PDA

View Full Version : Целувката и тръгването?



*one_boy*
01-23-2008, 13:31
Здравейте, знам, че питам много глупави въпроси, но нямам никакъв опит и за това искам да разбера нещо. Моля Ви не ми се подигравайте! Въпроса ми е свързан с така нареченото “тръгване”. Ясно ми е, че е много тъпо нещо от сорта на “Искаш ли да си станем гаджета?” и обикновено тръгването става с първата целувка. Въпроса ми е точно за това – какво става след първата целувка? Не мога да разбера как се развиват нещата след това. Всичко става от само себе си ли, или двамата се разбират за някои неща? Кога се започва с милите обръщания и подобни неща? Ако може да ми кажете някои неща от опит… След първата целувка (първата за тази двойка, а не първата принципно) ли започвате да се обръщате мило един към друг или след известно време? Естествено ли става или си говорите за това как да се наричате? Веднага след първата целувка ли започвате да се държите като двойка (ходите прегърнати или за ръка и т.н.) или пак е след известно време?

Питам всичките тези неща, защото никога не съм имал гадже, а пък сега има едно момиче, с което сме приятели от доста време. Напоследък се сближихме страшно много и имам много хубавото чувство, че съвсем скоро ще станем и гаджета. Единственото, за което се притеснявам е за това как да се държа след тази първа целувка! Някакво ми е много странно – били сме приятели доста време и сега изведнъж се целуваме и вече не сме само приятели. Но ми е странно какво става след това? След това се разбираме, че вече сме гаджета или то е вече ясно? (Питам този въпрос, защото съм слушал приятели, които са се целували с много момичета по най-различни поводи, ама след това не стават гаджета с тези момичета) След това ли започваме да си говорим по-мило или това става с времето? Още при следващото ни излизане някъде ли започваме да се държим за ръце (да ходим прегърнати) или това става постепенно? Не се притеснявам толкова от самата целувка, отколкото от това как да се държа веднага след нея… Какво да правя или да кажа? Много ще съм Ви благодарен ако отговорите на въпросите ми и ми дадете някоя идея от опит!!! Ако може да разкажете малко от вашия опит – какво е ставало по времето, като сте тръгвали с някой? Ако може да разкажете самата ситуация с целувката и след това (ако не съм нахален де)?!? Какво правите точно след първата целувка? Как се разбирате, че вече сте гаджета, особено ако преди това сте били приятели? Кога започвате да се обръщате с мили имена един към друг? Кога започвате да си ходите прегърнати или за ръка? Говорите ли си за тези работи (как да стават) или всичко си става от само себе си? Кога започвате да се целувате с език (или още от първия път се целувате с език)? Най-важното ми е какво правите точно след целувката? Казвате ли нещо или какво? Просто не искам да реагирам глупаво!

Предварително Ви благодаря и пак се извинявам за глупавите въпроси, но нямам никаква идея за тези неща, а пък и ми се струват малко странно (особено в моята ситуация, където с момичето сме добри приятели от доста време), а пак не искам да се изложа, защото много държа на това момиче!!!

П.П. На 16 години съм, а момичето е на 15, и доколкото знам, има опит с гаджетата.

BeBsItO
01-23-2008, 13:39
takam spored men ne e mn hubavo da zapo4va6 d ai govori6 s mili4ki dumi4ki... o6te 1 viq,2 riq den .... ligavo e. po natam da! dr to koeto e, pri men li4no miloto otno6enie go ima6e o6te predi da trugnem =; po dobre zapo4ni ot sega. a za celuvkata...kvo da ti kaja, mn ne6ta sa se izgovorili za neq. spored men zavisi ot 4oveka.... ina4e e hubavo s ezi4e de. ama si e vapros na izbor! deistvai spored 4oveka! no v nikakav slu4ai ne se sramuvai prekaleno mn, ili ne se otvarai sa6to taka prekaleno mn. deistvai bavno! stiskam palci :) uspeh s mackaTA :D

w0sh
01-23-2008, 14:20
Милите обръщения съкс.

Аз лично не ги понасям. Не ги и използвам.
За туй за целувката..... ми абе то там зависи предимно от хората. Някои искат да им се каже. Други са напълно ретардирани и очакват едва ли не ти сам да се досетиш.
Аве това жената не е като човека.

