PDA

View Full Version : Химия Хелп доклад



kozimir
01-22-2008, 16:19
Здравейте,
някой може ли да ми намери нещо за калиеви торове-същност разпространение. Търсих но не можах да намеря нищо =/ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[
Благодаря предварително :)

M_I_S_S
01-22-2008, 17:25
- калиеви – KNO3 (обикновена калиева селитра),
K2CO3 (поташ),
K2SO4 /калиев сулфат/
KCl /калиев хлорид/
Калият е измежду елементите с най-високо съдържание в сухата маса на растенията. Използват се предимно два типа калиеви торове - калиев хлорид KCL и калиев сулфат K2SO4.

Калиевият хлорид е най-разпространения калиев тор. Добива чрез рафиниране на естествени калийсъдържащи соли и представлява 100 % естествен природен продукт. Поддържа и повишава почвеното плодородие. Повишава съдържанието на глутен при пшеницата и на въглехидрати при пивоварния ечемик. Внася се с дълбоката лятно-есенна оран за пролетните култури и с предсеитбеното дисковане за есенно-зимните култури. Използването му е съществена предпоставка за получаване на високи добиви с добро качество в дългосрочен план.

Калиев сулфат
Отдавна е установено действието на калия за стабилизиране на водния режим в растенията. Той влияе благоприятно на осмотичното налягане в клетките и обезпечава оптималните темпове на дишане и фотосинтеза. Достатъчната запасеност с калий води до значително намаляване нуждите от вода за формиране на единица суха маса добив. Калиевият сулфат се използва за торене на култури с негативна реакция към хлора.Подходящ за всички почвени типове и видове култури. С предимство се използва при оранжерийни култури, тютюн и картофи. При почви с тежък механичен състав да се внася с основната обработка. На леки почви има опасност от измиване - да се внася предсеитбено.

КАЛИЕВИ ТОРОВЕ

Калият не е пряк градивен елемент на растителната клетка, но е незаменим за нормалното протичане на процесите в нея. Влияе върху качеството на продукцията. Повишава устойчивостта на растенията към болести и неблагоприятни климатични условия. Спомага и за по-доброто снабдяване на растенията с азот. Препоръките за торене се основават на запасеността на почвата и нуждите на културите.Дават се в активно вещество и се преизчисляват на база съдържанието му в тора, който ще се използва. Практически неотровни.

Ето,дано съм помогнала! :) :)

kozimir
01-23-2008, 13:38
M_I_S_S Много благодаря :) от тази химия съм :-s