PDA

View Full Version : Как да я забравя



Abs0lute
01-22-2008, 11:43
Случайно попаднах на вашият форум, и още по случайно реших да му хвърля едно око.. Разгледах доста теми в тази секция и общо взето всички с малки изключения бяха това което очаквах (нормални тийн драми - в което няма нищо лошо!), но точно преди да изляза видях че броя на страниците от изписани теми надвишава 400 - една доста внушителна сума. Това ме наведе на мисълта че всъщност в тези 400 страници теми може би има знанията или предложенията който биха могли да ми помогнат.. Никога не съм предполагал че ще пиша някога в такъв форум (без да се обиждате), но отчаяни времена изискват отчаяни мерки..
Аз бях 9-ти клас, тя - 8-ми. Първият учебен ден - и всичко стана с един поглед.. Но за жалост след това нямаше "и заживели..", а точно обратното - намеси се реалноста, живота и пътищата ни се разделиха.. Смятам, че не е нужно да ви обяснявам какво, защо и как се разделихме защото това няма отношение към причината поради която ви пиша.. Единственото което може би ще питате е колко сериозна беше връзката ни, и отговорът е прост - "тя" не беше, единственото което имахме бяха няколко незабравими нощи. От тогава минаха 4, може би 5 години. Измина времето, аз имах куп приятелки, повърхностни взаимоотношения с момичета, без дори да знам защо.. Всичко се промени през това време - аз, тя, приятелите ми, заобикалящата ми среда - всичко, само не и чувствата ми към нея. От доста време насам хората около мен ме мислят за пълен непокист, женкар, човек неспособен да има чувства към никой освен себе си.. Но аз не целях това.. Не целях от чувството ми за самосъхранение да стана егоист, и да мачкам всеки който не е съгласен с мен.. Не целях да наранявам толкова хора, толкова красиви и умни момичета само защото можех.. Просто исках да забравя нея... Първата.. След 4 години не знам какво друго ми остава освен да попитам вас - хората с опит в помоща в такива моменти. Не искам съвети как да я спечеля отново, как да се влюбя отново, или как да се променя, искам съвет само и единствено как да я забравя... Опитвал съм какво ли не - игнорирал съм я със седмици, месеци... Казвал съм си че съм се влюбвал в друга... Но след време се отказах.. Защото каквото и да ставаше, колкото и дълго да не я виждах и чувах, с колкото и момичета да излизах.. Трябваше ми само един нейн поглед, една нейна усмивка и всичко беше загубено.. Та отново.. Мерси предварително че ми обърнахте внимание, че изчетохте малката ми мелодрама, но наистина ми трябва помощ...

т.7
krem4et0

Anarion
01-22-2008, 15:52
Може би трябва първо да се увериш, че наистина искаш да я забравиш, защото може би тайно се надяваш да си я върнеш отново...
За забравянето - точна рецепта няма, уж времето лекува, но при теб явно не е помогнало. Не е помогнало и излизането с най - различни други момичета. Нещо в нея те е привлякло много силно и още го има. Запитвал ли си се какво е то? Явно не е само физическа красота. Дали е, защото ти е била първата любов? Или защото е била много недостъпна за теб и не си можел истински да я имаш?

wEar4o
01-22-2008, 18:49
nikak :(

princesa_viki
01-22-2008, 19:06
Може би трябва първо да се увериш, че наистина искаш да я забравиш, защото може би тайно се надяваш да си я върнеш отново...
За забравянето - точна рецепта няма, уж времето лекува, но при теб явно не е помогнало. Не е помогнало и излизането с най - различни други момичета. Нещо в нея те е привлякло много силно и още го има. Запитвал ли си се какво е то? Явно не е само физическа красота. Дали е, защото ти е била първата любов? Или защото е била много недостъпна за теб и не си можел истински да я имаш?
съгласна съм с теб.помисли наистина какво точно обичаш в нея?защо толкова силно я желаеш,защото 5 години не са никак малко,за да забравиш един човек.на мен ми се е случвало,когато се разделя с някое момче,след това само защото знам че сега го нямам да искам да е "мой",но стане ли това ми става безразличен.Не знам при теб как е.Май не мога да ти помогна с нищо...

Abs0lute
01-22-2008, 19:14
Може би трябва първо да се увериш, че наистина искаш да я забравиш, защото може би тайно се надяваш да си я върнеш отново...
За забравянето - точна рецепта няма, уж времето лекува, но при теб явно не е помогнало. Не е помогнало и излизането с най - различни други момичета. Нещо в нея те е привлякло много силно и още го има. Запитвал ли си се какво е то? Явно не е само физическа красота. Дали е, защото ти е била първата любов? Или защото е била много недостъпна за теб и не си можел истински да я имаш?
Надежда винаги има.. Но аз не съм човек който би могъл да се крепи само и единствено на това..
Красива, смела, самостоятелна.. Безброй са нещата който ме привличат в нея.. За любов на нашата непостоянна възраст трудно може да се говори, но това което чувстваме определено не е нещо което би могло да бъде игнорирано. И да фактът че не съм бил с нея в пълния смисъл на думата със сигурност е изиграл някаква роля.. Но все пак..
Прав/права си за всичко което е написано, но това не променя факта, че всичко това (дори аз) трябва да се промени.. Става ми все по трудно да намирам сили да се втурвам към нова връзка, когато знам , че човекът когото търся стой точно пред мен.. И се опасявам че скоро волята ми ще изчезне напълно и тогава нещата наистина няма да са розови..
Не казвам че съм изживял всичките тези години нещастно, или че не съм се наслаждавал на всичко което ми се е случвало, даже напротив, но ако някой е изживял нещо такова, той знае че това бавно го променя и аз не харесвам човека в който се превръщам. Мерси все пак за отговора, но надали ще намеря отговора си тук...

