
Цените ни не са високи, нормални са си, проблема е в ниските заплати. В една Гърция цените са по-високи от нашите.

10. Заличаването на общочовешките и общоморални ценности
Само в България ли? Точно обратното- това заличаване на моралните и всякакви други ценности ни се насади от Америка и по-малко от запада. Така че не обвинявай България затова, а любимия на много от пишещите тук САЩ...



1. България е моята родина

2. Имаме изключително богата история,с каквато малко страни могат да се похвалят

3. Българите са изключителни хора,такива каквито няма никъде по света (всеки знае за какво говоря)

4. Цялото ми семейство и всичките ми приятели са тук

5. Страната ни е уникална откъм климат,релеф,природни забележителности и има от всичко

6. Българките са едни от най-красивите жени
Тези положителни фактори, които изброи са един фундамент, върху който трябва да се гради привързаността ни към България. И тежат много повече от всичко отрицателно, което изброи по-горе, колкото и да си преувеличил черните краски на доста места.

LiveFlower
01-25-2009, 21:02
Не,не искам да напускам България.Щом Господ ми е отредил място в тая страна,значи АЗ трябва да остана тук и да допринасям за нея и за нейното развитие.
Най-лесно е да избягаш от проблемите (визирам тея в България) и да продължиш напред,но не там е целта.Трябват хора,които да дърпат напред страната ни,за да стане от нея някой ден държава и да се гордеем,с това което сме направили с нашите дела!