PDA

View Full Version : +16 ONLY! Вярвате ли че промяната е възможна



desert_eagle
01-22-2008, 16:23
питам защото имах познат, който винаги беше някак подтиснат, с ниско самочувствие, момичетата не го харесваха, и той само черни мисли имаше в главата си. мина време той излезе някъде настрани и се върна като съвсем различен човек - ведър, щастлив, момичетата обичаха компанията му. Ако мислим логически щом е възможна деградация значи е възможна и градация.. но питам защото когато се опитвам да гледам положително наистина съм по-ведър и тн.. но си остава същия. А и съм забелязал че хора които от малки са си енергични, радостни.. такива и си остават и обратното.
Възможна ли е според вас действителна промяна а не само играене на роля запред хората. Когато останеш сам с себе си например да мислиш по различен начин.. по начин който ти харесва?

Vladkoy
01-22-2008, 16:31
Да, човек може да се промени! Въпрос на нагласа.

Callyer
01-22-2008, 16:34
хората се променят :)

Presley
01-22-2008, 16:34
Да, човек може да се промени! Въпрос на нагласа.
и желание.

MaRiNkA_16
01-22-2008, 16:40
za men ima silni i slabi harakteri i vsi4ko e vupros na naglasa.ako ti si slab harakter razbirase 6te iska6 vsi4ko da stava bez nikakvi ysiliq da polaga6 a to taka nestava i 4esto 6e se 4ystva6 sus otricatelni nasoki kum vsi4ko.no ako si silen volevi harakter 6te se bori6 doposledno i kogato spe4eli6 6te si 6tastliv ot postignatoto.

ihopeulikepain
01-22-2008, 16:40
Играеме роли за да се впишем в дадена компания, за да ни приемат. А когато останем сами един вид сваляме тази маска и сме си такива каквито сме. Дали ще сме тъжни, весели, потиснати зависи единствено от нас, от характера ни.
Ако твоят познат се е чувствал като аутсайдер, просто е решил да се впише в компанията. Омръзнало му е да е "черната овца" и е избрал да е като другите в обкръжението .
А колкото до това, че някои са весели от малки, не е задължитело да са такива след време. Зависи от характера на човек .. и от обстоятелствата :)

desert_eagle
01-22-2008, 16:50
Човекът_с_въпроса това е въпроса че компанията му тук е същата както едно време. Чувам го как си тананика като ходи сам и не ме вижда (вечер например). Когато аз говоря с него все едно са му сменили софтуера.

Ясно е че трябва усилие ама какви са по-точно насоките за промяната според вас.. Казваш си "ще мисля положително" и хоп.. променя се мисленето ти.. аз не мисля че е точно така, не мисля че е в състояние понякога да промениш определена черта от характера си камо ли целия характер.

gostut
01-22-2008, 16:58
всичко е до желание... винаги можеш да си наложиш нещо, винаги можеш да се стремиш към нещо по-добро за теб самия.. когато си сам можеш да се съжаляваш и да се депресираш, а можеш и да се мотивираш.. важното е да се опитваш да си човека, който ти искаш а не този, който другите искат да виждат ;)

gostut
01-22-2008, 17:09
Човекът_с_въпроса
Ясно е че трябва усилие ама какви са по-точно насоките за промяната според вас.. Казваш си "ще мисля положително" и хоп.. променя се мисленето ти.. аз не мисля че е точно така, не мисля че е в състояние понякога да промениш определена черта от характера си камо ли целия характер.

обикновенно е нужно да стане нещо.. примерно да ти писне от това как сички те пренебрегват/обиждат/говорят зад гъба/присмиват ти се или нещо подобно... тогава зависи от силата на характера ти, ако е слаб се сдухваш, изолираш, ставаш ЕМО :D ииии кофти... ако обаче имаш воля почваш да мислиш в насока подобряване на положението, което си е голяма стъпка.. от там сяко малко нещо което правиш за да си върнеш увереността в себе си променя по малко мисленето ти и след време като погледнеш назад виждаш промяната и осъзнаваш, че си станал доста по силен(като характер) от повечето хора които винаги са били център на внимание.. това само по себеси те прави друг човек

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
01-22-2008, 17:44
хората се променят :)

