PDA

View Full Version : Можем ли да спасим живота на една от нас?



registratora
01-22-2008, 17:07
Здравейте,

днес гледах по Нова телевизия предаване за Божидара. Можете да я видите на снимката по-долу. Дали ние, нейните връстници, приятели, съученици и интернет познати бихме могли да я спасим. Вие бихте ли дали пари за такива неща? И правили ли сте го? Аз и пуснах 100 лв днес :wink:

http://www.save-darina.org/components/com_datsogallery/img_originals/bojidara5.jpg (http://www.save-darina.org)

kPuCkA
01-22-2008, 17:09
Ти много хубаво си направил,ама хората не го правят това,за да се фукат после по разни тийн форуми.Благотворителностт не е с цел да покажеш кой си ти и колко пари имаш!

faShIoN_faNtAsYy
01-22-2008, 17:24
:cry: i az go gledah tva za momi4eto i mi stana mn tajno :smt022 xybavoto 4e sa sabrali golqma 4ast ot parite i im ostavat o6te "samo" 35 xilqdi...no bix pomognala ;-)

Pedigree
01-22-2008, 17:34
Аз и пуснах 100 лв днес :wink:

http://www.save-darina.org/components/com_datsogallery/img_originals/bojidara5.jpg (http://www.save-darina.org)


Благодаря за ненужната информация.


Пич,помагай,защото искаш,а не защото ще излезеш добричкия бате в тийн форумче. :)

Madness
01-22-2008, 18:01
Оф,хора к`во го нападнахте,ебати...
За кво фукане говориме като той е с две мнения и никой не го познава тука,примерно...
Не виждам смисъл някак си...
Да се изтъква по тоя начин...
Не знам де...сякви хора...

А по темата...
100 лева аз нямам да отделя...един вид излишни...Поне месец и половина тряа да не ям за да ги събера ;D

registratora
01-22-2008, 18:22
Ако се бях появил като Евгени Минчев да плащам сметки за ток ( както той направи онзи ден по "Господари на Ефира" ) щях да ви разбера. Но аз нито съм си казал името, нито се познаваме с вас. Просто ми беше интересно и реших да споделя с вас. :x

Иначе ме интересуваше освен да се заяждате с всеки готови ли сте събраните пари за GSM например ( колкото и да са те ) или за екскурзия, или за някоя дрешка да ги дадете ей така без да ви мигне окото? И не за някакви съмнителни благотворителни цели, а директно на човека който има нужда от тях. :neutral:

BioX
01-22-2008, 18:25
to hybo ama pone da be6e kazal i kade trqbva da se davat teq pari. :?

registratora
01-22-2008, 18:35
Аз просто питам но интересно, че никой не ми отговаря :)

Иначе повече информация за всички деца, които имат спешна нужда от трансплантация в момента има на сайта http://www.save-darina.org/ (включително за това момиче)

Saymon90
01-22-2008, 18:55
Някой ден, когато бюджетът ми е достатъчно голям, за да не усетя разликата, бих отделял определена сума за благотворителност. До тогава мога да им дам само добрите си пожелания.

SuNsEt
01-22-2008, 19:20
Яяя...какво му е на моми4ето???Аз нищо не съм гледала и нищо не знам...Някой може ли да ми обясни? :-o

LiveFlower
01-22-2008, 21:22
Ако се бях появил като Евгени Минчев да плащам сметки за ток ( както той направи онзи ден по "Господари на Ефира" ) щях да ви разбера. Но аз нито съм си казал името, нито се познаваме с вас. Просто ми беше интересно и реших да споделя с вас. :x

Иначе ме интересуваше освен да се заяждате с всеки готови ли сте събраните пари за GSM например ( колкото и да са те ) или за екскурзия, или за някоя дрешка да ги дадете ей така без да ви мигне окото? И не за някакви съмнителни благотворителни цели, а директно на човека който има нужда от тях. :neutral:4estno 6te ti otgovorq NE,ne mislq da se li6avam ot parite,koito sum subirala tolko mn vreme.E kogato zabogateq,moje bi,razbira se!

Omen
01-23-2008, 11:30
ami bih....i s1m go pravila .i ot opit moga da vi kaja 4e taka se sabirat dosta pari i naistina moje da se pomogne .i ne e zad1ljitelno da se davat po mnogo.daje i da se dade po 1 lev parite se sabirat . a do avtora bravo! 100 leva ne sa malko pari

Disrespect
01-23-2008, 12:55
за тея работи трябва държавата да се грижи, а не хората

няма лошо де...като имате пари - давайте..

alex
01-24-2008, 06:26
Държавата? Ние държава имаме ли?

Disrespect
01-24-2008, 06:48
Държавата? Ние държава имаме ли?

амии принципно говоря..

то е ясно и на 5 годишния ми брат, че няма да стане

quench
01-24-2008, 07:01
Някой ден, когато бюджетът ми е достатъчно голям, за да не усетя разликата, бих отделял определена сума за благотворителност. До тогава мога да им дам само добрите си пожелания.

ти стани работодател и постоянно разширявай работните места, вместо да даваш пари за благотворителност ;)

Mooo6no
01-24-2008, 07:08
След като човека е дал 100 лева (ако найстина го е направил) защо да не се изфука? Поне е свършил нещо добро. Защо да го върши, ако никой няма да му го оцени? Важни са делата, а не думите или целите.

Иначе от темата и заглавното мнение изобщо не става ясно как може да се помогне нам омичето.

Едит: quench - Парите за благотворителност не опрощаваха ли данъците при фирмите? Така че попринцип е нормално да се дават пари за благотворителност и да се опрощават данъците вместо парите да дават на държавата.

quench
01-24-2008, 07:16
да, брато, дават на благотворителя данъчен кредит

само че да не мислиш, че държавата остава на сухо? ;)

не, тя си прибира данъци от самото дарение :) така че ти даваш 100 лева, хората получават 70 ;)