PDA

View Full Version : Немски език



cherenlebed
01-22-2008, 17:15
Най-лесно и ефективно можеш да научиш език, когато си общуваш с чужденци.Пример: Х иска да научи италиански, но това, което му преподават в училище, някак си не достига.Скоро Х се мести в Италия и там научава италианския перфектно.

...или...

Y не знае и грам руски, но си чати с едно русначе, което успява да го научи поне малко на езика.

Моята молба е - знаете ли къде в интернет може да се гледа онлайн Pro Sieben или друга немска телевизионна програма, която е забавна и едновременно с това полезна?

Благодаря на отзовалите се! :)

Madness
01-22-2008, 17:53
Оф,човек не че мога да ти помогна,ама просто не мога да се сдържа да не си изкажа отегчението,отвращението... пф...от тоя шибан гаден шибан език...

Баси наистина е адски трудно...особено ако си по-глупавичък :(

cherenlebed
01-22-2008, 18:34
Ха-ха, явно си имаме върл противник на немския! :D
Сега сериозно - всеки си има право на мнение...Така например аз не харесвам турския и т.н.

Всъщност аз съм пълната противоположност - напоследък езикът доста ми допада и се справям добре с него в у-ще(по моя преценка).
Просто желая усъвършенстване. :)

btw, момиче съм, само за информация...

Disrespect
01-22-2008, 19:08
на нас директорката ни преподаваше по немски и като говореше все едно слушам оня балък Шитлер..

бахти от 3 години учене научих само Was trinken wir?...

Mitio_man
01-22-2008, 20:07
ми аз от 9 години учене и кво научих-почти нищо.едно добър ден и довиждане.

shadow4e
01-22-2008, 20:26
Аз много обичам немския и много ми се ходи пак в Германия /Дрезден/ да науча още. Там хоата говорят по-меко езика и като цяло са по-дружелюбни :)
Английски уча от много време, но този език просто не ме влече, адски безразличен... без никакви чувства. Затова и нищо не го разбирам, а осъзнавам, че ми трябва, но....

FelisDirus
01-23-2008, 09:20
Разликата между немския, който учим тук и немския, който се изучава и говори там е от земята до небето!!!


То с почти всички езици е така и затова ме е яд много. Аз уча френски и доста ми костваше, за да го проговоря. Сега смея да твърдя, че го знам, ходя по изпити, взимам сертификати (иначе кой ще ми признае 5те години в езикова гимназия).
И въпреки това, когато се заговоря с французи, е някакъв ад, макар че те много ми се радват. Истината е в езиковата среда

sh3_1s_7h3_0n3
01-23-2008, 09:45
Разликата между немския, който учим тук и немския, който се изучава и говори там е от земята до небето!!!


То с почти всички езици е така и затова ме е яд много. Аз уча френски и доста ми костваше, за да го проговоря. Сега смея да твърдя, че го знам, ходя по изпити, взимам сертификати (иначе кой ще ми признае 5те години в езикова гимназия).
И въпреки това, когато се заговоря с французи, е някакъв ад, макар че те много ми се радват. Истината е в езиковата среда

Така е. Всяко лято идва една приятелка от Швейцария, която говори френски. Живяла е 7години в България и може да говори и български, но с мен категорично отказва, за да мога поне да упражнявам френския, че иначе тия 5год от гимназията са загубени. Всъщност добре, че е тя, иначе до сега да съм го забравила съвсем. 1година може да не го говоря, но тя като дойде 1вия ден ми е адски смотано, защото я разбирам, но ми се връзва езика, но на 2рия ден (след като вече съм прекарала цял един ден с нея) започвам дори да мисля на френски. http://www.ue-varna.info/images/smiles/hmm.gif

Иначе.. само практика му е майката. :)

...и много немски филми, книги, сайтове.... пф :) аз поне така си 'опреснявам' френския, че ако трябва да разчитам на смехориите, дето ги уча в университета.... :neutral:

Water_lili
01-23-2008, 10:07
искам само да кажа на всички ,които са силно против немския ,че това е един прекрасен език стига човек да си даде малко зор и да има желанието да го научи нещо. Освен това записите от разни учебници ,които се пускат в училище нямат почти нищо общо с немския, който по принцип се говори в Германия.

А сега по въпроса аз сега съм си в бг и за съжаление тука хващаме само deutsche welle където говорят немски какъвто аз за 3 години в Германия 1 път не съм чула :shock: мога да ти препорачам само сайта на ртл http://www.rtl.de/news/rtl_aktuell.php там има поне малки видео новини.

