PDA

View Full Version : Какво смятате да следвате?



FairyNymph
01-23-2008, 06:38
Е, с какви предмети и къде смятате да следвате?
Аз искам да следвам право и се надявам да ме приемат във Варненския университет, защото за Софийския надежда вече нямам. ;-)

kPuCkA
01-23-2008, 06:42
Кой той Варненския университете?Във Варна университети бол.
Аз искам да уча психология в Търново или София

Terorist
01-23-2008, 06:44
Ндявам се да вляза с информационни технологии в един университет в дания, който доста ме заинтригува, втората ми възможност е отново в Дания, но в колеж с специалност IT & electronic engeneering, а като последен вариант е Софийския, пак нещо подобно, но се надявам да не се стига до там(наистина няма добри отзиви за преподавателите в тази насоченост там, или по-скоро за липсата на преподаватели)

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
01-23-2008, 08:01
УНСС - финанси :) може и да вляза ... дано пола да изиграе положителна роля :)

mecho_puh
01-23-2008, 17:12
Много много искам да следвам Право в Софийския

FairyNymph
01-23-2008, 17:13
Ми аз мисля, че има само един, в който има право..така че

gorska
01-23-2008, 18:38
Право, Психология или нещо за туризъм/предполагам, че се иска география/ в Софийския, няма къде да диря по други градове, освен ако не ида в чужбина, но не ми се вярва.

sherry
01-23-2008, 19:08
Културология или Журналистика в СУ или Журналистика в УНСС. Каквото стане...

mecho_puh
01-23-2008, 21:13
Ми аз мисля, че има само един, в който има право..така че
Не. В УНСС също има право. В други градове също има

shadow4e
01-23-2008, 22:30
Въпросът е, че от другите не ги признават. Имам приятелка, завършила в Бургаския свободен май беше с правото и навсякъде като отиде на интервю взимат от СУ, дори и в Бургас и Русе, където се е пробвала.


Аз искам стопанско управление с немски в СУ.

LetiCherry
01-23-2008, 22:50
Въпросът е, че от другите не ги признават. Имам приятелка, завършила в Бургаския свободен май беше с правото и навсякъде като отиде на интервю взимат от СУ, дори и в Бургас и Русе, където се е пробвала.


Аз искам стопанско управление с немски в СУ.

Мен ме приеха това като каандидатсвах :) Т.е мен ме приеха навсякъде, където кандидатствах, но това ми беше най-голямото желание. Ходих 2 седмици и това тотално ме тласна към чужбина... Ако имаш възможност - потегляй или към Германия или Австрия. Най-малкото като видиш сградата на факултета ще ти умре половината желание да учиш, другата половина умира като влезеш в час по математика и учиш неща, които никога занапред няма да имат приложение...Единственото, което си заслужават са немците, но те пък ти преподават 2 седмици нон-стоп всеки ден при което е нормално да не можеш почти нищо да усвоиш като хората...А по персонал на първия ден ти дават 7-те въпроса, които ще ти се паднат януари на сесията :-D Но ако все пак избереш БГ - това е най-добрят избор пред УНСС и вси1ки други университети за стопаско управление. Успех ти желая! :smt003

kakaomen
01-24-2008, 07:05
Финанси в УНСС, но за мен има още много време докато стигна до университет. :D

princesa_viki
01-24-2008, 12:46
Аз все още не съм ершила окончателно(но имам време за размисъл още 2 години)Засега съм се ореантирала към рисуването,или по-точно Аниматор.Обаче до тогава има бая време и нищо чудно да размисля... :)

Sunrisee
01-24-2008, 13:06
Moje bi pravo ili medicina,ne se znae.Ima oshte vreme :P

nikinkaa
01-24-2008, 14:00
Аз много искам банково дело или право :) Надявам се,че ще мога да отида в чужбина или по-специално Германия,че да следвам там :) Но като се замисля има бая години до тогава :smt003 :-({|=

AliceSw
01-24-2008, 18:05
УАСГ - архитектура, ако не евентуално ССС пак там

Seducti0n
01-24-2008, 19:01
Искам да уча право в чужбина или в София. :)

ThunderGoddess
01-24-2008, 20:08
Въпросът е, че от другите не ги признават. Имам приятелка, завършила в Бургаския свободен май беше с правото и навсякъде като отиде на интервю взимат от СУ, дори и в Бургас и Русе, където се е пробвала.


