PDA

View Full Version : Любовта - Какво всъщност е това?



nicolepcd
01-21-2008, 18:43
Ами ето, че реших да напиша и аз една темичка... Не ми се карайте за темата, днес имам рожден ден :D На 15 съм... УАУ :shock: Таа... От няколко дни се замислям какво трябва да означава любовта... и защо трябва да се срамуваме от това, че нямаме гадже, или нещо такова... Смятам, че е глупаво момиченце на 13, или пък на 12... та дори и на 14, или 15 :D да говори за чуството, наречено любов... В тези години не мсиля, че някой би могъл да разбере дали наистина обича някой, или това е нещо като привличане :neutral: Всеки си има страхове... често, когато те оставят, си казваш, че повече няма да се влюбваш... но НИКОГА не можеш да контролираш чувствата си... :? Таа... ето, давам пример... Харсеах едно момче, правех всичко, за да ме забележи, но днес ми писна!!! Просто ми се наби в очите с една негова постъпка днес... :x ДОСТА ТЪПА!!! Но аз не се отчайвам, и се замислям за това, че сега, когато си нямам "момчешка мания", не означава, че ще умра... Не, живота си е живот, и не мисля, че любовта, ако може да се нарече така е важна... в тия години специално ;-) Колко момичета съм виждала, да плачат по цял ден, заради някой, който не ги заслужава... :? Просто исках да попитам защо любовта е толкова важна... И дали е любов или порсто за да се "изфукаш" пред приятелите с новата придобивка (която всъщност е човек, който също има чувства... ??? :roll: ) [-(

GameMaster
01-21-2008, 19:01
Emi lubovta e vajna poneje tq e svyrzana s mnogo neshta ....Tq idva ot semeistvoto,priqtelite i ot choevka do tebe ;-) Svyrzvame q s mnogo hubavi momenti i izjivqvaniq i zardi tezi i mno0o0ogo drugi prichini lubovta se smqta za nai-krasivoto i prekrasno chustvo na sveta.Ne vijdam pyk kakvo mu e sramnoto da si bil na 14 ili nz si kolko i da nqmash/nqmal gadje do sega.Az naprimer skoro shte stana na 16g i do sega ne sam imala gadje i ne se sramuvam ot tova....Emi lichno da spomena che naistina si go kazah tova neshto che nqma da se vlubq i veche ot dosta vreme ne mi se e sluchvalo taka che dopuskam tova chovek da moje da kontrolira emociite si....

nicolepcd
01-21-2008, 19:10
Emi lubovta e vajna poneje tq e svyrzana s mnogo neshta ....Tq idva ot semeistvoto,priqtelite i ot choevka do tebe ;-) Svyrzvame q s mnogo hubavi momenti i izjivqvaniq i zardi tezi i mno0o0ogo drugi prichini lubovta se smqta za nai-krasivoto i prekrasno chustvo na sveta.Ne vijdam pyk kakvo mu e sramnoto da si bil na 14 ili nz si kolko i da nqmash/nqmal gadje do sega.Az naprimer skoro shte stana na 16g i do sega ne sam imala gadje i ne se sramuvam ot tova....Emi lichno da spomena che naistina si go kazah tova neshto che nqma da se vlubq i veche ot dosta vreme ne mi se e sluchvalo taka che dopuskam tova chovek da moje da kontrolira emociite si....
Хах, първото, което забелязах е, че си от Шумен, аз съм родена там :D Ми аз съм напълно съгласна с тебе, но искам да подчертая, че не говоря лично за мен, ми за хората като цяло... Но затова хората са различни, за да има какво да дискутираме, и за да може Света да съществува :)

GameMaster
01-21-2008, 19:17
Emi imam ideq kakvo da diskutirame .............Gadniq i nespravedliv jivot stava li???? .........Pone za mene si e takyv poneje nishto hubavo(v lichen plan) ne mi se e sluchvalo.Materialno i po drug nachin sym si osigorena,no samo lubovta mi kuca vse .....Eto zashto veche si kazah che nqm da se vludq i ne go pravq,za da ne se naranq otnovo.......Kakto i da e ....Ta kakvo trqbvashe da diskutirame 8-) ???