MoOnLiGhT_ShAdOw
01-23-2008, 14:31
Ами... С приятеля ми отначало нямахме точна дата кога сме "тръгнали" - нещата си станаха ей така. Чак може би месец след всичко (и 2-3 дни след като станахме на 1 месец заедно) решихме датата на тръгването ни да е 3 дни преди първата целувка (тя беше на 9-ти юли). Просто се бяхме уговорили да се съберем неговите и моите приятели на концерт на Щурците, ама в крайна сметка аз останах с него, а и той не се натискаше толкова да е с другите. Постепенно се посближавахме, раздвахме се взаимно на концерта, на "Хамлет" си бяхме вдигнали ръцете и се бяхме хванали, а на "Клетва", "Две следи" и "Среща" се бяхме прегърнали през кръста и пеехме с опрени една до друга глави. От тогава, всеки път, когато се видехме и ходехме нанякъде, ходехме прегърнати през кръста. Най-накрая си стана всичко останало. :-)
Ех, как потънах в спомени, сега цял ден ще мечтая пак... :twisted: :smt007

BeautifulWorld
01-23-2008, 14:50
Милите думички си идват от само себе си след време... при някои двойки - аз ходих 9 месеца с едно момче и никога не съм му казала "мило", само като му пишех съобщения понякога така се обръщах.
Да я прегърнеш или хванеш за ръка можеш да изчаках 2-3 срещи след първата целувка. Целувката аз лично предпочитам с езиче - ако не първата, то поне втората, но веднага след първата, а не на другия ден :-)
Отпусни се, недей да му мислиш много. Успех!

pyfpaff
01-23-2008, 14:59
ami..shte ti kaja smao ne i kazvai ISKASH LI DA STANEM GADJETA !! haha ujasno e.nqkoi pyt..gledaite film..u vas ili u tqh ili na kino kadeto i da e i..ako e primerno romantichen mojesh da q cunkash .. mojesh da i kajesh che izpitvash neshto poveche ot priqtelski chuvstva i taaka..i est ako tq i tq gi izpitva..
chestito vie xodite :)i ot tyk natatuk se pochva kote milo slunce...gyshkash q cunkash q..i taka. uspeh i da kajesh kakvoe stanalo

Abs0lute
01-23-2008, 15:19
Здравейте, знам, че питам много глупави въпроси, но нямам никакъв опит и за това искам да разбера нещо. Моля Ви не ми се подигравайте! Въпроса ми е свързан с така нареченото “тръгване”. Ясно ми е, че е много тъпо нещо от сорта на “Искаш ли да си станем ...
Първо ако ми позволиш да изразя едно мое лично мнение - Прекалено много го мислиш! Каквото и да напишем тук, имай едно на ум че ако ти чувстваш нещата по друг начин и изпитваш нужда да направиш нещо дори и някой да е написал изрично да не го правиш - направи го! Няма никакъв смисъл да пренебрегваш сърцето си само заради някакви гайдове направени от хора които дори не те познават. Оценявам труда който си положил за да напишеш всичко това, и ще се опитам да извадя 1 по 1 всичките ти въпроси, иначе има доста голяма вероятност да се объркам.. (Позволявам си малко своеволие да редактирам част от въпросите, надявам се не възразяваш)

