PDA

View Full Version : Доста се отпуснах наполедък



desert_eagle
01-22-2008, 14:43
Преди 2 години нямах компютър, което ще рече че бях отличеник и излизах повече :D Проблема е че IQ-to ми беше малко над над 140 (реално) ! ,а сега е доста отдолу предполагам откакто имам компютър не съм чел ни учебник ни нещо странично.. сам се забелязвам че мисля по-бавно, и преди малко ми направи впечатление че 2 мача от Еврофутбола не мога да запомня. Проблема също идва от там че многото време прекарано пред компютъра идва от необходимост на 1во място (което значи че не мога да престана). Колкото и глупава да се стори темата на някои .. направо се "втрисам" напоследък.. Все едно чак сега осъзнавам че съм загубил много. Дали е възможно да се взема в ръце за кратко време.. то това от мен зависи но нещо което съм градил с години едва ли ще може да си го върна толкова бързо :-o ????

RoyTheReaper
01-22-2008, 17:56
Аз решавам този проблем като използвам компютъра за градивни неща. Търся си материали свързани с учението, чета в интернет неща, които са ми интересни. Ако не го бях направил, отдавна да съм се провалил - зависимостта е непреодолима.

air_J
01-22-2008, 19:43
Аз решавам този проблем като използвам компютъра за градивни неща. Търся си материали свързани с учението, чета в интернет неща, които са ми интересни. Ако не го бях направил, отдавна да съм се провалил - зависимостта е непреодолима.
Преодолима е, не се притеснявай. На мен например в чужбина само в събота и понякога в неделя ми са занимава да използвам компютър, докато в България съм постоянно на компютъра. А иначе едно време бях пристрастен към чата, но с много усилия и най-вече благодарение на това, че разбрах, че това не е правилният за мен път успях да преодолея тази своя зависимост. Между другото пристрастеноста към компютри, скайпове и чатове е безкрайно опасна. :---)

Disrespect
01-22-2008, 20:15
същия съм..

и сега вместо да преписвам една тетрадка се ровя във форума ](*,)

ама я да видим кво ше стане като си изкарам захранващия кабел и го скатая някъде..

P4ela
01-22-2008, 20:24
_SL_, ако имаш достатъчно воля сам да скриеш захранващия кабел,значи не би трябвало да имаш проблеми с компютъра.. :D

machoka
01-22-2008, 20:33
Така се получава, защото не използваш компютъра и нета за нещо ползотворно, а си губиш времето с игрички и други простотии, най-вероятно.
Компютърът може да бъде както най-голямата загуба на време, така и най-добрия помощник.

Disrespect
01-22-2008, 20:35
хехе, така е..

абе изключвам си монитора и тва е..

machoka
01-22-2008, 20:40
хехе, така е..

абе изключвам си монитора и тва е..


Недей, просто го използвай по предназначение тоя комп ;) Като за начало можеш да си затвориш Скайп, Ай Си Кю и подобни :-D

Disrespect
01-22-2008, 20:50
е, няма как да го използвам да ми препише тетрадката :Р

иначе в момента явно на никого не съм притрябвал в скайп така че не ми пречи..

ЕPu
01-22-2008, 21:44
мда, и аз така.. вместо да спя вече, (3ти час имам писмено изпитване по геометрия) пиша простотии в пуберски форум :D

иначе аз не уча, не заради компютъра, а просто защото ме мързи 8-)

LiveFlower
01-22-2008, 22:12
off i az sum taka,sa re6ih da ne si pla6tam neta 1 mesec (za mene samo tva e spasenieto)

Boot
01-23-2008, 08:28
ама я да видим кво ше стане като си изкарам захранващия кабел и го скатая някъде..
Ама като имаш батерия на компа не помага :cry:

desert_eagle
01-23-2008, 09:12
хаха абе лоша работа. Истината е че рядко кисна по форуми и го използвам за градивни неща.. но тия градивни неща са далече от ученето и тн. Мамка му какъв човек бях .. :D

sh3_1s_7h3_0n3
01-23-2008, 10:37
Е, ученето не е единственото градивно нещо. ;) Въпросът е да не ставаш зависим от разни чатове, игри и т.н.
Представи си какво би правил, ако изключиш компютъра. А ако не го използваш 1 седмица? :)

Boot
01-23-2008, 14:37
Абе не мога да разбера какво толкова против имате зависимостта от компютър (и интернет). в смисъл - има бая полезни неща, които можеш да свършиш пред компа. Аз например почти цялата работа за универса си я пиша на компютър, доста често направо пращам написаното на преподавателите по имейла и т.н. Преподаватели ни пращат материали по имейл пак, вместо да преснимаме и преписваме като луди. И това всичко се случва докато си пиша из тийн форуми и си приказвам с хора по скайпове и кюта.