Аз искам стопанско управление с немски в СУ.
Не е вярно. Брат ми завърши право в РУ ... раотата е там, че в Русе няма много преподаватели право и идват от Софийския университет - там със сщите изисквания и знания и заради това разлика няма. Та ... реализира се момчето ;) Цветито - Ако учиш право в чужбина, оставаш там да си го практикуваш. В Испания правото, което го учат там е испанско право, но като дойдеш в БГ, става криво :D
Иначе аз искам археология - СУ или ТУ ... или класическа филология, нея я има само в СУ.

magneziq
01-25-2008, 12:28
az iskam Vizualni izkustva v NBU-sa u4a grafi4en dizain v NPGPF i iskam da si prodalja sled zavar6vane ma ne sam sigurna dali 6te zapi6a grafi4en dizain ili fotografiq koqto sa6to u4a ma po malko-a we nz vsi4ko adski mn mi haresva ,ako e vazmojno prez vsi4ko 6te mina :P


ВИЗУАЛНИ ИЗКУСТВА

Програмата е с приложен характер и предлага познания за съвременното състояние, възможности и перспективи на визуалните изкуства. След втората година на обучение студентите специализират в избрана област по модули и в рамките на следването сами създават творчески продукти – филми, изложби, презентации. Предвидени са практики, стажове и самостоятелна работа на студентите, като всеки от тях може да подреди и своя индивидуална образователна програма, успоредно с работата върху професионалната си реализация. Завършилите могат да работят в различни рекламни агенции, издателски и дизайнерски къщи, частни студия, телевизии и медии, фотостудия и др.

Модули:
• Кино и телевизия
• Анимационно кино
• Фотография
• Реклама
• Графичен дизайн

ra4ence
01-25-2008, 14:16
sherry:
Културология или Журналистика в СУ или Журналистика в УНСС. Каквото стане...

Културология не си заслужава!!!

ThunderGoddess:
Иначе аз искам археология - СУ или ТУ ... или класическа филология, нея я има само в СУ.

Е, ТУ определено няма археология :) Съветвам те за класическа филология :)

ProstoAz
01-25-2008, 15:02
Право в СУ. Другата година.

woshata
01-25-2008, 15:42
журналистика..но има още твърде мноо време до тогава :)

AliceSw
01-25-2008, 15:56
ТУ не са инициалите само на техническия, а и на Търновския...

ice_cream_f
01-25-2008, 16:08
Mnogo iskam da u4a arhitektura no ima mnoogo vreme do togava ;-) ;-) ;-)

sherry
01-25-2008, 16:25
sherry:
Културология или Журналистика в СУ или Журналистика в УНСС. Каквото стане...

Културология не си заслужава!!!

ThunderGoddess:
Иначе аз искам археология - СУ или ТУ ... или класическа филология, нея я има само в СУ.

Е, ТУ определено няма археология :) Съветвам те за класическа филология :)
Защо да не си заслужава културологията? Моля те, сподели.

ra4ence
01-25-2008, 17:02
Аааха, Търновския :) Да, там археологията е като... Еминем да пее чалга :-D

А за Културологията мн колеги споделят,че са били с доста големи очаквания,но се учели общи неща,които нямат приложение. От тук ,от там човъркали. Нещо като сборна дисциплина е. Учи се от мн области по малко. Дефакто знаеш за мн неща по малко,но за нищо няма да ти послужи това

RoyTheReaper
01-25-2008, 17:32
ТУ не са инициалите само на техническия, а и на Търновския...

... който е по-известен като ВТУ. ;)


Искам да уча право в чужбина или в София.

Може и да се изкажа неподготвен, но съм чувал, че право не е оферта в чужбина. Хубаво е да проучиш въпроса и да разпиташ запознати. Ако вече си го направила, игнорирай каквото написах. :D

jyji
01-25-2008, 17:32
nqkoi ako moje da pomogne s konspekt po psihologiq :?

bqsna_teenagerka
01-26-2008, 17:11
еми и аз много искам след време да следвам право ама нека първо мина изпита след 7 ми клас...пък после ще го мислим правото! :D

Cherlotte
01-26-2008, 18:47
Ветеринарна медицина в Тракийския в Стара Загора, че е по-близо (а и казват по-хубавото от двете места) до Варна, но ще пробвам и в София в Лесотехническия.