1. Какво се случва след първата ни целувка?
До колкото разбирам нямаш особени притеснения спрямо самата целувка, което е добре. Гледай я в очите, сякаш след тази целувка светът е спрял и тя е единственото което те интересува. Една чаровна усмивка и няколко мили думи от сорта на "Нямах търпение да разбера усещането от тази целувка, а то надмина и най-смелите ми очаквания.." ще свърши прекрасна работа.
2. Всичко ли ще стане от само себе си ли, или двамата трябва да се разберем за някой неща?
Хубавото е, че макар и да си неопитен си разбрал, че всяка отделна връзка е строго индивидуална (което е и причината да няма 100% верни отговори на твойте въпроси..). Попринцип нещата наистина се случват от самосебе си, но ако има нещо което те притеснява или което искаш да уточните.. Говори с нея! Пълноценните, искренни разговори са ключът към една успешна връзка. Избягвай по всякакъв начин да премълчаваш неща който са важни за теб, макар и на пръв поглед те да изглеждат дребнави.
3. След първата целувка ли започвате да се обръщате мило един към друг или след известно време?
Под мили обръщения предполагам разбираш - "мило", "сладко" етц. Преди да ти отговя бих искал да разширя малко въпроса ти. Дръж се мило с нея много преди дори да сте се целунали (избягвай обаче все още обръщенията), покажи и че държиш на нея и че можеш да бъдеш наистина внимателен, търпелив и мил! Самите обръщения - зависи от човека, но за всеки случай не пришпорвай нещата (И все пак тук бих искал да се върна към онова което написах в началото - Ако изпитваш нужда да я наричаш с мили имена, прави го! Когато си искрен в това което казваш човекът срещу теб ще усети това, и няма да си помисли че избързваш или че не мислиш сериозно нещата които казваш!).
4. Естествено ли става или си говорите за това как да се наричате?
Имаше доста въпроси, който се повтаряха но тези за начините на обръщение доминираха, което ме навежда на мисълта че точно това има голяма стойност за теб. Не мога да те посъветвам много обаче за този въпрос, тъй като това е едно от нещата строго индивидуално за всяка връзка.. Повечето обръщения тръгват от някаква шега, случка или интересно преживяване.. С момичетата с който съм излизал сме имали какви ли не супер странни на пръв поглед обръщения (кифло, говедо етц.) но свързвани с нещо забавно, необичайно те придобиват съвсем различно значение.
5. Веднага след първата целувка ли започвате да се държите като двойка (ходите прегърнати, държите се за ръка...) или пак е след известно време?
Отново зависи, но да приемем че първата ви целувка се случва на първата ви среща (Под среща имам предвид и двамата да излизате с представата че може би бихте искали да сте нещо повече от приятели), ако се целунете в разгара на срещата ви, не виждам нищо лошо да я държиш за ръка докато я изпращаш (не съм особен фен на това хората да ходят прегърнати ... някакси ми изглежда адски сковано.. (лично мнение)). Целувка в самият край на срещатата би означавало че дори и да си се поизложил малко в общи линии си се справил добре, и момичето с радост ще излезе пак със теб. Но отново не избързвай с всичките типични за една връзка неща - изкуствено прибързани е лошият вариант спрямо бавно и естествено придобити навици относно държанието ви един друг.
6. Още при следващото ни излизане ли започваме да се държим за ръце (да ходим прегърнати) или това става постепенно?
Мисля че ти отговорих в горният въпрос на това, но искам да уточня, че макар истинското препятсвие да е първата среща/целувка/етц. Смутът настава на втората среща. Пример: Целунали сте се 1 път преди да се разделите от идеалната среща. Утре ви предстой 2ра такава.. Но какво да правя утре.. Тя ме целуна днес, но утре да я целуна ли веднага, или да изчакам нейната реакция, да я прегърна ли, или просто да я хвана за ръка, да ...., или...., да..., или.... Въпроси много, но както повечето свързани с чувства такива и тук няма 100% верен отговор. Единственото което бих могъл да направя е да те посъветвам за може би трети път - следвай сърцето си и не обръщай прекалено внимание на тези детаили.. Искаш или не нещата ще се наредят от самосебе си. А и .. чувал ли си някой да скъса партньора си от прекалено много държене на ръце :)
7. Как се разбирате, че вече сте гаджета, особено ако преди това сте били приятели?
Веднага след първата целувка вие преставате да бъдете просто приятели.. След тази целувка ти автоматично придобиваш освен досегашните приятелски, то и партньорски задължения - освен да и предоставяш възможността да споделя проблемите си с теб, и да я подкрепяш в всякакви нейни начинания, ти си длъжен да забелязваш всякакви промени в нея - да и напомняш при всяка удобна възможност колко е красива, колко си щастлив че сте заедно, как усмивката и никога не би могла да ти омръзне и още и още...
8. Да я целуна ли с език още на първата ни целувка?
Недей! Не разваляй красотата и усещането на първата целувка. Една нежна, но уверена целувка ще свърши идеално работата. След нея идва свободата на избора, но между целувката с език и такава без има огромна разлика.. Целувката без език (Но пак еквивалентно страстна) показва дълбоките чувства който имаш към даден човек, и лично мое мнение е, че една такава целувка може да накара сърцето ти да бие в пъти по бързо от колкото една целувка с език някога би могла..
9. Какво правите точно след целувката? Казвате ли нещо или какво?
Мисля че в първият ти въпрос неволно отговорих и на този..

