PDA

View Full Version : Интересно ми е



P4ela
01-22-2008, 16:07
Интересно ми е.. Всеки поне няколко пъти през живота се е замислял над някакви филосовщини (за живота и какво ли не).Кога изпадате в подобно настроение и за какво сте мислили? Против волята си ли се замисляте или просто ви е интересно?

The Shadows Madame
01-22-2008, 16:11
Много съм се замисляла за такива неща,но никога не съм стигала до нормален отговор.
Питала съм се как е възникнал живота на земята,дали космоса е везкраен...такиа работи

Jesus_is_good
01-22-2008, 16:30
Според научни трудове,нищото е грамнало и е създало всичко :)
И жива материя е произлязла от нежива(научно доказано)димек от камъкът е еволирал в жаба и после в човек :wink:
Ееее колко пъти тряа да ви го повтарям.

Christ
01-22-2008, 17:01
Вселената не е безкрайна. Поне доколкото науката знае. :P За живота как се е появил има спекулации колкото косми имаш на главата... :-D

ThunderGoddess
01-22-2008, 18:23
Аз често се чудя какво има на края на вселената и след като това нещо свърши, какво има след него и как разабираме, че сме стигнали до края на нещо ... много ми е интересно, ама няма отговор. Често ми кзва да не се замислям по такива въпроси, които явно нямат отговор, който скоро ще се открие,защото само ми тежат на главата. Иначе много често се замислям - попринцип съм си философ по природа и обичам да мисля по такива неща.

The Shadows Madame
01-22-2008, 18:45
Според научни трудове,нищото е грамнало и е създало всичко :)
И жива материя е произлязла от нежива(научно доказано)димек от камъкът е еволирал в жаба и после в човек :wink:
Ееее колко пъти тряа да ви го повтарям.
Аз си помислих,че ще пишеш как бог е направил всичко (като съдя по ника ти) :D
Може и да не е било това...кой знае
Може да са били ТЕ!!!(НЛО) :-D
Не е нужно да се доверяваш изцяло на фактите.

lsd43
01-22-2008, 19:31
Доста често съм се замислял на тази тематика и в крайна сметка винаги стигам до едно място на което сякаш мозъкът ми спира и не може да продължи,всъщност като се замисля пралелите ,времето,вселената са много относителни понятия ,които никой не е виждал и едвали някой някога ще успее да ги разгадае ,най -малкото, е че човек е твърде ограничен, за да разбере понятието безкрайност ,което също е твърде относително, времевото измерение е твърде сложно за да се определи кога го има ,имало и ще има аз лично успях горе долу да си разясня съвсем малка част от тези неща ,но това ми отне дни на размисли и попадане на задънени улици,така и до днес не мога да открия отговор на много въпроси по отношение на това защо изобщо съществуваме и какъв е смисълът на съществуването ни, как е изградена човешката душа и още много въпроси на които няма отговори.Истина е че още съм твърдде млад за да получа отговор на тези въпроси ,но все пак времето ще покаже най -добре. :-o

AvaLan4e
01-22-2008, 19:57
Интересно ми е.. Всеки поне няколко пъти през живота се е замислял над някакви филосовщини (за живота и какво ли не).Кога изпадате в подобно настроение и за какво сте мислили? Против волята си ли се замисляте или просто ви е интересно?
Раби Хананиа бен Тепадион казваше:
Двама седят напусто
и не споделят словата на Тора или Истината-
достойно за презрение общество.
Пропиления миг е достоен за презрение миг.
('=

P4ela
01-22-2008, 20:19
^Не разбрах :-| Какво общо имат "словата на Тора и Истината", всъщност кой е този :)

AvaLan4e
01-22-2008, 20:51
^Не разбрах :-| Какво общо имат "словата на Тора и Истината", всъщност кой е този :)
Бих ти изперила друг цитат, но няма да го правя с надеждата, че така ще се заинтригуваш повече. ('=