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
01-21-2008, 19:33
любовта е странна ... :D

Blab
01-21-2008, 19:37
Любов и обич са две коренно различни неща.
Страст, тръпка, учестено сърцебиене...
Привързаност, загриженост, приятелство, нежност...

ПП:Нормално е в този интервал от години да разсъждаваш в/у тези изконни въпроси. Няма да решиш любовното уравнение, уверявам те.

Gotinogaden
01-21-2008, 19:40
Любовтта е твърде красиво и неповторимо чувство за да пасне в думи!

BuBi008
01-21-2008, 20:26
Ами ето, че реших да напиша и аз една темичка... Не ми се карайте за темата, днес имам рожден ден :D На 15 съм... УАУ :shock: Таа... От няколко дни се замислям какво трябва да означава любовта... и защо трябва да се срамуваме от това, че нямаме гадже, или нещо такова... Смятам, че е глупаво момиченце на 13, или пък на 12... та дори и на 14, или 15 :D да говори за чуството, наречено любов... В тези години не мсиля, че някой би могъл да разбере дали наистина обича някой, или това е нещо като привличане :neutral: Всеки си има страхове... често, когато те оставят, си казваш, че повече няма да се влюбваш... но НИКОГА не можеш да контролираш чувствата си... :? Таа... ето, давам пример... Харсеах едно момче, правех всичко, за да ме забележи, но днес ми писна!!! Просто ми се наби в очите с една негова постъпка днес... :x ДОСТА ТЪПА!!! Но аз не се отчайвам, и се замислям за това, че сега, когато си нямам "момчешка мания", не означава, че ще умра... Не, живота си е живот, и не мисля, че любовта, ако може да се нарече така е важна... в тия години специално ;-) Колко момичета съм виждала, да плачат по цял ден, заради някой, който не ги заслужава... :? Просто исках да попитам защо любовта е толкова важна... И дали е любов или порсто за да се "изфукаш" пред приятелите с новата придобивка (която всъщност е човек, който също има чувства... ??? :roll: ) [-(

Zdravei ta taka az sym na 16 godinki toest ne sym ti kaka i to izobshto i veche si imam priqtel s koito sme zaedno ot pochti 2 godini. Ne moga da go nareka mania zashtoto shte se okaje edna mnogo dulga maniq nito pyk moga da go nareka choveka na jivota mi no qvno imam nqkakvi chustva mnogo napodobqvashti liubov. Ama to dumata liubov i chuvstvata sa savsem razlichni za vseki chovek taiche ..... A pyk do tova koi moje i koi ne moje da obicha ostavi go na horata i na Gospod da reshat. I da liuubovta e vajna v jivota to bilo na edin tinejyr ili na edin vuzrasten chovek zashtoto nie se uchim o tazi liubov. Uchim se kak da rabotim vse edno v ekip za da mojem da uceleem. Liubovta syshsto ni uchi i kato ni narani zashtoto ni pravi vse po silni i po silni . Liubovta ti i pomaga v truden moment ili prosto te pravi shtastliv... emi tova mai dostatachno pokazva zashto liubovta e vajna. A pyk povqrvai ne mnogo hora sa s nqkoi chovek samo i samo da se izfukat.... no ako ti vijdash taka neshtata kato manii i fuknq emi po dobre ne se vpuskai vv nqkakva vryzka tui kato ne si gotova i to izobshto :smt001

BuBi008
01-21-2008, 20:29
oooo i samo da dobavq che spored men liubovta e silata da pozvolish na nqkoi da ti razbie surceto no da si ubeden che te nqma da go storqt .