Малко се поотплеснах с написаното, но се надявам че съм бил полезен, и дано не съм изпуснал някой важен за теб въпрос.. Успех с момичето, желая ти го от сърце!

krem4et0
01-23-2008, 15:35
Пич, моя приятел след първата ни целувка не каза нищо(аз го бях целунала), а излезе извън дискотеката и ме остави в пълно недоумени какво съм направила. Имало е момчета, с които съм се целувала, но никога не са ми ставали гаджета...............Всичко си идва от само себе си. Ти я целуни и виж реакцията й, говорете си за други неща, срещайте се........времето ще покаже какво да правите. за това няма рецепта. И пак ти казвам-тъпо е изведнъж коренно да промениш обръщенията си.
Аз съм над 3 години с моя приятел и най-милото обръщение към мен е Креми и то от няколко месеца насам 3-4 пъти..............Няма мила, няма скъпа, няма нищо............Може и тя да не си пада по лиготии. за това не бързай с обръщенията.

6ibaniq_hacker_na_lubofta
01-23-2008, 19:22
Здравейте, знам, че питам много глупави въпроси, но нямам никакъв опит и за това искам да разбера нещо. Моля Ви не ми се подигравайте! Въпроса ми е свързан с така нареченото “тръгване”. Ясно ми е, че е много тъпо нещо от сорта на “Искаш ли да си станем гаджета?” и обикновено тръгването става с първата целувка. Въпроса ми е точно за това – какво става след първата целувка? Не мога да разбера как се развиват нещата след това. Всичко става от само себе си ли, или двамата се разбират за някои неща? Кога се започва с милите обръщания и подобни неща? Ако може да ми кажете някои неща от опит… След първата целувка (първата за тази двойка, а не първата принципно) ли започвате да се обръщате мило един към друг или след известно време? Естествено ли става или си говорите за това как да се наричате? Веднага след първата целувка ли започвате да се държите като двойка (ходите прегърнати или за ръка и т.н.) или пак е след известно време?

Питам всичките тези неща, защото никога не съм имал гадже, а пък сега има едно момиче, с което сме приятели от доста време. Напоследък се сближихме страшно много и имам много хубавото чувство, че съвсем скоро ще станем и гаджета. Единственото, за което се притеснявам е за това как да се държа след тази първа целувка! Някакво ми е много странно – били сме приятели доста време и сега изведнъж се целуваме и вече не сме само приятели. Но ми е странно какво става след това? След това се разбираме, че вече сме гаджета или то е вече ясно? (Питам този въпрос, защото съм слушал приятели, които са се целували с много момичета по най-различни поводи, ама след това не стават гаджета с тези момичета) След това ли започваме да си говорим по-мило или това става с времето? Още при следващото ни излизане някъде ли започваме да се държим за ръце (да ходим прегърнати) или това става постепенно? Не се притеснявам толкова от самата целувка, отколкото от това как да се държа веднага след нея… Какво да правя или да кажа? Много ще съм Ви благодарен ако отговорите на въпросите ми и ми дадете някоя идея от опит!!! Ако може да разкажете малко от вашия опит – какво е ставало по времето, като сте тръгвали с някой? Ако може да разкажете самата ситуация с целувката и след това (ако не съм нахален де)?!? Какво правите точно след първата целувка? Как се разбирате, че вече сте гаджета, особено ако преди това сте били приятели? Кога започвате да се обръщате с мили имена един към друг? Кога започвате да си ходите прегърнати или за ръка? Говорите ли си за тези работи (как да стават) или всичко си става от само себе си? Кога започвате да се целувате с език (или още от първия път се целувате с език)? Най-важното ми е какво правите точно след целувката? Казвате ли нещо или какво? Просто не искам да реагирам глупаво!

Предварително Ви благодаря и пак се извинявам за глупавите въпроси, но нямам никаква идея за тези неща, а пък и ми се струват малко странно (особено в моята ситуация, където с момичето сме добри приятели от доста време), а пак не искам да се изложа, защото много държа на това момиче!!!

П.П. На 16 години съм, а момичето е на 15, и доколкото знам, има опит с гаджетата.




