PDA

View Full Version : ПОСТИНОР или ... ?



Izabel
01-20-2008, 18:24
Здравейте.
8-[ Силно се надявам да успеете да ми помогнете, защото в момента ми липсва много основна информация.

Става дума за таблети от типа на ПОСТИНОР. Преди две години след полов акт и несигурност в презерватива ме поттикнаха да си ги купя и пия.Така няколко пъти и за щастие всичко е нормално. От тогава насам не съм взимала, защото не съм имала съмнения.

Разбрах обаче, че в България не се внасят повече тези таблети.
:?: Въпросът ми е : Има ли други такива таблети от този вид, които да се приемат след полов акт при съмнение ?
:?: Знаете ли цената им?
:?: Някой от вас пил ли е и има ли някакви малки странични влияния, като забавяне на цикъла например?

Ще съм ви благодарна,ако можете да ме осведомите, за да съм подготвена предварително (защото подозирам, че пак ще ми се наложи) !

П.С. Не взимам и не желая да взимам регулярно противозъчатачни, затова питам за тези моментни таблети на съмнение, защото не винаги съм сигурна в презерватива и партньора си !!!

Sisqta
01-20-2008, 18:39
Да има др таблетки казват се Ескапел.Струват между 30-35 лева.Пият се до 3 дни след акта :)

Izabel
01-20-2008, 21:47
Има ли друга алтернатива освен Ескапеле за back up контрацепция?
Прочетох много, много опалвания от това хапче. :(

8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[

rumka88
01-22-2008, 06:04
ami ne nqma..tav e samo eskapele-to e spasenieto...

Търговско име (bg) Ескапеле табл. 1.5мг х 1
Търговско име (en) Escapelle tabl. 1.5mg x 1
INN Levonorgestrel
Вид рецепта Не е въведен
ATC кодове G03AC03
Производител Гедеон Рихтер / Gedeon Richter
Лекарствени вещества
Levonorgestrel 1.5mg

Описание
ПОКАЗАНИЯ:
Спешна контрацепция до 72 часа след непротектиран полов акт или при неуспешно приложен метод на контрацепция.

ДОЗИРОВКА И НАЧИН НА ПРИЛОЖЕНИЕ:
Таблетката е за перорално приложение.
Трябва да се приеме не по-късно от 72 часа след непротектиран полов акт.
Ако се появи повръщане до 3 часа след прием на таблетката, пациентката трябва незабавно да приеме нова таблетка.
Ескапеле може да се използва по всяко време на менструалния цикъл, освен когато кръвотечението е просрочено.
Не се препоръчва повторно използване на Ескапеле до настъпване на следващата менструация.
Използването на Ескапеле не е противопоказание за продължаване редовния прием на хормонални противозачатъчни средства.

ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ:
- Свръхчувствителност към някоя от съставките
- Тежка чернодробна недостатъчност
- Бременност