FelisDirus
01-23-2008, 10:14
е чак пък прекрасен.. звучи ми твърде грубо

аз принципно бъкел немски не знам, но едно лято работех в Duni Royal Resort и там яко немци, та се наложи да науча 10-15 фрази и числата

все още мога да ви попитам дали искате наилонова чантичка
хаххаха :razz:

RoyTheReaper
01-23-2008, 10:19
Suomi hallitsee. :smt006

Canis_Dirus
01-23-2008, 11:05
Дойче спрахе - швере спрахе, не? Немския не е това, което беше.
Не като Гюнтер да ти каже "Was w

ЕPu
01-23-2008, 11:10
емиииии принцино език можеш само до на учиш мноого трудно, трябва си серионзо обучение, дали в училище, даил на учоци или някъдхе другаде.... особени пък немски...тррухден езьик е, ам примерно аой сиучла в училише няколкйо години и след товас имаш контаекти с некци, ще тиенпо-лсено да го научих:)
немсия и на мен ми ахресва, даже серионзо се замислям далий и аз дас не се захвана с неги от докгодина

имаш 1 саит с онлан теле=фвизии, ама май биах само българс9ки, нен съм съгурна...


руския е лесн, в училищег о уча като втори рзик, 9учитхлея е просо под всякакое критика, така, чр глдам да се спрявам сама) ииии ми е доста лесен..сигурн ми върви просто ахх

Exothermic
01-23-2008, 12:08
Хъмм,какво му е толкова трудното на немския,
на мен пък ми е супер лесен... :neutral:
А относно къде можеш да гледаш Pro Sieben онлайн,не мога да ти помогна, преди знаех един сайт и там можеше да гледаш почти всички немски (и не само) телевизии,потърси го в гуугъл...
Аз лично си тренирам немския като си пиша с швабчета,преди
гледах и разни телевизии,но ми ги спряха ,още ме е яд
за детските канали 8-)

hahavteen
01-23-2008, 13:08
[quote=Canis_Dirus]Дойче спрахе - швере спрахе, не? Немския не е това, което беше.
Не като Гюнтер да ти каже "Was w

ABSOLUTme
01-23-2008, 13:29
Език се учи най-добре на място.Или в краен случай - от хора,на които е роден.Тая работа в училище е балъшка история - учиш,учиш,и като ти се наложи сам да се оправяш в чужденеция - гледаш като теле няколко месеца(в най-добрия случай),докато свикнеш.. 8)

Pedigree
01-23-2008, 17:37
В училище език не се учи.
Аз уча немски от три години,имам все шестици,а освен Ja Ja Ja ... Wunderbar,друго не знам. :lol:

cherenlebed
01-23-2008, 18:21
Благодаря, много благодаря!Не очаквах чак 2 страници по темата ми...И все пак, мерси на тези, които се постараха!Език lernen + чужда страна = Super!Der Hammer! Или там каквото е....
Ако има още хора с линкове, нека заповядат! :)

RoyTheReaper
01-23-2008, 18:59
В училище език не се учи.
Аз уча немски от три години,имам все шестици,а освен Ja Ja Ja ... Wunderbar,друго не знам. :lol:

Повярвай ми, училището в което бях не е място, където се учи език... това е Мястото, където се учи език.

Boot
01-23-2008, 19:01
В училище език не се учи.
Аз уча немски от три години,имам все шестици,а освен Ja Ja Ja ... Wunderbar,друго не знам. :lol:

Повярвай ми, училището в което бях не е място, където се учи език... това е Мястото, където се учи език.
Кое училище си завършил ти?

RoyTheReaper
01-23-2008, 19:07
Езиковата в Стара Загора.

Pedigree
01-23-2008, 19:10
В училище език не се учи.
Аз уча немски от три години,имам все шестици,а освен Ja Ja Ja ... Wunderbar,друго не знам. :lol:

Повярвай ми, училището в което бях не е място, където се учи език... това е Мястото, където се учи език.
Щом казваш.

Canis_Dirus
01-23-2008, 19:20
Езиковата в Стара Загора.
А да познаваш една Лили - 2004 випуска трябва да е. С нея бяхме на курс за DaF в ПУ-то. Заваликата беше държала всеки DaF от пъървие и винаги с 3 петици и 4-ка на писмен. Пък й трябваха 4 петици и все не успяваше. Ама тай май и от Хасково да беше.

Ама за една Мая съм сигурен. Една такава - разваля славата на заралиики и говори яко на мИеко. Смисъл и на нИемски говореше на мИеко. МИенза, диер (der), виеген (wegen). Хах големи образи.

RoyTheReaper
01-23-2008, 19:23
Не. ;)

LetiCherry
01-23-2008, 23:10
Мога да кажа, че езикът е страхотен :-)
И училището е много добро място за учене на езика - аз в училищве го научих, имахме си немски преподаватели , та чувах и истиснка немска реч. Като дойдох тук във Виена не съм имала проблеми никога с езика, нито трябваше да свиквам, всичко си им разбирах, а като кажех, че съм тук от 1 седмица и че никога не съм била в Германия/Австрия преди, те не ми вярваха и ме гледаха ей така :shock: . Така че с желание език може да се научи и в училище, но много зависи от самите преподаватели. И когато учиш езика в училище учиш по-скоро книжовната му част. А когато попаднеш в средата свикваш с по-разговорната част.
Иначе сега уча испански и със съквартирантката ми, която е от Перу си говорим уж на испански и тя ме учи на разговорните фрази, ама като чета някакъв по-литературен текст по-трудно вдявам.