Хората са зависими и от тока. Я пробвай да живееш една седмица без ток,
щото, видиш ли, ти си зависим :shock: и си ползваш тока само за да ти работи телевизора, примерно.

AvaLan4e
01-23-2008, 15:41
Абе не мога да разбера какво толкова против имате зависимостта от компютър (и интернет). в смисъл - има бая полезни неща, които можеш да свършиш пред компа. Аз например почти цялата работа за универса си я пиша на компютър, доста често направо пращам написаното на преподавателите по имейла и т.н. Преподаватели ни пращат материали по имейл пак, вместо да преснимаме и преписваме като луди. И това всичко се случва докато си пиша из тийн форуми и си приказвам с хора по скайпове и кюта.

Хората са зависими и от тока. Я пробвай да живееш една седмица без ток,
щото, видиш ли, ти си зависим :shock: и си ползваш тока само за да ти работи телевизора, примерно.
Не е баш така (=
Аз съм ходила 3 дни с лената през очите и доста неща видях и невидях (= Рязала съм си и нета собственоръчно/което признавам вече беше върхът на тъпотията/, но си има яко прелести в мръсотията и смрадта на овладяното от чума средновековие. Сори, мила, но днес велик художник, като Микеланджело или Рембранд, няма. И защто? Защото сега е друго време, по-добро, под властта на дигиталните русинчици, модернизма, електрониката. Ти как мислиш, човека ти говори за +совете на нета или за минусите??? (=

Disrespect
01-23-2008, 15:44
Абе не мога да разбера какво толкова против имате зависимостта от компютър (и интернет). в смисъл - има бая полезни неща, които можеш да свършиш пред компа. Аз например почти цялата работа за универса си я пиша на компютър, доста често направо пращам написаното на преподавателите по имейла и т.н. Преподаватели ни пращат материали по имейл пак, вместо да преснимаме и преписваме като луди. И това всичко се случва докато си пиша из тийн форуми и си приказвам с хора по скайпове и кюта.

при нас е същото..

обаче на мен проблема ми е, че 70% от времето отделям за форуми, скайп, тъпотии, а останалите 30 за даскало..

Boot
01-23-2008, 15:55
"Мила" не е обръщение, което държа да чувам от непознати девойки ;)

Велики художници няма не за друго, ами защото вече всичко е правено. Общо взето няма какво ново да измисли, а да си велик като копираш някого не се получва. Сега си има гениите на дигиталните русунки и модернизма. Но времето ни не е такова, че да възхвалява и прославя хора, които се занимават с нещо подобно (или с произволен вид стойностно изкуство).
Не съм и казала, че сега е по-добре от Средновековието, щото си имаме интернет, примерно. (Те са си имали рицари :smt007 ). Просто в момента, при наличието на нещо, което ти улеснява живота е безмислено да го плюеш и да се лишаваш от него. Цаката е да намериш баланса между полезното и приятно и то да е баланс, който ще ти носи най-много бенефити.

AvaLan4e
01-23-2008, 16:00
"Мила" не е обръщение, което държа да чувам от непознати девойки ;)
Съжалявам :smt007
('=
:-#

RoyTheReaper
01-23-2008, 19:55
Абе не мога да разбера какво толкова против имате зависимостта от компютър (и интернет). в смисъл - има бая полезни неща, които можеш да свършиш пред компа. Аз например почти цялата работа за универса си я пиша на компютър, доста често направо пращам написаното на преподавателите по имейла и т.н. Преподаватели ни пращат материали по имейл пак, вместо да преснимаме и преписваме като луди. И това всичко се случва докато си пиша из тийн форуми и си приказвам с хора по скайпове и кюта.

при нас е същото..

обаче на мен проблема ми е, че 70% от времето отделям за форуми, скайп, тъпотии, а останалите 30 за даскало..

Е ти доста отделяш за даскало. Какво се оплакваш. :D

Disrespect
01-23-2008, 22:13
абе пак преувеличих малко ..
:D