PDA

View Full Version : EDGE



FairyNymph
01-21-2008, 19:12
Съжалявам не намерих по-подходящ раздел за тази тема.На телефона ми пише, че има ЕDGE?Какво значи това? :-|

TellMeYourName
01-21-2008, 19:32
"Абревиатурата EDGE се разшифрова като Enhanced Data Rates for GSM Evolution, но понякога тази технология е наричана и EGPRS, или Enhanced GPRS (разширен GPRS). EDGE се появи като междинна технология в момента, когато стана пределно ясно, че базовото 3G оборудване е прекалено скъпо и новото поколение телекомуникации не биха могли да се развият толкова скоро. Целта на този стандарт беше да компенсира забавянето на реалния 3G, като разшири базовите технологии от предишното 2G поколение по такъв начин, че с минимум финансови инвестиции да предложат скорост на връзката, доближаваща се до известна степен до очакваната от 3G – между 160 и 236,8 Kbit/s (теоретичният максимум е 473,6 Kbit/s за 8 слота, но все пак прекалено далече от максималните при UMTS 1920 Kbit/s). Затова често EDGE се нарича и 2,75G. Първоначално този стандарт се появи в GSM мрежите на Северна Америка през 2003 г. а през 2005 г. “Мобилтел” се превърна в единствения български оператор, който започна да предлага EDGE услуги. Потребителите имат възможност да свалят картинки, мелодии, игри, видеоклипове, а също така да се насладят на игри в мрежа през мобилен телефон, без да променят настройките, валидни за GPRS. Таксуването е на същите цени като при GPRS."

дано ти свърши работа

FairyNymph
01-21-2008, 19:35
Уааааа почти нищо не схванах..тоест тва е интернет?

Mitio_man
01-21-2008, 20:08
Уааааа почти нищо не схванах..тоест тва е интернет?да, нещо такова.използва се за интернет.то и аз не съм много запознат,ама........ :-D

FairyNymph
01-22-2008, 06:54
Ами много странно...В книжката ми с указания за телефона пише, че когато това EDGE е включено би ртябвало да ми се изкарва едно Е до картата с памет...само, че то ми се показва примерно като си зареждам телефона и дори когато спре да се зарежда пак си седи и след известно време ( и аз не знам кога и защо) си се маха... :-| каква е тая работа...само да не се кънектва към нета и да ми дърпа..