Едит:

т.7
krem4et0
Извинявам се не си направих труда да прочета правилата..

miteto
01-22-2008, 19:23
Ами човешкия мозък е способен на всичко. Ти ще намериш начина за себе си, просто трябва да го пожелаеш. Замисли се. Ти не искаш да я забравиш. В това е целият проблем. А щом не искаш ние тук и да искаме няма с какво да ти помогнем особено.


Както се казваше в една реклама... "Ключът е в теб." :smt001

ani4ka_bani4ka
01-22-2008, 19:51
не я забравяй...

помни я до края на живота си. нещо толкова хубаво не бива да бъде забравяно. заспивай и се събуждай със усмивката й... до някаква степен тя осмисля съществуването ти.

прав си. тук надали ще откриеш отговори на въпросите си. според мен не просто търсиш на грешното място, ами търсиш грешното нещо. според мен трябва да намериш начин просто да пренесеш всички тези чувства към нещо/някой друг...

miteto
01-22-2008, 19:54
аничке стига си дрънкала глупости... :? :-P


осмисляла съществуването... ахахахах :-$

Fallen`Angel
01-22-2008, 20:22
Здравей, разбирам те напълно и съм писал 1 тема.. Аз също изгубих моята воля преди време и се превърнах в нещо, което не съм искал никога. Моите страхове се сбъднаха и се влюбих и заобичах момиче, което ме обичаше и тя, но пътищата ни се разделиха. Много боли да обичаш някого, а да не можеш да бъдеш с него. Трудно е да се пребориш с мислите за нея, трудно е да я оставиш..нещо все те спира, нещо все докосва мислите и сърцето ти за нея..както ти каза ' един нейн поглед и всичко изчезва, чувстваш се щастлив и безгрижен..' до следващия момент, когато изчезнат тея работи. Не ти остава нищо друго освен да притъпиш мислите за нея дълбоко в себе си..както и аз трябва така да направя.. ;-) ;-) :(

ani4ka_bani4ka
01-23-2008, 08:33
аничке стига си дрънкала глупости... :? :-P


осмисляла съществуването... ахахахах :-$

ами да... съжалявам, че не разбираш...

хората не трябва да бъдат забравяни, трябва да бъдат помнени. трябва да продължават да обичат независимо какво е станало. това е любовта.
проблема на хората идва от това, че подсъзнателно или съзнателно са егоисти и искат...
в любовта тая дума я няма - "искам". това че искаш някого, не значи, че го обичаш, и това, че можеш да си без него, не значи, че не го обичаш. трябва да намираме сили в любовта към човека, в спомена за него, а не да бъдем съсипвани от факта, че не можем да сме с него...


оффф мене не ме бива в обясненията и не знам дали някой е разбрал какво исках да кажа, но се постарах

danio
01-23-2008, 13:54
Ами да разбирам те мн добре и май ще си те взема в нас.Бъзикам се.Относно по темата и аз съм в същото положение и не мога да забравя.И май разбирам защо-защото не искам, защото я обичам и защото не мога без нея.А тя ме заряза заради друг който обичала преди това и каза че има само приятелски чувства към мен, нищо повече и не искала да ми дава напразни надежди.И сега след 5 месеца ми е пак същото даже по зле.

gostut
01-23-2008, 14:24
Според мен е почти невъзможно да я забравиш точно защото не си я имал, както ти си искал. Изживял си мн неща с мн момичета, обаче вътрешно искаш да разбереш какво е да ги изживееш с нея, защото ти е била първа и най-вероятно имаш най-хубави спомени с нея точно защото е била върва... имаш 2 лесни решения.. едното е да изживееш това което ти се иска с нея (с голям риск малко или много да се разочароваш) или да си намериш момиче, което максимално се доближава (което нямам да е мн честно спрямо момичето, пък и няма да е истински лек).... иначе не знам.. трябва да се влюбиш истински, а за целта трябва да си максимално далеч от нея и така..... мн е кофти като остават подобни недовършени неща в тези години, защото после може цял цивот да се питаш "а какво ли щеше да ако тогава със нея, дали нямаше тя е ...." тези случай са тежки

Vladkoy
01-23-2008, 15:41
Мисли си за мен. Включвайки компютъра мисли за мен, лежейки мисли си за мен... така ще забравиш нея :P

Blab
01-24-2008, 07:55
Според мен е почти невъзможно да я забравиш точно защото не си я имал, както ти си искал.
Даааа!
ПП:Анко, аз разбрах. Умно казано. Вярно.

^Serena^
01-24-2008, 09:13
Abs0lute, напълно разбирам за какво говориш. Понякога може да си мислиш, че си обикнал други хора, но в момента, в който видиш дадения човек отново всички други губят смисъла си. Така че ще ти кажа - просто спри да я виждаш. Дори да се опиташ да се разочароваш от нея, пак ще я обичаш въпреки недостатъците и. Дори да се опиташ да се влюбиш в някоя друга ще обичаш и нея или само нея, когато я видиш отново и ще забравиш за другата. Затова спри да я виждаш, чуваш - завинаги. Не се изкушавай, просто я забрави. Махни от къщата си и от живота си всичко, което ти напомня за нея, не посещавай местата, които сте посещавали заедно, не разпитвай приятелите си за нея. Не знам с колко силна психика си, но има и друг вариант - намери си момиче, което наистина също да си струва и да я обичаш, пожелавам ти го. И опитай с воля. Не ставай безчувствен, само защото ти се е случило това - живота е толкова хубав, струва си да изживееш много любов през него. И повярвай ми, много е важно да приемеш наистина, че вече не я обичаш и тогава ще се почувстваш свободен. Късмет. :)