не се променят... случило му се е нещо яко и той е станал щастлив... бил е
тъжен и сдухан защото не е бил щастлив... донякъде се говори и за нагласа, но вътрешния глас е под външните въздействия :)
промяната е следствие на някакво положително действие

desert_eagle
01-22-2008, 18:29
нагласата наистина е ако не всичко то поне МНОГО за промяната..
абе проблема не ми е че искам ад се променя, а в града в който живея 98% са сдухани тъпаци... и това сдухва и мен

wEar4o
01-22-2008, 18:33
i az imam takav priqtel do predi godina i polovina ne moi da izleze nqkade na disko s nas da sa napiem nqkade ne neiskam vika.A sega ve4e nas sabira otdesi lqtoto na selo i se varna drug 4ovek sega priqtelka fana a predi momi4e ne pomirisvash nz kvo e stanalo no ima golqma promqna i vqrvam v tova 4e vseki moje da se promeni az sashto pretarpqh golqma promqna priqtelkata mi me napravi 4ove predi bqh ebati alkoholika ei udoma hodeh samo da qm i za pari prez drugoto vreme po kra4mi diskoteki bqh ujas pusheh pieh po jeni hodih sega samo pri moeto momi4e si hodq i ve4e ne piq i ne pusha ne mislq kat predi i pro4ie mojesh i sam da se promenish moke i 4oveka koito obi4ash da te promeni :-P :-P :-P

vvs_go
01-22-2008, 21:23
temata ti ne etalon za zrqlo mislene sry

Blab
01-22-2008, 22:09
Хората не се променят.
Това, за което ти говориш, е самонагласа(да не кажа самонавиване).
Ставаш сутрин, заставаш пред огледалото и в продължение на 30 минути(варират) изброяваш нещата, заради които си струваш.
Всичко е въпрос на внушение.
[Имам щастлив гердан. Слагайки го си казвам "Днес ще е един успешен ден и ще бъда щастлива.]
Помага. Ако ти не се харесваш, не можеш да очакваш друг да те хареса. Повярвай си. Усмихвай се!

koalka
01-23-2008, 06:26
Възможна е естествено...Промяната може да е в самия теб, а може и да си срещнал човек, когото несъзнателно те е променил...към по-добро, наистина.При мен се случи точно така, сега някак си съм по-щастлива, по-добре се чувствам, но промяната у мен не е чак толкова голяма и все пак е по-добре.

desert_eagle
01-23-2008, 08:06
vvs_go
temata ti ne etalon za zrqlo mislene sry

като направя тема за "смисъла на живота ти ще си първия/та поканен/а :D Дано тогава ти се види достатъчно зряло =;

Получих това което исках - различни и интересни мнения. .. Лично според мен промяната е възможна :)

Bolt_f
01-23-2008, 19:13
Хората се променят в продължение на целия си живот. Това че промяната понякога е видима не я прави по-значима от която и да е по-малка. Ако ние не се променяхме, това значи че не се развиваме и дори може би, че не съществуваме.

sh3_1s_7h3_0n3
01-23-2008, 19:36
Това, че преди си бил един, а след това слагаш маска и започваш да играеш роли пред останалите, не означава ли именно, че си се променил?
Хората се променят.. по един или друг повод, но го правят.
Бил си много доверчив на времето, изведнъж някой те предава... и ти се променяш, ставаш мнителен.. губиш вярата в околните. А да не говорим в пубертета колко такива промени настъпват...
така че е съвсем нормално. Всичко се мени, че характерът ли няма да може. Има някои привички, които си остават 'вечни', но като цяло - да, смятам, че хората могат да се променят. :)

Vangeloff E.I
01-24-2008, 16:10
Зависи до колко искаш да се промениш.

Valhala
01-24-2008, 21:11
Всеки се променя по един или друг начин,съзнателно или не.А пък дали е за добро или зло това вече е друг въпрос :-|

Crus
01-24-2008, 22:06
Хората се променят всеки ден. КОЛКО точно ще се промениш зависи САМО от твоето вътрешно желание.

Насила хубост не става, и промяна не става

vaniLL
01-25-2008, 07:34
Възможна е естествено...Промяната може да е в самия теб, а може и да си срещнал човек, когото несъзнателно те е променил...към по-добро, наистина.При мен се случи точно така, сега някак си съм по-щастлива, по-добре се чувствам, но промяната у мен не е чак толкова голяма и все пак е по-добре.

+1 , a moje da e v obratna nasoka , kakto v momenta se sluchva s men ... moje da e samo period no ...prodyljava dosta dylgichko

kym avtora , ako tolkova te interesuva , zashto ne go popitash :-o