P4ela
01-22-2008, 21:08
Хаха.. добре :-D

Mitio_man
01-22-2008, 21:24
Доста често съм се замислял на тази тематика и в крайна сметка винаги стигам до едно място на което сякаш мозъкът ми спира и не може да продължи,всъщност като се замисля пралелите ,времето,вселената са много относителни понятия ,които никой не е виждал и едвали някой някога ще успее да ги разгадае ,най -малкото, е че човек е твърде ограничен, за да разбере понятието безкрайност ,което също е твърде относително, времевото измерение е твърде сложно за да се определи кога го има ,имало и ще има аз лично успях горе долу да си разясня съвсем малка част от тези неща ,но това ми отне дни на размисли и попадане на задънени улици,така и до днес не мога да открия отговор на много въпроси по отношение на това защо изобщо съществуваме и какъв е смисълът на съществуването ни, как е изградена човешката душа и още много въпроси на които няма отговори.Истина е че още съм твърдде млад за да получа отговор на тези въпроси ,но все пак времето ще покаже най -добре. :-o
+1

Presley
01-24-2008, 01:02
Да,случвало ми се е.И то доста пъти.Когато се эамисля над някакви такива нещо,се чувствам доста странно.Эамисляла съм се дали в действителност всичко това съществува.Дали наистина съм жива и всичко това,коте иэживявам е реално или е просто някаква илюэия.Абе де да энам,не мога дори да го обясня с думи.Просто ми минават някакви такива странни мисли и се поражда едно неописуемо чувство 8-)

InitialD
01-24-2008, 16:27
Ами аз непрекъснато мисля над разни такива неща .. затова приятелите ми казват че ако не спра някой ден ще ми гръмне главата.По принцип не е хубаво за психиката да се мисли непрекъснато над разни философски проблеми! :)

Saymon90
01-24-2008, 18:32
Няколко пъти?! Мисля, че е жалко, ако някой се е замислял само няколко пъти в живота си върху по-философски ориентирани теми.
Почти непрекъснато размишлявам, за това и започнах да съхранявам мислите си, чрез писане...добро упражнение е, а и така по-лесно се синтезират нещата. ;)
Може би най-често разсъждавам върху нещата, които пряко ме засягат и тези, от които зависи бъдещето ми развитие ... и съществуване :)

LizZz
01-29-2008, 09:17
Случвало ми се е,да!
По-често е когато стане нещо интересно за мен и почна да се чудя неща от рода ''Защо точно това се е случило?'';''Можеше ли нещо друго да стане?'';''Какво?''...
Или някоя вечер като си легна и си размишлявам с часове върху различни теми...
Примерно:''Защо съм се родил точно такъв'';''Ако бях животно как ли щях да се чувствам и какво животно съм щял да бъда''...
Общо взето такива глупости. 8-)

CrazyWitch
01-31-2008, 12:43
Интересно ми е...

Последното нещо за което си мислих е параноите каква роля играят в живота на човек. Преобръщат мисловната му енергия от бистра на мътна след което си вредиш със собствените си действия. Всеки сам твори света си. Как може да се научим да използваме мислите си към нещо хубаво и така да сътворим хубав свяяттт :oops: ....

А когато изпадна в депресия искам да полетя... Не е точно самоубийство, а полет :-D

"Някога" звучи толкова отдалечено от живота тук и сега. Било някога преди или някога пак... - Ето нещо от снощи.

gamercheto_
01-31-2008, 18:43
ММ...последното нещо за което се замислих беше...защо оценяме някой и това какво той е правил и прави за нас едва след като сме го загубили и няма връщане назад.Защо когато сме с някой ние просто свикваме с него и с присъствието ми и продължаваме да бъдем такива егоисти,защо не се замисляме какво му е на човека до нас?Какво му коства това да ти обръща внимание и винаги когато на теб ти е кофти нещо той да бъде до теб и просто да ти каже "вярвам в теб и знам че всичко ще се оправи"?Дали просто когато загубим някой усещаме липсата му и разбираме колко скъп е бил той за нас?Интересното е че дори и да се замислим дори и след като преодолеем болката от раздялата...след време повтаряме същата грешка или сме от другата страна..и се чувстравеме неразбрани от др ни половинка...
това е едно от нещата над които мисля доста често но отговор няма..и не мисля че ще го намеря някога

lsd43
02-01-2008, 09:29
Аз не мога да си дам отговор на въпроса ,за какво по дяволите сме създадени?Какъв е смисъсълът на съществуването и мъките ни,за какво трябва да живеем като така или иначе ще умрем,с какво сме заслужили да страдаме и защо на тези въпроси никога няма отговор,или пък има,но според мен този отговор се намира отвъд света който познаваме и ние ще разберем част от истината ,когато тукашният ни живот свърши :-o

quench
02-01-2008, 09:34
сега ще отговоря на всичките ви въпроси

квантовата теория казва, че енергията и материята се движат назад във времето, така че тях винаги ги е имало напред във бъдещето :)