Така след парвата целувка или продъли с друга или я прегърни и после я заговори или изчакай тя да започни.Другото е от самосебеси не приказвай за това как да се дарьите по улицата защото моье да не и хареса;по добре е от самосебеси.А за имената ти може да и казваш а тя сас времето сащо ще започни(не мога да ти кажа точно време защото е различно при всички) хаха А това за еика се опитай от първата целувка ако ли не изчакай до втората или до когато тя започне.хехе Може да я попиташ дали сте гаджета като сте излезли няколко пати вече;или просто не питай и точка по вапроса.
Питайте каквото искате на ваше разположение сам!!!
Чао!!!!!!!!!

vvs_go
01-23-2008, 21:51
w moq arhiv ne6tata se slu4vat po sledniq na4in iska6 da trygnete celuva6 iska6 mili imena ti po4va6 ili ina4e kazano kat iska6 ne6to poema6 iniciativata

vaniLL
01-23-2008, 22:20
Аз съм над 3 години с моя приятел и най-милото обръщение към мен е Креми и то от няколко месеца насам 3-4 пъти..............Няма мила, няма скъпа, няма нищо............Може и тя да не си пада по лиготии. за това не бързай с обръщенията.[/quote]


tova kak go priemash , zashoto za men behse mn stranno kogato segashniq mi mi govoreshe napravo ... moje bi zashtoto bqh sviknala i oshte sym vsichki okolo men da me "glezqt" , dori s momichetat se narichame po nqkakvi podobni nachini , s priqtelite mi nai-obshto kazano
i fakta , che toi ne go praveshe dosta me ponarani , toi ne go razbirashe dylgo vreme i naposedyk pravi mn uspeshni opiti i go ocenqvam :) moje da zvuchi mn smeshno otstrani , no vseki chovek si ima strannosti :twisted:


po temata - poluchi 1 ogormen syvet (nqkoi ot 1te mneniq) i sym napylno syglasna s nego . v nai-obshtilinii mychi se da ne se otdavash na pritesnenieto si i da se dyrjish milo (predpolagam , che go pravish) :-)

Zodiac
01-24-2008, 07:18
takam spored men ne e mn hubavo da zapo4va6 d ai govori6 s mili4ki dumi4ki... o6te 1 viq,2 riq den .... ligavo e. po natam da! dr to koeto e, pri men li4no miloto otno6enie go ima6e o6te predi da trugnem =; po dobre zapo4ni ot sega. a za celuvkata...kvo da ti kaja, mn ne6ta sa se izgovorili za neq. spored men zavisi ot 4oveka.... ina4e e hubavo s ezi4e de. ama si e vapros na izbor! deistvai spored 4oveka! no v nikakav slu4ai ne se sramuvai prekaleno mn, ili ne se otvarai sa6to taka prekaleno mn. deistvai bavno! stiskam palci :) uspeh s mackaTA :D


+1

krem4et0
01-24-2008, 10:25
Аз съм над 3 години с моя приятел и най-милото обръщение към мен е Креми и то от няколко месеца насам 3-4 пъти..............Няма мила, няма скъпа, няма нищо............Може и тя да не си пада по лиготии. за това не бързай с обръщенията.


tova kak go priemash , zashoto za men behse mn stranno kogato segashniq mi mi govoreshe napravo ... moje bi zashtoto bqh sviknala i oshte sym vsichki okolo men da me "glezqt" , dori s momichetat se narichame po nqkakvi podobni nachini , s priqtelite mi nai-obshto kazano
i fakta , che toi ne go praveshe dosta me ponarani , toi ne go razbirashe dylgo vreme i naposedyk pravi mn uspeshni opiti i go ocenqvam :) moje da zvuchi mn smeshno otstrani , no vseki chovek si ima strannosti :twisted:


po temata - poluchi 1 ogormen syvet (nqkoi ot 1te mneniq) i sym napylno syglasna s nego . v nai-obshtilinii mychi se da ne se otdavash na pritesnenieto si i da se dyrjish milo (predpolagam , che go pravish) :-)[/quote]
Свикнала съм вече и не ми прави впечателение. И без това не е от особено приказливите, а и в 90% от времето сме си само двамата.........Тъпо е на моменти, ама той не използва такива обръщения по принцип към никого, така че......със всичко се свиква, а и по-важно е с отношение да показва, че съм му мила, а не да ми казва скъпа, а да ме бие на лягане и ставане!

vaniLL
01-24-2008, 10:49
znam , che e po-vajno kakvo pokazva , a ne kakvo kazva
obache se draznq .... i moq ne e ot mn prikazlivite :neutral:
a az moga da govorq s chasove , obache ponqkoga pisva ... imam nujda da vodq razgovor , a ne da si igraem na vyprosi i otgovori i toi da se chusva kato na razpit .. :?