Seducti0n
01-26-2008, 19:42
Lake_bodom-Принципно си прав.Майка ми е завършила Софийския Университет и в момента е адвокат.Аз също много искам да се занимавам с правото и нямам търпение да завърша.
Иначе в чужбина, наистина не е оферта, защото навън законодателството и съдебната състема, като цяло, нямат нищо общо с тази в България. :)

ThunderGoddess
01-26-2008, 19:49
Аааха, Търновския :) Да, там археологията е като... Еминем да пее чалга :-D

А за Културологията мн колеги споделят,че са били с доста големи очаквания,но се учели общи неща,които нямат приложение. От тук ,от там човъркали. Нещо като сборна дисциплина е. Учи се от мн области по малко. Дефакто знаеш за мн неща по малко,но за нищо няма да ти послужи това
Ъъъъ ... не точно. Археологията в Търновския си е традиция и като специалност за първи път в БГ тръгва от Търновския. В Търново има какво да се "копае". Както и да е. Смятам, че човек може да каже кое къде си струва и кое не само като го завърши и види резултата. Баща ми е завършил ТУ с археология и история, нещо като семейна традиция е.

miloto_girl_4e
01-26-2008, 20:06
Мисля да кандидатствам с Икономика и.. евентуално математика, но ще видя, в УНСС - специалност .. иконимика, финанси, счетоводство.. нещо такова :)

Seducti0n
01-26-2008, 20:21
Мисля да кандидатствам с Икономика и.. евентуално математика, но ще видя, в УНСС - специалност .. иконимика, финанси, счетоводство.. нещо такова :)


Блазе ти, че се справяш добре с математиката.На мен определено не ми се одава.Аз съм хуманитарно човече-История, Литература... :smt007

IKisseDAGirL
01-27-2008, 09:21
Психология в СУ или Туризъм в Бургас. :wink:

fake
01-27-2008, 10:45
ае Бургаския университет не е ли гаден?

Gh057
01-27-2008, 17:28
УАСГ строително инжинерство....ае не усетихте ли най-накрая колко мн прависти се навъдиха последнтие години, че и продалжават да се бутат на там...поне за мен да следваш право сега си е безсмислица...

IKisseDAGirL
01-27-2008, 19:23
ае Бургаския университет не е ли гаден?

Гаден е и няма смисъл от него. :)

Seducti0n
01-27-2008, 19:30
УАСГ строително инжинерство....ае не усетихте ли най-накрая колко мн прависти се навъдиха последнтие години, че и продалжават да се бутат на там...поне за мен да следваш право сега си е безсмислица...

Благодаря ти за изказването.Това, че сума ти народ завърша право, въобще не означава че дори и 50% от него ще се реализира...

FairyNymph
01-28-2008, 07:48
Ми аз мисля, че има само един, в който има право..така че
Не. В УНСС също има право. В други градове също има
Аз говорех за унивесритетите във Варна:)

namina
01-28-2008, 09:18
Ще следвам Право в СОФИЙСКИЯТ университет .

namina
01-28-2008, 09:22
Lake_bodom-Принципно си прав.Майка ми е завършила Софийския Университет и в момента е адвокат.Аз също много искам да се занимавам с правото и нямам търпение да завърша.
Иначе в чужбина, наистина не е оферта, защото навън законодателството и съдебната състема, като цяло, нямат нищо общо с тази в България. :)
Система ЦВЕТКЕ система а не състема :D :lol: :lol:

Seducti0n
01-28-2008, 13:09
Мислиш, че не знам как се пише думата- сИстема....Много се дразня, като си нямате работа и се захващате за най-дребната грешка...

Arr0gAnT
01-29-2008, 10:56
Медицина в Германия, но има време-може да размисля и да остана тук...

SuNsEt
01-29-2008, 11:00
За мене още има време...но сега си мисля,4е международни отношения няма да е зле. :)

rauchen
01-29-2008, 14:30
имам дооста време но засега съм се ориентирала
неорганична Химия или биотехнологии в хти
евентуално един частен университет по бизнес..

ElisaDay
01-29-2008, 14:33
Международни икономически отношения в УНСС София или ИУ във Варна :)

kiss_poni4ka
01-29-2008, 15:09
Има още време,но засега смятам право.

ofyes
01-29-2008, 16:00
Фармация :P

mrysnika
01-29-2008, 16:01
Ум Немам Студент Ставам :grin:

CeLyVka
10-31-2008, 19:58
Психология - СУ " Св. Климент Охридски "

amazonkata90
11-01-2008, 09:55
Международни отношения в СУ или международни икономически отношения в УНСС. Дано стане! :)

pOiSoN_kIsS_94
11-01-2008, 10:29
Искам да следвам право в София :)

ThePowerOfLove
11-01-2008, 13:35
икономика или нещо такова...но не се знае тогава на какъв акъл ще съм :)

ImmortalForever
11-01-2008, 14:02
Псиохолгия в Търново или Благоевград също и Връзки с обществеността във София ама София не ме кефи като град..Толерирам Благоевград..също и Пловдив,ама хич не ми се ще магистратура по псиохлогия направо.. Нз.. :o