BaHxeL3uHr
01-21-2008, 20:35
Този който не е обичал, не е живял истински...Любовта е нещо различно от всички останали чувства...Тя е съвкупност от много от тях, но въпреки това като цяло е коренно различна... Като се опариш първия път на печката, не посягаш пак нали :) Когато някой те нарани това те стимулира още по-силно да търсиш подходящия и единствения за теб в целия свят, а ако не те стимулира...любовта идва сама отново рано или късно. :mrgreen: Любовта е все едно да събереш 10 положителни числа и да получиш отрицателно за сбор...Не знам дали живота е по-велик от смъртта, но любовта е по-велика и от двете. :)

ludoto_f
01-22-2008, 06:03
Lubovta za men e neizmenna 4ast ot jivota mi! Tq ni zaobikalq ne samo v semeistvoto, shushto s priqtelite, nai-lubimiq 4ovek na :smt007 mi!
Da obichash e da znaesh 4e vinagi imash na kogo da raz4itash v trudni migove! Oh kak da ti kaja samo :smt007 moje da ti kaje.. a to ne moje da govori :(

Victorya
01-22-2008, 06:21
Тийнейджърския мозък е като един голям таратор...всичко е объркано,хаотично,неподред ено...стреляш мисли в една и в друга насока...нормално е един от всички въпроси без отговори да е и въпросът за любовта.Един ден и този период ще мине.Ще знаеш какво е любовта ЗА ТЕБ.Не е важно какво е любовта за другите,а за теб самата.Един ден ще дадеш своя отговор на тоя и на още други фундаментални въпроси...:)

HardlyAwakened
01-22-2008, 06:52
Любовта боли.. :smt007

slun4evo
01-22-2008, 07:25
Напълно съгласна съм с авторката на темата.Наистина не можеш да знаеш какво е истинка обич толкова малък.Сега преди да сте ме нападнали ще поясня-все пак целия живот е пред нас и не се знае какво ни очаква тогава какви чувства и обич, затова ранната любов според мен много рядко е истинска.А относно това защо любовта е толкова важна.Защото според мен в пубертета всеки се чувства сам и неразбран и любовта е начин да избяга от всичко.Права си, че много момичета плачат за момчета, които не ги заслужават, но засъжаление това е непроменим факт.От толкова много хормони в тялото ни, все някъде трябва да търсим отдушник нали. :)

bonboni
01-22-2008, 11:53
Stenkata ft. Eipril - Otnovo kum teb.mp3 "Jiv0tyt e nesht0 strann0, trudn0 m0je da byde 0pisan s dumi... jiv0ta i liub0vta- t0va sa neshtata, k0ito nikoga nqma da razberem napyln0, neshta k0ito ni d0stavqt 0gr0mna rad0st i 0shte p0 0gr0mna b0lka...nik0i ne znae kakv0 ni predst0i, nik0i ne m0je da kaje dali shte sajalqva za daden0 sv0e deistvie, n0 az znam edn0- za da uspeesh v jiv0ta trqbva da izp0lzvash uma si, za da uspeesh v liub0vta- syrceto si..." :wink:

krem4et0
01-22-2008, 14:38
Дами, аз съм почти на 23 и все още не съм разбрала и 1% от това какво значи любов, какво си готов да направиш в името на любовта, защо се влюбваме и обичаме, защо така боли, когато обичаш по 1 или друга причина. не си тормозете малките мозъчета с това-тя като дойде ще си дйде. няма да ви пита искате ли, не искате ли, сега ли му е времето или не!

Alabalaportokala
01-22-2008, 15:33
Ми то и аз не съм имал сериозно гадже досега. Не съм изпитвал любовта и не мога да я коментирам. Не мога само с една. Колкото повече толкова повече. Не искам да се ограничавам до един човек

nicolepcd
01-22-2008, 16:10
УАУ! Ми сега прочетох всичките ви коментари, и се уверих, че всеки има различно виждане за любовта, което от една страна ме радва. :) Ми изглежда някой от хората са останали с впечатлението, че ми липсва любов - ми не, не е така :wink: Защото наистна съм доста малка, за да мога да преценя какво тооочно е тя :lol: Мерси за всички мнения, взела съм под внимание всяко едно от тях, и наистина ще се замсиля :-o И хубавото е, че някой от хората тук са намерили истинската си любов, и твърдят със 100% сигурност, че любовта е прекрасна, а това със сигурност е така, макар, че много от нас не са се уверили напълно в това, като мен например :neutral: Мерси пак на всички! :wink:

elsy
01-25-2008, 13:22
Ох, ми то и аз не знам кво е, ама знам че е хубаво :) знам също, че боли когато не отговарят на чувставата ти :cry: Сега и аз горката съм залуднала и се права на клоун пред един :D :D :D