PDA

View Full Version : Коса...



varnen4e
01-20-2008, 13:40
Аз имам много голям проблем с косата, ако може някой да помогне.. Значи, 1-во, че е много, наистина много рядка... иии е с много тънък косъм, пробвала съм много лекарства, но нищо не може да помогне като хората... някой ако може да ми препоръча някакъв шампоан или лосион, маска, не знам... хапчета.. все едно.. само ми дайте някакъв съвет... иии 2-рото което е, че много бавно расте... наистина много бавно. Пробвала съм хининова вода, за стимулиране на растежа, но не ми помага... :) Дайте ми някакво съветче...

elitoo``
01-20-2008, 14:15
Ами до колкото знам хининовата вода изсушава косъма, тъй че май не е много добре да я използваш.

А за шампоан,маска и балсам върви във някоя голяма аптека в града, в който живееш и попитай.На Виши знам, че помагат, но аз не съм ползвала, защото са много скъпи.Питай и за други марки, там трябва да те опътят.Също ако и много те притеснява можеш да отидеш на лекар.

Liar
01-20-2008, 17:24
Ами може да пробваш с тривитаминол(разрови се из нета) и да си вземеш някакви витамини от рода на Калмацин Пантогар и тн

varnen4e
01-21-2008, 07:15
Пила съм Пантогар доста време...
А иначе ходих и на дерматолог, изписа ми лосион и витамини, но и те не помагат и нз кво да правя...

k1sS_mY_aSs
01-21-2008, 07:28
Пий Бирена мая :(

Iria
01-21-2008, 08:04
Пий Бирена мая :( и аз съм чувала така

Liar
01-21-2008, 11:33
А от Пантогара ефект видя ли?

hungry_vampire_f
01-21-2008, 11:37
Тривитаминол :) От ветеринарните аптеки се купува, струва около 5 лева

summergir1
01-21-2008, 17:33
Тривитаминол :) От ветеринарните аптеки се купува, струва около 5 лева
:shock: как действа може ли повече инфо...

varnen4e
01-22-2008, 06:58
Пий Бирена мая :(

Аааа как точно.. в смисъл... каква е дозировката и от къде мога да си намеря... защото честно казано такова нещо през живота си не съм купувала... И колко струва долу- горе...
***********
Иначе от Пантогара никакъв ефект нямаше при мен...

varnen4e
01-22-2008, 07:00
Тривитаминол :) От ветеринарните аптеки се купува, струва около 5 лева

Да, може ли наистина малко повече инфо, защото и аз нищо не знам за това лекарство...

Kianna
01-22-2008, 08:33
Нали се сещате,че ако имаше такъв универсален лек нямаше да има плешиви хора и всички щяха да са с дълги,гъсти коси? [-X

Liar
01-22-2008, 10:49
Бирената мая се употребява при недостиг на витамините А С и Е и от тези на група Б.Съдейства за укрепването на имунната с-ма и съпротивителните сили действа общо укрепващо оказва благоприятно влияние при някои кожи заболявания например акне прави кожата гладка и еластична а косата лъскава и мека.Заздравява ноктите.Употребява се за възстановяване след тежъщ физически труд и спорт и след заболявания.Действа благоприятно върху развтието на младия организъм особено пред пубертета->тва го преписах от гърба на бурканчето-съдържа 125 таблетки и струва към 5лв.Дозировка-3х2 таблетки.
Аз съм изпила около 3-4 опаковки но ефект върху ноктите например не видях а и Пантогара е по-силен от Бирената мая.Не вярвам при теб да даде голям ефект но нищо не ти пречи да опиташ.
За тривитаминола-с него се прави маска за коса-2сл тривитаминол 1сл свинска мас-обезсолена 1сл ракия 1сл оцет 2-3 капки газ може и да се добави аспирин за растеж и/или жълтък.Прави се 1-2 пъти седмично в продължение на два месеца и после един месец почивка.Това е маската с тривитаминола.Какъв ефект ще получиш не знам всичко е въпрос на ген но и това едва ли ще ти навреди.По принцип с тая маска знам че се седи два часа като си завиеш косата в шапка обаче някои момичета в тоя форум се оплакаха че им капела косата от неq.Не знам дали е щото през това време са имали сезонен косопад или косъма се задушав от многото мазнини.Предполагам косата ти е мазна за това ако се решиш да си напрвиш маската те съветвам да стоиш с нея половин час без найлонова шапка и бавно малко по малко да увеличаваш престоя с маската.Или може и старата бабина маска да си правиш-с газ мас и оцет ако те притеснява тривитаминола.
Чувала съм и че таблетките на Клоран са хубави те са 30- лева и стигат за 1 месец .Но това че Пантогара не ти е помогнал много ме изненада.А кои от тези две таблетки са по-силни не знам...
А какви неща ти изписа дерматолога-за сгъстяване ли бяха?Как са им имената?

{P}{ViK$s$}{P}
01-22-2008, 17:29
emi az predlagam da si vzeme6 trivitaminov, 4uvala sam za ampuli za raztej i okrepvane na kosama a sa6to moje i da si kupi6 edin hubav balsam za obem, taka nqma da ti izglejda rqdka kosata :wink: za dr ne se se6tam :-o :neutral:

varnen4e
01-23-2008, 06:59
Аз си купих бирена мая... ще видим дали ще има някакъв ефект, иначе преди това не съм я ползвала..

Kianna
01-23-2008, 11:15
Ще надебелееш от маята. 8)

Liar
01-23-2008, 12:30
А какви неща ти изписа дерматолога-за сгъстяване ли бяха?Как са им имената?