TheNewReligion
01-24-2008, 14:26
Като тругнеш с някой и аз незнам какво става ... да си на 16 и да не знаеш как се развива работата с гаджетата е нормлано , ако сега не си имал гадже .. :-)

*one_boy*
01-24-2008, 21:28
Изключително много Ви благодаря на всички за изчерпателните отговори и за това, че се обърнахте сериозно към въпросите ми!!!!!!! Мисля, че разбрах доста неща и си отговорих на нещата, които ме тормозеха... Само ако може да Ви попитам още нещо? Макар че, имаше загатнато това нещо в отговорите Ви, бих Ви помолил за малко по-подробно описание! Просто не искам да се изложа! Става дума за това какво става точно след целувката? Аз предполагам(почти съм сигурен), че няма да стане при изпращане (в края на някоя наша среща), ами сигурно ще стане по средата. Примерно сме у тях или тя е на гости в нас (редовно правим и двете неща) и гледаме някакъв филм. По едно време ако се целунем, какво да направя след целувката? Да кажа ли нещо или да направя нещо? Как да реагирам? Не искам да направя (или кажа) някаква глупост! Предполагам, че просто да продължа да си гледам филма е най-неподходящото нещо... Просто не знам точно в този момент как да реагирам, а както казах не искам да се изложа, защото страшно много държа на това момиче! Ами ако примерно просто си говорим (пак сме си на гости) и по едно време се целунем, тогава какво да направя (не, че има голяма разлика...)? Предполагам, че и в двата случая не трябва да питам нещо от сорта "вече гаджета ли сме?" Знам, че ме посъветвахте да не мисля толкова за тези неща и да оставя нещата да станат от само себе си, но все пак искам да имам някакви идеи за времето точно след целувката. Не мисля да действам по някакъв план или нещо подобно, просто искам да имам някакви идеи, да знам горе-долу какво е добре да се направи и какво не е добре в тази ситуация от момчето. Пак Ви благодаря предварително и се извинявам, че съм толкова нахален с тези въпроси!

Crus
01-24-2008, 21:56
Както каза колегата - прекалено много го мислиш, от мислене полза няма в тези неща :)

Ето и моите отговори накратко:

вече сме гаджета или то е вече ясно?

Първо целувката направо с език, а може и половин един час да не спирате да се целувате :). След това приеми че сте гаджета вече и си готов.


След това ли започваме да си говорим по-мило или това става с времето?

Можеш да почнеш да се държиш по-мило с нея още от следващия път кат я видиш. Ако ти идва отвътре да и кажеш някакво мило обръщение не се чуди - кажи го.


Още при следващото ни излизане някъде ли започваме да се държим за ръце (да ходим прегърнати) или това става постепенно?
Ако те кефи да я държиш за ръка и да я прегръщаш си го прави :). Аз имам една позната с която често се държим за ръка, пък никога не сме били гаджета :)


Не се притеснявам толкова от самата целувка, отколкото от това как да се държа веднага след нея… Какво да правя или да кажа?
Каквото то дойде отвътре все ще е правилно, защото ти най-добре я познаваш. Ние не я познаваме, не знаем какво и харесва, но ТИ знаеш, значи ще се справиш по-добре от нас :).

Успех и после докладвай как са се развили събитията :)

ПС: НЕ ГО МИСЛИ ТОЛКОВА МНОГО! Всичко ще си дойде отвътре :). Нищо не я питай и не дискутирай с нея, просто го прави :)

ПС 2: Както си гледаш филм я целуни и после продължи да си я целуваш докато филма свърши, само да знаеш че може да ти се подуят устните на следващия ден ама няма страшно, и внимавай да не и оставяш синини от смучене по врата :)
Като свършиш с целувките може да я гушнеш и да си догледате филма :) Няма страшно, за всичко си има първи път. Пожелавам ти смелост!