оттам вече знаете прекрасната теория за създаването на вселената, живота и всичко останало

който си е задавал цял живот тея въпроси, не е живял хубаво

ваш е избора дали ще бъдете загбеняци или победители :)

P4ela
02-01-2008, 11:46
^Я, защо реши така?("който си е задавал цял живот тея въпроси, не е живял хубаво

ваш е избора дали ще бъдете загбеняци или победители ")

quench
02-01-2008, 13:36
защото никой не е открил смисъла на живота, той е за живеене
акъла ви е кофти приспособителен механизъм, появил се е у маймуноподобните ни предци, за да се научат да си палят огън и да се викат от хълм на хълм по име - не е подготвен да обмисля и решава такива сложни проблеми

т.е. така хабите ценна енергия, време и емоции

най-сложният екзистенциален въпрос, който трябва да си задаваме е "пица или макарони?"

за жалост обществото се е изродило дотам, че да ни кара да мислим какво да правим следващият петък, например

човечеството щеше да е щастливо, ако беше спряло с развитието си някъде към 10 в. пр. хр.

ей на, т. нар. прогрес е всъщност обединеният чрез социални връзки общ когнитивен дисонанс на сганта - и вижте кво ражда - "жаден си, затова пий кола"

Madness
02-01-2008, 13:51
По-яко е като изобщо не се замисляш...и не мислиш :-D

Jesus_is_good
02-01-2008, 20:54
И отново упираме до интелигентната терория за нищото което рещило да грамне и създало всичко.И всичко сложно и префектно синхронизирано е плод на чиста случайност.Та аз едвам мога да повярвам че някой може да удари 6/49 но става 1 на милярд.
ами кжо мислите за нещо от рода на 1312436536743836767357 от 34673673587348356374556849784347478567437437227847 9890496487 или може би даже по-невъзможно.Не можете да обясните това с наука!
1 никой не е бил тогава жив да каже
2 моля ви се просто ви го набиват в главите от малки и за това не искате да погледнете от другата страна на нещата.

Jesus_is_good
02-01-2008, 20:59
Давайте със сърказъма просто няма доказателства за това че човек е висял по дърветата.Та динозаври и човек са живели заедно.
Според мен това е част от 1 гениален план за глобална антиморална политика.Според еволюцията вие сте нищо,просто случайни обстоятелства.Това не може да обясни чувства.
Да погледнал съм и от другата страна на нещата и мисля че е по логично да се мисли че художник е нарисувал прекрасна картина отколкото че картината е станала от експлозия.

lsd43
02-02-2008, 19:20
Животът един тъп дар от едно тъпо нещо дадено на тъпи същества, за да мислят тъпотии за него :D

Ivs Jonas
02-10-2008, 14:36
na mene mi e prosto interesno kakuv izvod 6te napravq..i zapo4vam da si mislq takiva ne6ta kogato mi se slu4i ne6to kofti.

HePeAJIeH
02-10-2008, 17:59
Да доста често се питам откъде сме произлезли кога и как ще настъпи краят на света дали ще се оправи България и т.н! Правя такива разсъждения и "главоблъсканици" когато съм отегчен в училище или просто няма какво друго да правя вкъщи

prettyIdeath
02-11-2008, 04:10
Хах ... аз не , но по едно време имах един съученик който постоянно развиваше теориите си за смисъла на живота... Беше много досадно да седиш до него...
А иначе аз съм се чудила единствено кога ще е края на света.Щото в много вестници по едно време беше нашумяло да се пишат разни дати. :?

TheNewReligion
02-16-2008, 21:03
Олееее , еми над много такива теми съм се замисляла , ама на !Мислила съм , как човек е станал той самия , как света е свят и такива неща !Особено много мисля над това какво ще стане като умра ! Това рано или късно ще стане , таа как след като умра , никога повече няма да съм си аз ?Как така ? Според мен не е възможно да спра да съществувам , мисля , че ще се преродя и така ! :)

betterman
05-27-2010, 11:27
при мен е различно повечето пати се натрапва чужда Воля :(