‡-КукЛъТЪъ-‡
01-23-2008, 13:48
Ами може да пробваш с тривитаминол(разрови се из нета) и да си вземеш някакви витамини от рода на Калмацин Пантогар и тн
да чувала съм 4е тривитаминола помага пробваи от него

Hell0_Kitty
01-23-2008, 19:48
Ще надебелееш от маята. 8) Да ... моми4етата които искат да надебелеят пият бирена мая... :)

varnen4e
01-24-2008, 06:35
А какви неща ти изписа дерматолога-за сгъстяване ли бяха?Как са им имената?

Емииии значи някакъв немски лосион... ще те излъжа точно как се казва... ииии витамини, много и всякакви витамини... вече не знам дали има нещо, което да не съм използвала....

varnen4e
01-24-2008, 06:37
Ще надебелееш от маята. 8) Да ... моми4етата които искат да надебелеят пият бирена мая... :)

Хмммм... аз си взех една опаковка от 100 таблетки. Не вярвам много да надебелея от тях.. все пак са само 100... мисля да ги изпия, но ако има такъв ефект да спра да ги пия. :)

mhmhmhmhm
01-24-2008, 15:59
Щом дерматолог не ти е помогнал,ние
ли очакваш да ти помогнем:/
прави си някакви прически смисъл с топиране или
ддз ..

zaharnatafeq
01-24-2008, 16:06
Пила съм Пантогар доста време...
А иначе ходих и на дерматолог, изписа ми лосион и витамини, но и те не помагат и нз кво да правя...
козметичните проблеми изискват много упоритост ;) не се отказвай :) аз се отървах от дифузен косопад и отвратително акне с голямо търпение

varnen4e
01-26-2008, 08:27
Да, дерматолог,, не ми е помогнал, но вие може да сте пробвали нещо, което от личен опит да знаете, че помага...
**********
А иначе- да, аз съм си търпелива... иии колкото време ми отнеме- толкова...

SeaEatsShips
01-26-2008, 08:42
Маска за коса с тривитаминол за бърз растеж

Съставки:
2 супени лъжици тривитаминол (продава се във ветеринарните аптеки);
1 супена лъжица мас (обезсолена и разтопена);
1 супена лъжица алкохол (ракия,водка,ром,коняк...);
1 супена лъжица оцет;
2-3 капки газ (не се слага на изрусена коса)
По желание може да се добави:Жълтък (много полезен и много улеснява измиването на маската),кисело мляко,мед(много подходящ за суха и изтощена коса),счукан аспирин или хинин,бадемово масло и др.
През два месеца е добре да се мени вида на маската или да се прави пауза,защото косата свиква с нея
Приложение:Най-добре е маската да се направи преди къпане,за да се отмие после с шампоан.Първо се нанася в корените,след което и по цялата дължина на косата.След това косата се хваща с шноли,слага се найлонова торба отгоре (или найлонова шапка за баня),увива се с хавлиена кърпа и стои така минимум 1 час,след което се измива.Добре е през първата година маската да се прави 2 пъти в седмицата,после се прави почивка,а след почивката - по-рядко.
Ефект:Косата става по-дълга за кратко време,а също и по-гъста,здрава и блестяща.

Обезсоляване на маста:Взима се известно количество мас (например 1 чаена чаша) и се слага в съд с повече вода.Слага се да заври и се засичат 30 мин. след завирането.Изчаква се да изстине хубаво,така че маста отново да се втвърди и се събира с лъжица - самата мас остава като капак върху водата.Събраната мас е вече съвсем обезсолена,защото всичката сол е останала във водата!
Преди маската маста се разтапя на котлон за по-лесно нанасяне.


пс. информацията е от друг форум, но сега не се сещам точно кой

Liar
01-26-2008, 11:40
Пила съм Пантогар доста време...
А иначе ходих и на дерматолог, изписа ми лосион и витамини, но и те не помагат и нз кво да правя...
козметичните проблеми изискват много упоритост ;) не се отказвай :) аз се отървах от дифузен косопад и отвратително акне с голямо търпение
Как се отърва от кокосада?

varnen4e
01-26-2008, 11:55
Мерси много на всички за съветите :-)

zaharnatafeq
01-27-2008, 00:13
Пила съм Пантогар доста време...
А иначе ходих и на дерматолог, изписа ми лосион и витамини, но и те не помагат и нз кво да правя...
козметичните проблеми изискват много упоритост ;) не се отказвай :) аз се отървах от дифузен косопад и отвратително акне с голямо търпение
Как се отърва от кокосада?
6 месеца се мазах с някакви ужасни кремове, които лекарката ми правеше. мажех се абсолютно всяка вечер и всяка сутрин си миех косата, ужасно беше + това съм изпила един кашон все различни лекарства. затова казвам, че постояннството е много важно

varnen4e
01-31-2008, 06:39
Не знам.. аз сега пия бирена мая и си мия косата с Пантен за обем иии съм много доволна.. :) За сега изглежда много добре, дано да стане още по- добре от маята :)

zaharnatafeq
01-31-2008, 11:34
Не знам.. аз сега пия бирена мая и си мия косата с Пантен за обем иии съм много доволна.. :) За сега изглежда много добре, дано да стане още по- добре от маята :)
надявам се са те предопредили, че от бирната мая се пълнее ;)

varnen4e
01-31-2008, 18:55
Не знам.. аз сега пия бирена мая и си мия косата с Пантен за обем иии съм много доволна.. :) За сега изглежда много добре, дано да стане още по- добре от маята :)
надявам се са те предопредили, че от бирната мая се пълнее ;)

Е, да... ама аз ще изпия една опаковка и след тва малко почивка и ще видим какво ще стане.. :)

zaharnatafeq
02-03-2008, 00:21
Е, да... ама аз ще изпия една опаковка и след тва малко почивка и ще видим какво ще стане.. :)
от една опаковка повярвай ми няма да има никакъв ефект :) направо си вземи ревалид