PDA

View Full Version : Как се пуска графичната среда през терминала?



tesco
01-20-2008, 09:24
Kak se puska grafi4nata sreda prez terminala?
Zna4i imam dva linux-a i kato gi instaliram,parviq prozorec koito izliza sled instalaciqta e login i password,sled koeto izliza prompta.
Ediniq linux e sabayon a drugiq suse.
Sorry za latinicata,nqmam kirilica :)


Нарушение на т. 7 от правилата на форума! (от Ruthless)

Christ
01-20-2008, 09:33
Има кирилизатор.

За стартиране на графичната среда:


startx

tesco
01-20-2008, 09:48
Samo tova li e?V smisyl tova e purviq boot screen i dosta se 4udih kakvo trqbva da pi6a,kakvo li ne probvah,i upgrade,ni6to....Sega shte probvam :)

tesco
01-20-2008, 10:04
pi6e mi 4e nqma takava komanda.
nito startx nito start x

RoyTheReaper
01-22-2008, 15:49
Sabayon май беше с KDE. По принцип има команда startkde, но не знам дали може без startx. Пробвай.

Christ
01-22-2008, 16:30
Sabayon май беше с KDE. По принцип има команда startkde, но не знам дали може без startx. Пробвай. Няма никакво значение. :) Командата си е startx. :)

tesco
01-25-2008, 15:41
Sabayon е наистина с KDE,грешката е в моя телевизор,не в кабелната :-D Инсталирал съм го в server модел,без графична среда.Както и да е,нещо не вървят инсталациите в този вид линукс,постоянно иска пакети,а нета ми е вифи аванта с много слаб сигнал.Мисълта ми е някой не знае ли цял пакет с инсталаторите на едно,не постоянно да ъпдейтвам постоянно с нови сайтове,не защото не ми се занимава,ами защото постоянно прекъсва нета и оттам и ъпдейта.Ако е на едно място,под уиндоус с флашгета ще успея да го дръпна.